cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:MİTİNGE DAVET... (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 5
BAŞLIK: Cvp:MİTİNGE DAVET...
Cvp:MİTİNGE DAVET... 15 Yıl önce Karma: 56  
Hiç kimse eskiyi eşmiyor hiçkimse kendisini temsil eden kuruma karşı küs değil sorunda zaten yönetimin bunu anlayamamış olması bizler hiçbir yazımızda kimseyi art niyetli değiliz bazı flu konuların aydınlanmasını hataların yapılmamasını ve kurumumuzun daha aktif olmasını bizlerle paylaşmasını arzuluyoruz her vesile ile TEMAD tüzel kişiliğine saygımızı dile getiriyoruz ama bize karşı yapılan yargısız infazlarda TEMAD yönetimi emekliassubay sitesi üyeleri meslekdaşlarımızdır üyelerimizdir ve bize destek olmaktadır gibi bir açıklama yapmak yerine yangına körükle gitmektedir buna rağmen bile biz yönetime küsmedik batarsa batsın demedik çünki biz o geminin içinde olduğumuzun hep bilincindeydik. Sn.Cengiz Erten arkadaşım düşüncelerinizi yönetimle paylaşın diyor ah be kardeşim sorun zaten burada yönetim bizim mesajlarımıza tahammül edemiyor Mahmutlar bu siteyi haksız eleştirenler devamlı sahnede biz bu yönetim tepki oyları ile seçilmesine rağmen birtek arkadaşımız seçimlerden sonra bunu konu etmedi saygı duyduğunu belirtmedimi biz dünü dahi tartışmıyoruz kırgınlık diye bir lüksümüz yok EYLEM KARARINI DESTEKLİYORUZ ANCAK YETERSİZ DİYORUZ 24 SAAT SONRA UNUTULACAK EYLEM YERİNE BU YÜRÜYÜŞÜN ARDINDAN BASIN AÇIKLAMASINDA AYLAR SÜRECEK OTURMA EYLEMLERİMİZİN DEVAM EDECEĞİNİ İLAN EDİP ÇADIRI KURMALIDIR BUNUN FİZİBİLİTE VE ORGANİZASYONU MUTLAKA AMA MUTLAKA BÖLGE TOPLANTILARINDA ALINACAK ORTAK KARAR İLE YÜRÜTÜLMELİDİR BU EYLEMLERE ARKADAŞLARIMIZIN TÜM ŞARTLARINI ZORLAYARAK KATILMALARINI DİLİYORUM
NOT: Bu karardan önce de belirtmiştim Çadır eyleminde(Oturma veya Açlık) Ankarada ilk nöbet tutacakların gönüllüsüyüm

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:MİTİNGE DAVET... 15 Yıl önce Karma: 2  
Yürüyüşün ardından oturma eylemi daha kolay ve ses getiren bir eylemdir bunu İZMİR-İSTANBUL-ESKİŞEHİR-BURSA-ANKARA-ANTALYA gibi illerimizde yaparsak hergün çadırda birkaç arkadaşımız nöbet tutar pankartlarımızla sorunlarımızı dile getirir halkın ve basının dikkatine çekeriz. TEMAD yönetimini destekliyoruz demeyi bile gereksiz görüyorum

Cvp:MİTİNGE DAVET... 15 Yıl önce Karma: 6  
Evet ne gerekiyorsa yapılmalıdır,oturma eylemi çadır dahil.BİZLERİN VAR OLMA MÜCADELESİDİR.Ben hazırım..

Cvp:MİTİNGE DAVET... 15 Yıl önce Karma: 2  
Bana bazı arkadaşlarım kızabilir,ben meslek hayatımda arkadaşlarımızin birlik sağlayamamasından dolayı haksızlıklar yaşadığımıza çok defa şahit oldum Emekli oluncada ayni huyumuz devam edince umutsuzluğum devam ediyordu Bügün TEMAD yöneticiler eylem dediler oh nihayet diye sevinirken mesaj panosunda Ahmet DUVAR kardeşimizin yazısını okudum o kardeşimin evinde misafir olsam bu kadar mutlu olmazdım sağolasın Ahmet bey işte biz böyle olmalıyız bizi kimse artık susturup haksızlığa mahkum edemez dedim Askerlik hayatımda nöbet en sevmediğim görevlerin başında geliyordu ancak İzmirde oturma eylemi yaparlarsa yeniden nöbet listesinde olmaktan gurur duyacağım. İnşallah sesimizi duyururuz hayırlı olmasını diliyorum

Cvp:MİTİNGE DAVET... 15 Yıl önce Karma: 1  
Kıymetli meslektaşlarım;

Herkesi haddim olmayarak sağ duyuya davet ediyorum. Hepimiz emekli assubayız ve mesleğimizle ilgili bir çok siteyi takip edebiliyoruz. Yani hepimiz hangi sitede ne yazılmış
ne yorum yapılmış takip edebiliyoruz. Bu yazı ve yorumları alıntı yaparak kimseyi bir yerlere
çekmeye çalışmanın bir alemi yok. Özellikle bu sitede yazılan yazı ve yorumları hepimiz bil-
mekteyiz. Bu sitenin tamamen TEMAD’a destek olmak ve Assubayların haklarını savunmanın dışında bir amacının olduğunu kimse iddaa edemez. İspat edebilen varsa çıksın
ortaya. Yapılması plan aşamasında ve alınacak izne tabi olan bir mitinge sadece katkı sağla-
mayı amaçlayan meslektaşlarımızın yazdığı yazıları ve yorumları tütfen dikkatle inceleyelim.
Bu sitede yazan veya yorumlayan bütün arkadaşlarımızı mevcut yönetimin karşısında görmek
veya rakip kabul etmek abesle iştigaldir. Kusura bakmayın zaten tabiri caizsse bu sanal
ortamda bilişim imkanlarından çok sınırlı imkanda faydalanabiliyoruz. Onun bari farkında
olalım ve yapılması planlanan bu hayati organizasyonun uğrunda bir şeyler yapalım. İsim
vermekten pek hoşlanmam ama Sn. Veysel ÇETİNER meslektaşımın, Sn. Adem DEMİRKOL meslektaşımızın yaptığı yorumu sitemizde yayımlamasına ne gerek var. Zaten
okuyan okumuştur. Sn. TEMAD yöneticilerinin de artık kişisel çatışmalardan çok davamıza
önem vermeleri temennisi ile saygılar sunarım.

Cvp:MİTİNGE DAVET... 15 Yıl önce Karma: -2  
değerli büyüklerim,
emekliassubaylar org ve TEMAD sitelerinde mesajlar yazan üyelerimizin tek ortak noktaları var.bir zamanlar assubay olarak görev yapmış olmaları değil,assubaylık görevini onurlarıyla yapmış olmalarıdır.bu gün ister sizin gibi emekli, ister benim gibi görevde bulunan insanlar bu onurun mücadelesi için çaba göstermekteler.zaten haksızlıkla mücadele etmeyen,onurunun peşine düşmemiş hasbelkader meslektaşlarımızın ne TEMAD dan ne org sitemizden ne de yapılan tüm buna benzer faaliyetlerden haberlerinin olduğunu sanmıyorum.onlar bu defteri kapatalı çok oluyor.bu sebeple hepimizin aynı amaç için burada olduğunu lütfen unutmayalım.

sayın cengiz erten abi.sizin yönetimde olmanız biz emekliassubaylar.org sitesi üyeleri için bir şans.şimdiye kadar bizleri adeta bir çıban başı gibi gören,eleştirilerimizi,hayal kırıklıklarımızı,sitemlerimizi,isyanlarımızı dikkate almayan,sesimizi duymamakta ısrar eden TEMAD yönetiminden bir büyüğümün mesajlarımı okuması beni mutlu eder.belki yazdığım mesajdan bir harf toplantınızda aklınıza gelir,bir teklifim hoşunuza giderde gündeme getirisiniz.lütfen mesajlara cevap yazmak,TEMAD ı savunmak,bizlere laf yetiştirmek gayretinde olmayınız.siz,ben,TEMAD,bu site,hepimiz aynı kişiyiz.hepimiz yıllarca dişini sıkmış,uğradığı haksızlıklar karşısında defalarca boynunu bükmüş,bazen hırsından ağlamış ve çaresizliğini bir gün meydanlarda haykırmak için sabredip durmuş kişileriz.tek bir ortak amaca inanmışız.lütfen bizi dinleyin.yılların verdiği ezilmişliği,hırsı,öfkeyi anlamaya çalışın.TEMAD bizim kurumsal kimliğimizdir.teşbihte hata olmasın,babamızdır.baba şefkati göstersin azcık.dinlesin bakalım neler diyoruz.biz TEMAD ın paçasından sarılıp aşağı çekmek için değil,hakkımızı arayan,bizler için mücadele veren bu kutsal çatımızın daha yükselmesi ve güçlenmesini isteriz.bu yüzden de hep aynı şeyi söyledik.tek çaremiz TEMAD.

konuyu sadece cengiz abiyle laf yarışı havasına sokan değerli büyüklerim.böyle söyledim diye de kızmayın bana.konu başlığından uzaklaşıyoruz.lütfen tüm tartışmalarımızı diğer başlıklarda yapalım.bu başlıkta sadece eylem ile ilgili görüşlerimizi sunalım,gözümüze çarpan aksaklıkları dile getirelim,en azından bir süre için kişisel eleştirilerimizi özel mesaj veya mail yoluyla yapalım.en azından dışarıya karşı fikir birlikteliğimizi bu sayfada yansıtalım.ben halen görevde olduğumdan assubayların bir araya gelip ortak hareket etmelerinin ne kadar zor olduğunu biliyor,görüyor ve yaşıyorum.en azından bu sefer,belkide son sefer.tüm serzenişlerimizi,tüm sitemlerimizi bir kenara bırakalım.önümüzde organize olmak için kısıtlı bir süre var.biz tekliflerimizi yazalım.değerli görüşlerimizi paylaşmaktan çekinmeyelim.ama ortak amaca hizmetten geri kalmayalım.fikir ayrılıklarımızı ön plana çıkarmayalım.uzun zaman sonra çok umutlandım.benim gibi meslekte olanların elinden çok bir şey gelmiyor.maddi manevi tüm desteğim sizinle.

saygı ve hürmetlerimle.

EN ÜST Cevapla