cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoþgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriþ ya da Kayýt.    Kayýp Parola?
Cvp:TEMAD (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beðenilen: 2
BAÞLIK: Cvp:TEMAD
TEMAD 15 Yýl, 1 Ay önce Karma: 3  
Deðerli arkadaþlar derneðimizin üyelerine üvey evlat muamelesi yapmasý dernek adýna büyük kayýptýr.Hastasýný arayýp sormuyorsa,gazisini ziyaret etmiyorsa,vefat edenlerin ailelerine baþsaðlýðýna gitmiyorsa derneðin amacý ne?Ýlve ilçeden gelen þube üyelerimize samimi olmayýp ilgilenmiyorsa dernekçilðin amacý iyi gün dostu olmakmý.Asýl insanlar kötü günde rengini gösterir.Ben hastalandým,uzun süre tedavi gördüm bana çok deðerli eski kadýn kollarý baþkan Syn.Müzeyyen Dursun Hanýmefendi ve ekip arkadaþlarým benimle ilgilendiler.Deðerli hanýmefendilere burdan teþekkürlerimi iletirim.Bizler birbirimizden kopmadýk,kopmayacaðýzda.Birer aile ferdi gibiyiz.Kültürel Geliþim Derneði'nde sosyal faliyetlerimiz devam ediyor.8 Mart Dünya Kadýnlar Günü'nde Nevþehir'e kültür gezisi düzenlemiþtir.Bu gezi faliyetleri bu dernek çatýsý altýnda devam edecektir.Aramýzdaki dayanýþma devam etmekte ayrýca dernekler,sivil toplum örgütleri Müzeyyen Dursun ve ekibini sahiplenmek için talepler var.Böyle blinçli,aktif,sosyal bayanlara ihtiyacýmýz var.Panellerine,toplantýlarýna davet ediyorlar.Sizlerin kýymetini TEMAD'da bilmemeleri derneðin büyük kaybýdýr.Yaþadýðýmýz olaylar dernek adýna utanç verici.Yaþadýðýmýz bir olaya deðineyim burda.Müzeyyen Haným'ýn kadýn kollarý baþkanlýðý sýrasýnda hasta ve baþsaðlýðý ziyaretleri için gidelim dediðinde TEMAD yönetimindekiler benim çikolataya,çiçeðe para verecek bütçem yok her hastalanana her baþsaðlýðýna gidemem de götürememem de defalarca odasýnda kovacak þekilde kabaca cevap vermiþlerdir.Ama bizler kendi ceplerimizden aramazýda dayanýþma yapýp para toplayarak bizim insanlýk vasýflarýna uyan davranýþlarýmýzla hastamýzla da,hastanedeki gazilerimizle de,baþsaðlýklarýyla da seve seve ilgilenmiþizdir.Bu halen devam etmektedir,Ayrým yapmaksýzýn yarým elma gönül alma iyi ve kötü günde manevi destek Allah'ýn da hoþuna gider.Dernek bir vücuttur,o vücudun parçalarý üyleridir.Onlarýn gönlününü yapmak,kýrmadan, incitmeden çatýnýn altýnda tutmayý bilmek lazým.Vücudundaki bir organdan vazgeçebilir misin?Bu kapasiteye sahip insanlýk vasýflarýný bilenler yapar veya yapmaz.TEMAD'dakiler sadece kendilerini mutlu ediyorlar ama biz astsubay eþleri birbirimizi mutlu edersek mutlu oluyoruz bir arkadaþýmýzýn sevinci sevincimiz,acýsý acýmýz,canýmýzdan canýmýz.Arkadaþlarýmýzýn herbiri Anadolu gibi deniz gibi güneþ gibi kutsal su gibidir.Böyle dostluklar,arkadaþlýklar ömürdür.Hayatta herþey bulunur para,maddiyat geçicidir önemli olan ebedi dostluklardýr.Geçen de Syn.Fikri Öztürk Beyefendi ile Yenimahalle Atatürkçü Düþünce Derneði'nde karþýlaþtýk þöyle bir itirafta bulundu benim ve birkaç arkadaþýn yanýnda Müzeyyen Haným'a 'siz bize yaramazsýnýz çünkü çok aktif,zeki,çalýþkan üyeler bize yaramaz.'dedi.Biz size yetiþemeyiz korkusuyla ne yapalým edelim bunlarý dernekten uzaklaþtýralým dedik hemde alaycý bi tavýrla gülerek itiraf etti.Bize pasif bayanlar lazým.'Otur deyince otur,kalk deyince kalk böyle bayanlar lazým.' dedi.Utanç duyacaðýna gülerek söylemesi genel merkez yönetimi adýna yakýþmayan davranýþtýr.Eski kadýn kollarýyla TEMAD Türkiye'ye tanýtýlmýþtý.Kadýnlarý dýþlayan toplumlar ilerleyemez.Þimdiki kadýn kollarý pasif faaliyetlerde.Bir baþkasýna ait yazýyý 8 Mart Kadýnlar Günü yazýsýný kendi adýný kullanarak yazmasý yanlýþtýr.Kendi fikirlerini yazamayan bayanlarla þu anda çalýþýyorlar.Fikri Bey ayrýca Müzeyyen Haným'a 'Biz yönetim aranýza nifak sokmak için bayanlarý ayrý ayrý çaðýrýp Müzeyyen Haným'ý desteklemeyin baþka birini baþkan seçin dememize raðmen bayanlarýn hepsi ayrý ayrý biz Müzeyyen Haným'dan ve ekibinden vazgeçmeyiz O varsa bizlerde varýz dediler.'dedi.Cevaplarýný almýþlar.Müzeyyen Haným'a soruyor bu bayanlarý kendine nasýl baðladýn,senin sýrrýn nedir?,bizler sizin gibi olamýyoruz kýskanýyoruz birlik beraberliðinizi diye itirafta bulundu.Bizdense cevap sevmek,dürüstlük,birbirimizi dinlemek,güven bizim sýrrýmýzdýr.Bunlar olduðu sürece birlik beraberliðimiz sonsuza kadar devam edecektir.Saygýlarýmla.

Yetkiliye Raporla   Kayýt Tutuldu Kayýt Tutuldu  
  Herkesin yazý yazmasý yönetici tarafýndan engellenmiþtir.
Cvp:TEMAD 15 Yýl, 1 Ay önce Karma: 6  
TEMAD Hasta ziyaretleri için çiçek çikolata parasý yok, hangi birine yetiþtirelim der.Sanki günde 500 kiþi hastalanýyor bir o kadarýda ölüyor.TEMAD, SAÐLARLA ÝLGÝLENMÝYORKÝ ÖLÜYLE ÝGÝLENSÝN!!!ANCAK HASTA TEMAD ÝL VEYA ÝLÇE BAÞKANI OLURSA DERNEÐÝN ARACI TAHSÝS EDÝLÝR ÖZEL HASTAHANEDE TEDAVÝSÝ AMELÝYATI YAPILIR HER TÜRLÜ ÝLGÝ ALAKAYI GÖSTERÝRLER.Bu konuda haklarýný yememek lazým.HÝÇ YAPMIYORLAR DERSEK ÝNKAR ETMÝÞ OLURUZ.OY HAKKIN VARSA ÖZEL MUAMELEDE VAR.!!!

Cvp:TEMAD 15 Yýl, 1 Ay önce Karma: -1  
Öncelikle rahatsýzlýðýnýz için Allah þifa versin.
Yanlýz burda anlayamadýðým bir konu var yola yeni oluþum grubu ile çýktýnýz ardýndan genel kurulda TEMAD yönetimine oy toplamak için yapmadýðýnýz kalmadý genel kurulun ikinci günü STÖ örgütlerinin paylaþamadýðýný söylediðiniz liderinizin üyeliði düþürülmesi konusu görüþmeye bile alýnmayýnca salonu birbirine kattýnýz þimdi de kendinize org sitesinde yer bulmaya yalanlarýnýza milleti ortak etmeye çalýþýyorsunuz. Madem lideriniz ve sizlere baþka derneklerden teklif var da bunu niye burda belirtme ihtiyac duyuyorsunuz. Kendinizin çok önemli olduðunu mu anlatmaya çalýþýyorsunuz. Temad kadýn kollarýn veya bir baþkasýnýn yazdýðý kadýn haklarý konusunu eleþtireceðinize o çok sevilen ve derneklerce paylaþýlamayan baþkanýnýz bir makale yazsaydý da yayýnlasaydý sitelerde. Hedef saptýrarak insanlarý kandýramazsýnýz. Ýlkeli olmak bir meziyettir.

Cvp:TEMAD 15 Yýl, 1 Ay önce Karma: 56  
Sn.Hakansel Ben Fevziye GÖL hanýmefendinin avukatý deðilim Bazý konularýn geç açýklanmasýný, kiþiselleþtirilmesini þahsen onaylamýyorum ancak Genelkurulda oy toplamak için kimlerin ne yaptýðýný herkez biliyor,TEMAD'a oy toplamaya gerek kalmadý yeni oluþum içersindeki ayrýk otlarýna gösterilen tepki mevcut yönetimin yeniden seçilmesini saðladý,herkez inandýðý listeye oy için çalýþabilir bundan doðal ne olabilir? Ayrýca üyeliðin düþürülmesine gösterilen tepki demokratik deðilmi? Suskunmu kalmalýydýlar sizi rahatsýz eden nedir? Kimse org sitesinde yer bulmaya çalýþmýyor burasý assubaylarýn tarafsýz sitesi yayýn ilkelerine uyan herkeze açýk Kiþisel tartýþmalarýnýzý lütfen kiþilerin mail adreslerine yazýnýz.

Son Düzenleme: 17/03/2009 12:10 tarafýndan Ersen Gürpýnar.
Cvp:TEMAD 15 Yýl, 1 Ay önce Karma: 0  
Sn.Bn.Fevziye GÖL hanýmefendiye geçmiþ olsun dileklerimi iletiyorum.

Sn. Hakansel isimli arkadaþýma katýlmýyorum. Hastalýktan yeni kalkmýþ bir hanýmefendiye verilecek bir yanýt olarak görmüyorum.TEMAD Büyük Genel Kurul seçiminde, Yeni Oluþum baþlý baþýna bir tartýþma konusudur. Bazýlarý ben haklýyým dese de hala ortaya çýkamamaktadýrlar. Meslektaþlar olarak bir birimizin yüzüne bakamayacak kadar hata yapacak ortada bir þey olduðunu düþünemiyorum.

Eðrisi ve doðrusu ile Fevziye Göl hanýmefendi, yeni oluþumu bölen zati muhteremlere karþý en ilkeli ve açýk sözlü hareket edenler den olduðunu biliyorum ve bizzat gördüm. Bu tür tartýþmalar bence çok gerilerde kaldý. Hala kalkýp ayný yerden okumaya baþlamayalým diye düþünüyorum.
Sevgi ve saygýlarýmla,
Ramazan Tekeli

Cvp:TEMAD 15 Yýl, 1 Ay önce Karma: 3  
Sayýn Fevziye GÖL hanýmefendi,
Öncelikle geçmiþ olsun.Camiamýzýn içerisinde yer alan hanýmefendilerin sayýsý ne kadar çok olursa biz erkeklerin düþünce paylaþýmlarý daha güzel ve daha düzeyli olur düþüncesindeyim.

Sayýn Hakansel'in yazdýðý yoruma katýlmýyorum.Bir hanýmefendiye yazýlacak yorum sizin yazdýðýnýz bir þekilde bir yorum olmamalý.Yapýlan bir seçimin sonucunda kaybedenler,suçlu aramak yerine þapkalarýný önüne koyarak bir ders çýkarmalarý ve o derse göre haraket etmeleri gerekir.Þimdi bu tip tartýþmalarýn olacaðý zaman deðildir.Geriye dönük tartýþmalar kýsýr döngü ve gündem yaratma iþaretleridir.Bundan kaçýnmamýz camiamýz çýkarýnadýr.
Saygýlar bizden.1983-KKK

Son Düzenleme: 17/03/2009 17:28 tarafýndan yasarcakan. Sebep: harf hatasý
EN ÜST Cevapla