cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 6
BAŞLIK: Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında
Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 56  
Sayın Çetin Bu ülke gerçek anlamda sosyal demokratik hukuk devleti olsa bu kadar rezilce bir uygulama olmazdı; Bu tarihlerde kimlerin nerede hangi derecede görev yaptığı kayıtlarda mevcut değilmi o halde bu tarihler arasındaki KEY ödemeleri % 90 oranında biliniyor listede ismi olmayanlar için bu kriterlere göre bir ödeme miktarı tespit edersiniz buna itirazı olan dava açar ama milleti üç kuruşun peşinden koşturmazsınız. Bu yapılmadığına göre dinsizin hakkından imansız gelir misali dava açarak hakkımızı kimseye yedirtmeyeceğiz Umarım ikinci listeler tatmin edici olur. Saygılarımla

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Çetin Ağabey,

Mücadelenizi ben de görüyor ve naçizane gerçekten takdir ediyorum...

olayın özeti şu...

Arşivlerde bizlerle ilgili hiç bir kayıt yok...

İdare de(yani kuvvet komutanlıkları) ellerinde bir belge olmadan ödeme yapamıyorlar.
Ödeseler anında zimmet çıkarırlar.

Bu nedenle listelerde adınız yayınlanmadığı sürece dava yolu gerekli ve zorunlu.

Davanın kazanılmama gibi bir durumu da yok.

Neden ? Çünkü bizler o tarihte çalıştığımıza, açıkta olmadığımıza, lojmanda oturmadığımıza göre hem de tam miktar üzerinden (yaklaşık 1.400.00 TL) ödeme yapılmak zorunda.

Yani ispat yükü idare de...

İdarenin ben belgeleri bulamadım demesinin mahkeme önünde hiç bir hükmü yok. İdare, bu personel o tarihte çalışmamıştır, şu kadar süreyle açıktadır, ya da lojmanDAdır, kiralık konut statüsünde oturmuştur gibi açıklamalar belgelerle sunamadığı müddetçe, İdare mahkemesi lehinize hüküm verecektir.

biz bu konuda hayli dava açtık. Malumunuz davavalar uzun sürüyor. İlK açtIğımız üç dava sonuçlandı. Üçünde de KEY parasının ödenmesine karar verildi. Diğer davalarımız da bugün yarın sonuçlanmak üzere ve hepsinin de neticesi olumlu olacak...

Bazan bütünü bırakıp parçaya odaklanıyoruz, ama HAK ARAMA yönündeki cümleyi belki ben yanlış anladım bu yüzden cevabım o şekilde idi...

Yoksa sizlerin nasıl mücadele verdiğini hem biliyor hem de takdir ediyoruz...

Saygılar sunuyorum.

Av.Adem DEMİR

Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
KEY ÖDEMELERİ'NİN BİR MANTIĞI YOK (HAK EDENLERİN İSPATI
AÇISINDAN).ARKADAŞLARIMIZIN ÇOĞU KULAKTAN DUYMA OLAYLARI
ANLATIYORLAR.BALÇOVA TEMAD DERNEĞİNDE BİZZAT ŞAHİT OLDUĞUM
TİRAJİ KOMİK OLAYLAR VAR.
1984 YILINDA EMEKLİ OLMUŞ BİR MESLEKTAŞIM FUL KEY ALIYOR.
1984 YILINDA EMEKLİ OLAN MESLEKTAŞIN DEVRESİ BANA NİYE YOK
DİYOR.EŞİM FULL ALIYOR BENİM İSMİM YOK.
BU KAPSAMDA KREDİ KULLANAN KEY ALIYOR,KULLANMAYANIN
ADI BİLE YOK.
T.C. KİMLİKLE GİRİYORUM BAŞKA BİR VATANDAŞ ÇIKIYOR.
SGK NO İLE SORGULUYORUM YİNE BAŞKA BİR KİŞİ ÇIKIYOR.
AŞİRET Mİ YÖNETİYORUZ BEYLER!TÜRKİYE'NİN NEREDE OLDUĞUNU
GÖRÜNÜZ.HERKES HERŞEYİ BİLİYOR,HERKES HERŞEYE YORUM
EKLİYOR.ÜLKE SATILIYOR TIS YOK,TSK'İ YERİN DİBİNE SOKUYORLAR
TIS YOK,YAHUDİLERE YAPILAN,FARKLI FRAKSİYONLARA YAPILAN
TEK TEK GÖTÜRÜP İCABINA BAKILDIĞINDA BANA NE MANTIĞI,AYNEN DEVAM EDİYOR.ANAMDAN DOĞDUĞUMDA TÜRK VATANDAŞI OLAN,KANIM KIRMIZI OLAN BEN ,ASSUBAY OLDUĞUM İÇİN İKİNCİ SINIF VATANDAŞ
MUAMELESİ GÖRMEKTEN İÇİM YANIYOR.ASIL OLAN İNSANA DEĞERİN
ADALETİN OLMADIĞI,EŞKİYANIN BAŞIMA HÜKÜMDAR OLDUĞU BİR
ÜLKE İSTEMİYORUM.
İŞTE KEY BUNLARDAN BİR ÖRNEK.SAYGILARIMLA

Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1  
Ekim 2008 ayında emekli oldum, emekliye ayrılmadan önce 700 TL. KEY parası aldım. 1993 - 1995 yıllarında Kıbrıs'da görev yapmıştım KEY param eksik olduğu için 28 nci Mot.P.Tüm.K.lığına ilişiğimi kesmeden önce dilekçe yazdım, Kurmay Başkanı imzalı gelen cevaben yazıda " O yıllara ait arşiv kayıtları imha edildiğinden kaydınıza rastlanmamıştır." İşte bu kadar basit subaylarda KEY parası alsaydı bu konuda hiç aksama olmazdı, ama KEY parası astsubayları ilgilendirdiği için kendilerince basit cevaplar ile kapatmaya çalışıyorlar.

Babam da 1959 yılı mezunu emekli Hava Astsubayı, 1990 yılında emekli oldu, KEY parası hakkında en son emekli olduğu ANKARA Sıhhiye Orduevi Md.lüğüne dilekçe gönderdi, gelen cevapta " kaydınıza rastlanmamıştır."
Arşiv kayıtlarını bu kadar titizlikle tutan bilhassa özlük haklarını ilgilendiren konularda böyle cevaplar veriliyorsa diyecek söz bulamıyorum. Saygılarımla

Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında 14 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
07.01.2010 tarihinde Hzn.Müst.lığına yazdığıma cevaben aşağıdaki yanıt verilmiştir.(Menfi)

Sayın Çetin AYDIN,

İlgi : 7/1/2010 tarihli başvurunuz.

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’na istinaden Müsteşarlığımıza yöneltmiş olduğunuz başvurunuza, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Genel Müdürlüğü’nden gelen cevap aşağıda tarafınıza gönderilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Hazine Müsteşarlığı Bilgi Edinme Birimi

E-posta: Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Adres : Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği İnönü Bulvarı No: 36 06510 Emek / ANKARA

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI CEVAP METNİ

Bilindiği üzere, 5939 sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanununun 2 nci maddesi ile 5664 sayılı Kanuna eklenen 6 ncı fıkrasında “Deprem, sel, yangın gibi sebeplerle konut edindirme yardımı hak sahiplerinin bildirimlerini bu Kanuna ekli (1) sayılı cetvele uygun şekilde yapamayan kurum ve kuruluşların, bu bilgilerin yukarıda belirtilen sebeplerle zayi olduğuna ilişkin mahkeme kararını ekleyerek hak sahiplerinin kurum ve kuruluşlarında çalıştıkları tarihleri 30/6/2010 tarihine kadar bu Kanuna ekli (2) sayılı cetveldeki formatta ve elektronik ortamda Bankaya bildirmeleri halinde, hak sahiplerinin bu kurum ve kuruluşlarda çalıştıkları tarihlere isabet eden kanuni yardım dilimleri dikkate alınmak suretiyle beşinci fıkra çerçevesinde nema hesaplaması yapılır.” hükmü yer almakla olup, birlik değişikliği, arşiv imhası gibi nedenlerle KEY ödemelerine ilişkin belgeleri kaybolanların anılan hüküm kapsamında değerlendirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Bununla birlikte, 5664 sayılı Kanun ile hak sahiplerine ilişkin listelerin süresi içerisinde bildirilmemesi, mükerrer veya yanlış bildirilmesi halinde hak sahiplerine karşı sorumluluğun ilgili kurum ve kuruluşlara ait olacağı hususu düzenlenmiş olup, konuyla ilgili olarak Müsteşarlığımızca yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Cvp:KEY Ödemeleri Hakkında 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 2  
Saygıdeğer Arkadaşlarım,
KEY ödemeleri hakkında açıklamayı bilgilerinize sunuyorum, umarım bu konuda mağdur olanların mağduriyetlerine son verilir,saygılarımla.
-

2 milyon kişiye KEY müjdesi!
Emlak Bankası da, hak sahiplerinin listelerini, Şubat ayının 20'si gibi Emlak Gayrimenkul Ortaklığı'na teslim edecek.

http://haber.mynet.com/detay/finans/2-milyon-kisiye-key-mujdesi/494322

EN ÜST Cevapla