cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 21
BAŞLIK: Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI
DAMAR ()
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cinsiyet: BAY http://www.facebook.com/home.php Doğum Günü: 1968-02-12
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 9 Ay önce Karma: 5  
http://www.haberturk.com/yazarlar/533778-bize-yaniyorum-size-soruyorum

GÖNÜL DOSTUMUZA SAYGILAR..19 TEMMUZ 2010 HABERTÜRK SYF:7
(DARBECİ ZİHNİYETLERE YAZIKLAR OLSUN)

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  

Gunesin sana gelmesini istiyorsan, golgeden cik!
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Bu sorular yanıtta ister.Gönül dostumuzun bu soruları karşılıksız kalmamalı.
http://www.haberturk.com/yazarlar/533778-bize-yaniyorum-size-soruyorum

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 9 Ay önce Karma: 56  
Sn.Talu'nun ülkemizde demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile hayata geçmesi dilekleri ile kaleme aldığı her yazıyı ibretle okuyoruz;
İddianeme ve plan(!) gerçekliği kanıtlanamayan iki olgu mevcut;
İstisnaları varsa elbet insan olarak demokrasiye inancımızla: Utanırız,kınarız kahroluruz ama bu ülkede terör belası ile canını ortaya koyarak mücadele eden assubaylar şerefsizce bir görevlendirmenin içinde olsalardı orduda bunca haksızlığa uğratılırmıydı? bize ikinci sınıf insan muamelesi yapabilirlermiydi?
Tüm bu karanlık hususların aydınlanması ortak dileğimizdir.

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 9 Ay önce Karma: 2  

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 9 Ay önce Karma: 56  
12 Eylül darbesinin şartları ayrı tartışılabilir ancak 5 Kişi ile yasa çıkaranlar demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile hayata geçmesini sağlayamadan kendi ikballerini sağlayarak bu ülkede demokrasilerin yara alması yolunu açarak sırça köşklerinde saltanat sürmüşlerdir.

12 Eylül darbesinden sonra tahakküme varan haksızlıklara uğrayanlar assubaylardır.

Bir emirle ölüme gönderdikleri assubayları nöbet,tatbikat,gece eğitimi,özel görevlerle asgari bir ayın 10 gününü tek kuruş fazla mesai vermeden evlerinden ayrı geçirmelerine ağır hizmet koşulları ve sorumlulukları yüklemelerine rağmen insaf ve mantık dışı bir düşünce ile büro memurları ile ayni dereceden göreve başlatıp,insan onurunu hiçe sayan, birçok sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğratan 12 eylül zihniyetidir.

İnsanca yaşama hakkımız elimizden alınarak; Kimi işkencelerle, kimi asılarak kimi de insan yerine konmadan psikolojik baskılarla hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor.

Saltanatın,yolsuzluğun,imtiyazın,ayrımcılığın kalkması için demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile hayata geçmesi gerekmektedir bizlerde bu sürece katkı sağlamakla yükümlüyüz.

SAYIN UMUR TALU MEŞALENLE YOLUMUZU AYDINLATTIĞIN İÇİN SANA MİNNETTARIZ

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1  
Sayın Umur TALU yazdıklarınızda hep sonuna kadar haklısınız, isterimki tüm basın mensupları sizin gibi gerçekleri bir tokat gibi bu insanların yüzüne vursunlar.
Genelkurmay, heron indirelim, bizimkiler (pkk'lılar!) çok zayiat veriyor” diye konuşanı üç yıldır hala soruşturuyor! yani soruşturuyormuş. TSK.da bunun gibi hainlik yapanlar subay olunca her nedense örtbas ediliyor, nerede kaldı bunlarin ettikleri yeminler. TSK bu tür hainlikleri unutup hala basit işler peşinde, kamp yazılmıştım güneydoğuda görev yapan oğlum yanıma geldi iki günlük sakali var diye askeri kampa alinmadı, üç gün sonra yola çıkacaktı, kimse keyfiyetten yaz gününde sakal bırakmaz oğlum ve oğlumun durumunda olan askeri personel asker kimliğini gizlemek için sakal bırakırlar. Bu konuyu görevli astsubaya izah ettiğim halde maalesef cevabını aldım. Genelkurmay HERONU İNDİRELİM DİYENLERE bir yaptırım uygulamazken sakal gibi basit işlerle uğraşmaya devam etsin.

EN ÜST Cevapla