cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoþgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriþ ya da Kayýt.    Kayýp Parola?
hobilerim (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beðenilen: 5
BAÞLIK: hobilerim
Amblem Taslaðý 14 Yýl, 12 Ay önce Karma: 0  
Neco Baba!Aslýnda bu þekilde ifade etmek bana garip geliyor o yüzden ben saygý gereði size ABÝ veya KOMUTANIM demek istiyorum.

Konuya hemen girmek istiyorum.Amblemle ilgili bayaðý bir emek harcamýþýnýz,güzel de olmuþ.Ancak çok inceledim ama bu amblem de Jandarma Astsubaylarýný ifade eden hiç bir emareye üzülerek rastlayamadým.Zaten meslek hayatým boyunca her zaman jandarmanýn unutulduðuna,sonradan hatýrlandýðýna,zorla hatýrlatmalarla adam yerine konulduðuna þahit olurdum.Sanýrým bu hep böyle kalacak.

Saygýlarýmla...

M.Zafer ÖZKAN
E.J.Kd.Bþçvþ.
J.1984/329

Yetkiliye Raporla   Kayýt Tutuldu Kayýt Tutuldu  

Son Düzenleme: 30/04/2009 01:51 tarafýndan zafer7.
  Herkesin yazý yazmasý yönetici tarafýndan engellenmiþtir.
Cvp:Amblem Taslaðý 14 Yýl, 12 Ay önce Karma: 56  
Sevgili Zafer Özkan arkadaþým Türk Silahlý Kuvvetleri KARA-DENÝZ-HAVA kuvvetleri olmak üzere üç ana unsurdur jandarma Kara Kuvvetleri Bünyesindedir týpký denizin jandarmasý olan Sahil Güvenliðin Deniz kuvvetleri bünyesinde olduðu gibi ; Jandarma unutulmuyor görev koþullarý ve görev yerleri,kamplarý bizlerden ayrý olduðu için sizin o hisse kapýlmanýza neden olmuþ aksini düþünen arkadaþlarýmýzda olacaktýr ama bizim ortak bir adýmýz var ASSUBAY sorunlarýmýz ayni dertlerimiz ayni gönüllerimiz ayni olayý böyle deðerlendiriniz

Cvp:hobilerim 14 Yýl, 12 Ay önce Karma: 0  
Bence bir þeyleri ifade ederken aklýna geldiði gibi deðilde araþtýrarak ifade etmek gerekir.Zaten o yüzden siz de dahil çoðu kiþi j.gnk.k.lýðýnýn k.k.k lerine baðlý olduðunu zannediyor.Sahil güvenlik konusunda haklýsýnýz.Daha düne kadar Tümen eþidi bir birlikti.Ama J.Gn.K.lýðý çok uzun süreden beri Kuvvet Komutanlýðýdýr.Baðlýlýklar konusunda hata yapýyorsunuz!Hem burada konu amblem, astsubaylar deðil!

Cvp:hobilerim 14 Yýl, 12 Ay önce Karma: 6  
Deðerli Kardeþim Jandar'ma bu ülkede en çok gündemde olan Kuvvettir UNUTULMASI MÜMKÜNMÜDÜR.HATTA ASSUBAYLARIN KOMUTAN OLDUÐU NADÝR SINIFLARDAN BÝR TANESÝDÝR.Kendinize haksýzlýk yapmayýnýz.JANDARMA GENEL KOMUTANLIÐI KUVVET KOMUTANLIÐIDIR,.KILIK KIYAFET SÝLAH TEÇHÝZAT YÖNÜNDEN KARA KUVVETLERÝNDEKÝ BÝRLÝKLER GÝBÝ ALGILANMAKTADIR.VATANDAÞTA BÖYLE DEÐERLENDÝRÝR.Bizim meselemiz ASSUBAYLARIN ONUR MÜCADELESÝDÝR.Teþkilat olarak nereye baðlý olursa olsun ÝDARÝ BAÐLANTI VE YAPISI NEYÝ DEÐÝÞTÝRÝRKÝ.ADAM YERÝNE KONULMADIKTAN SONRA CUMHUR BAÞKANINA BAÐLI OLSANIZ NE DEÐÝÞÝR.görevinizin özelliðinden ziyade kendi özelliðiniz önemlidir.ANIT KABÝR KOMUTANLIÐINDA.CUMHUR BAÞKANLIÐI MUHAFIZ AYINDA GÖREV YAPAN TÜM ASSUBAYLAR ÝÇÝN DEÐÝÞEN NE VAR..BAKINIZ AÝSSUBAYLARIN BÝR ÇOK PROBLEMLERÝ VAR BU PROBLEMLER MBLEMDEN DAHA ÖNEMLÝDÝR.Gelin bu mücadeleye katýlýn GEREKSÝZ KOMPLEKSLERDEN KURTULUN.iYÝ araþtýrýn TEMAD yönetiminde Belki JANDAR'MA VARDIR.varsa adam yerine konulup sevinecekmisiniz?Bu memlekette ASSUBAYI adam yerine koyanmý var?Jandarma olsan ne olacak havacý,denizci olsan ne olacak..TÜRKYE'NÝN ÝLK SAVAÞ PLOTU ASSUBAY'DI NE OLDU..çOKMU DEÐER VERDÝLER.Bizim derdimizde adam yerine konulmak..Sizde araþtýrýn cevap verdiðiniz Ersen Bey nasýl birisidir aklýna geldiði gibimi yazýyor.Saygý ve sevgilerimle...

Cvp:hobilerim 14 Yýl, 12 Ay önce Karma: 0  
Saygýdeðer meslektaþým Zafer, Sayýn Gürpýnar'ýn araþtýrýlmasý gereken konularý çok iyi araþtýrdýðýndan þüpheniz olmasýn. Diyorsunuz ki, "Zaten meslek hayatým boyunca her zaman jandarmanýn unutulduðuna,sonradan hatýrlandýðýna,zorla hatýrlatmalarla adam yerine konulduðuna þahit olurdum.Sanýrým bu hep böyle kalacak"
Sayýn Zafer, böyle bir cümle kurarsanýz siz de düþünmeden yazmýþ olmaz mýsýnýz? Jandarmanýn tarifine TDK sözlüðünden bakabilirsiniz. Hatýrlanmayan jandarma deðil, Jandarma Genel Komutanlýðýnýn bünyesinde bulunan assubaylardýr..
Yasalara ve vicdana karþý gelerek bizlere çað dýþý uygulamalarý reva görenlerin yaptýklarýna deðil de, bir ambleme takýlmanýza bir anlam veremedim. Saygýlarýmla.

Cvp:hobilerim 14 Yýl, 12 Ay önce Karma: 1  
Jandarma önümüzdeki 5 yýllýk süreçte Ýçiþleri bakanlýðýna tam olarak angaje olacak.O zaman Assubaylarýný zaten ayrýþtýrma giriþimleri olacak.Bir de böyle konulara takýlýp kalýrsak,yandý gülüm keten helva!Saygýlarýmla.

EN ÜST Cevapla