cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

ATIP TUTMUYORUZ, SORUYORUZ !.. PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 14 Ocak 2011 )
 
geronimo.jpg

Sayın Mehmet Tuncer TEMAD mesaj panosunda yuvarlak klişeleşmiş, hedef saptırıcı ve hâlâ daha toplumu aptal yerine koymaya çalışan bir mesaj yayınlamış. Ben gayet açık olarak şu soruları kendisine yöneltiyorum.

TEMAD yönetimi 9 Ekim tarihinden sonra yetkili kurumların yaptığımız yürüyüşü dikkatle değerlendirdiğini söylüyor. Sorum şudur;

Eylem vesilesi ile şimdiye kadar hükümet ve Genelkurmay’dan TEMAD’a ziyaret var mıdır?

MHP’li bazı milletvekillerinin TEMAD’ı arka bahçedekilerden biri olarak gördüğünü biliyoruz. Ara sıra gelip gönül aldıklarını da biliyoruz. Ancak aynı partinin milletvekilinin televizyonda net bir şekilde, “orduda Assubaylara haksızlık yapılmıyor.” dediğini de kulaklarımla duydum. Nedir bu MHP ile yakınlaşmanızın asıl gayesi? "Yüz bin kişiyiz" deyip de neyin pazarlığını yapıyorsunuz? Bu pazarlıkta şahsi istikballer söz konusu mudur?

OYAK’a verilen isimler kimlerdir? TEMAD’daki konumları nedir? Hangi kriter ile bu isimler bildirilmiştir? Şu an OYAK’a bakış açınız nedir? AİHM’de açılan dava halen ne ahvaldedir?

Hiçbir şubenin görüşünü almadan baskın yapar gibi eylem kararı alınıp, bunu sorgulayanların hiç düşünmeden aforoz edilmesi demokratik sivil toplum örgütü davranışına sığar mı? “İyi ama neden birdenbire….” demek suç mu? Terbiyesizlik mi? TEMAD disiplin kurulu kendini İstiklal Mahkemesi mi zannediyor?

"Hiçbir faaliyete katılmayan, hiç internete girmeyen bizi eleştiriyor" diyorsunuz. Ben TEMAD sitesini sık sık takip ederim. İki aydır yaptığınız faaliyet olarak 2011 gezisi programından mı bahsediyorsunuz? Unutmayın ki eğer faaliyetlerinize katılınmıyorsa tasvip edilmiyorsunuz demektir. Körler, sağırlar birbirini ağırlıyor.

Sayın Tuncer, yapılan her şeyin karşısında olan bir kitleden söz ediyorsunuz. Hatta bazılarını hakarete varan telaffuzlar nedeniyle eleştiriyorsunuz. Hatta sizi eleştirenleri egolarının dışa yansıması şeklinde yanıtlıyorsunuz! Sayın Tuncer kötü laf sahibine aittir. TEMAD yönetimini istifaya davet etmek her şeye karşı olmak mı? Sayın Mustafa EROL’un bu iş için yetersiz olduğunu söylemek, kendisinde lider özelliği olmadığını söylemek hakaret mi? Sanal yaratıkları ortaya salıp laf söyletmek egoların nereye yansıması oluyor? Bırakınız bu tarz konuşmayı…

Üç aylık icraat diye ortaya çıkardıklarınıza bakın. Siz imza yetkisine sahip değilsiniz. Size bu süre içinde gidin de kapı aşındırın diyen oldu mu? İnsanları bir ay içinde organize etmeden yollara dökmenize rağmen on bin kişi toplandık. Bu TEMAD’ın başarısı mı? Yoksa bıçağın kemiğe dayanmasının göstergesi mi? Bunu lütfen düzgün analiz edin.  Birçok emekli Astsubay gerekirse çadır kuracağını, açlık grevi yapacağını söylemesine rağmen neden atalet içindesiniz?

Merzifon’dan Ankara’ya yürüyen ( Sayın Genel Sekreter tekrar ediyorum YÜRÜYEN) meslektaşımıza reva gördüğünüz uygulama hangi duygunun veya düşüncenin ürünü? Ciddi soruyorum neden yaptınız bunu? Sırf bu tutum bile TEMAD yönetiminin zavallı ve acizliğini göstermiyor mu? En az 20 gazetede yayınlanan “Onurumu istiyorum.” diyen meslektaşınızla aynı fikirde değil misiniz?  Yoksa oralardan gelip de sizin koltuklarınıza oturacağını mı düşündünüz?  Her alanda Astsubay mesleğinin yılmaz savunuculuğunu yapan, o övündüğünüz yüz bin üyenizin en az on bininin toplamının yaptığından daha fazla hizmeti olan Sayın Ersen Gürpınar’ın adının her geçişinde tüylerinizin diken diken olduğunu biliyorum. Bunun sebebini sormak isterdim. Ancak sormayacağım. Çünkü cevabını biliyorum. Tıpkı eski Genelkurmay Başkanına “…onlar bizden değil….” Dediğinizi bildiğim gibi.

Toplumumuzun yanlış bilinçlenmemesi için söylüyorum. Tazminat almayan emeklilere verilen 100 TL’nin emekli Assubaylara da verilmesi çalışmasını teyit eden MSB müsteşarına neden daha önce tutulmayan sözleri sormamışlar? Teyit edilmese bile sıralanması gereken sorunlarımızı neden dillendirmemişler. Tutunacak tek dalın verilmesi planlanan 100 TL olduğunu biliyoruz. Bu paranın sizin can simidiniz olduğunu biliyoruz. Kitlelerin size karşı eylemsizlik suçlamasının makul hale dönüşeceğini de biliyoruz.

İntibakların yasalaşması konusunda ise yine karşı fikirdeyim. Sizin deyiminizle, yapılan her şeye karşı olanlardanım. İntibaklar konusunda verilen kanun teklifi hatalı Sayın Genel Sekreter. Tıpkı 9 Ekim eyleminden önce Sayın TEMAD genel başkanının sorunlarımızı TEMAD mesaj panosunda sıralarken yaptığı çok acemice hatalar gibi…

Sizler bizleri istediğiniz kadar kötü sıfatlarla lanse ediniz. Bizler Apaçiler kadar yalnız kalsak da Geronimo’nun yanında mücadele edeceğiz.

Saygılarımla…
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

14-01-2011 11:27 Erdal Günşer
14-01-2011 11:27. ..
Okunma Sayısı 2118    
Okuyucu yorumları (15)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Bizdenbiri
16-01-2011 19:06,
 
Nurettin AKMAN!!
Hadi Temad Yönetimini anladık;basit de olsa, yine günü kurtarma telaşında...Ama Ak Parti Milletvekili Nurettin AKMAN'a ne demeli bilemiyorum... 
www.nurettinakman.com sitesinde biz biçareler için "müjde"niteliğinde "duyurular" koymuş; sağolsun...Gelin görün ki tamamen sanal duyurular! Yani;YALAN (!) demiyorum ama;"DOĞRU DEĞİL".. 
Bir Vekil;hem de milletin;yani bizim vekilimiz;nasıl olur da böylesine gerçek dışı "Duyuruları" sitesine taşır;anlamak mümkün değil!! 
Sayın vekilim;IQ seviyemiz yanlış bildirilmiş olabilir;ama bu kadar aşağılamayın;lütfen...Yoksa sizinle ilgili şüphelerimiz iyice artacak...Mevlana'nın dediğini hatırlayın lütfen: 
-"YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN;YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL!"" 
Saygı ve selamlar.. 
 
http://www.nurettinakman.com/ ana/duyuru.asp?id=17
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
16-01-2011 13:41,
 
BURADA NELER OLUYOR ?
Sayın Hüseyin SAVCI,"SUÇ ORTAKLIĞI"başlıklı muhteşem makalesinin sonunu şöyle bağlıyor. 
 
"Gazetelerde okuduğum ve çok beğendiğim bir yorumla bitireyim" 
 
"BİR GÜN MEMLEKETİMİN YANAĞINA ÖPÜCÜK,BAŞ UCUNA BİR NOT BIRAKIP GİDECEĞİM;ÖYLE GÜZEL UYUYORDUNUZ Kİ UYANDIRMAYA KIYAMADIM."(KUTSAN KIZILIRMAK)  
 
Şimdi hafızalarımızı bir yoklayalım isterseniz.1999'lu yıllar. DSP+MHP+ANAP koalisyon hükümeti işbaşına gelmiş.Dönemin Başbakanı sn.Bülent ECEVİT,TBMM'den çalışanlar arasındaki ücret uçurumunu (Siyasi jargonla MAKASI) azaltmak gerekçesi ve iddiası ile Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisi alır.Üst düzey devlet memurları ve TSK'lerinde Yarbay dahil daha üst rütbedekilere TEMSİL TAZMİNATI ucubesini Kanun Hükmünde Kararname ile yasalaştırır.Bana göre bizim ANAYASAL haklarımızdaki gerilemenin başlangıcı tam da bu noktadır. Zaten var olan uçurumu TBMM'den yetki alma gerekçesinin tam tersi sonuç veren ve uçurumu içinden çıkılmaz hale getirecek şekilde derinleştiren bu uygulamaya Koalisyon ortakları ile birlikte imza atarlar. 
 
Devir deiğşir;Kimsesizlerin kimi,sessiz çoğunluğun sesi olma iddiası ile AKP iktidara gelir.Adı geçen koalisyon partileri (MHP HARİÇ)hatalarıyla-sevaplarıyla yok olur giderler.8 nci yılını doldurmuş olan AKP iktidarı döneminde memur ve emekliler için defalarca yapılan iyileştirme çalışmalarının hiç birinde meslek gurubumuz ASSUBAYLAR adeta KASITLI olarak yer almaz.Son 2 seçim öncesinde MSB'nın TEMAD BALÇOVA ŞUBESİ'ni oy istemek amacıyla ziyaretinde hepimizin bildiği açıklamalarını yapar,ancak seçimler sonucu yaptığı açıklamaları unutur.UFUKTA yeniden seçim göründüğünde yine sahnedeki yerini alır ve ETİK anlayışına çok uygun olarak;Assubaylar için iyileştirme çalışmaları devam ediyor açıklaması yapar.(YER-SE-NİZ!) 
 
Yine AKP İktidarı döneminde hepimizin bildiği ASSUBAYLARIN 1'nci derece 4'ncü kademe'ye yikselmelerini sağlayan değişiklik teklifi MSB Komisyonu ve HÜKÜMETİN olumlu görüşüyle yasalaşır.İstediği tüm yasaları ve düzenlemeleri İŞİNE geldiği gibi yapan AKP İktidarı ne yazık ki GENKUR baskısıyla ertesi günü takriri-müzakere yoluyla Yürürlükteki ANAYASA'ya göre hiç kimseden ve hiç bir güçten emir almaması gereken TBMM tarafından AKP gurubunun oylarıyla 1 gün önce çıkarılmış olan bu yasa maddesinin iptali gerçekleştirilir. Değişiklik teklifi önergesinde imzası olan AKP gurubuna mensup Milletvekilleri bile gözümüzün içine baka baka iptal yönünde oy kullanırlar.Aynı siyasi grup kılıç almamış-alamamış 5-10 subayın bu hakkını gönül rahatlığı ile ve tartışmasız-görüşmesiz teslim eder. 
 
MHP Milletvekili E.Tümg.sayın Kamil Erdal Sipahi,E.Tümg.sn.Armağan KULOĞLU ile birlikte GÖNÜL DOSTUMUZ Sn.Umur TALU ile katıldıkları bir televizyon programında;TSK'lerinde Astsubaylara yapılan bir haksızlık yok diye buyurur.Sonra oy avcılığı uğruna 21 MHP milletvekili ile birlikte hiç bir sonuç getirmeyecek olan araştırma önergesi verirler.(YER-SE-NİZ!) 
 
Yine AKP Milletvekili sn.Nurettin AKMAN'ın hatalarla dolu ve bizim uğradığımız haksızlıkları çözmekten çok uzak olan Kanun teklifini Meclis Başkanlığına verdiği TEMAD Yönetimi tarafından açıklanır.Ancak bugüne kadar verildiği söylenen bu teklifin izine rastlayabilen hiç bir meslektaşım yok.Bu 8 yıllık süre zarfında Assubay mesleği için TEMAD yönetimi zaten hiç yok. 
 
İşte yazımın başında sn.Hüseyin SAVCI'dan aktardığım alıntıda olduğu gibi bu sitede mücadele verenler GİDECEK BAŞKA ÜLKELERİ OLMADIĞI İÇİN bu konuları dile getirerek UYUMADIKLARINI kanıtlıyorlar. 
 
Sn Kalamaki;Siyaset olur diye iktidarı eleştirmeyelim,sitem bile etmeyelim.MHP'yi eleştirmeyelim,sitem bile etmiyelim.Kırılırlar diye Genelkurmay'ı eleştirmeyelim,sitem bile etmiyelim. Alınırlar diye TEMAD yönetimini ve sanalları eleştirmeyelim,sitem bile etmiyelim.Etmiyelim de ne yapalım? Bizim ANAYASAL haklarımızı UZAYLILAR Vermiyor da onları mı eleştirelim?.. Yoksa CERVANTES'in DONKİŞOT'u gibi Eleştiri ve sitemimizi YEL DEĞİRMENLERİNE Mİ yöneltelim? Yoksa mesajın başında belirtildiği gibi UYUMAYA DEVAM MI EDELİM ?.. 
 
HAKSIZLIKLARA KARŞI MÜCADELE RUHU TAŞIYAN TÜM MESLEKTAŞLARIMA SELAM OLSUN.
 
 

Yazan ÇETİN1982
16-01-2011 03:31,
 
SİNEYE ÇEKMEK NEREYE KADAR
Sayın Erdal GÜNŞER sizin de yukarıda yazdığınız gerçekler gibi bu sitede gönül veren meslektaşlarımız hep doğruları söylediği için TEMAD kendisine muhalif olarak kabul ediyor. İyi bir TEMAD üyesi nasıl olmalıdır; 
1. Her yıl üye aidatını muntazaman ödemeli, 
2. Ne sebeple olursa olsun TEMAD yönetimini eleştirmemelidir, 
3. TEMAD'ın Genkur. Bşk.lığının arka bahçesi olduğunu bilecek ama ses çıkarmayacak, 
4. Haksız ihraçları ve diğer cezaları sineye çekecek, 
5. Sayın Mustafa EROL 2011 seçimlerinde milletvekili adayı olursa onu desteklemeli, 
6. 09 EKİM 2010 tarihinde vermiş olduğu oturma eylemi sözünü unutmalı, 
7. Sayın Mustafa EROL şapkalara takılan sarı sakındırak ve 30 Ağustos resepsiyona kabul edilmeyle mutlu olan biri, bunu kendisi için başarı gören biri, üyeler de bunlarla mutlu olmalı. Yemeklerine bunları katık yapmalı ve bayramlarda çocuklarına harçlık vermelidir. 
8. Vs., vs. yani bizler TEMAD'a kul olmalıyız.  
EY Sayın Mustafa EROL sizde biraz vicdan kaldıysa elinizi vicdanınıza koyun biraz da EMPATİ yapın, anlayabilirseniz onurlu davranıp istifa edin. Sayenizde son 8 yıl içinde biraz daha küçüldük, eridik. BAŞARISIZ LİDER = Sayın Mustafa EROL ve ekibi. 
Şimdi gitmezseniz biraz daha küçüleceksiniz gözümüzde.
 
 

Yazan Bizdenbiri
15-01-2011 19:24,
 
Sn.Kalamaki;
Ben affınıza sığınarak "burada neler oluyor"soru ve endişenize kendimce bir açıklama yapma gereği duyuyorum. 
Birincisi;benim cevabını bulamadığım ilk soru: 
-Yaklaşık 8 yıllık bir yönetimin; temsil ettikleri için ;maddi ve manevi kazanç sayılabilecek, 2 tane üst üste konmuş tuğla yok;sizce var mı? 
-Başında "EMEKLİ"yazan yaş grubu belli bu site üyelerinin , yıllardır söz ve vaatlerle oyalanıp kandırılmasına isyan etmesinden daha doğal birşey olabilir mi?? 
-Son olarak;burada Temad'ın siyasallaştırılmaya çalışılmasının söz konusu olduğunu düşünmüyorum.."Bir AKP'li vekil teklif vermiş,eleştiriyorsunuz" diyorsunuz! 
Böyle bir teklif verilmedi Sn.meslektaşım; var diyorsanız TBMM sitesinden bulup bizlere de " link'ini verir misiniz lütfen!YOK yani;şu an YOK! 
MHP siyasal bir partidir;yani MHP'li vekillerin yaklaşan şeçimleri de gözeterek böyle bir soru önergesi vermesi tamamen siyasi bir girişimdir.Oy avcılığıdır.Tabii ki güzel;o ayrı..Unutmayın ki bu partinin ayni vekillerinin TV'lerde bizler için söyledikleri ve değerlendirmeleri ise tam tersi.. 
Saygı ve selamlarımla..
 
 

Yazan Erdal GÜNŞER
15-01-2011 19:12,
 
Arsız değiliz
Sayın Kalamaki yazınızı anlamakta güçlük çektim ancak arsız değilim. Burada neler oluyor diyorsunuz.Saygılarımla...
 
 

Yazan ZekaiAĞRI
15-01-2011 18:57,
 
neden anlamadım
Sayın genel sekreterin yazısını okudum önce komedi üzerine yazılmış bir tiyatro oyunu zannettim katıla katıla güldüm sonra gerçekten bizim temsilciğimizi yapan insanlar bunlar mı dedim zavallı halime ağladım( kendi halime ağladım) ama bu yazıda anlatılan yapılan birşeyi bulabilen biri varsa bana da göstersin ben de anlayayım da bir öyle bir böyle yorumlamayayım.
 
 

Yazan bergamalı
15-01-2011 15:18,
 
VİCDANIMIZIN MAHKUMUSUNUZ !
Sayın Günşer 
TEMAD Genel Sekreteri Sn.Mehmet Tuncer'e yerinde ve haklı eleştirel sorularınız için size teşekkür ederim. Yanıt alabileceğin-m-izi sanmıyorum, varsın almayalım ...  
Geçen günlerde Sn.Genel Başkan'ın açıklaması (168 No'lu mesajı) ile TEMAD Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve TEMAD Sigorta Müdürü olan avukat Sn.Alim Akbay'ın bulunduğu her iki görevden de sağlık nedenlerinden dolayı (!) istifa ettiğini öğrenmiştik. Yazarımız Sayın Savcı'nın yazdığı "YAZIK!" başlıklı makaleye yaptığım yorumda Sn.Akbay'ın istifasının gerçek gerekçesini açıklaması ve sınıfımız ile paylaşması gerektiğini sigorta müdürlüğünden istifasının vicdanı red'le ilgisi olup olmadığını sormuştum, bu konuda kendisinin şu ana kadar bir açıklaması sanırım olmadı. 
 
Bu mealde yeri gelmişken genel sekreter Sn.Tuncer'e bir iki soru da ben soruyorum.  
Aslan Çimento denetim kurulu üyeliğini tüm meslektaşlarımız gibi elbette siz de hak ediyorsunuz, ancak bulunduğunuz görev dışında olsaydınız o göreve de atanmayacağınız bir gerçekti! Bulunduğunuz göreve gönüllü olarak sınıfınızın haklı taleplerinin kazanımına emek vermek için seçildiğiniz halde hiç de etik olmayan bir şekilde üstelik AİHM'de OYAK davası devam ederken ve meslektaşlarınız için hiçbir kazanım elde edemediğiniz halde kişisel menfaat sağlamak vicdanınızı hiç sızlatmıyor mu?..  
Bu atanma ile ilgili vicdanı redçi olmayı düşünmüyor musunuz?..  
 
Tüzükte kuruluş amacımız belli olan derneğimizi amacı doğrultusunda çalışmayarak neredeyse kişisel çıkar amaçlı bir dernek haline çevirenler vicdanlarımızda mahkumdur, bu tür kişileri meslektaşlarımız asla affetmeyeceklerdir, tüm ilgililer bunu bilsinler !.. 
 
Assubay onur mücadelesini amaç edinerek emek veren tüm arkadaşlarımı selamlıyorum.
 
 

Yazan kalamaki
15-01-2011 13:51,
 
Anlamakta güçlük çekiyorum.
Sahi anlamakta güçlük çekiyorum.Arsızlığa vurup kardeşim sen anlıyamazsın kalın kafalısın demezseniz burada neler oluyor birisi anlatırsa memnun olurum. Mesleki haklarımız için AKP'li bir milletvekili girişimde bulunuyor eleştriliyor.MHP'li bir milletvekili girişimde bulunuyor o da eleştiriliyor.O zaman geriye elle tutulur bir parti kalıyor CHP. Anladığım kadarıyla amaç ve tüm gayret mesleğe ve meslektaşa hizmet etmek gibi gösterilerek TEMAD'ı CHP'lileştirmek. Yazıktır günahtır.Başkanını beğenmiyebilirsiniz, ben de beğenmiyorum ama TEMAD gibi mesleki bir kuruluşumuzu siyasallaştırmayın. Bu meslek adına yapılmış en büyük kötülük olacaktır.Bunun vebalini kimse taşıyamaz. Bu yazımı yayınlamıyacaksınız, kırpacaksınız ya da çarpıtacaksınız bunu biliyorum ama yine de içinizde var olması muhtemel vijdana sesleniyorum. Siyaset bizi birleştirmez böler.Yapmayın bunu.Siyasi argümanlara izin de vermeyin lütfen.Meslek adına daha iyisini ben yaparım ve şu şekilde yaparım diye bir öngörünüz ve planınız varsa biz de destekliyelim.Ama siyasete izin vermemenizi istiyorum. 
---------------------------- 
 
YÖNETİCİ NOTU 
Sayın Üyemiz 
Yorumunuzu bir başka makale için mi yazdınız bilemiyorum,ancak Sayın Günşer'in TEMAD Genel Sekreteri'nin açıklaması ile ilgili yazısında genel sekreterin yaptığı açıklamalara karşı eleştirel sorgulamaları vardır ve üyelerimiz de makale hakkında yaptıkları yorumları ile fikirlerini paylaşmaktadırlar.  
 
Bu sitede dayatma olmayan siyasi fikirlerimiz de elbette bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Yazıda ve yorumlarda AKP ve MHP dışlanarak TEMAD'ı kimsenin CHP'lileştirme amacı da yoktur. Bunu nereden çıkardınız ?..Bazı yazı ve yorumlarda Milletvekillerinin iyi niyetli desteklerine teşekkür edilerek; Tekliflerdeki 9/1 konusunun toplumun tamamını kucaklamadığı adaletsiz uygulamanın devamına neden olunacağına vurgu yapılmış,Sn.Günşer'de özellikle mücademizin siyasallaşması önündeki endişelerini dile getirmiştir. 
 
"Bu yazımı yayınlamıyacaksınız, kırpacaksınız ya da çarpıtacaksınız bunu biliyorum" diyorsunuz. Bu sitenin yayın ilkeleri bellidir. Yayın ilkelerimize uyularak yazılan her yazı virgülüne dokunulmadan (sadece imlâ hataları düzeltilerek!) yayınlanmaktadır,sizin bu yazınızın yayınlandığı gibi!.. 
Yazının içeriği ile ilgili yanıtı gerekirse yazarlarımızın verdiğini belirterek saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 
 

Yazan MÜCADELE
15-01-2011 12:32,
 
GEYİK MUHABBETİ
Temad yönetimi eminim ki bu kadar eleştiriyi görünce meşhur atasözünü aklına getiriyordur.''MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR'' ve yaptıklarının doğru olduğunu düşünerek ''DURMAK YOK YOLA DEVAM'' diyorlardır. Buradan da birbirlerine yahu arkadaş ''BU ÜLKEDE HERKES BİRBİRİNİN AYAĞINDAN ÇEKİYOR'' geyiğine geçiyorlardır. 
 
Ünlü İranlı Şair Yazar Sadi Şirazi'den bir katkı. SORMAZ Kİ BİLSİN, SORSA BİLİRDİ. BİLMEZ Kİ SORSUN BİLSE SORARDI. Evet Temad yönetimi sormadığı için sadece üyeleri atıyor. Saygılarımla.
 
 

Yazan Bizdenbiri
15-01-2011 12:26,
 
Bu da benden olsun!
Sn.Meslektaşlarım; 
Israrlı girişimler ve sorunlarımızı içeren dosyanın kendisine ulaştırılması sonucu;A.B.D.Başkanı Barak OBAMA dün Başbakanımız Tayyip ERDOĞAN'ı arayarak sorunlarımızın çözümü için bir görüşme yapmış;Sn.Başbakan da bu konuda gerekli çalışmaların sürdüğünü kendisine iletmiştir...
 
 

Yazan Mustafa Levent
15-01-2011 11:39,
 
Boş laflara karnımız tok
Uzun lafın kısası : 
 
SÖZ BİLİRSEN SÖZ SÖYLE SENDEN İBRET ALSINLAR SÖZ BİLMEZSEN SÜKUT ET SENİ ADAM SANSINLAR
 
 

Yazan Rafet Duran
15-01-2011 02:31,
 
...
Değerli Meslektaşım Sayın GÜNŞER; 
 
Bu sorular doğru sorular. Cevap verilmesi gereken sorular. Bu soruları sorarak muhatapların rahatlarını kaçırdığınız belli. Az sayıda her şeye olumsuz yaklaşan bir grup varmış. Sorgulanmaktan hoşlanmıyor belli ki zatı muhterem. Yazınızın her kelimesine katılıyorum ve çok beğendim. Bu güzel yazı için elinize ve yüreğinize sağlık. İyi ki de varsınız.
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
14-01-2011 23:35,
 
....
Sayın GÜNŞER,09 EKİM mitingi bu muhalif gördükleri site sayesinde yapılmış, TEMAD'a kalsaydı o alana bırakın 7-8 bin kişiyi toplamak ,bin kişiyi dahi toplayamazdı,kaleminize sağlık ,doğru tespitlerde bulundunuz saygılarımla.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
14-01-2011 21:49,
 
Ölmüşüz ağlayanımız yok.....
Sevgili Günşer kardeşim, Temad başkanı ve yönetimi derece,kademe,tazminat,sosyal tesisler,insan onuruna saygı gibi temel taleplerimizle ilgilenmiyor bu sorunlar onları aşıyor; Onlar Genelkurmay ve MSB yetkililerinin askeri derneklerle yaptıkları toplantıda başkanın kendi ifadesine göre dile getirdikleri ANCAK birçoğunun gerçekleştiği veya gerçekleşme aşamasında olduklarını bile bilmedikleri aşağıdaki konuları dile getirmediler mi? 
 
Müstafi Assubayların orduevlerine alınmalarının sağlanması , 
B tipi poliklinik hizmetlerinden kd.başçavuşların yararlanması , 
Askeri kimliklerin nüfus hüviyeti olarak kullanılması, 
Kamplarda toplu tahsislerin TEMAD tarafından yapılması, 
AİHM'ne açılan OYAK davası hakkında konuşulmaması, 
Zati tabanca devirlerinden harç alınmaması , 
Asb.ların Milli Güvenlik derslerine girmesinin temini , 
MYO ve Lise mezunlarının denkliğinin sağlanması, 
Mayınların Asb.lar tarafından temizlenmesi, VS 
DAHA NEYİ TARTIŞIYORUZ?
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
14-01-2011 21:49,
 
İYİMSERLİK HEM DE AŞIRI
Sayın Erdal GÜNŞER.Çok haklı ve doğru soruları sıralamışsınız.Ancak TEMAD YÖNETİMİNİN bu sorulara bu aşamadan sonra cevap vereceğini ummak bana göre aşırı iyimserlik taşıyan bir görüş.Çünkü hepimiz biliyoruz ki verebilecekleri cevapları yok.Belki yine birkaç atasözü ve birkaç özlü sözü kes yapıştır yöntemiyle sıralarlar.Ayrıca o yarım yamalak yasak savma kabilinden verilmiş kanun teklifine de TBMM'nin internet sitesinde ben rastlayamadım. 
 
Sevgi ve saygılarımla.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
Sonraki >