cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

MUHALEFETLİK ÜZERİNE PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 06 Ocak 2011 )
 

muhalif-susturmak.jpg TEMAD Yönetimince emekliassubaylar.org sitesi muhalif site ilan edilmiş. Çok da şaşırmadım. Yöneticilerin kendilerini iktidar olmanın heves ve rehavetine kaptırarak yaptıkları icraatları ortada. Ancak iktidar olup da muktedir olamadıklarının hâlâ farkında değiller.

Eleştiriye tahammülleri yoktur yöneticilerimizin. Dalkavukluk yapanlar hoşlarına gider. Çünkü, dalkavuklar ya suskun kalır ya da dobra dobra konuşmaktan kaçınır, onların duymak istediklerini söylerler.

Oysa gelişim ve değişim için farklı düşünmek, farklı konuşmak da önemlidir. Eleştirilere açık olmak, hoşgörülü ve demokrat bir yaklaşım sergilemek de önemlidir. Bilinmelidir ki, eleştirilerini akıl ve mantık süzgecinden geçirerek yani eleştirel düşünerek yapanların eleştirileri netlik, açıklık, mantık, derinlik ve güvenilirlik taşır.

RUSSEL GOUGH, "Karakteriniz Kaderinizdir" adlı kitabında "Doğru ve iyi olanı bilmek ile doğru ve iyi olanı yapmak arasındaki en önemli bağlantı, doğru ve iyi olanı yapacak bir karaktere sahip olmaktır.” diyor.

Dokuz köyden kovulmayı da göze alacaksın doğruları söylemeye karar vermişsen.

TEMAD Yönetimince "muhalifler" diye nitelendirilen bu site; yönetimi, yazarları ve üyeleriyle birlikte kuruluşundan beri ”Bizler nasırlaşan kalplere, vicdanlara ve kulaklara sesimizi daha gür duyurmak için TEMAD çatısı altında birleşmeliyiz.” diyerek ilkeli yapıcı, birleştirici ve yol gösterici bir tutum sergilemektedir. Doğruları, yapılması gerekenleri hiçbir korku ve kaygı duymadan söylemekte ve yapmaktadır. TEMAD’ın yönetim kadrolarında bulunanların Assubay camiasının onur mücadelesine bugüne kadar gözle görülür elle tutulur bir kazanım sağlayamamış icraatlarını akıl ve mantık süzgecinden geçirerek eleştirmektedir.

TEMAD Yöneticilerinin şuana kadar sergilediği çelişki ve tutarsızlıklarla dolu anlaşılmaz tutum ve davranışlarını, despotizme ve keyfiyet rejimine dönüşmüş icraatlarını eleştirenlere, kendi deyimleriyle muhaliflere uyguladıkları haksız ve mesnetsiz yıldırma politikalarının kabul edilebilirliği mümkün değildir.

Sayın Hüseyin SAVCI ve Sayın Ersen GÜRPINAR gibi haklı olarak eleştiren sorgulayan ve hesap soran üyelerimizin ve benzer şekilde ihraç edilen başka meslektaşlarımızın havadan sudan sebeplerle TEMAD’ den ihraç edilmesi kabul edilemez!

TEMAD hiç kimsenin yeniden yine yeniden yönetimlere seçildiği halde, derneğin kuruluş amaçlarına hizmet etmeden pinekleme yeri değildir. Derneği ve imkânlarını kullanarak egolarını tatmin etme, şahsi menfaat arama, OYAK, TSK, TBMM gibi kurumlardan şahsi menfaat temin etme yeri değildir.

Şahsi menfaat ve koltuklarını kaybetme korkuları ile "muhalif" diye nitelendirdikleri üyelere baskı ve sansür uygulayan, daha da ileri giderek kendileri için tehlike olarak gördükleri ve çekindikleri bazı üyelerin ihraç edilmesini sağlayan bunu da TEMAD’ın manevi kişiliğinin yıpratılması gibi komik sebeplere dayandıran TEMAD yöneticilerinin, Hz. Ali’nin başından geçen şu hikâyeyi iyi okumaları ve kendileri için çıkarılacak dersler olduğunu görmeleri gerekir.

 

Hz. Ali bir savaş esnasında düşmanını yere yıkıp öldürmek üzereyken, düşmanı Hz. Ali'nin yüzüne tükürür. Bunun üzerine Hz. Ali düşmanını bırakarak ayağa kalkar.
  • Yürü git seni öldürmekten vazgeçtim, serbestsin.'”der. 
Düşman savaşçı bu duruma şaşırır.
  • Beni alt edip öldürmek üzereyken seni ne alıkoydu? “ diye sorar.
Hz. Ali:
  • Ben seninle Allah yolunda ve Allah'ın rızasını kazanmak için savaşıyordum ve onun için seni öldürecektim. Sen yüzüme tükürünce kinlendim, sana kızdım; eğer o an öldürseydim sana kızgınlığımdan bunu yapmış olacaktım. Yani seni Allah rızası için değil de kendi nefsim için öldürmüş olacaktım. Bu yüzden seni serbest bıraktım.”der.
Bunu duyan adam, bu büyük asalet ve incelik karşısında iman ederek Müslümanların safına katılır.

 

TEMAD Assubayların hak arama mücadelesine resmi kurum ve kuruluşlara bağlı ya da bağımlı olmadan hizmet eden demokratik, şeffaf ve hesap verebilir yönetimlere sahip misyonu ve vizyonu olan bir Sivil Toplum Kuruluşu haline getirilmelidir.

Assubayların hak arama girişimi onur mücadelesine dönüşmüş milli bir dava haline gelmiştir. Bu uğurda ter döken çaba sarf eden herkes ben sen iktidar muhalefet ayrımı yapılmadan saygı ve sevgiyle kucaklanmalıdır.

Assubayların onur mücadelesi toplumsal demokrasi ve hoşgörü kültürünün benimsendiği, birlik ve beraberliğin sağlandığı gün başarıya ulaşacaktır. 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

06-01-2011 16:32 Necip SÖYLEMEZ
06-01-2011 16:32. ..
Okunma Sayısı 2111    
Okuyucu yorumları (8)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan bergamalı
15-01-2011 03:13,
 
DEMOKRASİ'Yİ İÇİMİZE SİNDİRMELİYİZ !
Sayın Söylemez 
Çağdaş demokrasiyi içine sindirip yaşam biçimine dönüştürüp uygulayamayan ülkelerde kişisel siyasi görüşü ne kadar demokratik olursa olsun eleştirilmek,sorgulanmak haklı dahi olsa hiçbir kuruluş yöneticisince ne yazık ki hoş karşılanmıyor.  
Derneğimizde de durum bundan farklı değildir; bu sitenin derneğe destek amacıyla kurulduğu aşikarken ve üyeleri ile derneğimize her zaman desteği vurgulanırken, sorunlarımızın çözüm önerilerini dikkate dahi almayan ve siteyi "muhalifler" diye lanse eden bir dernek yönetimi olabilir mi? Yönetimin icraatsızlıklarını eleştiren, sorgulayan kişi ve şubelerin muhalif denilerek antidemokratik olarak hukuksuzca ihraç edilip görevden el çektirilmeleri kabul edilemez.  
Her şeyden öncelikle evrensel hukuk ilkelerine bağlı,insan haklarına duyarlı,çağdaş demokrasiyi yaşam biçimi olarak kabul edip uygulayan ve sınıfımızın haklı taleplerinin kazanımı için mücadeleyi amaç olarak görenleri iyi tesbit edip dernek yetkili organlarımızda görev almalarını sağlamalıyız ki şikayet ettiğimiz durumları azami derecede ortadan kaldırabilelim. Saygı ve sevgilerimle.
 
 

Yazan ZekaiAĞRI
09-01-2011 15:10,
 
kim kime muhalefet
Benim merak ettiğim şey herkes temada üye toplamak için sen yoksan bir eksiğiz sıloganını kullanıyor bence temada görede sen varsan bir fazlayız anlamı taşıyor niye derseniz bu kadar eksik olunan yerde var olanlar üyelikten atılıyorsa kim kime muhalefet olduğu ortaya apaçık çıkacaktır.Üye olanlar aidat versin şubelerin aldığı bu aidatların belirli bir yüzdesi üst yönetime gitsin onlarda gezilerde harcasın ,verdiği sözleri yapmasın, üyelerin makul isteklerine kulak tıkasın ondan sonra muhalefet. Bu yönetimi iki defa seçen üyeler bu dönem inşallah düşünerek oy verirler.bence bundan sonra kimse hak huk diye ağlamasın hak isteyen insanlar böyle yönetimleri başa getirmezler getirdikleri takdirde sonucuna katlanırlar.
 
 

Yazan M.AKPINAR
08-01-2011 23:16,
 
...
İyi ve doğru bir tek şey yapsalar omuzumuzda taşıyalım,8 yıldır aynı derneği yönet hiç bir başarın olmasın sonrada neden bize muhalifsiniz diye salya sümük ağla kendi isteğiyle üye olanları (ki onlarda olmasa üye bile bulamıyacaksın) sudan bahanelerle dernekten at sonrada birlik beraberlik nutukları atarak ben yaptım oldu edası ile boy göster ,Çevrenede BİZ"den diyerek bazı yalakaları al şimdiden onlara OYAK yönetim de yerler ayarla gelecek seçimlerde delege olarak yada yönetimde yerler sağlama yoluyla kendi yanına çek nasılsa bunlar bana yeter fikriyle yeniden yönetime otur saltanata devam et,( tabii seçimlerde vekillik olmaz ise) bu meslektaşlarımda size bu yolu hala açık tutacaklarsa onlara da YAZIKLAR olsun.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
07-01-2011 17:37,
 
Usta hırsız ev sahibini korkuturmuş
STK gönüllülük esasına dayanır. Bunun bile bilincinde olmayanlar sanki yönetime seçilenler Genelkurmay tarafından atanmış, bizler de emekli alayı gibi her söylenene baş üstüne demek mecburiyetindeymişiz gibi bir statüko oluşturulmuş!.. Temad yönetiminde bulunanlar buraya gönüllü olarak gelmediler mi? Ama seçilmek için gösterdikleri gayreti sorunlarımız için göstermediler. Davranışları ile Assubayların saygısını yitirdiler ama yapıştıkları koltuklarını ısrarla terketmek istemiyorlar.  
 
Görevde iken tanıdığımız yalaklarımız ve salaklarımızın emekli olduklarında kişilikleri değişmedi (bunu yazdığım için bazıları alınıyor suçluyor ama bu gerçeği değiştirmez).Mücadeleye gönül vermiş bizleri muhalif olarak ilan edip mücadeleye zarar verdiğimizi ima ediyorlar. Hangi yazımız hangi icraaatımız TEMAD tüzel kişiliğine ve mücadelemize zarar vermiş? Bir tek örnek gösterebilirler mi?  
BİR TEMAD MASALI başlıklı yazımda TEMAD'ın yapamadıklarından bizlerin yaptıklarından örnekler verdim, aksini savunabilirler mi? ELBETTE HAYIR! O zaman bu haksızlığı yapanların biraz duyguları varsa utansınlar ve sussunlar; çünkü bu mazlum sınıfın vebali çok ağır olur. Saygılarımla.
 
 

Yazan MÜCADELE
07-01-2011 14:06,
 
KORKUYU BÜYÜTELİM
Muhalif olarak adlandırılmak ciddiye alınıldığını ve korkulduğunu göstermektedir. O zaman sitenin ve takipçilerinin doğru yolda olduğunu söylemek abartı olmaz. Temad yönetiminin korkularını büyütmeye devam etmeliyiz. Saygılarımla.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
07-01-2011 12:36,
 
...
Muhalif olmak ile doğruyu söylemek arasındaki o kalın çizgiyi iyi görmek gerek! 
 
Bu site, siteden atılanların tanıdığım bir çoğunun Sayın TEMAD Genel Başkanı (ben atıldım benim başkanım değil) ile şahsi bir sorunu olmadığı gibi, Sayın Başkan'ın yerinde gözü de yoktur. Doğru yaptıkları her zaman desteklenmiştir.  
 
Bu sitenin amacı muhalefet etmek de değildir, öyle bir misyon da üstlenmemiştir. Miting kararı alındığında, geçmişi, atılmamızı, sanalının düşman ilan etmesini, hakaretlerini bir kenara bırakarak destekledik. Hatta kimsenin şevki kırılmasın diye eleştirileri bile engelledik. Biz o mitingde, TEMAD Tüzel Kişiliğinin yanındaydık. Biz (biz derken bu site okuyucularını kastediyorum, yanlış anlaşılmasın) kral çıplak dedik, yalakalık bir karakter meselesidir, kişilik meselesidir, yalakalık yapmadık. Tek amacımız var; doğruya doğru, eğriye de eğri diyebilmek. Bunu amaçlıyoruz. 
 
Söylediklerinizde samimi değilseniz, ne söyleseniz zaten önemi yoktur. 
 
Yalakalar unutulur, değersizdir, doğruyu söyleyenler gün gelir düşmanından bile takdir görür. Tarih örneklerle doludur.
 
 

Yazan atilla abaylı
07-01-2011 11:01,
 
İSTİFA DEMOKRASİNİN BİR ERDEMİDİR ?
Yaşadıgımız her yerde ve her durumda insanın kendini ifade edebilmesi, konulara bakış acısını yazması ,söylemesi kadar güzel bir duruş olamaz. Tüm temad noktaları çekinmeden ya tek nokta ya da toplu bir açıklama ile DURUŞLARINI tüm sınıfımıza AÇIKLAMALIDIRLAR . 
 
SAYGILARIMLA ..
 
 

Yazan ÇETİN1982
07-01-2011 01:27,
 
KIRK HARAMİLER
Sayın Necip SÖYLEMEZ Hz.Ali örneği yerinde çok güzel bir örnek, ancak Sayın Mustafa EROL ve ekibinde meslektaşlarımızın kalpleri nasırlaşmış, onların içinde biraz iman olsaydı binlerce emekli meslektaşımızın vebalini çekmekten korkarlardı. Ben bu yönetimi KIRK HARAMİLERE BENZETİYORUM. Onlar TEMAD çatısını kendileri için SÖĞÜT GÖLGESİ YAPTILAR. Binlerce meslektaşımız İSTİFA ETMELERİNİ İSTEMELERİNE RAĞMEN YÜZSÜZLÜK YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR, ONURLU DAVRANIP İSTİFA ETMİYORLAR. İnanın kefenin cebi olsa bunlar koltuklarını mezara beraberinde götürürler. Bu başarısız yönetime hakkımı HARAM ediyorum. :(
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
Sonraki >