cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİZİ KENDİLERİNDEN SAYMAYANLARI, BİZ DE KENDİMİZDEN SAYMAK İSTEMİYORUZ. PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cumartesi, 01 Ocak 2011 )
 

sozun-biitigi-yer.jpg Hakkımızda ne acımasız günler geçti. Geçen her günde HAK olanları KENDİLERİNE aldılar!

Bizler için HAKSIZLIK yapılan ne kadar aylar geçti. Yapılan ve yaptıkları HAKSIZLIKLARI görmediler. Görmezlikten geldiler!

Aile bireylerimizle ÇİLELER çektik geçen yıllarca. Her geçen yıl kendi haklarının üstüne koydular. Bizimkileri geriye saydırıp, yok saydılar.

Yapılanlar İNANILACAK gibi değildi. Ama yaptıklarını ve hala da yapmaya devam ettiklerini, yeri geldiğinde ÖLÜME gidecek mesai arkadaşlarına REVA gördüler. Kendilerini İNSAN, bizleri farklı bir yaratık olarak gördüler.

Geçen süreç içinde kendileri üç,dört alırken bizlere biri bile çok gördüler.Diğer tüm KAMU personeline yapılan ARTIŞLARI görmelerine, bilmelerine rağmen bizlere verilmemesi için SUSTULAR, BİLMEZDEN, GÖRMEZDEN geldiler.

Kendilerinin GENİŞLEMİŞ midelerini bir yerine İKİ SAYARKEN BİZLERİN, BÜZÜLMÜŞ, KÜÇÜLMÜŞ MİDELERİMİZİ YOK SAYDILAR. Kendilerinin gerekli normal insan ihtiyaçlarına "evet" derken, insan olarak aynı ihtiyaçlarımızı görmezden geldiler. Kendilerine var olanı, bizler için yok saydılar.

Yıllardır istediklerini yaptılar, oyaladılar, kandırdılar, aldattılar. Ama artık yolun SONUNA geldiler. Kendilerini temsil eden TSK nın en üstünde oturan kişinin "TSK nın İKİ AYAĞI vardır" derken yaptığı HAKSIZLIKLAR VE uyguladıkları ön yargılı davranışlar TSK nın OLMAZSA OLMAZI olan ASSUBAY ayağının bitip, tükenmesine neden oldular. TSK yapılan bu uygulamalardan dolayı ÖTEKİLEŞTİRİLEN Assubaylar açısından GÜVEN sorunu yaşanılan bir toplum haline gelmiştir.

Tüm bu ÖN YARGILI DÜŞÜNCE ve DAVRANIŞLARINDAN dolayı ortaya çıkardıkları bu tabloyu yaratanlar YAPTIKLARIYLA övünebilirler.

Bugün ülkenin içine sürüklendiği KAOS ve BÖLÜNME sürecine girilmeside GÖZ ÖNÜNDE tutulursa ÜLKEYİ KORUMA ve KOLLAMA görevi de unutulmuş, kırmızı çizgiler ortadan kalkmış, BÖLÜCÜLERİN her istediği "ÇOK GÜZEL ŞEYLER" olacak söylemleri ve BOP EŞBAŞKANI tarafından da YILDIZ olacağı söylenilen DİYARBAKIR için sona yaklaşılmaktadır.

Böyle bir ortamda bile ASSUBAYLARA ve HAKLARINA cevap verilmemekte HAKSIZ VE YANLI uygulamalar hala sürdürülmektedir.

TERÖRİSTLERE gösterilen SICAK yaklaşımlar, verilen İMKANLAR ASSUBAYLARDAN esirgenmekte, ANAYASAL HAKLARININ verilmeyerek ANAYASANIN EŞİTLİK ilkelerine SADIK kalınılmayarak ASSUBAYLAR ÖN YARGILI düşünceler dolayısıyla MAĞDUR edilmekte, hakları nedeniyle DIŞLANMAKTA, ÖTEKİLEŞTİRİLMEKTEDİRLER. Bizi İSTEMEYENİ yok sayanı, bizler hiç İSTEMİYOR, bizde onları yok SAYIYORUZ.

Artık "Söz" ile alınacak yolumuz kalmadı. Çoktan sözün bittiği yerdeyiz. Haklı olanlar en az haksız olanlar kadar akıllı ve cesur olmadıkça, haklarını kazanamazlar, haklarına kavuşamazlar

Artık anlamalı ve bilmeliyiz ki KİMSEDEN ADİL ve DEMOKRAT olmasını bekleme hakkımız ve şansımızda yoktur. Onun için haklarımızı ALMA yolunda tüm yapacaklarımız BİZİ ilgilendirir. Bunu yapacak olanda BİZLERİZ. Gölge etmesinler YETER.

TSK yı ve BİZLERİ bu konuma getirenler, bu ayırımı yapanlar düşünsünler. Bunun sorumlusu bizler değil, bizleri ÖTEKİLEŞTİRENLER, kendilerini ERİŞİLMEZ zannedenlerdir.

2011 yılında HAKLARIMIZI alabilmek için DAHA BİLİNÇLİ, DAHA GÜÇLÜ olarak mücadele etmek için, yapılacak seçimlerde tüm TEMADLARDA haklarımızla ilgili MÜCADELE etmeye azimli arkadaşların yönetim kadrolarında yer almalarıyla SESİNİ daha gür ÇIKARABİLECEK BİR STK olarak hareket etmesini diliyorum. Bunu tüm olumsuzluklara rağmen İSTİYOR ve başaracağımıza İNANIYORUM.

2011 yılı TÜRKİYE de çalışan ve emekli ASSUBAYLARIN uğradığı HAKSIZLIKLARIN son bulacağı, ANAYASAL HAKLARA kavuşacağı, ASSUBAYLARIN DA T.C vatandaşı olarak kabul edileceği, AYIRIM ve ÖTEKİLEŞTİRİLMENİN bitirileceği, herkesin birbirini sevdiği, kucakladığı yıl olsun, saygılarımla.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

01-01-2011 13:50 ahmet ÇAM
01-01-2011 13:50. ..
Okunma Sayısı 1919    
Okuyucu yorumları (3)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan MÜCADELE
03-01-2011 15:49,
 
TOPLUMSAL DESTEK
Sayın Meslektaşım yazınızda TSK'yı ve bizleri bu duruma getirenler demişsiniz. Acaba kişisel olarak bizlerin ne kadar payı var bunda. Neden toplumsal desteğimiz yok. Bizlerin yanında Silahlı Kuvvetleri övüp biz gittikten sonra arkamızdan neler neler anlatıldığını niye görmezlikten geliyoruz. 
 
Askerlik diye yazıp Google'de gezerken şöyle bir site çıktı karşıma.http:// askerleranlatiyor.blogspot.com / bu güne kadar 156.000 nin üstünde tıklanmış. Türk insanının askerlik anıları var içinde. Okudukça insan kendinden utanıyor. Anlatılanların hepsinin yaşandığını da biliyoruz veya duyduk. Toplumsal desteği olmayan hareketler başarıya ulaşmaz. Yeni bir imaja ihtiyacımız var. Saygılarımla.
 
 

Yazan ÜSKÜDARLI
03-01-2011 05:09,
 
ACİZLİK KADEREMİZ OLMAMALI
Sayın ÇAM, 
Öncelikle yazınızın büyük bir bölümüne katıldığımı belirtmek istiyorum ve yeni yıl dilekleriniz için kendi adıma teşekkür ediyorum. 
Ben kendi adıma, haklarımız ve hak ettiğimiz değer konularında kesinlikle ama kesinlikle genelkurmaydan bir gram birşey istemiyorum ve asla da beklemiyorum. Bunun paralelinde de mevcut TEMAD'dan da bir beklentim olmadığı gibi üstelik "Assubay Güçbirliği Platformu" v.b. bir ad altında toplanarak alternatif bir Assubay birlikteliği oluşturup, dengeli ve istikrarlı bir şekilde muhtelif eylem ve faaliyetler uygulamamız gerektiğini düşünüyorum. 
Yasal olduktan sonra yapacağımız eylemler önünde hiç bir engel bulunmamaktadır. Üstelik muhtelif nedenlerle kaygı taşıyarak irili ufaklı ama sınırlı ve süreksiz eylemler yapabilen TEMAD'ın yanında, çok daha sık, çeşitli ve bağımsız yapacağımız eylemler az sayıda katılımlar olsa da, daha etkili ve istikrarlı olacağından daha çok gündemde kalmamıza ve sorunlarımızın daha iyi anlaşılmasına ve öğrenilmesine neden olacaktır. En azından hükümetin böyle bir durumda genelkurmay kadar bile sessiz kalabileceğini düşünmüyorum. Bu şekilde de isteklerimizi ve haklarımızı, genelkurmaya ve temada rağmen üstelik daha kısa bir sürede alabileciğimize inanıyorum.Sizin de vurguladığınız üzere yeni bir liderin temadın mevcut bağımlılığı ve konumu itibariyle çok fazla ve değişik birşeyler yapabileceğini düşünmüyorum. Tüm meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyor, selamlarımı gönderiyorum. 
 
Kamil Varol GÖNENLİ 
(E) Deniz Assubayı
 
 

Yazan ÇETİN1982
02-01-2011 00:45,
 
DEĞİŞME ZAMANI GELDİ GEÇİYOR
Sayın Ahmet ÇAM haklısınız, hem de çok haklısınız ancak TEMAD Gen.Bşk.lığında olduğu gibi bazı İlçe TEMAD Şubelerinde de durum aynıdır. İlçe Bşk.ları onur mücadelesinde yol alacak arkadaşların yerine kendi emir ve istekleri doğrultusunda hareket eden meslektaşlarımızı yönetim kadrolarına almakta ve delege olarak seçmektedirler. Bu delegelerden bazıları da gasp edilen verilmeyen haklarımız hakkında bilgi sahibi değildirler. Bu delegenin seçeceği TEMAD Bşk.nını siz değerlendirin. Geçen yıl Karabağlar İlçesi TEMAD Şubesine üye oldum, şahsım adına yapmam gereken ne varsa fazlasıyla yaptım, yeri geldi cebimdende masraflar yaptım. Başkan devamlı internete TEMAD'ı eleştiren yazılar yazma , hatta hiç yazı yazma diye devamlı beni uyardı, yazmazsan seni yönetime de alırım dedi. Başkanı hep izledim devamlı olarak ekibindeki insanları tartakladı, hakaretler etti, ikinci başkanının üzerine yürüdü araya girilmeseydi müessir fiilde bulunacaktı. Ben Karabağlar TEMAD İlçesi üyeliğinden istifa ettim. Büro işlerinde çok yetersizler, TEMAD tüzüğünden bir haber şahsi istekleri doğrultusunda işler yürümektedir. Diğer şubelerimizde de durum aynı ise Sayın Mustafa EROL ve benzeri başkanlar daha çok Genel Başkanlık yapacaktır ve biz haklarımızı alamadan imamın gemisine bineceğiz. Bizler Sayın Mustafa EROL VE benzeri insanları istemiyoruz, iyi LİDER istiyoruz.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
Sonraki >