cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hogeldiniz, Ziyareti
Ltfen Giri ya da Kayt.    Kayp Parola?
Cvp:TEMAD (1 inceleyen) (1) Ziyareti
EN ALT Cevapla Beenilen: 2
BALIK: Cvp:TEMAD
TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 3  
Deerli arkadalar derneimizin yelerine vey evlat muamelesi yapmas dernek adna byk kayptr.Hastasn arayp sormuyorsa,gazisini ziyaret etmiyorsa,vefat edenlerin ailelerine basalna gitmiyorsa dernein amac ne?lve ileden gelen ube yelerimize samimi olmayp ilgilenmiyorsa dernekilin amac iyi gn dostu olmakm.Asl insanlar kt gnde rengini gsterir.Ben hastalandm,uzun sre tedavi grdm bana ok deerli eski kadn kollar bakan Syn.Mzeyyen Dursun Hanmefendi ve ekip arkadalarm benimle ilgilendiler.Deerli hanmefendilere burdan teekkrlerimi iletirim.Bizler birbirimizden kopmadk,kopmayacazda.Birer aile ferdi gibiyiz.Kltrel Geliim Dernei'nde sosyal faliyetlerimiz devam ediyor.8 Mart Dnya Kadnlar Gn'nde Nevehir'e kltr gezisi dzenlemitir.Bu gezi faliyetleri bu dernek ats altnda devam edecektir.Aramzdaki dayanma devam etmekte ayrca dernekler,sivil toplum rgtleri Mzeyyen Dursun ve ekibini sahiplenmek iin talepler var.Byle blinli,aktif,sosyal bayanlara ihtiyacmz var.Panellerine,toplantlarna davet ediyorlar.Sizlerin kymetini TEMAD'da bilmemeleri dernein byk kaybdr.Yaadmz olaylar dernek adna utan verici.Yaadmz bir olaya deineyim burda.Mzeyyen Hanm'n kadn kollar bakanl srasnda hasta ve basal ziyaretleri iin gidelim dediinde TEMAD ynetimindekiler benim ikolataya,iee para verecek btem yok her hastalanana her basalna gidemem de gtrememem de defalarca odasnda kovacak ekilde kabaca cevap vermilerdir.Ama bizler kendi ceplerimizden aramazda dayanma yapp para toplayarak bizim insanlk vasflarna uyan davranlarmzla hastamzla da,hastanedeki gazilerimizle de,basalklaryla da seve seve ilgilenmiizdir.Bu halen devam etmektedir,Ayrm yapmakszn yarm elma gnl alma iyi ve kt gnde manevi destek Allah'n da houna gider.Dernek bir vcuttur,o vcudun paralar yleridir.Onlarn gnlnn yapmak,krmadan, incitmeden atnn altnda tutmay bilmek lazm.Vcudundaki bir organdan vazgeebilir misin?Bu kapasiteye sahip insanlk vasflarn bilenler yapar veya yapmaz.TEMAD'dakiler sadece kendilerini mutlu ediyorlar ama biz astsubay eleri birbirimizi mutlu edersek mutlu oluyoruz bir arkadamzn sevinci sevincimiz,acs acmz,canmzdan canmz.Arkadalarmzn herbiri Anadolu gibi deniz gibi gne gibi kutsal su gibidir.Byle dostluklar,arkadalklar mrdr.Hayatta herey bulunur para,maddiyat geicidir nemli olan ebedi dostluklardr.Geen de Syn.Fikri ztrk Beyefendi ile Yenimahalle Atatrk Dnce Dernei'nde karlatk yle bir itirafta bulundu benim ve birka arkadan yannda Mzeyyen Hanm'a 'siz bize yaramazsnz nk ok aktif,zeki,alkan yeler bize yaramaz.'dedi.Biz size yetiemeyiz korkusuyla ne yapalm edelim bunlar dernekten uzaklatralm dedik hemde alayc bi tavrla glerek itiraf etti.Bize pasif bayanlar lazm.'Otur deyince otur,kalk deyince kalk byle bayanlar lazm.' dedi.Utan duyacana glerek sylemesi genel merkez ynetimi adna yakmayan davrantr.Eski kadn kollaryla TEMAD Trkiye'ye tantlmt.Kadnlar dlayan toplumlar ilerleyemez.imdiki kadn kollar pasif faaliyetlerde.Bir bakasna ait yazy 8 Mart Kadnlar Gn yazsn kendi adn kullanarak yazmas yanltr.Kendi fikirlerini yazamayan bayanlarla u anda alyorlar.Fikri Bey ayrca Mzeyyen Hanm'a 'Biz ynetim aranza nifak sokmak iin bayanlar ayr ayr arp Mzeyyen Hanm' desteklemeyin baka birini bakan sein dememize ramen bayanlarn hepsi ayr ayr biz Mzeyyen Hanm'dan ve ekibinden vazgemeyiz O varsa bizlerde varz dediler.'dedi.Cevaplarn almlar.Mzeyyen Hanm'a soruyor bu bayanlar kendine nasl baladn,senin srrn nedir?,bizler sizin gibi olamyoruz kskanyoruz birlik beraberliinizi diye itirafta bulundu.Bizdense cevap sevmek,drstlk,birbirimizi dinlemek,gven bizim srrmzdr.Bunlar olduu srece birlik beraberliimiz sonsuza kadar devam edecektir.Sayglarmla.

Yetkiliye Raporla   Kayt Tutuldu Kayt Tutuldu  
  Herkesin yaz yazmas ynetici tarafndan engellenmitir.
Cvp:TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 6  
TEMAD Hasta ziyaretleri iin iek ikolata paras yok, hangi birine yetitirelim der.Sanki gnde 500 kii hastalanyor bir o kadarda lyor.TEMAD, SALARLA LGLENMYORK LYLE GLENSN!!!ANCAK HASTA TEMAD L VEYA LE BAKANI OLURSA DERNEN ARACI TAHSS EDLR ZEL HASTAHANEDE TEDAVS AMELYATI YAPILIR HER TRL LG ALAKAYI GSTERRLER.Bu konuda haklarn yememek lazm.H YAPMIYORLAR DERSEK NKAR ETM OLURUZ.OY HAKKIN VARSA ZEL MUAMELEDE VAR.!!!

Cvp:TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: -1  
ncelikle rahatszlnz iin Allah ifa versin.
Yanlz burda anlayamadm bir konu var yola yeni oluum grubu ile ktnz ardndan genel kurulda TEMAD ynetimine oy toplamak iin yapmadnz kalmad genel kurulun ikinci gn ST rgtlerinin paylaamadn sylediiniz liderinizin yelii drlmesi konusu grmeye bile alnmaynca salonu birbirine kattnz imdi de kendinize org sitesinde yer bulmaya yalanlarnza milleti ortak etmeye alyorsunuz. Madem lideriniz ve sizlere baka derneklerden teklif var da bunu niye burda belirtme ihtiyac duyuyorsunuz. Kendinizin ok nemli olduunu mu anlatmaya alyorsunuz. Temad kadn kollarn veya bir bakasnn yazd kadn haklar konusunu eletireceinize o ok sevilen ve derneklerce paylalamayan bakannz bir makale yazsayd da yaynlasayd sitelerde. Hedef saptrarak insanlar kandramazsnz. lkeli olmak bir meziyettir.

Cvp:TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 56  
Sn.Hakansel Ben Fevziye GL hanmefendinin avukat deilim Baz konularn ge aklanmasn, kiiselletirilmesini ahsen onaylamyorum ancak Genelkurulda oy toplamak iin kimlerin ne yaptn herkez biliyor,TEMAD'a oy toplamaya gerek kalmad yeni oluum iersindeki ayrk otlarna gsterilen tepki mevcut ynetimin yeniden seilmesini salad,herkez inand listeye oy iin alabilir bundan doal ne olabilir? Ayrca yeliin drlmesine gsterilen tepki demokratik deilmi? Suskunmu kalmalydlar sizi rahatsz eden nedir? Kimse org sitesinde yer bulmaya almyor buras assubaylarn tarafsz sitesi yayn ilkelerine uyan herkeze ak Kiisel tartmalarnz ltfen kiilerin mail adreslerine yaznz.

Son Dzenleme: 17/03/2009 13:10 tarafndan Ersen Grpnar.
Cvp:TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 0  
Sn.Bn.Fevziye GL hanmefendiye gemi olsun dileklerimi iletiyorum.

Sn. Hakansel isimli arkadama katlmyorum. Hastalktan yeni kalkm bir hanmefendiye verilecek bir yant olarak grmyorum.TEMAD Byk Genel Kurul seiminde, Yeni Oluum bal bana bir tartma konusudur. Bazlar ben haklym dese de hala ortaya kamamaktadrlar. Meslektalar olarak bir birimizin yzne bakamayacak kadar hata yapacak ortada bir ey olduunu dnemiyorum.

Erisi ve dorusu ile Fevziye Gl hanmefendi, yeni oluumu blen zati muhteremlere kar en ilkeli ve ak szl hareket edenler den olduunu biliyorum ve bizzat grdm. Bu tr tartmalar bence ok gerilerde kald. Hala kalkp ayn yerden okumaya balamayalm diye dnyorum.
Sevgi ve sayglarmla,
Ramazan Tekeli

Cvp:TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 3  
Sayn Fevziye GL hanmefendi,
ncelikle gemi olsun.Camiamzn ierisinde yer alan hanmefendilerin says ne kadar ok olursa biz erkeklerin dnce paylamlar daha gzel ve daha dzeyli olur dncesindeyim.

Sayn Hakansel'in yazd yoruma katlmyorum.Bir hanmefendiye yazlacak yorum sizin yazdnz bir ekilde bir yorum olmamal.Yaplan bir seimin sonucunda kaybedenler,sulu aramak yerine apkalarn nne koyarak bir ders karmalar ve o derse gre haraket etmeleri gerekir.imdi bu tip tartmalarn olaca zaman deildir.Geriye dnk tartmalar ksr dng ve gndem yaratma iaretleridir.Bundan kanmamz camiamz karnadr.
Sayglar bizden.1983-KKK

Son Dzenleme: 17/03/2009 18:28 tarafndan yasarcakan. Sebep: harf hatas
EN ST Cevapla