cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Hakkımı Ver Grubu (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Hakkımı Ver Grubu
Cvp:Hakkımı Ver Grubu 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 6  
Hakkımı ver grubunu canı gönülden destekliyorum meslektaşlarımıda bekliyorum.

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:Hakkımı Ver Grubu 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 8  
Değerli Erdal Günşer Meslektaşım..
Size bunları doğrudan adresinize de sorabilirdim ama hem iyice anlaşılması için hem de samimi olarak öğrenmek için soruyorum. Sırf sizin çağrınıza uyarak ismini söylediğiniz siteyi tıkladım ve girişte istediği için şimdiye kadar üye olmadığım halde üye oldum. Ancak siteyi kullanmayı benim bilmediğimiden olsa gerek, gezinmelerimde bizim sıkıntılarımızı anlatabileceğimiz, sesimizi duyurabileceğimiz, en azından bizim sitemizde olduğu gibi konuları açıkça yazıp tartışabileceğimiz bir ortam bulamadım. Bu benim eksikliğimden olabilir. Benim sorularıma cevap olmak üzere sitenin kullanımı, bize faydalı olacağı yönleri biraz açıp anlatabilir misin? Teşekkürler...

Cvp:Hakkımı Ver Grubu 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Bende "facebook"a kayıtlı olan arkadaşlardan şikâyetler aldığımdan ve kendi adlarına istemleri dışından davetiye gönderildiği bazılarının kayıtlı e-postalarını kullanamadıkları çalınmasından dolayı gibi birçok bireysel şikâyetlerini duyduğumda bu adrese sıcak bakamadım. Sayın Kılınç'ın dediklerine de katılarak arkadaşların buradan farklı olarak orada yapmak istedikleri neler var acaba. Düşünce güzel ama yer ve zemin acısından sanırım değil. Burada da sanırım bu hizmetler veriliyor üstelik Yerli Ve Milli Malımız. Güvenilir sertifikalı.

Cvp:Hakkımı Ver Grubu 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 2  
FACEBOOK CANLANDIRMALARI

- Nerden üye oldum şu facebook’a. Etrafımdaki arkadaşların bir kısmı beni solcu olarak biliyor, bir kısmı sağcı. Duvarıma bir şey yazıp benim foyamı ortaya çıkaracaklar diye ödüm kopuyor.
- Facebook’a üye olduktan sonra karım da bana özendi. O da üye oldu. Sonra beni arkadaş olarak davet etmiş. Bir de baktım. Aman allahım o ne. Karım kızlık soyadını da eklemiş. Neymiş efendim. Evlenmeden önceki arkadaşları da tanıyacakmış. Tüh diğer arkadaşlara karşı kazak diye bilinen karizmamı zedeledim.
- Facebook’a girince liseli aşkımla karşılaştım. Allah kahretsin bir de “ Issız adam “ filmini seyrettim ya. Çok melankolik oldum.
- Arkadaş ben Ermenilerden özür dileme kampanyasına katıldım. Bizim arkadaşlar bir de Ermenilerden özür dileyenlere karşı kampanya başlatmışlar. Ayıp olmasın diye ona da katıldım.
- Dün facebook’ta baktım. Dedem fifti sent grubu hayranları grubuna katılmış.
- Facebook’a katıldıktan bir gün sonra jandarmalar geldi asker kaçağı olduğum için beni aldılar.
- Facebook’ta “suç işleyenler grubu” diye bir grup kursam mı acaba. Polis suç işleyenleri facebook ta da arıyormuş ya. Kolaylık olur.
- Ben binbaşıyım. Eski astsubay arkadaşlarım ısrar ediyor. Facebook’a kayıt yaptır diye. Oysa birçok subay arkadaşım benim eskiden astsubay olduğumu bilmiyor. Öğrenmelerini istemiyorum. Bu nedenle facebook’a üye olamıyorum.
- Bir zamanlar çok serseriydim. Fakat şimdi o günler geride kaldı. Artık daha saygıdeğer kişilerle görüşüyorum. Facebook’a üye olmak istemiyorum. Bizim eski kırıklardan biri duvara yazıp bir pot kıracak diye.
- Facebook’ta karı kız tavlanır mı acaba?...
- Ben Gazze’de yaşayan bir Filistinliyim. Ankara’da okurken tanıştığım arkadaşım beni bir gruba davet etmiş. Filistinlilere yardım edelim grubu. Ben yeteri kadar yardım ediyorum. Acaba bu gruba üye olmazsam olur mu?
- Ben de yahudiyim. Arkadaşım bile bile beni iki de bir Filistin ile ilgili gruplara davet ediyor. Böyle giderse bozuşacağız.
- Kocamın arkadaş listesinde hep bayanlar var. Çok bozuluyorum ama sorduğumda hepsinin cevabı var. Arkadaşlarım kocamın arkadaş grubuna girip bakıyorlar galiba. Bana son zamanlarda biraz dokundurucu konuşuyorlar.
- Yaff arkadaş. Dükkana gelip bir kez alışveriş etmiş adam beni arkadaş grubuna davet etmiş. Yanıtlamasam ayıp olur mu? Ben de Recep İvedik gibi yapsam mı acaba?
Recep İvedik: Salih ağbi, sen Facebook'a üye misin?
Salih Ağbi: Değilim, ama iyi bir şeyse olabilirim...
Recep İvedik: Boşver hiç bulaşma, zaten artık çok amele kaynıyor, ben de çıkmayı düşünüyorum.
- Arkadaş ben gardiyanım. Eski mahkumlar beni arkadaş listelerine kaydetmişler. Bir de duvarıma iki de bir “ seni hiç unutmayacağız. Sen bizi hiçbir şeyden mahrum etmedin. Çok kolaylık gösterdin” diye yazmazlar mı. Ekmeğimle oynayacaklar. En iyisi bir an önce terk edeyim facebook’u.
- Facebook’ta 250 arkadaşım var. Hepsini toplasan bir kişi etmez allahaşkına.
Tüm bunları yüzlerce örnekle çoğaltabiliriz. Ancak üye olmak tamamen insanın kendi arzusunda. Facebook’a üye olurken bu gibi maazeretlere dikkat etmek gerek.
Sayın Tedbir33 ben facebook'u bir üstünkörü buluşma noktası, arkadaş arayıp bulma servisi ve hayatımızın canlı albümü olarak görüyorum. Tabii ki facebook'ta forum veya tartışma olabilir. Ama kapsamlı olarak düşünüldüğünde facebook bu iş için uygun değil. Bir araya gelme ve sinerji oluşturmanın adresi emekli assubaylar sitesidir. O nedenle ben de buradayım.
Sayın Em.Asb.(Yönetici) rumuzuyla verilen cevap beni üzdüğü için ona yorum yapamayacağım. Saygılarımla...

Son Düzenleme: 29/01/2009 19:25 tarafından Erdal GÜNŞER.
Cvp:Hakkımı Ver Grubu 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 6  
Mesele sesimizi duyrumak değilmi?Temad,Emekli Asubaylar Facebook yine İsmail DAMAR kardeşimizin Facobook'ta kurduğu Umur TALU beyle ilgili çok sayıda üyesi olan gruplar.Bu sitelerdede tartışıyoruz,tanışıyoruz.Assubay Onur mücadelesini dile getiriyoruz çeşitli meslek gruplarına mensup insanlar tarafındanda takip ediliyor işlevi değişik bence girişimci genç arkadaşlarımızı desteklemek gerekir Temad'dan bu sitelerden haberi olmayıpta orduevlerinde ahkam kesenleri ne yapalım.Sayın GÜNŞER emek ve zaman harcayarak davamıza hizmet vermeye gayret ediyor.Ezilmiş sinmiş Assubaylar gibi kaderine razı oturmuyorlar.Hakkımı ver Grubuna üye olan sivil dostlarım bizlerle ilgili konuları merakla takip ediyorlar ve diğer sitelerde dile getirdiklerinden bahsediyorlar.Ülke büyük bilgisayar internet yaygın bırakalımda başkalarıda sessimizi duysun.Zararımı olur?Sesimizi duyuramıyoruz diye dert yanarken ben arkadaşlarımı kutlarım.Siteler arasındaki işlevler farklı.Tabiki buluşma noktamız bu site..Saygılar

EN ÜST Cevapla