cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ
HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ 15 Yıl önce Karma: 3  
TEMAD GENEL MERKEZİ EN İYİ YAPTIĞI ŞEYİ YAPMAKTAN ÇEKİNMESİN,HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ...TEMAD yönetimine gelen ne hikmetse rahatlarını kaçıran ,doğruları söyleyen YÜKSELEN SESLERİ Kırmaktan ve üyeliklerini sonlandırmaktan başka yaptıkları birşey yok,yeni üye kaydetme çabaları ve assubay sosyal hakları konusunda bir adım yol almak şöyle dursun,bir assubayın bile önemli olduğu davamızda emir komuta zinciri içinde küçük olsun benim olsun zihniyeti ile koltuk kavgası ve rant peşinde koşup,kahvehanecilik ve tur oparatörlüğünden öteye gidemeyenler YÜKSELEN SES LERİ SUSTURAMAYACAK.Bende hali hazırda konak şb üyesi ve karabağlar kurucu üyeleri arasındayım benim hakkımda da gerekli işlemi yapmakta çekinmesinler.

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Konu kilitlendi.
Cvp:HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ 15 Yıl önce Karma: -3  
Sayın HEZER;
2008 Kasım ayına kadar kendi halinde ve işinde gücünde olan sade bir TEMAD üyesiydim.Bir görev tevci edildi ve bu görevi Assubay Onur Mücadelesinin bir neferi olarak kabul ettim.Meslektaşlarıma her zaman saygı duydum.Kaldıki Sayın İÇER'de değer verdiğim bir büyüğümdür.Ama kusura bakmayın ben oraya insanlar bana hakaret etsinler diye gelmedim.Ne demektir ''.Sahibinizin bizler olduğunu unutmayın.''Bu lafı ancak kendini mal olarak düşünenler kabul edebilir.Ben değil.....Lütfen bir empati yapın.Size sahibiniz benim desem ne düşünürsünüz???
En Derin Saygılarımla.....

Konu kilitlendi.
Cvp:HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ 15 Yıl önce Karma: 56  
Sayın Erten birşeyi nasıl anlamak isterseniz öyle anlarsınız çok meşhur olan ve bir virgülün neler ifade ettiğini anlamak için verilen örnektir:
Oku,oku adam ol baban gibi, eşek olma / Oku,oku adam ol bana gibi eşek olma Burada anlamak veya anlatmak istediğiniz şekilde okumanız mümkündür
Ben Sn.İçerle birkez yüzyüze gelmedim sesini telefonda duysam tanımam ama yazılarından gönlündeki haksızlıklar isyanı haykıran ve meslekdaşlarına karşı aşırı saygılı bir insan olduğunu bilirim.Sahibinizin bizler olduğunu unutmayın sözünün TEMAD'ın sahibi biziz anlamında yazıldığını Selçuk İçere tepki duyan bir insanın bile anlıyacağını umuyorum
Polemik yaratacak bir mesaj yerine size birçok konuda destek veren bir arkadaşınız olarak kendisine yazıp sorsaydınız sanırım size bizlerin anladığı manada yazdığını bildirecekti ve bu ifadeniz yanlış anlaşılmıştır bizleri üzmüştür deseydiniz ben adım gibi eminim Sn.İçer yanlış anlaşılmaktan dolayı sizden özür dilerdi
Bu vesile ile size birşey sormak isterim bakın mesaj panosunda formda kaç tane bizleri suçlayan yönetimi savunan yazılarınız var ama bizim yazılarımız TEMAD sitesinde yok buna rağmen bu siteyi hala sansür uyguluyor gibi gösteriyorsanız sadece tek kelime söylerim PES EL İNSAF

Konu kilitlendi.
Cvp:HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ 15 Yıl önce Karma: 1  
Bu sitede kimsenin kimseye bir saygısızlık yaptığını düşünmüyorum. Amacımızın Assubaylık onur mücadelesi olduğunun herkes farkında. Üsluplarımız bazen sertleşebilir. Ben bu sitede
veya TEMAD yönetiminde olan bir çok meslektaşımızdan yaşça daha küçük olduğumun farkındayım
Ama yaşça küçük olmam aklımında küçük olduğunun bir göstergesi değildir. Toplumumuzda, gerek adet, gelenek, göreneklerimizle küçükler hep dinlerler ve seslerini fazla çıkarmaz-
lar. Zaman değişmiştir. Artık hepimizin, görüşlerimizi saygı çerçevesinde olmak kaydıyla
söyleyebilme ve savunabilme hakkımız var.Dinlemek bir fazilettir elbette. Ama dinlerken ne demek istediğini tartmak, anlamlar çıkarmak ve acaba demekte fazilettir.
Belirtmeliyim ki; TEMAD yönetimi, belli bir çoğunluk tarafından seçilmiş ve bizim zümremiz tarafından bizim haklarımızı ve sorunlarımızı savunmak, çözümler bulmak için yönetime getirilmiştir. Yani kendi başlarına aday olmuşlar ve oy alarak yönetime getirilmişlerdir.
Bizler onları zorla başa getirmedik. Onun içindir ki! 09.00-17.00 mesaisi yaparak hakla-
rımızı savunamazlar. Oh ne güzel! devlet memurundan daha az süre. 8 saatten az. Oysa gö-
revdeyken komutanlarınızdan ''iş bitmeden mesai bitmez, mesaiye devam'' talimatını almı-
yorlarmıydı. Tugay üstü karargahlarda kurmay başkanının talimatıyla ''karargah benden
önce gidemez'' talimatıyla kendilerine servis aracı bırakılmasına şahit değilmiydiler.
Sabırdan bahsediyorlar. Elbette sabredeceğiz. Böyle büyük bir camiada bende olduğu gibi
bir çok çatlak sesi elbette duyacaksınız. Ama siz de sabradeceksiniz. Sabretmelisiniz.

Tıpkı bu sitede olduğu gibi haklarınızı savunurken, gecenizi gündüzünüze katarak, tatil-
lerinizden feragat edeceksiniz. Çünkü siz kendiniz istediniz. Yöneteceğiz dediniz.Hak-
larımızı alacağız dediniz. O zaman çaba sarfetmelisiniz. Size yapılan eleştirilerden yılmadan, kırılmadan mücaadeleye devam etmelisiniz.
Klavye başında yazı yazmakta o kadar basit görülemez. Unutmayın ki siz de yazılarınızı
klavye başında yazıyorsunuz. ''Güneş balçıkla sıvanmaz, kör olan göz görür yeterki bakmak
istesin'' gibi hepimizin bildiği sözleri geçin. Unutmayın ki! Bizler neyin ne olduğunu
biliyoruz. Artık çocuk değiliz.

Saygılarımla.

Konu kilitlendi.
Cvp:HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ 15 Yıl önce Karma: 2  
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Assubay onur mücadelesinin YÜKSELEN SES'i Sayın Selçuk İçer'in derneğimize yaptığı bir eleştirel yazısındaki Yönetime hatırlatmak için yaptığı; "Sahibinizin bizler olduğunu unutmayın"; cümlesinin cımbızla çekilerek ve yanlış yorumlanıp değerlendirilerek üyeliğinin düşürülmesinin istenmesini trajikomik buluyorum. Bu cümlenin " TEMAD'IN SAHİBİ ÜYELERİDİR" anlamında kullanıldığını düşünüp yorumlayamayan veya yorumlamayan " anlatmak istediğiniz, karşınızdakinin anlayacağı kadardır " sözünü doğrulatırcasına, hele ki dernek icra kurullarında görevli bir meslektaşımız olduğunu da görmek inanın beni derinden yaralayıp üzmüştür ;derneğimize her ne sebepten olursa olsun üye olmayan meslektaşlarımızı kazandırma gayreti içinde olmamız gerekirken bu şekilde bir değerlendirme ile üyelik iptal istemi şık olmamıştır. Saygılarımla.

Son Düzenleme: 09/04/2009 09:24 tarafından bergamalı.
  Konu kilitlendi.
Cvp:HEPİMİZ YÜKSELEN SESİZ 15 Yıl önce Karma: 2  
Sayın ERTEN siz bu işten özür dileyerek vazgeçin isterseniz. Çünkü Sayın İÇER'i hedefe koyarak kişiliğini savunma mecburiyetine girmemize vesile oldunuz. Kendisini de duygusal anlamda üzdünüz. Ancak Bilmenizi isteriz ki, Biz Türkiye Cumhuriyetinin, O'nun gelmiş geçmiş yöneticilerinin sahibiyiz. Çünkü biz halkız. "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir." Böyle bir ülkede TEMAD yönetiminin de sahibi üyelerdir. Sayın İÇER'in lafını bir hakaret olarak kabul etmeniz gereksiz. Cımbızla laf arayıp seçip TEMAD'dan uzaklaştırma yerine Belletilmiş Çaresizliğe kayıtsız şartsız teslim olmuş, bu da yetmezmiş gibi TEMAD ve Emekli Assubaylar sitelerinde yazarak davamıza zarar verenlerin (Bizim deyimimizle:tetikçilerin) peşine düşüp ayıklayın. Size nacizane bir soru sormak istiyorum. Göreve geldiğinizden beri kaç kişiyi ne sebeple TEMAD'dan uzaklaştırdınız? Saygılarımla...

Konu kilitlendi.
EN ÜST Cevapla