cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hogeldiniz, Ziyareti
Ltfen Giri ya da Kayt.    Kayp Parola?
TAVIR KOYMA KAMPANYASI (1 inceleyen) (1) Ziyareti
EN ALT Cevapla Beenilen: 1
BALIK: TAVIR KOYMA KAMPANYASI
Cvp:TAVIR KOYMA KAMPANYASI 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 1  
Assubay "mcadelesi" nedir? Malatyallar yardmlama dernei yada kanarya sevenler dernei gibi birbirine menfaat salayan hasret gideren dertleilen bir dernek havasndamdr? Nasl olmaldr? Mcadele dediiniz bir nevi savatr.Aman o krlmasn amman bu incinmesin derseniz fransz usul savarsnz.Banzda ki ate der tnlayan olmaz bir daha der umursanmaz en sonunda ate dedik ayol dendiinde ancak kmldanmalar olur.
imdi yeri geliyor,TEMAD' hakettii yerde alabildiince eletiriyoruz tamam.Neden yeterince ilgili ve sorumlu davranmadklar iin.Bunda herkes hemfikir.Lakin bize binbir trl kaz atanlar eletirince yooo olmaz.Olmaz olmaz bu politikaya girer bu bizi bler.Ih siyaset yapmayalm sesleri ykseliyor.
te "Tavr koyma" tam bu anda gerekli.Biz ne yapyoruz;Hak aryoruz.Kim srarla vermiyor ve bizleri oyalyor.Ona tavr alalm diyorum.Bu bizi blmez doruya gtrr.Eer ki tavr koymaz isek bu sefer kimse bizi ciddiye almad gibi bizle kavga etmeye dahi tenezzl etmez.Adamlara vuruyorum vuruyorum ts yok derler.Ve en sonunda siz ne diyorsunuz diye dnp bile bakmazlar.
Evet Assubay adaylar destekleyelim ama iktidar partisi hari.nk onlar bize kar rtn ispat edemediler.Yani iktidar tarafndan bize atlan bu kadar kazk tan sonra hala tavr koymazsanz onurumuzuda kaybetmekle kar karya kalrz.Ondan sonrada neyin onur mcadelesini vereceksiniz.
Ha zamannda dier partiler bize okmu hak verdi.Vermedi,vermedi ama sende hi bu kadar yksek sesle bu iktidar dndakilerden hak talep etmedinki.Srayla kim rtn ispat ederse ona kadar gerekirse hepsine tavr konur.Bu mcadeledende akamdan sabaha,ne oldu bizim 100 tl ler hesab hikimse alelacele zmler beklemesin.Bu yerel seimler treni kat gibi nmzdeki ilk genel seimler treni de kamak zere u anda tepki koymazsanz.nmzdeki genel seimlerden ncede sizi hi kimse umursamayacaktr.Hemen derhal herkesi "bizi umursamayan bu iktidara hayr"tavrn koymaya davet ediyorum.Yoksa nmzdeki 3 ylda kayp.Kime oy verirsen ver ama bu iktidara hayr de.Sesini buradan olduu gibi heryerden duyur.Tavr ite budur...Sayglarmla.

Yetkiliye Raporla   Kayt Tutuldu Kayt Tutuldu  
  Herkesin yaz yazmas ynetici tarafndan engellenmitir.
Cvp:TAVIR KOYMA KAMPANYASI 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 6  
TEMAD ynetimi malesef nuh diyor peygamber demiyor.Kendisine uzatlan eli geri eviriyor.CDD SEVYEL VAKARLI TEMAD YNETM NE GELEN LE BAKANINI ANKARA'DA DERNEN MKANLARIYLA AIRLAR ZEL HASTAHANEDE AMELYAT ETTRR,DERNEN ARACINI TAHSS EDER YAKIN LG VE ALAKA GSTERR,DER UBE BAKANININDA YAZISINI YAYINLMAZ.Bu durUmdaki saygdeer ube Bakanlar konumlarn ve Temad'la olan ikilerini gzden geirmeli ve tepki vermelidirler.STEMZN DZENLED ARESZLKTEN IK KAMPANYASI ESNASINDA TEMAD STEDE BZLERE DMAN,MUHALF,BLC VE BU STE HUKUK DEL KAPATIMALI diyenlere ve onlara gz yumanlara bir ka ube bakan hari tepki verilmemiti.TEMAD arklar arasnda kendisini tyor.TEMAD kendi Tzel kiiliine ve camiamza zarar veriyor.Ynetim ya istifa etmeli yada tasviye edilmelidir.

Cvp:TAVIR KOYMA KAMPANYASI 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 56  
Sn.amlk Trkiye'de iktidar zerinde genelkurmayn etkisi varm yokmu,Elbette var lkenin zellii gerei bu gereklimi gereksizmi bunun tartmas ayrca yaplabilir Genelkurmay MSB.lna bal olsa o zaman iktidarlar yarglyabiliriz; Genelkurmay benim i dinamiklerimi etkiler bunun iin benim onaym olmadan TSK ve mensuplar iin yasa karamazsnz dedii an akar sular duruyor; Genelkurmaya hayr demek hangi babayiidin harc rnek derseniz size yzlerce rnek veririm mesela bizle ilgili genelkurmayn katlmad tek yasa CHP tarafndan yksek okul bitiren astsubaylara verilen derece idi onu da sonra ya cumhurbakannn Anayasa mahkemesini yanltmas yada AYM hukuka aykr karar ile iptal ettirdiler; Bizim sorunlarmz da zm de genelkurmaydr Mcadelemizi de kiileri hedef almadan hakaret etmeden kararl bilgili yasal dayanaklar anlatacaz sadaka deil hakkmz talep edeceiz mevcut demokratik ortamda ne yapmamz gerekiyorsa taviz vermeden yerine getireceiz bu grev TEMAD Gn.Mrk. ynetiminin destek grevi bizlerin O halde siyasi partileri haklarmzdan ziyade lke iin yaptklar icraatlar ile deerlendireceiz zgr irademiz ile tercihimizi yapacaz oyumuzu vereceiz ama siyasi tercihlerimizi burada aka tartrsak farkl dnceler olduu iin esas gayemizden uzaklam olacaz ve birbirimizi inciteceiz Bu nedenle siyasi konulardan uzak kalmamz baz arkadalarmz tavsiye ediyor bende buna katlyorum lke sorunlar bizim sorunlarmz yok sayamayz en azndan sosyal demokratik hukuk devleti ve Cumhuriyetin kazanmlarnn hepimizin kazanm olduunu ve korumamz gerektiinin hepimiz bilincindeyiz
Ltfen nce evimizdeki yangn sndrelim Bizi temsil edenler bizlerle ilgili yasalarn krplmadan kmas iin siyasilere kar oy silahmz kullanabilir Subaylarla ilgili yasalar siyasiler teklif ediyor gzksede genelkurmayn hazrladn ocuklar bilir ayet bizimle ilgili verilen teklifi siyasiler engellerse ite o zaman kesin tavrmz gstermek bizim grevimiz olmaldr. Bunun organizasyonu TEMAD'n grevi ama uan yapmyor bizimle paylamyor o halde tepkimizi gsterip harekete gemesini salyacaz Sonua daha yakn olabilmek iinde arkadalarmzn katlmn salyacaz katlmyanlara da elbet tepki gstereceiz . Herey gnlnzce olsun

Cvp:TAVIR KOYMA KAMPANYASI 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 3  
Saygdeer arkadalarm,TEMAD genel merkez almalarnn yeterli olmadn,TEMAD d ve assubay sorunlarn yeterince anlatamad,ye saysn artramad konusunda hem fikiriz.
Budurumu ve TEMAD tzel kiiliini ltfen iyi ayralm.TEMAD kimsenin ahsi mal,dernei deil.TEMAD tm emekli assubaylarn LTFEN Sahip kalm...Bize yakmayan,bizi temsil edemeyen ynetimleri de gerektiinde deitirmesini bilelim.uandaki ynetim ve baz ubelerin olumuzluklarn grp,ksmek,kendi z malmz olan derneimize sahip kmamak,ye olmamak ben assubay deilim demek zm deil,emekli olduktan sonra dahi hangi sosyal grup iine girersek girelim,hangi meslei icra edersek edelim,BAZILARIMIZ KABUL ETMESEDE N ADIMIZ EMEKL BAAVU tur.E.bv Avukat,yada Avukat emekli bv gibi.Bir Avukat em.asb.meslektamn yazhanesine gidip, han da sorduumda kullanlan tabir bu oldu.ldkten sonra dahi RAHMETL BAAVUUZ.
Ksaca TEMAD genel merkez ynetiminin almalarn yetersiz grsekte derneimize ye olmaktan teye gidip,ye olmas iin arkadalarmz ikna etmeliyiz.
BRLKTEN KUVVET DOACAINI HEPMZ OK Y BLYORUZ FAKAT UYGLAMIYORUZ.Kimse kimseden birey yapmasn beklemesin. sahiplenip icraata gesin.hepimiz lideriz,lider tesi CRAATI AS SUBAYLARIZ Biz ordunun TSK nn AS laryz srarla sadece ASTIZ diyen ve kendisinin tsk nn AS eleman olduunu kabul edemeyen meslektalarmz olmasna ramen.ORDUNUN BELKEM KAHRAMAN TRK ASSUBAYLARIYIZ...
Bizler TSK iinde kendini ispatlam, verilen her grevi canndan,malndan,ailesinden,oluundan ocundan stn grp layk ile icraa etmi,bunu da yurt savunmasnda verdiimiz ehit ve gazilerimizin miktar ile ispat etmi,kutsal bir meslein emeklileriyiz...Bizler gcmz bir ara getirdiimizde ne GENKUR a,ne hkmete ihtiyacmz olur,Yanmzda olmazlarsa,bizi sahiplenmezlerse,bizde ONLARIN HTYACI OLDUUNA ONLARIN YANINDA OLMAYIZ,OLMAMALIYIZ...Asubaya demokras ve insan haklarn ok grenler,kendileri tutuklanp,assubaylar oda hapsin tktklar,vatn haini gibi ana silahl nbeti diktileri artlardan ok daha iyi artlarda olduklar hade YORMU BEYEFEND,sn ve tktm assubaym ongn,yirmi gn dedikleri gneri birbir hatrlasnlar.Belki demokratik olmayan ekilde alndlar,belki susuzlar ancaak bu demokrasi ve hukuun birgn kendierinede gerekeceini nceden dneceklerdi ,hatta ge kalmadan imdiden bu demokratik yllar assubaylarada amakta gecikmemeliler ki,bizlerde onlara sahip kalm.
em.Assubay dayan Gnkur yetkili ve etkili kurmay heyeti bilmez mi ki,bu duruma en ok sevinenlerin eli silahl vatan haini pkk llar ve kara seslerin olduunu...bilmezler,grmezler ve duymazlarm ki...emeklide olsa Assuayn TSK y temsil ettiini ve TSK y hor grenlerin assubayn yetersiz ekonomik durumunu frat bilip,en seviyesiz ilerde altrldn,hatta p toplayan assubaylarnda olduunu,grme,duymaz ve iitmezler mi...Budurumu ve gleceini grenalan assuaylar iinde de huzursuzluk,isteksizlik,moral ve motivasyon bozkluunu bilmezle mi?TSK da ULU NDER ATATRK n liderlik anlay bu seviyeyemi dt.ATATRK Trk zabian ve komutan heyetine her seferinde astlarnn krsna k vaatlerde bulun v unut diyemi vasiyet etti.ATATRK n liderlik anlayn benimseyip zmseyen hi komutan kalmadm?
SAYGIDEER ARKADALARIM,DURUM TESPMZ BU KEN LTFEN TEMADA YE OLALIM,GCMZ DOSTA DMANA GSTERELM K..KTSAD-SYAS ve SOSYAL refaha hepberaber ulaalm.Onlar,tekilrde bize soyal haklarmzda kendileri,tp tp getirip teslim etsinler.yoksa oturduumuz yerden kimse bizi halabir meslek vezmre olarak grmemeye devam edecei gib sosyal haklarmzda getirip altn tepside SUNMAZLAR.OYAK yaratan bizim gcmz deil mi?OYAK biz kurmadk m?imdide TEYAK kuracak imkan ve kabiliyete sahipiz...

SAYGILARIMLA

Son Dzenleme: 29/03/2009 23:55 tarafndan .
Cvp:TAVIR KOYMA KAMPANYASI 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 4  
KTDAR MASUM DELDR
En doal,en kutsal haklarmz alamamamzn sorumlusu en bata iktidardr. Kanunlar TBMM yapar. AKP bizim kanunumuzu karmak istedide birileri istemedii iin yetkisi yokdam karamad. ine yle geldii iin tam istedii gibi bir bahane buldu.

27 Nisan da, sen cumhurbakann seemezsin dendiinde nasl tavr koyarak "sen benim emrimdesin" dedi. Sonrasnda nasl bir yolunu bulup da istedii gibi cumhurbakann seti. Demokrasi ite budur.

Biz bu lkenin vatanda deilmiyiz bize gelince demokrasi neden ilemiyor.

Doruyu grelim Demokratik tavrmz koyalm ve bizim haklarmz gzn yumup kulan tkayp vermeyenlere BZ DE OY VERMEYELM.
Sayglarmla.

Cvp:TAVIR KOYMA KAMPANYASI 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 0  
Sayin ERSEN GURPINAR VE ARKADASLARINA katiliyorum.Once su muvazzaf/emekli assubaylarin haklarini alalim,sonra gerekli stratejimizi belirler,yola devam ederiz.Yani siyasi dusuncelerimizi one surerek birbirimizi incitmeyelim.
Gun birlik ve beraberlik gunudur.Her sey ASSUBAYLAR icindir.Unutmayalim aksi her zaman
subaylara hizmettir.Yeter artik ben 9/2,1/4,
tazminatlar ve sosyal haklarimizi alalim artik diyorum.
Sayin TURAN,evet,siyasiler bizim kanunumuzu cikardi da,MSB'nin ustundeki GNKUR istemedigi icin ertesi gun geri cekildi.TBMM'DE GNKUR ne isterse o oluyor.Ornegin mec gibi.
Saygilarimla.

EN ST Cevapla