cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hogeldiniz, Ziyareti
Ltfen Giri ya da Kayt.    Kayp Parola?
Susmak ve TEMAD (1 inceleyen) (1) Ziyareti
EN ALT Cevapla Beenilen: 0
BALIK: Susmak ve TEMAD
Susmak ve TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 3  
Susmak,dayanlmas ok g bir yanttr derler.Veya susmak kabullenmektir derler.Bazen de susmak en iyi cevaptr diyenler de vardr.Yerine gre susarsnz,yerine gre de konuursunuz dncesinde olan bir ok insan da vardr.Sz gmse,skut altndr diye Ataszmz de vardr.

Mahkemede susarsn,nk avukatn konuur.Kz istemeye gidince (hele damat sensen) susarsn, bykler konuur.Camiye gidince de susarsn,artk imam konuur.

Peki sen TEMAD'san ne zaman konuursun.
Yllarca hakszla maruz kalan bir camiann temsilcisi olarak "Sz gmse,skut altndr"diyerek susarmsn.Gen.Kur.ile MSB arasnda pin pon topu gibi git-gellere maruz kaldnda da susarmsn. Birileri tavua Baavu ismi verdiinde,birileri Asb.rtbesine prpr dediinde,Demirel'den iin Baavu gibi apkasn alp gitti denildiinde de susarmsn.

zlk haklarmzn alnmasn onur mcadelesi olarak isimlendirenlerin bir araya gelerek balattklar bir kampanyaya bile TEMAD olarak destek vermeden susmakta m"sz gmse skut altndr"Atasznnn bir gereidir.

TAMAD'n hukuk komisyonu var diye vnrz.En son Kayseri'de gzaltna alnan ve avukatlar ile grtrlmeyen (medyada yle yazyor) Asb.larn dt duruma sessiz kalmak TEMAD gibi bir dernee yakr m?Eer sulularsa yarglamadan sonra cezalarn ekeceklerdir.Emekli paalar iin eski Meclis Bakannn syledii"yi ki bu paalarla savamamz"szne binaen yargnn kesin karar olmadan susuzdurlar diyen GK Bk.l;Sz konusu gz altnda ki Asb.lar olunca avukatlar ile grmelerine izin verilmedii gibi asit kuyularna atlmakla bile tehdit edildikleri medyada yer alyor.Sayn yasal temsilcimiz,derneimiz,bu durumda m hala susacaksnz.

Siz TEMAD olarak ne zaman konuacaksnz.Ne zaman bizim sesimiz olacaksnz.Eer susarsanz,grmezseniz veya grmemezlikten gelirseniz,size niye ihtiya var ki,

"nsan gzdr, grtr, gerisi ettir. nsann gz neyi gryorsa, deeri o kadardr."Diyen Hz.Mevlana"ya selam olsun.

Yetkiliye Raporla   Kayt Tutuldu Kayt Tutuldu  

Son Dzenleme: 15/03/2009 19:03 tarafndan yasarcakan.
  Herkesin yaz yazmas ynetici tarafndan engellenmitir.
Cvp:Susmak ve TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 56  
Ben her konunun iinde olmak istemiyorum ama; Hakszlklara yreimdeki isyan o kadar byk ki yazmadan, haykrmadan,konumadan duramyorum KISACA BENM N SUSMAK MMKN DEL
Sn.akan kardeimin yazdklar hereyi zetlemi biroumuzun duygularna tercman olmutur.
Evet neden TEMAD suskun? sitesinin ba kesinde leme bile alnmayan deiiklik nergesi var bu nerge esasnda TEMAD sitesinin ba kesinde deilde birilerinin banda olmalyd bu iki yzllk bu ifte standart bu ike niteliindeki nerge birilerinin yzne vurulmalyd.
Sn.Talu genelkurmay tarafndan mahkemeye verildiinde ve Gazetesi ile sorun yaadnda destek vermeyen ama yazlar ve yazlar sonucu gelien bizimle ilgili haberleri sahiplenerek basnda gm var diyen TEMAD bu konunun neden basnda haber yaplmasn salamad?
MSB.lna bizler taleplerimizi ilk elden iletemiyoruz da TEMAD Sn.Gedikliyi arac olarak kullanyor ve bunu da baar gibi gsteriyor? Genelkurmayn iyiletirme dedii deiikler iersinde hala ilkretim mezunu mehter takm eleman ile ayni mahalle bekisinden daha alt kademeden greve balatlma adaletsizliimiz devam ediyormu? TEMAD'n bu konuda tavr nedir yoksa belli bir kesim bir derece alsn bu onlara da benim yerimi garantilemeye yeter mi diyor, neden bunlar bizimle paylamyor?
Tm bunlar yaznca admz muhalife kyor ama ben bu vesile ile artk TEMAD'n bizim desteimizi arkasna alarak MUHATAPLARIMIZA BZ DAHA FAZLA SESSZ KALAMIYACAIZ BZ YA DNLEYN YADA SOKAKLARDA SESMZ DUYURURACAIZ diyebilmesini eylem dahil hertrl yasal mcaadelenin kararllk,ve zveri ile srdrlerek sorunlarmzn takipisi olmasn talep ediyorum.

Cvp:Susmak ve TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 6  
SUSACAKLAR susmak zorundalar.Korkuyorlar!Genel Kurmay'dan icazet almadan konuamazlar,.AMA KONUTURURLAR ZAVALLILARI,TEMAD STEDE YAZILARINA DESTEK VERRCESNE YAYINLARLAR.ASSUBAYLAR AST KUYUSUNA ATILMAKLA,ALELER BASKIYLA KARI KARIYA OLDUUNDA SESLER IKMAZ.YREKLER YETMEZ AMA SEMLERDE H BR EY ESKS GB OLMYACAK DERLER BU ASSUBAY VE ALELERNE BERBERLER DERNEM SAHP IKACAK?AYIPTIR OK AYIP.SUSTUKA SIRA ONLARA GELECEK.

Cvp:Susmak ve TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 2  
TEMAD, hibir yerde yok.Sitesi kapal haberimiz yok. TEMAD sitesi akken bu siteye gereksimim duymuyor olabilirler, peki imdi neden mesaj panosuna iki satr yazmazlar, yoksa bu siteyi ve yelerini meru kabul etmiyorlarm, eer byle dnrlerse ynetimin meruiyeti,tartma konusu olur hatrlatrm.

Son Dzenleme: 16/03/2009 18:35 tarafndan EMEKLASSUBAY.
Cvp:Susmak ve TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 4  
Kayseri deki olay duymayan kalmad.Beni artan TEMAD n tutumu,bilmiyorum,duymadm deme lksleri yok.Tabiri caiz se sar sultan bile duydu.TEMAD n bu konuda bir aklama yapmamas dndrcdr.Hukuk komisyonunuz var,brakn onu Kayseri Temad ubeniz var.Olay gerek anlamda artrmakta TEMAD n grevi deil mi ? Olay 12 Mart tan bu yana basna yansmadm.TEMAD n grevi sadece mesaj panosuna gelenleri cevaplamak m ?Peki Mehmet Baavu isimli ata gsterilen ilgi,alaka (gsterilmesi anormal,nk yar atlarna ,sahipleri sevdiklerinin adn verir.Olumemre isimli at vardr,at sahibi olunun adn koymutur.Sergen isimli at vard,Sergen YALIN kendi ismi koymutur.Biz Trkler iin nemli deilmidir at,ne demi atalarmz at,avrat,silah),neden bu olaya gsterilmemitir.Elbette kanun karsnda sulu iseler cezalarn ekeceklerdir.Basna yansyan olaylara gre olay vahimdir.Bu konulara ,Sayn Ersen GRPINAR ve Umur TALU kadar ilgi gstermeyen TEMAD a ne demeli..........

Cvp:Susmak ve TEMAD 11 Yl, 8 Ay nce Karma: 0  
TEMAD/GENEL MERKEZ SITESI EN NIHAYET ARIZA GIDERILMIS VE SU ANDA FAALDIR.ANCAK,KAYSERI'DEKI 3 MESLEKTASIMIZ HAKKINDA HIC BIR HABER YOKTUR.
BEN BILGI VERILMESINI ISTEDIM,BEKLIYORUM.

EN ST Cevapla