cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
TBMM ÇALIŞMA GURUBUNU AKTİF HALDE TUTALIM. (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 4
BAŞLIK: TBMM ÇALIŞMA GURUBUNU AKTİF HALDE TUTALIM.
TBMM ÇALIŞMA GURUBUNU AKTİF HALDE TUTALIM. 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Değerli Arkadaşlarım,

Salı günü iki arkadaşımla birlikte, 05 Şubatta muhalefet gurubunun verdikleri önerge, iktidar partisince engellense de gayretleri için kendi adımıza teşekkür edip ziyarette bulunduk. Yaptığımız görüşmelerde Milli Savunma Komisyon üyelerinin önceden imzalayıp, sonrada genel kurulda sahiplenmediklerine çok kızdıklarını ifade ettiler.

Yakında genel kurul gündemine gelecek bir kanun tasarısının görüşülmesinde, MS Komisyonunun (¼ kademe 1500 gösterge ve intibakla ilgili) imzaladıkları belgeyi kürsüden gözlerine sokacaklarını ifade ettiler. Bizim için önerge veren parti gurubu, bu iki konuya iyice odaklandıklarını görmekten memnunluk duyduk. Malum parti gurubu verdikleri önerge için sağ olsunlar ancak, iktidar partisi gurup başkanı ve vekillerinin sıcak bakması gerekiyor. Sayısal çoğunluk onlarda olduğu için, bütün olay iktidar partisinde bitiyor. Bazı arkadaşlar iktidar partisinden bir şey çıkmaz deseler de,
mücadeleyi elden bırakmamalıyız. Düşe kalka yola devam etmeliyiz.

Önerge veren ve genel kurulda konuşan bir çok milletvekili ile görüş alış verişinde bulunduk. Bunların hepsini buraya taşımayı da uygun bulmuyorum. İleride meclis gelecek ve gelmesi muhtemel kanun tasarısı için şimdiden meclis çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle iktidar partisinde tanıdığı olan arkadaş gurubu ile meclis temasları şimdiden yapılmasında büyük yarar var. İktidar partisinin meclis gurup yöneticilerinden veya etkin isimlerden tanıdığı olan arkadaşların,Temad yönetimi ile veya benimle temasa geçerseler (Temad’ın ve bizim dışımızda, üyelerimizden başka bir meclis çalışma gurubu oluşursa biz onlara da dahil oluruz), bizlerde bir üye olarak üzerimiz düşeni yapma gayretinde oluruz diye düşünüyorum.

Temad Yönetimini seçtik, onlar yapsın anlayışını ben kabul etmiyorum. Bu mücadele top yekun bir mücadele olunca ancak sonuç alınabileceğini ortadadır. İlerde Temad seçimi gündeme geldiğinde fikrimiz söyler,kimleri destekleyeceğimize karar veririz.
Sevgi ve saygılarımla,
Ramazan Tekeli

NOT:İsimler çoğu arkadaşlarımızca bilindiğinden,parti ve milletvekili ismi verilmekten kaçınılmıştır.

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  

Son Düzenleme: 11/02/2009 20:57 tarafından Ramazan TEKELİ.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
ery ()
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:TBMM ÇALIŞMA GURUBUNU AKTİF HALDE TUTALIM. 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 3  
Sayın TEKELİ
Öncelikle yaptığınız çalışmalara teşekkür ederim.Bu TBMM sinde demokrosi yok.
Partilerde Lider sultası,iktidarda da görünen temayül doğrultusunda çalışma, muhalefet de ise adı olduğundan muhalefet etme var oluyor.
Yinede çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Saygılarımla

Not:Yok birbirlerinden farkı onlar OY AVCISI,oyu buldularmı iktidarsa zevkü sefa, muhalefet de ise zevkü sefa için (4 sene sonrası) Oy avcılığına tekrar başlama var.

Son Düzenleme: 11/02/2009 13:54 tarafından ery.
Cvp:TBMM ÇALIŞMA GURUBUNU AKTİF HALDE TUTALIM. 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Değerli Arkadaşlarım,bu olay önceki yıllarda da meclis gündeminde red edildi,komisyonlarda evet deniliyor genel kurulda büyük çoğunlukla red ediliyor,şahsen benim umudum yok,her meslek gurubuna hakları verilir ama bize vermezler,neden vermediklerini arkadaşlarım zaten bilir.kötümserliğime kızmayınız, konuları inceleyen sayın Tekeli'ye teşekkürler.

Son Düzenleme: 12/02/2009 18:03 tarafından EMEKLİASSUBAY.
Cvp:TBMM ÇALIŞMA GURUBUNU AKTİF HALDE TUTALIM. 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Değerli Arkadaşlarım,

Meclis koridorlarında kamuda çalışan emekli olmuş bir çok memur ve üst düzey görevli görmeniz mümkün. Çünkü her şey siyaset kurumundan bitiyor. İşlerini mecliste hallediyorlar. Bir çoğu da değişik partilerin gurup toplantılarına katılıyorlar. Hatırlarsanız, gurup konuşmasında bir milletvekili uzaman çavuşların iki senedir meclis koridorlarını aşındırarak sorunlarına çare aradıklarını ifade etmişti.

Başbakanlıkta bekleyen teklifin dışında kendi kurumumuzca, düzeltilmesini istediğimiz başlangıç dereceleri 9/2,8/1,1/4 kademe, 1500 gösterge rakamı ile emeklilerimizin intibakları kendi kurumumuz tarafından geleceğine asla inanmıyorum. Bu konuların T.C.Anayasasının eşitlik temelinde sadece meclis tarafın düzeltilebileceğine inanıyorum.

Ankara da yaşayan her üyemiz ikinci adres olarak, TBMM kabul ederek, guruplar halinde veya bireysel girişimlerle meclis koridorlarını ve parti guruplarını aşındırmalıyız. Sorunlarımıza öncelikle iktidar partisinde çözüm aramanın yolunu aramalıyız. Bazı muhalefet milletvekilleri lojmanlardan çuval çuval iktidar partisine oy çıktığını yüzümüze söylediler. Onlara oy verdiniz sizi savunmuyorlar, yinede biz savunuyoruz diyorlar (Biz gereken cevabı verdik,yalan da değil).

Sorunlarımıza çözüm bulmak için mecliste milletvekillerini iyi bilgilendirirme çalışması yaparsak, sonuç alacağımızı ümit ediyorum. Bununla birlikte; MECLİS,HUKUK ve EYLEM seçenekleri süreci , hiç birbirinin alternatifi olmaksızın çoğunluğun istediği şekilde acilen uygulama konmalıdır.

Ankara da her hafta Salı günü meclis günü ilan ederek,
10.30 MHP grup toplantısı,
11.15 AKP grup toplantısı,
13.30 CHP grup toplantısı, sonrası milletvekillerini ziyaret etmeyi üşünüyoruz.
Katılmak isteyen üyelerimiz " Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır " ulaşabilirler.
Saygılarımla,
Ramazan Tekeli

Son Düzenleme: 13/02/2009 01:50 tarafından Ramazan TEKELİ.
EN ÜST Cevapla