cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hogeldiniz, Ziyareti
Ltfen Giri ya da Kayt.    Kayp Parola?
REFERANDUM ! (1 inceleyen) (1) Ziyareti
EN ALT Cevapla Beenilen: 4
BALIK: REFERANDUM !
REFERANDUM ! 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 1  
Sayn yemiz Mithat Tretken'in ( Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr ) mesaj panomuza gnderdii yaz gelecek fikirlerle btnlk salamas iin "Forum" kemize tanarak yaynlanmtr. Sayglarmzla.
Blm Yneticisi
---

REFERANDUM !

nmzde gzel iki seenek olutu.

-Anayasa deiiklik maddelerini kabul veya ret oylamas

-nmzdeki sene yaplacak olan genel seimler

Ne yapacaz, birinci ktaki oylamaya ne diyeceiz. TEMAD bu konuda bizlere yasa gerei yardmc ve yn gsterici olamayacana gre, zm bizlere der sanrm.

Onun iin diyorum ki, TEMAD dnda kendi aramzda bir referandum da biz yapalm. Gerekirse meslektalarmz kap-kap dolaarak ziyaret edelim. "Bu Anayasa deiikliliine evet mi diyelim, hayr m diyelim" sorusunu soralm arkadalarmza. ounluumuz ne karar alrsa oylarmz birletirerek o ynde kullanalm. Varlmz hissettirelim.

Bu konuyu nasl organize ederiz diye siz meslektalarmdan, neri ve tavsiyelerde bulunmanz bekliyorum. Bunun haricinde ne yapabiliriz. neriniz ltfen.

kinci konuya gelince,

Bu sitenin ve E.Asb.Gbirlii Platformunun gayretleri dnda onur mcadelesine gerekli destek olmadndan; varlmzla tertemiz bir mazimiz, yz binleri aan mevcudiyetimizle ne hikmetse bir yerlere gelemiyor, fikir birliine varamyoruz. Yahut dayanmay beceremiyoruz. Bu ite bir arza var demektir. Bu arzay tespit edip gidermek, bizlerin asli grevidir. Aslnda tehis konulmutur da, tedaviye ihtiya vardr. Gcmzn farknda olduumuz an, bu arza annda giderilecektir.

Her meslektama, bu konuya eilmelerini, ne yapmamz gerekir, yine anket eklinde fikirlerini beyan etmelerini "nasl birlik oluruz" gibi bu konudaki nerilerini aka sylemelidirler. Yz binlere varan gcmzn ne olduunu anlatamadmz srece, havanda su dvmekten teye gidemeyeceimizi bu gne kadar renemediysek, boa geen bu kayp yllarmz, sonsuza kadar bizlere yaatrlar arkadalarm.

Onun iin diyorum ki, gemie bir snger ekelim, bu gnden balayarak varlmz ispat etmenin yolu ne ise, haklarmz almak iin ne yapmamz gerekir, onu aratralm. Dayanma nasl olur, ne yaplmas gerekir o konuda inceleme yapalm.

Seimlerde oylarmz hangi partiye verelim?

Parti tercihimiz olmaz ise, hangi bamsz milletvekiline oy verelim?

Vekil adaymz bizler belirleyip ve destekleyerek onu mu tevik mi edelim?

Bizlerin hakkn savunacana inandmz meslektalarmzdan birini mi destekleyelim?

Yoksa bizlerin haklarn savunacak olan bir partiye toptan ye mi olalm?

Deerli can dostumuz Sn. Umur Talu beyefendiye rica edersek,kabul ederlerse adayln koyduunda oylarmz Sn. Talu'ya verme konusunda da nerilerinize ihtiyacm var.

Aratrlmas gereken konular ok arkadalarm.

Deerli meslektalarm, bunlar benim aklma gelen konular.

Siz deerli kardelerimin bu ereveyi daha ok genileteceine inancm tamdr.

Yz binleriz diyor yerimizde sayyoruz!

Dadaki be on bin zibidinin yaptklarna bakarak, siyasilerin onlara verdikleri tavizleri gz nne alp deerlendirdiimizde, kendi varlmzn eksikliklerinin ne kadar (-)dayanma iinde olduumuzu, eitimli varlmzla, Vatanseverliimizle kendimizi anlatamyorsak yazklar olsun bizlere...

Kim veya kimseleri sulamak haddime dmez. Ancak TV kanallarna kan baz kurulu temsilcilerinin, "BZ YRM BE BN KLK ORDUYUZ" dediklerinde, yz binlerle var olan varlmz anlatamamak, ne kadar acizlik ierisinde olduumuzu grmek, beni kahrediyor.

Varsak varlmz ispat edelim, yoksak yokluumuzu kabul edelim. Seenek bizlerin.

Sayglar.

Yetkiliye Raporla   Kayt Tutuldu Kayt Tutuldu  
  Herkesin yaz yazmas ynetici tarafndan engellenmitir.
Dalkl ()
u An Sitede Deil Kullanc bilgilerini grmek iin tklayn
Cvp:REFERANDUM ! 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 0  
Sitemizde bu konular ieren bir anket dzenlenemezmi? Teekkrler

Cvp:REFERANDUM ! 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 1  
arkadamza sonuna kadar katlyorum.bizi gerekten mecliste temsil edebilecek birisini ortak olarak seip gnderelim...

ve bu setiimiz arkadamza hem maddi hem manevi sonuna kadar destek olalm

gerek emekli byklerimiz gerek alan arkadalarmznda destei ile ben byk yol katedebileceimize eminim

Sayn yemiz Hulusi'nin ( Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr ) mesaj panomuza gnderdii yaz konu ile btnlk salamas amacyla ilgili Forum'a tanmtr,sayglarmla.
Blm Yneticisi
--
DON-SON KALE-INAR YAPRAI...!
Sayn Genelkurmay Bakanmz Uur DNDAR ile yapt syleide "bir ylm aldlar" buyurmu.
Eer sadece bir yl kaypla kurtulduysa, kendisini badem bykl mteahhit ve ihalecilerden sonra bu lkenin en ansl vatandalarndan biri olarak grebilir.nk 60 yldr Trk Halk'nn EMEKLER,GELECEKLER,UMUTLARI,HAYALLER ve en sonunda da ZGRLKLER siyasiler tarafndan alnmtr.
Genelkurmay Bakanmz karargahna girerken denk geldii birka meslektamzla konusa veya taradaki birliklere gittiinde yanan okad Mehmetiin kulana eilip "evladm ailen ka lira harlk gnderiyor" diye sorabilse lkedeki hrszln ne boyuta geldiini ve halkn k....da bir tek donunun kaldnn farkna varr.
TRK HALKI Eyll aynda yeni bir snava hazrlanyor. imdi kaderimiz kendi ellerimizde. Ya Usta NESN' haksz karacaz,ya da diren gsteren tek kurum olan Yargy da bunlara teslim edip k......daki dondan da olacaz.
yleyse;
HAZIRLAYIN INAR YAPRAKLARINI.

Sayn yemiz Nuri Kara'nn ( Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr ) mesaj panomuza gnderdii yazlar btnlk salamas iin konu ile ilgili Forum'a tanmtr.Sayglarmla.
Blm Yneticisi
-
BYLE DNYORUM VE DKKAT EDLRSE DAHA Y OLUR DYORUM

Ben dnyorum da bu referandumdan evet karsa benim kaybm ne? Hi bir ey. Peki bu referandumdan evet kar korkusu kimi sard? mtiyazl subay ve paalar sard; nk sivil mahkemelerde yarglanacaklar.Beni zaten subay da mahkemesi de rahat rahat yarglyordu, amar olan gibiydim. Benim haklarm konusunda duyarsz kalan,Astsubay lafn azna dahi almayan paalarn yarglanmasndan bana ne. Yarglanacak ceza alacak gerektii yerde zekat keisi olacak hep ben mi olacam biraz da onlar yarglansnlar bakalm canlar naslm. AKP'ye sonuna kadar hayr kere hayr. Ama bu referandumda srf bu yzden evet kere evet diyeceim.

Deerli meslektalarm AKP'ye kar olmak baka bu referanduma Anayasa'ya EVET ya da HAYIR demek baka. Bence haklarmz engelleyen bize her trl acy reva gren Subaylarn ve Paalarn oyununa geliyoruz. Bu kurnazl hep yapyorlar. Ltfen ok iyi dnelim. Hayr kmas onlarn hegemonyasn srdrmesi iin. EVET kmas durumunda artk onlarn da yaptklar her eyin yanlarna kar kalmayaca ve sivil mahkemelerde hesap verecekleri anlamna gelir. Bu referandumda Anayasa'ya EVET ama AKP'ye hayr kere hayr diyorum.

Cvp:REFERANDUM ! 11 Yl, 4 Ay nce Karma: 2  
Saygdeer Tretken

Son derece iyi niyetle kaleme aldnz dndm yaznzdan dolay teekkrlerimi sunarm. Referandum ve gelecek yl yaplacak genel seimlerle ilgili ksaca ben de grlerimi aklamak isterim.

Trk Halk'nn birleimde zellikle ada, ilkeli, bilgili ve birikimli insanlarn en hassas ve krlgan olduu noktann siyasi fikirleri olduunu biliyoruz. Genelde ilkesiz,yoksul , bilinsiz ve de kar iin hareket edenlerin de ne kadar deiken olduklarn biliyoruz!

Toplumumuzda son derece etkin grevlerde bulunan kiilerin dahi siyasi bir at etrafnda toplanamadklarn hayret ve ibretle izliyorum. rnekler oktur, tek bir rnek vermek gerekirse ilkeli,ada, aydn ve yurtseverlikleri asla tartlamayacak kiilerden olan Sayn Yekta Gngr zden ve Sayn Mmtaz Soysal bile siyasi fikirleri birbirlerine yakn olsa da yine de bir siyasi parti altnda buluamamlardr. Bu nedenle aada deiiklik maddelerini ieren link'i arkadalarmzn ok iyi incelemeleri gerektiine inanarak ;

-Anayasa deiiklik maddelerini kabul veya ret oylamas iin yaplacak Referandum'da snfmzda da ortak karlarmz iin dahi olsa, ortak noktada buluulmas bence ok zor, hatta imkanszdr. EVET ya da HAYIR oylarn kiilerin ilke ve siyasi fikirlerinin, bilgilerinin belirleyeceini dnyorum.

-nmzdeki sene yaplacak olan genel seimler iin de ayn dnceyi tasam da yine de neriniz zerinde nemle durulmas gerektii kansndaym. zveri ok nemlidir. Kiisel ikballerini dnenleri deil de, snfmzn karlar dorultusunda mecliste hizmet edebilecek arkadalarmzn setirilmesi elbette ok nemlidir, ancak bunlar kim, nasl hangi kriterlere gre belirleyecektir, ncelikle bu nem tamaktadr. Bence -dernek ii veya d- tabandan tavana kadar n seimle adaylarn belirlenmesi ok nemlidir. Parti veya bamsz aday durumu da,zveri ve nemle belirlenmelidir.
Sitemiz ve yelerine muhalif gz ile bakan, kar karya brakldmz adaletsizlikler hakknda dahi bilgi ve donanm eksiklii bulunan, bu gne kadar snfmzn hakl taleplerinin kazanm iin hukukla hibir giriimde bulunmayan derneimizin iinde olan baz yneticilerinin iktidar olabilecek partilerce tepeden inme aday gsterilmeleri ve akabinde seilmeleri dahi bizlerin uratldmz adaletsizliklerin zm ynnde fayda salayabilecei konusunda endielerim olduunu belirtmeliyim.

Deerli Arkadalarm
Referandum oylamasn salt paalarn yarglanmasna indirgemenin de uygun olmayacan dnyorum. Referandum oylamas yaplmadan dahi brakn emekli askerleri bir ok muvazzaf asker dahi halen yarglanmyor mu?
Sayglarmla.

Anayasa Deiiklii in Yaplacak Olan 12 Eyll 2010 Tarihindeki Referandumda, Anayasa'nn baz maddelerinde deiiklik ngrlyor.

http://www.e-referandum.com/

REFERANDUM NCES DEEN MADDELER
Anayasa Mahkemesi'nin verdii karar sonras,12 Eyll'de yaplacak referandumda ksaca u dzenlemeler oylanacak:

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1260641&Date=14.07.2010&Kategori=siyaset&b=REFERANDUM%20ONCESI%20DEGISEN%20MADDELER

EN ST Cevapla