cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: 4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar
Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Müsadenizle şu anki durumumdan bahsetmek istiyorum...

Jandarma Genel Komutanlığında J. Astsb. Kd. Bçvş. iken 4759 sayılı Kanunun 5’inci maddesi ile Emekli Sandığı Kanunu’nun 39’ncu maddesinin (ç) fıkrası gereğince 11 Kasım 2009
tarihinde 20/25 Fiili hizmet yılımı doldurarak emekli oldum.

Aynı gün evraklarımı SGK ya teslim ettim.

Tarafıma SGK dan Sağlık yardımı, Emeklilik ikramiyesi ve Emekli maaşı alamayacağıma dair yazı verildi.

Bu yazıyla 29.12.2009 tarihinde AYİM'de SGK NIN TARAFIMA SAĞLIK YARDIMI YAPMASI VE EMEKLİ İKRAMİYEMİN VERİLMESİ için dava açtım.

AYİM 07.01.2010 tarihinde DAVANIN GÖREV YÖNÜNDEN REDDİNE DAİR KARAR çıktı ve kısaca bu davaya biz bakmıyoruz. bölge idare mahkemesine git denildi.

Karar tarafıma 23.01.2010 tarihinde tebliğ edildi.

Bu dava konusuyla ilgili daha önce verilmiş bir sürü karar var deniliyor ama AYİM web sitesinde 2001 yılında verilmiş sadece 1 adet karar bulabildim.

Etrafımdaki bir sürü insan emsal bir çok karar var öyle saçmalık olurmu diyor ama gerçek anlamda yardım alabileceğim ne bir kişi nede bir yer bulabildim.

TEMAD' a gittim. onlar da beni derneğin avukatlarına yönlendirdiler. fakat onlarda konuda bi haber. KİMSEDEN YARDIM ALAMADIM.

Kısaca ne yapacağımı şaşırdım. Acilen yardımlarınızı ve yor göstermenizi istirham ederim.

Ayrıca bana ulaşabileceğiniz Tlf. numaram 0.532.481 84 72 zaman kaybını önlemek için bana ulaşabilirseniz sevinirim.

İyi günler diliyorum...

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 56  
EM.SAN-BAĞKUR-SSK tek çatı altında SGK olarak birleşerek emeklilik yaşları yeniden düzenlenmiştir; Buna göre

ERKEK İŞTİRAKÇİLER

Erkek iştirakçilerin 23.05.2002 tarihi itibariyle toplam emeklilik hizmet sürelerine göre emekliye ayrılabilecekleri yaş aşağıda yazılı olduğu şekilde tespit edilmiştir.

HİZMET YAŞ

08.09.2001 ile 23.05.2002 tarihleri arası 25 yılını dolduranlar ile

23.05.2002 tarihinde 23 tam yıl veya daha fazla hizmeti bulunanlar 44

21 yıl 6 ay ve daha fazla, 23 yıldan az hizmeti bulunanlar 45

20 tam yıldan fazla 21 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 46

18 yıl 6 ay ve daha fazla, 20 yıldan az hizmeti bulunanlar 47

17 tam yıldan fazla, 18 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 48

15 yıl 6 ay ve daha fazla, 17 yıldan az hizmeti bulunanlar 49

14 tam yıldan fazla, 15 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 50

12 yıl 6 ay ve daha fazla, 14 yıldan az hizmeti bulunanlar 51

11 tam yıldan fazla 12 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 52

9 yıl 6 ay ve daha fazla, 11 yıldan az hizmeti bulunanlar 53

8 tam yıldan fazla 9 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 54

6 yıl 6 ay ve daha fazla, 8 yıldan az hizmeti bulunanlar 55

5 tam yıldan fazla 6 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 56

3 yıl 6 ay ve daha fazla, 5 yıldan az hizmeti bulunanlar 57

3 tam yıldan fazla 3 yıl 6 aydan az hizmeti bulunanlar 58

BU SÜRELERDEN FİİLİ HİZMET ZAMLARI DÜŞÜLECEKTİR (20 YIL HİZMETİ OLAN 5 YIL FİİLİ HİZMET ZAMMI ALDIĞINDAN 5 YIL DÜŞÜLECEKTİR).
HİZMET SÜRESİNİ DOLDURUP YAŞ SINIRINA ULAŞMAYAN İŞTİRAKÇİLER BİR BAŞKA KURUMDA ÇALIŞMAMAK KAYDI İLE YAŞLARI DOLUNCA EMEKLİ ALMAK ÜZERE AYRILABİLİRLER.YASADA BU AYRILANLARA SAĞLIK YARDIMI VE EMEKLİLİK İKRAMİYESİ YAPILMAYACAĞINA DAİR HÜKÜM YOKTUR.DUYUMLARIMIZ İDARİ MAHKEMENİN LEHTE KARAR VERDİĞİDİR, ARKADAŞIMIZIN DAVASINA AYİM TARAFINDAN GÖREVSİZLİK KARARI VERDİĞİNDEN BİR AY İÇİNDE HARÇ YATIRMADAN BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURMASI GEREKMEKTEDİR. BU NEDENLE ELİNDE BİLGİ VE BELGE OLANLARLA HUKUKÇU ARKADAŞLARIMIZIN YARDIMDA BULUNMALARINI İSTİRHAM EDİYORUM.

Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 4  
Doğum tarihinizi,Assubay sınıf okuluna giriş tarihinizi ve Assubay çavuşluğa nasıp tarihinizi bana bildirirseniz size yardımcı olabilirim. Saygılarımla.

Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 56  
Sn. Derviş Arı size de intikal ettirildiğini sandığım THK arkadaşımızın gönderdiği AYİM Daireler Kurulunun 2001/148 sayılı kararındaki açık gerekçede belirtildiği gibi SAĞLIK YARDIMI hakkınız . Siz yasanın öngördüğü hizmet süresini tamamlayarak emekliliği hak ettiniz,ancak yasada belirtilen yaş sınırına ulaşmadığınız için size maaşınız yaşınızın dolduğu tarihte bağlanacak, ancak emekliliği hak ettiğiniz için ve emekli ikramiyesi hizmet süresine bağlı olarak hesaplandığından ikramiyenizin ödenmesi gerekir. AYİM davayı yetki yönünden ret etmiş, kararın tebliğ tarihinden itibaren 2001/148 sayılı karardaki gerekçelerle HARÇ YATIRMADAN Bölge idare mahkemesine başvurmanız gerekiyor, kolaylıklar diliyorum. YİNE DE BU KONUDA BİLGİSİ OLANLARIN ARKADAŞIMIZA YARDIMCI OLMALARINI İSTİRHAM EDİYORUM.

Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
İlginiz için teşekkürler...
Emeklilik yaşımda bir sorun yok sadece sağlık işlmlerini alamama ile ilgili sıkıntım var...
Teşekkürler...

EN ÜST Cevapla