cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: 4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar
4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
4759 Sayılı Kanun Kapsamında 11.11.2009 tarihinde 20/25 Hizmet yılımı doldurarak emekli oldum.
Evraklarımı SGK ya teslim ettiğimde Sağlık Karnesi ile ilgili bilgi istediğimde kimse sağlıklı bilgi veremedi. Sağlık Karnesini veya Sağlık Provizyon işlemimi nereden ve nasıl müracaat ederek açtıracağımı bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden Teşekkür Ederim...

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 1  
Sn;DNYMA
2008 yılı Ocak ayından itibaren emekli olanlara Sağlık Muayene Fişi verilme işlemine son
verildi. Sağlık Provizyon Sistemine girmek için her hangi bir müracaat etmeniz gerekmiyor.
Her hangi bir sağlık kurumuna T.C. Kimlik numaranızla müracaatınız halinde işlemleriniz
bilgisayar ortamında otomatik olarak yapılacaktır. Bilgilerinize.

Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
Özür dilerim yalnış anladınız galiba.
Ben maaşsız emeklilik denilen sistemle maaşımı ve emekli ikramiyemi 2013 yılında alacağım. o tarihe kadar emekli maaşı, emekli ikramiyesi alamıyorum. ancak emekli sandığına müraacat ederek sağlık muayene fişi talep ediliyorr. olumsuz cevap verilmesi üzerine AYİM de dava açılarak dava sonucu alınıyor diye biliyorum. ancak bu gün SGK nın birimlerine gittim. oradaki memurlar bana nereye müraacat edeceğimi dahi söyleyemediler. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkür ederim....

janas ()
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
sayın DNYMA

öncelikle hayırlı olsun.

Evet Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için AYİM'in kararı mevcut.Eğer gittiğiniz SGK birimleri cevap veremediyse SGK genel müdürlüğüne Bilgi Edinme yoluyla müracaat edin.(Onu ende biliyorum dediğinizi duyargibiyim)

Birde ''http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os_gAS-PAAE8TIwMLNw9zAyNjw1AjVxdjQwMDU_3gkiJ9P4_83FT9gmxHRQBH8zIN/dl2/d1/L2dJQSEvUUt3QS9ZQnB3LzZfUDkzUVBJNDIwOEZINzAyMzFVMkVEMzEwODQ!/ '' linkine girin ve E-sağlık(sağda üst bölüm) bölümündeki seçeneklerden;

Emekli/Haksahibi Katılım Payı Kesintisi
T.C. Kimlik No Hak sahipliği Kontrolü
İlaç, Muayene ve Optik Katkı Payı Kesintisi Ücreti Sorgulama
İlaç Kullanım Süresi Görme

'' T.C. Kimlik No Hak sahipliği Kontrolü '' ES ' i tıklayın ve çıkan sayfadaki sorgulaya girin.Haksahibi isenizki öyle olması lazım bilgileriniz orada çıkar.

Ha çıkmıyorsa biraz uzun olsa bile Bilgi edinmeden yazılı cevap isteyin.sonrasında AYİM kararı ile müracaat edersiniz yine olmazsa Sizede AYİM'e dava yolu gözükür.
saygılar.

Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 5 Ay önce Karma: 56  
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Arkadaşımızın sorununu bazı arkadaşlarımız yaşayabilirler bu konuda Sn.Özer 84 arkadaşımız doğru cevabı vermiş olmasına rağmen bu emekli aylığı bağlananlar ile SGK sigortalıları ve aile fertleri için geçerlidir.Kısaca sistemde kayıtlı olanlar nufüs cüzdanları ile sağlık yardımı alabilirler .DYNMA rumuzu ile yazan arkadaşımız emekli olmamıştır hizmet süresini tamamlayıp yaş sınırını dışarıda beklemektedir Kendisine sadece OYAK ödeme yapacaktır sağlık yardımından yararlanması gerekiyor ancak bu konuda yargı kararları olmasına rağmen kurum hatalı davranabiliyor kuruma bir dilekçe ile başvurun olumsuz yanıt alırsanız lütfen bana bildirin uygulanacak yasal prosedür ve dava ile ilgili işlemlerinizde size yardımcı olurum. Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Cvp:4759 Sayılı Kanun Kapsamında Emekli Olanlar 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Değerli Meslekdaşlarım
Daha önce forma yazdığım sorunuma çözüm bulamadım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Saygılarımla

Jandarma Genel Komutanlığında J. Astsb. Kd. Bçvş. iken 4759 sayılı Kanunun 5inci maddesi ile Emekli Sandığı Kanununun 39ncu maddesinin (ç) fıkrası gereğince 11 Kasım 2009
tarihinde 20/25 Fiili hizmet yılımı doldurarak emekli oldum.

Aynı gün evraklarımı SGK ya teslim ettim.

Tarafıma SGK dan Sağlık yardımı, Emeklilik ikramiyesi ve Emekli maaşı alamayacağıma dair yazı verildi.

Bu yazıyla 29.12.2009 tarihinde AYİM\'de SGK NIN TARAFIMA SAĞLIK YARDIMI YAPMASI VE EMEKLİ İKRAMİYEMİN VERİLMESİ için dava açtım.

AYİM 07.01.2010 tarihinde DAVANIN GÖREV YÖNÜNDEN REDDİNE DAİR KARAR çıktı ve kısaca bu davaya biz bakmıyoruz. bölge idare mahkemesine git denildi.

Karar tarafıma 23.01.2010 tarihinde tebliğ edildi.

Bu dava konusuyla ilgili daha önce verilmiş bir sürü karar var deniliyor ama AYİM web sitesinde 2001 yılında verilmiş sadece 1 adet karar bulabildim.

Etrafımdaki bir sürü insan emsal bir çok karar var öyle saçmalık olurmu diyor ama gerçek anlamda yardım alabileceğim ne bir kişi nede bir yer bulabildim.

TEMAD' a gittim. onlar da beni derneğin avukatlarına yönlendirdiler. fakat onlarda konuda bi haber. KİMSEDEN YARDIM ALAMADIM.

Kısaca ne yapacağımı şaşırdım. Acilen yardımlarınızı ve yor göstermenizi istirham ederim.

Ayrıca bana ulaşabileceğiniz Tlf. numaram 0.532.481 84 72 zaman kaybını önlemek için bana ulaşabilirseniz sevinirim.

İyi günler diliyorum...

EN ÜST Cevapla