cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Astsubay ve Uzman Jandarmalar için yeni düzenleme (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 1
BAŞLIK: Astsubay ve Uzman Jandarmalar için yeni düzenleme
#117
Astsubay ve Uzman Jandarmalar için yeni düzenleme 12 Yıl, 12 Ay önce Karma: 2  
Değerli meslekdaşlarım ;
http://www.memurlar.net/haber/130006/

deki haber başlığının altında geçen açıklamaları aktarıyorum bilgilerinize sunarım..

Saygılarımla ...


- Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, astsubayların haklarında yapılan iyileştirmelerle ilgili olarak, subaylık sınavını kazanan astsubayların sınıf okulu eğitimine başlamadan önce teğmenliğe nasbedilmelerine olanak sağlandığını, astsubayların, TSK hizmet tazminatlarının yüzde 25 oranında artırılması, ayrıca emekli astsubaylara ilave 100 TL'lik artış sağlanmasına yönelik teklifin Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi.

Tuğgeneral Gürak, uzman jandarmaların göreve başlangıç derece ve kademelerinin 11/1'inden, emsalleri gibi 10/1'ine yükseltilmesi, uzman jandarma ve uzman erbaşların ilerleyebilecekleri derece ve kademelerin 3/8'inden, 2/6'sına çıkarılmasının planlandığını söyledi.

Haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tuğgeneral Gürak, Genelkurmay Karargahında 26 Aralık 2008 tarihinde yapılan birleştirilmiş komutanlar toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin durumunun iyileştirilmesi ile ilgili çalışmaların gözden geçirildiğini belirterek, bu kapsamda, astsubaylar ve uzman erbaşlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hizmetin daha iyi yürütülmesi, çalışanların yaşam standardı ile moral ve motivasyonlarının artırılması maksadıyla gereken tedbirleri almanın Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugüne kadar uyguladığı ana prensip olduğuna dikkati çeken Tuğgeneral Gürak, bu çerçevede Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli unsurlarından olan astsubaylar ile uzman jandarmalar ve uzman erbaşların özlük hakları, eğitim seviyeleri, sosyal hakları, sahip oldukları yetkilerle ilgili olarak bir çok çalışmanın sonuçlandırıldığını kaydetti

Yakın dönemde sonuçlandırılan ve halen üzerinde çalışılmaya devam edilen bazı önemli çalışmaları anlatan Tuğgeneral Gürak, bu çerçevede yapılan değişiklik ile subaylık sınavını kazanan astsubayların sınıf okulu eğitimine başlamadan önce teğmenliğe nasbedilmelerine olanak sağlandığını bildirdi.

Astsubayların daha önceden sicil verebilmek için gerekli olan asgari teğmen rütbesinde bulunma şartının kaldırıldığını, başçavuş ve kıdemli başçavuşların da astlarına sicil verebilmelerine imkan sağlandığını bildiren Tuğgeneral Gürak, ayrıca astsubaylara, uzman erbaşların ikinci sicil üstü olabilmeleri yetkisi de verildiğini ifade etti.

Halen sadece müfrez görevlerde bulunan astsubayların astlarına ceza verme yetkisi bulunmadığına işaret eden Tuğgeneral Gürak, sicil amirliği yetkisi bulunan astsubaylara ceza yetkisinin de verilmesi hakkındaki kanun değişiklik teklifinin Milli Savunma Bakanlığına gönderildiğini bildirdi.

Mali konulardaki iyileştirme

Mali konulardaki iyileştirme teklifleri kapsamında ise Tuğgeneral Gürak, lise mezunu emekli astsubaylara, 2 Yıllık Yüksek Okul mezunu olarak intibak yapılmasına yönelik teklifin Milli Savunma Bakanlığına gönderildiğini belirtti.

Görevdeki astsubayların, TSK hizmet tazminatlarının yüzde 25 oranında artırılması, ayrıca emekli astsubaylara ilave 100 TL'lik artış sağlanmasına yönelik teklifin Başbakanlığa gönderildiğini ifade eden Tuğgeneral Gürak, ikinci dereceden emekli olan astsubayların emekli aylıklarının 158 TL iyileştirilmesine yönelik ek göstergelerin düzenlenmesi hakkındaki teklifin de Milli Savunma Bakanlığı'na gönderildiğini kaydetti.

Üstçavuş ve kıdemli üstçavuşlukta 3'er yıl olan rütbe bekleme sürelerinin 6'şar yıla çıkarılması ve buna bağlı olarak tazminat oranlarının yeniden düzenlenmesine yönelik hazırlanan kanun teklifinin halen TBMM gündeminde olduğunu hatırlatan Tuğgeneral Gürak, astsubayların daha genç rütbelerde subaylığa geçişlerine olanak sağlamak maksadıyla hazırlanan ve subaylığa müracaat yılının 7'nci hizmet yılından 5'inci hizmet yılına çekilmesini öngören kanun değişiklik teklifinin TBMM gündeminde olduğunu belirtti.

Tuğgeneral Gürak, lisansüstü öğrenim yapan astsubaylara, kadro ihtiyacı nispetinde kıdem verilmesi ile ilgili bir çalışma başlatıldığını da bildirdi.

Tuğgeneral Gürak, astsubaylara yönelik yapılan bu çalışmaların yanında, TSK'nın diğer önemli bir unsuru olan uzman jandarmalar ve uzman erbaşlarla ilgili olarak da iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#121
Cvp:Astsubay ve Uzman Jandarmalar için yeni düzenleme 12 Yıl, 12 Ay önce Karma: 2  
Yaşlılık işte sitede bahse konu haber tartışılırken Amerikayı yeniden keşfetmişim..

saygılarımla...
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#178
Cvp:Astsubay ve Uzman Jandarmalar için yeni düzenleme 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Bu teklifin çalışan ve emekli Astsubayları tatmin etmediği hatta şuan mevcut olan bazı haklarımız içinde soru işaretleri oluşturduğu gerçeğinden yola çıkılıp bugüne kadar neler yapılmıştır.

Bir zumre için özlük haklarıyla ilgili düzenleme yapılıyorsa o zumrenin durumu, görüşü ve desteği alınması gerekmezmi...

Kanun oylanmadan veya komisyonda iken bir değişiklik yapılamazmı veya geri çekilip yenisi verdirilemezmi..

Girişimler ve durum hakkında son bilgi nedir

Ha bu arada kanuna bence son madde olarak BU MADDE GECE TELEFONLARINDAN ETKİLENEREK ERTESİ GÜN İPTAL EDİLMEYECEKTİR ibaresini ekletmek için kampanyamı oluştursak diyorum........
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#179
Cvp:Astsubay ve Uzman Jandarmalar için yeni düzenleme 12 Yıl, 11 Ay önce Karma: -2  
özkan yazan:
QUOTE:

Ha bu arada kanuna bence son madde olarak BU MADDE GECE TELEFONLARINDAN ETKİLENEREK ERTESİ GÜN İPTAL EDİLMEYECEKTİR ibaresini ekletmek için kampanyamı oluştursak diyorum........


sayın özkan işte bu teklifiniz çok güzel.gerçekten de TEMAD dan böyle bir kampanya beklerim.çok iğneleyici ve yerinde olur.hem hükümete,hem bu güne kadar haklarımızı gasp edenlere karşı.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla