cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cep telefonu, beyinde tümöre neden oluyor (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Cep telefonu, beyinde tümöre neden oluyor
#82
Cep telefonu, beyinde tümöre neden oluyor 11 Yıl, 6 Ay önce Karma: -2  
İsveçli Prof. Kjell Hansen Mild, o çok merak edilen soruya kendi araştırması sonrası cevap buldu: Cep telefonları çok tehlikeli, beyinde tümöre ve kansere sebep oluyor.

İsveç'teki Umea Üniversitesi'nde çalışan Prof. Kjell Hansen Mild, cep telefonlarının beyinde tümöre neden olduğunu ve kansere yol açtığını ileri sürdü.

İsveç'in yüksek tirajlı gazetelerinden Aftonbladet'te yer alan habere göre, Umea Üniversitesi profesörlerinden Mild, araştırmalarının cep telefonu kullanımının kansere yol açtığını ortaya koyduğunu söyledi.

Cep telefonlarının çok tehlikeli olduğunu, beyinde tümöre ve kansere sebep olduğunu iddia eden Mild, mecbur kalmadıkça cep telefonu kullanılmaması uyarısında bulundu. Mild, cep telefonu satıcılarında riskin çok yüksek olduğunu belirtti.

Prof. Mild, 10 yıl içinde devamlı cep telefonu kullananların beyin kanserine yakalanma oranlarının, cep telefonu kullanmayanlara oranla 2 kat arttığını öne sürdü. Cep telefonlarında radyasyon oranlarının düşürülmesi gerektiğini vurgulayan Mild, vatandaşlara hiçbir zararı olmayan ev ve büro telefonlarını kullanılmalarını tavsiye etti.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla