cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:OLAĞAN SEÇİMLERDEKİ TÜZÜK İHLALLERİ !.. (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 1
BAŞLIK: Cvp:OLAĞAN SEÇİMLERDEKİ TÜZÜK İHLALLERİ !..
#1508
OLAĞAN SEÇİMLERDEKİ TÜZÜK İHLALLERİ !.. 12 Yıl, 8 Ay önce Karma: 2  
GENEL KURULLARIN OLAĞAN TOPLANMA ZAMANI VE YERİ:

MADDE 19. Dernek ve Şube Genel Kurul Toplantıları dernek Genel Merkezi ve Şube Merkezlerinin bulunduğu yerde 3 yılda bir olmak üzere ; şubeler Haziran ayına kadar, Genel Merkez Büyük Genel Kurul toplantısı Kasım ayına kadar yapılır. Zorunlu hallerde bu tarihler bir ay sonraya alınabilir.
...
---
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

TEMAD Beylikdüzü Şube Başkanlığında yapılan 1. Olağan Kongresi'nde Yönetim Kurulu Başkanlığına Sayın İlyas ÖZTEKİN'in seçildiğini TEMAD Antalya Şube Başkanı'mız Sayın Yusuf Özkara'nın www.emekliassubaylar.org sitesindeki ve TEMAD sitesindeki mesaj panolarındaki yazılarından öğrenmiş bulunuyoruz.

Öncelikle TEMAD Beylikdüzü Şubemizin Yönetim,Denetim ve Disiplin Kurullarına seçilen tüm arkadaşlarımızı kutlar,çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim.Zümremize hayırlı ve uğurlu olsun.

Şimdi Beylikdüzü Şubemizin yaptığı olağan seçimin zamanını isterseniz bir yorumlayalım. Mevcut dernek tüzüğümüzün ilgili maddesi Şubelerin Olağan Genel Kurullarının Toplantılarının yapılma sürecini Haziran ayına kadar, zorunlu hallerde bu tarihin bir ay sonrasına alınabileceğine dair madde ile kesin olarak belirlemiştir. Kısaca şubeler seçimlerini 31 Mayıs, zorunlu hallerde (neler oldukları da belli değil !) 30 Haziran itibarıyla bitirmiş olmalıdırlar .

Lütfen beni bağışlayınız,yanılıyor muyum acaba; dernek tüzüğümüzün bu maddesi yapılan seçimin tüzükteki tarih aralığında yapılmadığını kesin olarak gösteriyor ki, bu da tüzüğe aykırı değil midir? Daha önce de, başta son Genel Merkez Ankara İl Başkanlığı seçimleri olmak üzere bir çok şubemizin seçimlerinin de tüzüğe aykırı olarak yapıldığını belirtmeliyim. Olağan Seçimlerin zamanı dışında yapılmasının acaba bilmediğimiz başka bir gerekçesi mi var? Tüzük maddelerine uyulmayacaksa tüzüğün bir anlamı var mıdır? Bu şekildeki uygulamalar keyfiyet değil midir? Bunun gibi tüzük ihlalleri karşısında suskun kalınmamalı, ilgili ve yetkili arkadaşlarımız tarafından mutlaka yargıya gidilerek keyfiyet önlenmelidir !..

Bu konuda TEMAD Yönetimi'nden veya Şube Başkanları'mızdan zümremize daha detaylı bilgilendirme yapılmasını beklemek sanırım hakkımızdır.Umarın açıklayacakları uygun gerekçeleri vardır.Tüm meslektaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

Not: İleti 653754 onay kodu ile TEMAD mesaj panomuza da gönderilmiştir.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#1511
Cvp:OLAĞAN SEÇİMLERDEKİ TÜZÜK İHLALLERİ !.. 12 Yıl, 8 Ay önce Karma: 6  
TEMAD YÖNETİMİNİN HUKUK TANIMAMAZLIĞI KEYFİ DAVRANIŞLARI DEVAM EDİYOR ŞAHSIMIDA HİÇ ŞAŞIRTMIYOR.TÜZÜK KOMİSYONUNA SONRADAN ÜYE EKLEYENLER TUTANAK YERİNE VİDEO KULLANANLAR BUNLAR DEĞİLMİYDİ?VARDIR BİR OYUN ÇIKAR YAKINDA.İHLAL ETMEKTEN ZEVK DUYUYORLAR KİM SES ÇIKARTACAK ŞUBE BAŞKANLARIMI DELEGELERMİ?BİR KAÇINI TENZİH EDERİM ANCAK DİĞERLERİDE YÖNETİM İLE SAC AYAĞI OLMUŞLAR ZİHNİYET AYNI ASSUBAYI DÜŞÜNEN FALAN YOK,MAKAM VE MEVKİYİ KORUMA ADINA SESSİZ KALIRLAR.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#1518
Cvp:OLAĞAN SEÇİMLERDEKİ TÜZÜK İHLALLERİ !.. 12 Yıl, 8 Ay önce Karma: 2  
...
[QUOTE=ERGÜL KUMAŞ TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ TEŞKİLATTAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI]Mehmet:

TEMAD TÜZÜĞÜ İLGİLİ MADDESİNİN İHLALİ
-

Arkadaşımız tüzüğümüzün 19 ncu maddesini okuyup ve bu konuda eleştirisini yaparak yasal işlem yapmaya ilgilileri davet etmiştir. Ancak Beylikdüzü Şubesinin Genel Kurulu Tüzüğümüz 19 maddesine göre yapılmamıştır. Beylikdüzü Şubemiz Genel Merkeze müracaat ederek şube kurmak istemişler ve gerekli işlemleri yaparak Dernekler MasasınDan kuruluş yazılarını alıp tüzel kişilik hakkını kazanarak çalışmalarına başlamışlardır. Ancak Türk Medeni Kanununun 62 maddesi ve Dernekler kanunu, bunlarla ilgili Dernekler Yönetmeliğinin 12. maddesine göre Genel Kurulunu yapmıştır. Yapılan tüm işlemler yasaldır.

Ergül KUMAŞ
TEMAD Teşkilattan Sorumlu Gnl.Bşk.Yrd.

-
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

TEMAD Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ergül Kumaş'ın 9 Eylül 2009 Çarşamba günü,saat 14:35 itibarı ile mesaj panosundan Beylikdüzü şubesi olağan seçimleri hakkında TEMAD mesaj panosuna yazdığım yazıya duyarlı davranışı ve nezaket göstererek bilgilendirmeleri nedeniyle kendisine teşekkür ederim.
Beylikdüzü şube seçimleri belirttiği kanun ve yönetmelikler gereğince yapılmıştır,tamam; ancak ya son Ankara İl Başkanlığı delege seçimleri ve Genel Merkez seçimleri !..
Tüzük ihlali ile yapılan bu seçimler sırasında sanırım o zaman da kendisi Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı değil miydi? TEMAD Seçimleri de Hukukun üstünlüğüne inanarak kanun,tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmalıdır. Umarım bundan sonra da yetkili Genel Merkez organları üyelerini çeşitli konularda bu şekilde bilgilendirmeye devam ederler; tüm meslektaşlarıma saygı ve selamlarımı sunarım.

BİLGİLENDİRME

Türk Medeni Kanunu'nun 62'ci Maddesi,

4. İlk genel kurul toplantısı

MADDE 62.- Dernekler, tüzüklerinin gazetede yayımlandığı günü izleyen altı ay içinde ilk genel kurul toplantılarını yapmak ve zorunlu organlarını oluşturmakla yükümlüdürler.

Dernekler Yönetmeliği,

İlk genel kurul toplantısı
Madde 12 - Kuruluş bildiriminde, tüzüğünde ve diğer belgelerinde Kanuna aykırılık veya noksanlığın bulunmaması ya da Kanuna aykırılık ve noksanlığın verilen süre içinde giderilmesi durumda, keyfiyetin derneğe yazılı olarak bildirilmesinden itibaren altı ay içinde derneğin ilk genel kurul toplantısını yapması ve organlarını oluşturması zorunludur.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
#1519
Cvp:OLAĞAN SEÇİMLERDEKİ TÜZÜK İHLALLERİ !.. 12 Yıl, 8 Ay önce Karma: 56  
Sn.M.Emin ATILGAN Tanımaktan onur duyduğum assubay sevdalısı bilgili araştırmacı bir meslekdaşımız seçimlerle ilgili genel değerlendirmesi sırasında Beylikdüzü şubesinin yeni kurulup geçici yönetimin genelkurul yaptığı gözünden kaçmış daha öncede Ankara seçimlerindeki hukuksuzluğu dikkate alarak uyarıda bulunmuş. TEMAD teşkilattan sorumlu Bşk.Yrdc hemen yanıtlamış KUTLARIZ ancak OYAK AİHM konusu, meclise genkur.tarafından verilen iyileştirme teklifleri, Danıştay tarafından iptal edilip hükümet tarafından temyiz edilen 631 sayılı KHK ile ilgili gelişmeler,Bayrama cep delik çepken delik buruk girmeye hazırlanan bu zümrenin merak ettiği hususlar lütfedin onlara da yanıt verin olumlu her gelişmede alkışlarız merak buyurmayın Saygılarımla
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla