cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:MİTİNGE DAVET... (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 5
BAŞLIK: Cvp:MİTİNGE DAVET...
Cvp:MİTİNGE DAVET... 14 Yıl, 12 Ay önce Karma: 8  
Değerli Meslektaşlar..
Temad Mesaj Panosunda iki konuda tekrarlanan mesajlar dikkatimi çekti. Birincisi döne döne Sayın Başkanımız büyük bir kahramanlık yapmış gibi, miting kararı alındığı için, bıktırıcı bir şekilde, yalakalığa varacak kadar tebrik ediliyor ve kutlanıyor. Sonuçta Sayın Başkan geç de olsa yapması gerekeni yaptı. Henüz küçücük bir hakkımızın bile alınmasına aracılık etmiş değil. İkincisi konu ise; anladık, herkesin temennisi budur, mitingde dile getireceğimiz, birilerine duyurmak için haykıracağımız konu, içinde bulunduğumuz, mahkum edildiğimiz sefalet ve gasp edilen ahklarımızdır. Ama, sanki "anahtarın paspasın altında olduğunu sakın söylemeyin" der gibi, döne, döne, tekrar tekrar, ısrarla, mesaj panosunda mitingte "Kahrolsun Şeriat" denilmesin diye tekrarlamak ne anlama geliyor? Bu korku, bu birşeylerin üzerine titremek ne demek oluyor? Hiç aklımda yoktu ama, madem hatırlattınız, mitingte müsade edilmeyecek dediniz, söylenmesini istemiyorsunuz, haklarımızın gasp edilmesinde payı olan, haklarımızın verilmesini engelleyenler arasında şeriatçılar da varsa, şimdiden haykırıyorum " Haklarımızın verilmesini engelleyen şeriatçılar da, bu ülkeyi şeriata götürmek isteyenler de kahrolsun"

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  

Son Düzenleme: 20/04/2009 18:09 tarafından tedbir33.
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:MİTİNGE DAVET... 14 Yıl, 12 Ay önce Karma: -3  
DEĞERLİ MESLEKTAŞIM;

Fakülte ve Yüksek Okul mezunu Astsubaylar birçok devlet memurundan daha alt derece ve kademeden göreve başlatılmasına karşıysan,

Anayasa'nın, adalet ve eşitlik ilkesi gereği MYO mezunlarımız 9/2, lisans mezunlarımız 8'nci dereceden göreve başlatılmasını istiyorsan,

Yüksek Okul mezunu olup da 1/4 dereceye yükseltilmeyen tek kamu görevlileri Astsubayların da 1/4 dereceye yükselmelerini istiyorsan,

Temsil ve hizmet tazminatları Astsubaylara da verilmesini, Yargıtay'ın iptal gerekçesi doğrultusunda yeni düzenlemeler yapılmasını istiyorsan,

Sosyal tesislerden sayılarımızla orantılı faydalanmamız gerektiğine inanıyorsan, Astsubaylara ait tesislerin fiziki durumları ve hizmet kalitesi yükseltilmesini istiyorsan,

Kalkınmada öncelikli illerde görev yapan kamu görevlilerine verilen kademe TSK mensuplarına da verilmesini istiyorsan,

926 Sayılı askeri personel yasasından önce sanat okulu, lise mezunu ve 2 yıllık Harp Okulu mezunlarına tanınan intibak hakkı Asb. MYO yasasından önce mezun olan Astsubaylara da tanınıp bunların intibakları MYO mezunu olarak yapılmasını istiyorsan,

İç Hizmet, Askeri ceza, Personel kanunu gibi yasalarda günün koşullarına göre değişiklikler yapılmasını istiyorsan,

İnsanca yaşanılacak bir emekli maaşı almak istiyorsan,

Mecliste bekleyen, emekli ve çalışan Astsubayları ilgilendiren kanunların bir an önce yasalaşmasını istiyorsan,

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her şartta görevini yerine getirmek gayretinde olan, fakat birçok yönden, çeşitli haklardan mahrum bırakılan, emekli Astsubaylar olarak

23 MAYIS 2009'DA ANKARA ABDİİPEKÇİ PARKINDA SAAT 13:00'DA BAŞLAYIP, SAAT 17:00'DA SONA ERECEK ÖZLÜK HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN, TEMAD GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA EROL TARAFINDAN İLAN EDİLEN YÜRÜYÜŞ VE MİTİNGDE SEN DE BULUNMALISIN.

Cvp:MİTİNGE DAVET... 14 Yıl, 12 Ay önce Karma: -2  
sayın erten,
sanırım bu mesajınız size değil TEMAD a ait.çok güzel.bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.ancak ister istemez bu kadarcık mı diye soruyorum kendi kendime.eğer ayrıntısı miting alanında dile getirilecektir.bizzat sayın başkanın ağzından "TSK içinde assubaylar ve uzman erbaşlar ikinci sınıf insan muamelesi görmektedir,2009 yılında halen bir teğmen karşısına aldığı kıdemli başçavuşa insan onuruna yakışmayacak davranışlarda bulunmaktadır,AİHM karalarına aykırı olarak halen oda ve göz hapisleri verilmeye devam etmektedir" denecekse sözüm yok.ancak bu şekilde ilgili konu maddeleri açılmadan,yüzeysel geçecekse ve miting sonu kimse rahatsız olmayacaksa çok göstermelik bir miting olacaktır.daha önce bir mesajımda yazmıştım.eğer TEMAD özellikle maddi destek almak istiyorsa öncelikle muaazzaf assubayların gönlünü fethetmelidir.zaten sonrasında aynı kişileri emekli oluncada yanında görecektir.önce kıtalarda her gün dişini sıkan,burnunun direği sızlayan assubayların yüreğinden yükselen sese kulak verilmeli diye düşünüyorum.her akşam mesaiden eve dönerken kendi kendine söylenen,kızan,yumruğunu sıkan assubayın isyanı miting alanında dile getirilmelidir diye düşünüyorum.

hükümetten,gen.kur dan haklı taleplerimizin çözümü için taleplerde bulunan TEMAD ın kışlalardaki yükselen sese de kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum.TEMAD ı bir an önce meslektaşlarımızın sorunlarını dinlemek üzere kışlalarda görmeyi arzu ediyorum.eğer axaoyak sigorta yetkilileri,bankaların temsilcileri,72 liler vakfının plaket satan emekli albayları kadar meslektaşlarımıza ilgi ve alaka gösterilirse TEMAD ın ne eylem yapmak için maddi sıkıntısı kalır,ne de miting alanlarını dolduramama endişesi kalır.daha TEMAD ın adını duymayan emeklisi gelmiş assubaylarımız var.

yine bir başka mesajımda dile getirmiştim.sitemizde de bu konuya değinen büyüklerimiz oldular.miting öncesi bir fırsat bilerek tekrar gündeme getirmekte fayda görüyorum.kendimden örnekle;

ben çocuklarım hastalandığında onları doktora götürebilmek için ya öğretmen ya polis olan komşularımın çocuklarının sağlık karnelerini alıyorum.çünkü benim gibi devlet memuru olan bu komşularım özel hastaneler,eğitim ve araştırma hastaneleri,devlet ve üniversite hastanelerinden ücretsiz muayene olabiliyorlar.sevk belgesi almaksızın özel sağlık kuruluşlarına dahi rahatlıla gidebiliyorlar.ben ve benim gibi diğer meslektaşlarım kalp,romatizma,göğüs hastalıkları,fıtık,ülser vs vs gibi uzmanlık gerektiren tüm rahatsızlıklarımız için mecburen öncelikle kışla revirlerimizdeki her konuda uzmanlaşmış pratisyen hekimlere gitmek zorundayız.hadi bizi geçtik kadın hastalıkları için bile eşlerimiz öncelikle bu pratisyene gitmek zorunda kalıyorlar.bulunduğum yere askeri hastane 230 km.üniversite hastanesi ise sadece 40 km.devlet hastanesi 100 m.özel hastane 1 km.bizler neden devletin tüm memurlarına sunduğu bu haklardan istifade edemiyoruz.

assubayların sicil,izin,atama,ceza ile ilgili sorunları hepimiz tarafından bilinmekte.yayınladığınız bildiride bundan hiç bahsedilmemiş.üstü kapalı olarak kanunlara atıfta bulunulmuş.

her subayın arkasında bir haberci,her birinin altında bir landrover jep,her şubede bir idari işler assubayı. yayınladığınız bildiride bu saltanata,insanın insana tahakkümüne değinen tek satır yok.hani eskilerin bir sözü var " musa, musa da o kadar da uzun boylu değil"mitingde bu boy meselesinide ele alacakmısınız.

nöbetlerimizdeki adaletsizlik,TSK nın nerdeyse tüm zimmeti assubayların üzerinde.mahkemeler zimmet eksiği olan assubay dosyaları ile dolu.kaç meslektaşımız nerdeyse yüz yıl önce marshal yardımıyla hibe edilen amerikan mallarını dolar üzerinden ödemeye mahkum oldu.bu sorunlara değinecekmisiniz.

hani miting dediniz diye heyecanlandığımı söylemiştimya.dostlar alışverişte görsün tarzında bir miting yapılacak gibi görünüyor.emekli olmuş assubaylar,assubayların gerçek sorunlarını unuttumu dedirtecek bir çağrı metni yayınlamışsınız.güncel sorunlara değininki bakın o zaman daha önce abilerimizin,assubay onur mücadelesine mesleklerini feda etmiş öncülerimizin yaptığı gibi bizlerde her şartta yanınızda olalım.sonucu ne olursa olsun.

Cvp:MİTİNGE DAVET... 14 Yıl, 12 Ay önce Karma: -3  
Malesef Asbhüseyin;
Bu yazı ne benim nede TEMAD'ın.Duyarlı bir meslektaşımızın mesaj panosuna yazdığı bir davet...
Bilginize.....

ery ()
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:MİTİNGE DAVET... 14 Yıl, 12 Ay önce Karma: 3  
Sayın Erten verdiğiniz link de şunlar yazıyor.
"...
NE İSTİYORLAR?
Emekli astsubaylar birçok alanda subaylarla aynı haklara sahip olamamaktan yakınıyor. Özellikle sosyal tesis ve lojman tahsisinde kendilerine ayrımcılık yapıldığını savunuyorlar. Astsubaylar bazı orduevlerine de giremiyor."
Gerekli düzeltme 5 madde halinde mail olarak tarafımdan gönderildi.
Sanırım haberi yayınlayan kişi bu kadar anlamış. Verdiğiniz link'e gerekli açıklamalar gönderilebilir.Saygılarımla.

Son Düzenleme: 21/04/2009 22:13 tarafından ery.
Cvp:MİTİNGE DAVET... 14 Yıl, 12 Ay önce Karma: 0  
Sevgili Cengiz kardeşim,
Asb Hüseyin rümuzu ile yazan arkadaşımızın yazdıklarını üzülerek okudum.Ama bunlardan çok sıkıntı duyulan konular,hiç olmazsa sizin bu konuları muhakkak bilen yönetime taşımanızı ,ve taşıyacağınızı bu arkadaşımıza bildirmenizi beklerim. Ben emekli Hava Astsubayı olarak bu boyutta sıkıntıda olunabileceğini düşünemezdim.Gerçekten arkadaşımızın yazısından etkilendim.Bunlar feryat ,mademki bizi temsil eden derneğimiz var. Bu konularıda çeşitli ortamlarda dile getirip çözümler üretmelidir diye düşünüyorum. Selam ve sevgilerimle...
Halil YAZ
Emekli Hv.İkm.Kd.Bçvş 1966-11

EN ÜST Cevapla