cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 21
BAŞLIK: Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 14 Yıl önce Karma: 2  
"Aşağıdaki yazı Sayın Umur TALU'ya tebrik mail'imdir."
21 Nisan 2010 5n 1k.

Sayın TALU 5n 1k programında Sayın Cüneyt ÖZDEMİR ile birlikte performansınıza hayran kaldım.
Gözlerim dolu dolu izledim. Haksızların bu kadar haksızım diye haykırdığı, aynı şekilde haklıların
sesi olan Sayın TALU'nun da haklılığını alenen gösterdiği bu program vesilesiyle 5n 1k'yı kutlarım.
Ben size yağlı ilmiği uzatan Emekli General ve maalesef milletvekili Erdal SİPAHİ'yi asla affetmeyeceğim.
Bizlere kuyruk acısı olan bir kaç size yazan zavallı muamelesi yapan Emekli General Armağan Kuloğlu'na
hiç bir şey demiyorum. Ona zaten acıyorum. Çünkü o hala daha Türkiye'nin tek ve en güvenilir kurumunun
Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu ısrarla söyleyip sözüm ona programdan sonra yanına koşacağı arkadaşlarına
omuz veriyor. Oysa biz her kurumun zaman zaman kötü yönetilebileceğine alışılmasını ve taassuplardan
arınılmasını yolun başı olarak görürken, kendisi son ortaçağ derebeyi gibi kulesi düşmüş kaleleri savunuyor.
Sayın TALU bir programda tartışma adabı diye bir şey vardır. Tüm toplumun önünde sizi işaret edercesine milleti
askerlikten soğutmaktan bahsedenleri lanetliyorum. Sizin 2009 yılı ilk yazınız olan ve insan olmanın değerlerinden
bahseden yazınızdan sonra ben sizi hiçbir zaman kaçırmadan okuyorum. Biliyorum ki siz ne bir Gandi'siniz ne de bir
Mandela.
Siz sadece size sunulan her ortamda doğru bildiğinizi söylemekten çekinmeyen ve gerçek doğruları doğru şekilde
ortaya koyabilen bizim aslan yürekli arkadaşımızsınız.
Saygılarımla... (Gözlerimde yaşlarla...)

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 14 Yıl önce Karma: 0  
Bu çağdaş dünyada çağdışı uygulamalar ve yönetimlerde ısrar edenler kaybetmeye mahkumdur. Öylede oluyor zaten.
Ne yazıktır ki bunu bir gün anlayacaklar ama işte o zaman hepimizin gençliğini verdiği görev yapmaktan herzaman onur duyduğumuz bu güzide kurumumuz kan kaybında çok zarar görmüş olacak.
Malesef son teknoloji cihazları değil, çağdaş kafaları kullanmak daha akılcı davranıştır.

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 14 Yıl önce Karma: 56  
20 NİSAN 2010 tarihinde CNN TÜRK TELEVİZYONU 5N 1K proğramını izlediğimizde bizlere yapılan haksızlıkların uygulanan baskıların ne olduğunu izleyenler anlamışlardır.
Sn.Talu bedelli askerlikle ilgili haksızlıktan ziyade içerideki ordunun % 80 ine uygulanan haksızlıkların giderilmesini isteyince sayın emekli paşalar karşılarında hak arayanın biz assubay olduğunu sanarak konuyu saptırmaya demogojiye başvurmuşlar Sn.Talu'dan yanıtını almışlardır.
Gayrimennun zümre Genelkurmayın raporlarında vardır bize haksızlık yapılmadıda Sn.Erdal SİPAHİ yasa tekliflerini göstermelik oy avcılığı içinmi vermiştir.Kol kırılır yen içinde kalır devri artık devam etmiyor beylere bunu hatırlattıktan sonra genelkurmay ve kuvvetlere assubayların gönderdiği binlerce dilekçeye baksın haksızlığı Sn. Umur TALU uydurmuyor o adalet eşitlik ve insan onuruna saygısı gereği bizim sesimiz oluyor İYİ VARSIN GÖNÜL DOSTUMUZ İYİ Kİ VARSIN
Sn.Talu'nun bugünki yazısı önyargılılara ders olsun tabi anlarlarsa http://www.haberturk.com/yazarlar/509714-bir-olum-bin-bir-ibret

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 14 Yıl önce Karma: 6  
GERÇEKLER ACI DA OLSA BİRGÜN HERKES BUNU TATMAK ZORUNDA KALACAKTIR
Teşekkürler Sn.Talu, umarız yüreğinde biraz adalet ve vicdan olanlar bu haksızlıklara dur diyecektir.
http://www.haberturk.com/yazarlar/509980-general-elektrik

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 12 Ay önce Karma: 2  
Sn.Umur TALU kendisine gönderilen binlerce mektup ile ilgili "Lütfen mektup sahiplerini anlamaya çalışın.Onlar can da ortaya koyarak bir hayat geçirdi.Ve mecburen sustu.Hani kahramanlara önem verirsiniz ya; Sadece üniformalı duruşu ve ölü bedeni değil, "ruhları" anlamaya gayret edin.Benim için"insanlık hakkı,cumhuriyet,demokrasi,özgürlük adalet"meselelerinden biri....Sağolasın,varolasın umarız bu yazdıklarınızı sağduyu sahipleri değerlendirir,umarız sizin kadar olmasa da görevi bu haksızlıkları dile getirmek olan TEMAD yönetimi ve bazıları gaflet uykusundan uyanır!
http://www.haberturk.com/yazarlar/510776-gazetecilik-ve-insanlik-geregi

DAMAR ()
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cinsiyet: BAY http://www.facebook.com/home.php Doğum Günü: 1968-02-12
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 13 Yıl, 12 Ay önce Karma: 5  

Gunesin sana gelmesini istiyorsan, golgeden cik!
EN ÜST Cevapla