cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

FORUM
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALT Cevapla Beğenilen: 21
BAŞLIK: Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI
DAMAR ()
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cinsiyet: BAY http://www.facebook.com/home.php Doğum Günü: 1968-02-12
UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 15 Yıl, 2 Ay önce Karma: 5  

Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  

Son Düzenleme: 02/06/2009 07:58 tarafından DAMAR. Sebep: onur mücadelesi

Gunesin sana gelmesini istiyorsan, golgeden cik!
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
DAMAR ()
Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 15 Yıl, 2 Ay önce Karma: 5  
UMUR abi'den..........
ya hakikaten, milletin bir kısmı buysa.
yani açsa.
yani bir kilo pirinç o an hayatındaki en önemli varlık olacaksa.
hani mermi taşıyan ninelerin, çanakkale'de düşenlerin, sarıkamış'ta donanların, izmir'e girenlerin, yemen'den dönmeyenlerin torunları arasında onlar da varsa.
yani sadece makamlar, unvanlar, statüler, mülkler, servetler, koltuklar, diplomalar, masalar, kasalar, asaletler, terbiyeler, görgü ve görgüsüzlükler, aydınlanmalar, şıklıklar, gezmeler, görmeler, kültürlü olmalar, çok inançlıorta inançlıinançsız seçkinlikler, kibarlıklar, cemiyetler değil de;
"millet" biraz, hatta çokça bunlar ise de.
yani hakikaten açsa, evet, bir kilo pirinç verene oy da verecekse;
yani açlıktan, oy bir yana, bedenini, evladını, organını, hayatını, onurunu veren de "millet" ise.
yani bir oyu bir kilo pirinç kadar değersiz zannederken siz, bir kilo pirinç hakikaten bir oy kadar kıymetliyse

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 15 Yıl, 2 Ay önce Karma: 2  
Arkadaşlar
Bildiğiniz gibi Sn.Umur TALU'nun assubay akrabası yok o tüm ezilenlerin haklarını savunuyor ama yanlı yazı yazıyor düşüncesi olsun diye assubay oğlu,assubay akrabası yakıştırması yapılıyor (keşke olsaydı onu birkat daha severdik) bu hususa dikkat edelim O bizi bizden çok savunan biri minnettarız

DAMAR ()
http://www.kasatura.com/site/news.asp?action=read&hid=468

ASSUBAY ÇOCUĞU CÜNEYT ÖZDEMİRE SAYGILAR SEVGİLER...

DAMAR ()
Cumhuriyet, demokrasi, hukuk alttakinin hakkının gözetilmesi olmalıydı! - Umur Talu (Sabah)

Cvp:UMUR TALU'NUN GÖNÜL DOSTLARI 15 Yıl, 2 Ay önce Karma: 2  
Umur Talu'yu anlayabilmek için Yine kendisinin Gerçek Değerlere dem vuran 2009 yılına giriş köşe yazısını okumanızı tavsiye ederim.
Umur Talu bir assubay sevdalısı olarak değil, bir insan hakları savunucusu olarak kalbimizde yer etmelidir. Assubaylar ise Umur Talu için konusunu işlemede en bariz, en seçkin örneklerdir. Kendisine bu vesileyle tekrar teşekkür ederken Sayın Damar'ın grubuna verreceğimiz destekten Umur Talu'nun şeref duyacağını tahmin ediyorum.
Umur Talu'nun 2009 yılının ilk yazısını okuyarak Bu sitenin forum sayfasına taşımıştım. O yazıyı müsaadenizle yapıştırarak Umur Talu'ya neden değer vermemiz gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum.
"
2009'A UMUR TALU İLE BAŞLAMAK
Bugün 1 Ocak 2009 ve güne Umur TALU’nun yeni yıl mesajını okuyarak başladım. Makaleyi hiç süzmeden ve içinde o sihirli kelimeyi (astsubay) aramadan sindire sindire okudum. Sayın Talu inanıyorum ki kendinde olan değerleri ve değer kavramını çok güzel açıklamış. Kendisine binlerce teşekkürler. Yazının tamamını okuyacağınızı biliyorum.
Ama yine de bir birkaç alıntı yapma gereği hissettim.

-"Başarının peşinde koşanlardan ziyade değerlerin peşinde koşanları izle"

-Bir gün "başarılı" da tökezlediğinde, yere düştüğünde, üstüne bir başka "başarılı" bastığında, ona da el uzatacak olan "değerlerin peşinden giden" biridir.

-Başarı yolunda koşturup dururken; yakınlarda bir yerlerde değerlerin peşinden giden birilerinin bulunması için de bir dilek dileyin.
-Tökezlerseniz, düşerseniz bir şekilde;
Kendi değerleriyle, orada bir yerde, size her türlü cila, yıldız ve yaldızın ötesinde, el verebilecek, nefes verebilecek, değer verebilecek, hani istersiniz ya, belki itibar bile verebilecek birileri bulunsun diye.
Koşarken ezip geçtiğiniz değerler, bir yerlerde, birilerinde var olsun, biraz yaşasın diye!

Umur TALU’nun bu yazısını okuması gerekenler de okusun demeyelim. Bu yazı sadece onlara değil, hepimize. İnsanların peşinden koştuğu değerler ile kendisinin beklentisi olan değerler çok farklı. Genel olarak insani değerler dediğimiz de insanların değer verdiği değerler değil, olması gereken değerler anlaşılır.
Ben bu vesile ile insani olmayan değerler açısından bir yerlere gelmiş ancak insani değerlerini bu değerler uğruna harcayanlara sesleniyorum. Birgün siz bugün belirli bir zırhın arkasındasınız ve kabul görüyorsunuz. Ama sizin de zırhınız yere düştüğünde bir başka başarılı sizi ayaklarının altında ezerken size değer verecek birilerini arayacaksınız. Aynı zamanda bulacaksınız da. Çünkü siz ne kadar haksız fiiller yapmış olsanız dahi insan olmanın erdemiyle size saldıranların sınırını çizmeye çalışan ve insanlık onuru dolu birilerini mutlaka bulacaksınız. Çünkü ezilen ve hakkı yenilenler bunun ne demek olduğunu bilirler. Yada bilmeleri gerekir.
İşte bizim de bir yerlerde bizim hakkımızın yenmesine ses çıkaran bir değerimiz var. Biz de başarının peşinden koşarken bir çok değeri ezip geçerken daha dikkatli olmalıyız. Bir takım başarıların peşinden koşarken Umur TALU gibi bir değerin, değerlerinin üstüne basan yöneticilerimiz olmasını istemiyoruz.
Bu vesileyle tıpkı Umur TALU’nun dediği gibi; gerçek değerlere sahip birilerinin bir yerlerde bizi bekliyor olacağı ümidiyle. İyi seneler…
Saygılarımla..."

Son Düzenleme: 30/01/2009 12:09 tarafından Erdal GÜNŞER.
EN ÜST Cevapla