cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Suç Ortaklığı !.. PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 14 Ocak 2011 )
 

susmak.jpg Sayın M.Ali KILINÇ’ın belirttiğine göre TEMAD Yönetimi 21-22 Ocak 2011’de Antalya’da olacak ve icraatlarını anlatacakmış. Biraz  seçim yatırımı, biraz tatil olarak görülebilir. TEMAD yönetiminin sekiz yıllık icraatına bakınca çok da şaşılacak bir şey yok aslında.

TEMAD Yönetimini eleştirmek, aynı hataya ben de düşüyor olsam da yersiz! Meyveli ağaç taşlanır. Bugüne kadar bırakın meyveyi bir yeşil yaprak bile vermeyen bir ağacı neden taşlarız ki?

Bir de geçmişe bakalım, kimlerle başlamış Sayın Başkan, kimler kalmış geriye? Muhalefeti tırpanladığı, eleştirel yaklaşan herkesi üyelikten attığı gibi,  çevresindekileri de öğütüyor. Sayın Galip KAPLAN’dan tutun da, Kenan SAKA, Ertubay ÖZER, Tekin KARAKAŞ,Alim AKBAY   isimlerini şu anda hatırlayamadığım bir çok meslektaş yönetimden dışlandı. Hepsinde benzer “resmi” mazeret, nedense hepsinin sağlık sorunu var. İşin ilginç tarafı bu arkadaşlar çıkıp da TEMAD Yönetiminin gerçeklerini toplumla paylaşmadılar.

Sustular!

Sözü getirmek istediğim yer tam da burası!

Susmak!

Asla saygısızlıktan yana değilim. Sonuçta seçilmiş bir başkan, (benim başkanım değil, ben atıldım) saygısızlık edilmesi, genel etik kuralların dışına çıkılması bize, bu topluma yakışmaz. Ancak; çok merak ediyorum, Antalya’ya gelip konuştuğunda yine herkes susacak, yine alkışlayacak, yine melul melul bakacak mı? Yoksa toplumsal bilince ulaşmış bir toplumun bireyleri olarak, yine ölçüyü kaçırmadan sekiz yılın hesabı sorulabilecek mi? İhraçların hesabı sorulabilecek mi? Toplumu geren, genel merkezin ünlü sanalının hesabı sorulabilecek mi? Başarısızlıkların, hiçbir kazanım elde edememenin, TESUD’a verilen 600 bin TL karşısında TEMAD’a verilen bahşişin, bu bahşişi kabul edip iyice ezilmenin hesabı sorulabilecek mi?

Şube Başkanları bu gidişten, mevcut yapıdan, bu gün bulunulan noktadan memnun mudurlar?

Dernekçilik anlayışları bu mudur?

Susmak çare değil, bu köşe herkese açık, herkese söz hakkı var, nasıl biz eleştiriyorsak bizi de eleştirmek onların  hakkı. Şube Başkanları bu yönetimi destekliyor, başarılı buluyorsa, bu gün olduğumuz noktadan memnunlarsa gerekçeleri ile mertçe açıklamalıdırlar. Eğer  söyledikleri toplum nezdinde kabul görürse, biz bu site ve okuyucuları olarak özrümüzü dileyip, susmayı da biliriz.

Antalya’da muhalif bilinenler bir yana, etliye sütlüye karışmamış olanlar da susup dinleyecekler mi?

İnsan neden susar?

Umursamazlık, korku,  ya da suç ortaklığından !..

Umursamazlık genel toplumsal hastalığımız olsa da şube başkanı olmuş, delege olmuş insanları umursamazlıkla suçlayamayız. Korkuları olduğunu da düşünmüyorum. Bir sivil toplum örgütü üyesinin korkusu ne olabilir ki?

Suç ortaklığı !..

2011 bütçesinde bir çok meslek gurubu için bir şeyler vardı, bütçede adı geçmeyen tek meslek grubu biz olduk. Bu duruma gelinmesinde TEMAD Yönetiminin hiç mi suçu yoktur? Bu toplumun vebali yok mudur?

Hiçbir suç ortaklıkları yoksa dahi, susarak, sessiz kalarak sekiz yıllık başarısızlığa ve bu vebale ortak olacakları, toplum vicdanında mahkum olmaları kaçınılmazdır.

Antalya toplantısı toplumun aynası olacak, o aynada kendimizi göreceğiz.

Gazetede okuduğum ve çok beğendiğim bir yorumla bitireyim;

 

Bir gün memleketimin yanağına öpücük, başucuna bir not bırakıp gideceğim; öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım. (Kutsan KIZILIRMAK)

 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

14-01-2011 15:54 Hüseyin SAVCI
14-01-2011 15:54. ..
Okunma Sayısı 1621    
Okuyucu yorumları (5)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan MÜCADELE
15-01-2011 11:51,
 
ASTSUBAY ORTAK PAYDASI
Bizler ortak paydayı sadece Astsubaylar olarak gördüğümüz sürece mevcut TEMAD yönetimini anlayamayacağız. 
İnsan hayatı bulunduğu yer itibarıyla değerlendirir. Önceliklerine göre de mücadele eder. 
 
İşte size iki Astsubay örneği: Birincisi 35 sene üzerinden emekli olmuş 1700 TL emekli maaşı, eşi çalıştığı için 1500 TL daha, oyaktan 1200 TL ile toplam 4400 TL eden bir gelir ve eşi çalıştığı için emekli olmadan aldığı iki daire de cabası olan astsubayla 2 - 3 üncü dereceden 1200-1300 TL ile emekli olmuş 2 çoçuğunu zor okutan emekli olduğunda aldığı ikramiyelerle borcunu zor kapatan Astsubay aynı paydada birleşebilir mi? Birisi eti zor alırken diğerinin derdi kolesterol olacaktır. 
 
Verdiğim iki uç örnekti. Astsubay ortak paydasını bu iki kişide nasıl yakalayıp ortak mücadele hattına çekeceğiz. Bu konuda düşünmek gerekir.Saygılarımla.
 
 

Yazan Mustafa Levent
15-01-2011 11:44,
 
İhmali olanlara hakkımı helal etmiyorum
Şarkılardan fal tutum ikimize kaç kere, Temada seyahat,makam,koltuk,lokal, iktidar bana hep hikaye çıktı .......
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
14-01-2011 23:27,
 
....
Sayın Savcı,başkan ANTALYA'da icraatsızlıkları anlatacaktır,ne icraatı oldu ki anlatsın,sayın EROL'un koltukta oturduğu her saniye Assubaylar için büyük bir kayıptır.Saygılarımla.
 
 

Yazan M.AKPINAR
14-01-2011 22:21,
 
Ülke ne ise Temad da odur
Sevgili Abim,ülkenin pürümeali ne ise temad'ınki de odur,büyüklerimizi susup dinlemek biat etmek gerekir,örf ve adetlerimiz bunu gerektirir,hele ki misafir ise sadece susmak da yetmez yedirip içirip biraz da yağlayıp sıvazlayıp yolcu etmek genel geçer ahlaki kuralımızdır,hal bu olunca olacaklar bellidir,bu sadece Antalya için değil tüm şubelerimiz için geçerlidir.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
14-01-2011 22:16,
 
Bu yönetimin vebaline ortak olanlar
Sn.Savcı sizinle bu mücadele sırasında tanıştım size DOSTUM diyebilmenin onurunu taşıyor ve mücadelemize verdiğiniz desteğe minnettarlık duyuyorum. Sizin gibi bir değeri TEMAD başkanının ayda birkez çağırarak fikirlerinizden yararlanması gerekirken yazdığınız gerçeklerden rahatsızlık duyarak sizi ihraç etme talihsizliğini yaşadılar. 
 
Hiçbir yönetim mucize gerçekleştiremez biz bu yönetimden bizlere saygı göstermesini bizi kararlılıkla temsil etmelerinden başka birşey beklemedik.  
 
Seçilmek için gösterdikleri gayreti sorunlarımız için gösteremeyen, desteğimizi kullanamayan,başarısı olmayan bu yönetimin yaptığı tek şey mesnetsiz karalamalarla gündem değiştirmek oldu. Bu site ve üyelerini muhalif ilan ettiler bu imajın Temad şubelerinde kabul görmesi için gayret gösterdiler . Araştırmadan inananlar sessiz kalanlar Assubayların vebaline ortaktırlar. 
 
TEMAD sitesi gibi olumsuzlukları gizlemek için site yenilemedik eski sitemizdeki tüm yazı ve yorumlar arşivde duruyor! TEMAD TÜZEL KİŞİLİĞİNE VE MÜCADELEMİZE ZARAR VERDİĞİMİZ BİR TEK YAZI VE FAALİYETİMİZİ İSPAT ETSİNLER BU SİTEYİ KAPATALIM, EDEMİYORLARSA ÖZÜR DİLEYİP ONURLU İNSANLAR GİBİ İSTİFA ETSİNLER.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
Sonraki >