cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

İSTENMİYORSUNUZ, BUYRUN TÜM NOKTALARA SORUN!.. PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 06 Ocak 2011 )
 

BU NE SESSİZLİK?

BU NE KORKAKLIK?

BU BİR UTANÇTIR!..

istenmiyorsunuz.jpg Üzülerek ve hayretler içerisinde izleniyorsunuz . BU SİTEMİM bu güne dek çok uzun bir zamandır BÖYLESİ BİR NOKTADA hâlâ  bu ACİZİYETE, BU AYMAZLIĞA ses vermeyen KORKAK, SİNMİŞ, PISIRIK TEMAD  yönetimlerinedir!...

SUSMA, SUSTUKÇA SIRA SİZE DE GELECEK”  İLKESİNDEN bu mücadelede bu ONUR SAVAŞIMIZDA koltuklarında öylece oturan başkan ve yönetim üyelerinedir!...

İŞTE BU ACI! Demek ki  bu kafada olan yönetimlerin ve kadrolarının TÜMDEN yenilenme yılı olacaktır.

DALLARDAN, ANA GÖVDEDEN ARKADAŞLARIMIZ BİR BİR  AYRILIRKEN BU SESSİZLİK NEDİR?

BU GENEL BAŞKAN ARTIK MİSYONUNU KAYBETMİŞ, VERTİKO  DURUMUNDADIR.

ŞU AN BENİM KONUYA BAKIŞ AÇILARIMI  İFADE EDEREK BİR DEMOKRATİK HAKKIMI KULLANIYORUM. SAYIN BAŞKANLA BİR DÖNEM ÖNCE BU YAZILARIMLA İLGİLİ "HAKARET İÇERMEDİĞİ SÜRECE BİR SORUN YOK" DEMİŞ İDİ!

O halde çeşitleri olan bu demokratik haklarınızı şöyle böyle kullanmadığınıza göre BUNU AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ....

KONUŞTUĞUM BÜYÜK BİR KESİMİN nefret boyutlarında bir duruşu var!..  Hak vermemek imkansız bu arkadaşlarıma …

Yakında İZMİR’E  gelmesi muhtemel, GENEL BAŞKAN VE YÖNETİMİNE sürpriz hazırlıkları olduğu duyumunu  alıyorum.

LÜTFEN YAPMAYIN !

PLANINIZI DAHA FARKLI PRETOSTO ŞEKLİNDE UYGULAYIN.

UNUTMAYIN YUMURTA MODASI GEÇTİ…

Her  yumurta, yumurta değildir!

Bir iktidara, bir güce karşı fırlatılan yumurta;  güçsüzün protesto silahı, ayakkabısıdır;  yüreğidir, acısıdır, öfkesidir, bastırılmış sesidir, çığlığıdır belki.

Bir güçsüze, bir yalnıza karşı linçe çeyreği kalmış kalabalığın attığı yumurtalar ise; kuvvetli bir kitlenin, o insanın beynine, kalbine, apış arasına inen copudur, tekmesidir!

Bu sözler Sayın Umur  Talu’nun bir yazısındandır .

KAHRAMANLIKLAR  ARTIK TOPLA TÜFEKLE, SİLAHLA OLAN DÖNEMİNİ YİTİRMİŞTİR .

TÜM TEMAD NOKTALARI..

TÜM YÖNETİM KURUL ÜYELERİ, BU SINIF SAHİPSİZ DEĞİLDİR, RENGİNİZİ BELİRTİNİZ.

"BİZ GENEL  MERKEZİMİZE KAYITSIZ ŞARTSIZ BAĞLIYIZ" DEYİNİZ VEYA GEREĞİNİ YAPINIZ!...

Unutmayınız ki  bu duruşunuz BİNLERCE EMEKLİ için bir başlangıç olabilir MUTLULUK ADINA!.. OTURDUĞUNUZ KOLTUKLAR EMANETTİR. ARKANIZDAN OLUMLU SÖZLER VE DURUŞLARDAN BAHSEDİLMESİNİ  istiyorsanız SÖZ SİZDE…

YILLAR... BU SINIFIN, BİZLERİN UNUTAMADIĞI BİR SEKİZ YIL OLDU. DAHA, BU ACILARA, BU SÜREYE BÖYLESİ İLAVELER OLMASIN ARKADAŞLAR …

SIFIR KAZANIM !

SIFIRALTI  NOKTAYA İNİŞ !

GEÇEN SEKİZ YILDA İŞTE BU !..

YETER !

YETER !

YETER !..  ONURUMUZU KIRDINIZ…

İSTENMİYORSUNUZ, BUYRUN TÜM NOKTALARA SORUN…

ATİLLA ABAYLI*İZMİR
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

06-01-2011 00:10 Atilla Abaylı
06-01-2011 00:10. ..
Okunma Sayısı 1590    
Okuyucu yorumları (10)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan bergamalı
14-01-2011 13:00,
 
SORABİLİRLER Mİ?..
Sayın Abaylı 
Onların oraya hangi amaç için geldiğini bunca yıldır icraatsızlıkları ele veriyor! Bu mazlum sınıfın derdine çare olmak için orada bulunduklarını inkar edercesine amaçları derneği yalnızca kişisel beklentilerini karşılama yeri olarak gören ve her genel seçim öncesinde birkaç parti dolaşarak meclise kapağı atma derdinde olanlar yazınızın başlığınızdaki soruyu neden sorsunlar ki? Sormaya cesaret edebilirler mi?.. 
Saygılarımla.
 
 

Yazan Bizdenbiri
12-01-2011 21:29,
 
...
Uzatmadan;benim miting sırasında gözlemlediğim ve izlediğim;sizin de hemfikir olacağınıza inandığım bir TEMAD Bşk.Adayım var:  
Sn.Sakarya İl Başkanı MECDİ CENGİZ! 
Kendisi son derece iyi bir hatip;heyacanlı ve coşkulu..Bu coşkusunu tüm "binlere" yansıtma becerisine sahipti mitingte.. 
Ve sorunlarımızı çok iyi özümsemiş bir görüntü çizdi miting boyunca...Mitingten ne kaldı derseniz;coşkulu konuşması,akıcı ve duru üslubu ile Mecdi CENGİZ idi.. 
Bizi bence hak ettiğimiz yere taşıyacak iyi bir lider diyorum.. 
Selam ve saygılar sunuyorum..
 
 

Yazan Adilhan
12-01-2011 04:06,
 
...
Değerli Ağabeyim; Güzel yazınız için teşekkürler.Ancak artık bu kadar istenmeyen,bu kadar duyarsız ve bu kadar başarısızken dernek Başkanlığı sıfatını bile hak etmeyen birine boşuna sesleniyorsunuz, boşuna sesleniyoruz.Çenemizi boşuna yoruyor zamanımızı boşa harcıyoruz.Gelin artık NE YAPMALI sorusu üzerine yoğunlaşalım.Bunların onurlu bir davranış olan istifa mekanizmasını çalıştırmayacaklarına göre bunlara veya ardılları gibi hareket etmesi beklenebilinecek yapılanmalara karşı önlem almaya çalışılmalı.Değilse bir üç yıl da bunların gölge kabineleri ile uğraşarak zaman geçiririz.Korkarım kendileri derneğin üzerinden Moğol filleri gibi geçtikleri yetmiyormuş gibi yerlerini bırakacak yönetim üzerinde de etkili olmak için değişik yöntemler deneyebilirler. Değilse sanallarını kime emanet edip gidecekler.Bizler artık göreve talip arkadaşlarımızın çalışmalarını tartışmaya açıp eğrileri doğruları üzerinde duralım. Görüş ve düşüncelerimizle yol gösterici ve fikir üreticisi olalım.Çünkü bu enkazı ortadan kaldırmak için buna çok ihtiyaçları olacak.Bir yandan yığınla sorunlarımızı çözmeye çalışırken bir yandan da kamyonlar dolusu atık taşıyacaklar.Gidenler de Sigorta Müd.lüğünde ya da şirket Den.Kur.larında göbeklerine bir kat daha yağ bağlamaya devam edecekler.BİNLERCE EM.ARKADAŞIMIZ VE AİLELERİ DE GÖZLEDİĞİ BALIĞI TUTAMAYAN MARTI GİBİ AÇLIĞIYLA ÇARPIŞACAKLAR SUDA.Saygılarımla.
 
 

Yazan Tayyar
09-01-2011 21:17,
 
...
Tamam. "TEMAD yönetimine DUR diyelim." Kime "yürü" diyelim? Yazılar boşlukta kalıyor. TEMAD Yönetimine DUR deyince koltuklar boş mu kalacak? Kimi işaret ediyorsunuz, kimi öne sürüyorsunuz, kim otursun koltuğa? Dolduralım yazının içini.
 
 

Yazan ÇETİN1982
09-01-2011 04:28,
 
ONUR TATİLDEN DÖNSÜN
Yunanlılar Kıbrıs konusunda Sayın Başbakana " AYŞE TATİLDEN DÖNSÜN"dediler Kıbrıs harekatı başladı; Sayın ORHUN " Yüzler kızarmıyor onur tatile çıkmış. " diyor. BENDE ONUR TATİLDEN DÖNSÜN VEYA ONURLARI İLE İSTİFA ETSİNLER DİYORUM. :(
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
08-01-2011 14:27,
 
....
Bir STÖ başkanı temsil ettiği zümreye ancak bu kadar zarar verebilir.Saygılarımla.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
07-01-2011 17:40,
 
Emir kulu musunuz?
Bu gaflete, bu başarısızlığa bu aymazlığa sessiz kalanlar suçun ortağıdır...
 
 

Yazan ÇETİN1982
07-01-2011 01:47,
 
REÇETELERİ ACI OLACAKTIR
Sayın Atilla ABAYLI abimiz Genel Başkan hakkındaki teşhisiniz çok doğru. Tıp doktorları insanları muayene ederek teşhis koyuyorlar, bizim gibi yıllarını çok değişik yapıda insanların arasında geçiren sizin gibi değerli ağabeylerimiz de gözleyerek, görerek muayene etmeden doğru teşhis koyuyorlar. Doğru teşhisiniz derken VERTİGO rahatsızlığı tespitinizi kast etmiştim.  
Vertigo ; genel anlamda baş dönmesi, hareket duygusu demektir. Genel Başkanda olduğu kadar ekibinde de bana göre aynı rahatsızlık vardır. Baş dönmeleri hasta, kendisinin veya etrafındaki eşyanın boşlukta döndüğünden şikayet eder. Tıp dilinde vertigo denen baş dönmelerinin nedenleri çeşitlidir. Sayın Mustafa EROL ve ekibindeki vertigo hastalığının belirtisi ise bana göre; Beyin hastalıkları ve ruh hastalıklarıdır. 
Bu insanlar gasp edilen haklarımızla ilgilenmek yerine PARİS'e gezmeye gittiler, gitmişken Avrupa doktorlarına da muayene olsalardı keşke. Çünkü bu fırsat ellerine bir daha geçmez. Ama açlık sınırında yaşayan, onur mücadelesi veren meslektaşlarımız bu insanlara yakında iyi bir reçete yazacaktır eminim. Onurlu meslektaşlarımız bir daha bu meslektaşlarımızı seçmemekle acı reçeteyi verecektir ellerine.
 
 

Yazan MÜCADELE
06-01-2011 21:44,
 
SORUNLARIN TESPİTİNDE BİRLEŞİYORUZ.
Yorumumu yazdığım sırada sitede aktif kullanıcı sayısı Misafir 64, Üye 15 di. Bu yoğunluk beni şaşrttı. Ancak sorunlara çözüm beklentisin ne büyüklükte olduğunu göstermesi açısından da ilginç. Mücadele hangi çizgiye çevrilecekse bu konuda net tespitler yapıp oraya doğru hareket etmek gerekiyor. Yoksa yine enerjiler bitirilip boşa çıkacak. Adım adım hedefler belirlenip kitlenin buna hazırlanması gerekiyor kanaatindeyim. Korkumuz neden acaba. İsteklerimizle aramızdaki engel kendi korkularımız mı yoksa diyerek aşağıdaki hikayeyi aktarmak istiyorum.  
 
BİLGE İLE KÖPEK 
 
http://www.rehberlik.biz/ bilge-ile-kopek/
 
 

Yazan ORHUN
06-01-2011 21:10,
 
ONUR TATİLDE
Sayın ABAYLI; yazılan, çizileni gören yok. Yüzler kızarmıyor onur tatile çıkmış.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >