cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

KAR TANELERİ! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 23 Aralık 2010 )
 
Yağış başladığında bazılarının içini ürperten kar taneleri benim içimi ısıtır.
Ben bilirim ki; kuş tüyünden hafif kar taneleri birikir, birikir bir çığ olur.
O çığ erise de dereleri, nehirleri besler,  yaşam kaynağımız suyu oluşturur.
Onun için ben ne zaman kar tanesi görsem coşkum artar,içim ısınır...

kartopu.jpg Bizi temsil etmekle görevli derneğimiz TEMAD’a  ve mücadelemize destek olmak için kurduğumuz sitede ilk icraatımız, Assubayların haksızlıklar karşısında artık susmayacağını deklare eden gazete ilanının yapılmasına maddi ve manevi destek vermemiz oldu. Sorunlarımıza çözüm amaçlı projeler, yazılar, değerlendirmeler, dilekçe kampanyaları yaptık. Birçok taş yerinden oynadı! Mücadele coşkumuz  devam ediyor.

Bugüne kadar gönüllüler olarak TEMAD’ın görevi olmasına rağmen yapmadığı ve  bizlerin yaptığı çalışmaları  tek, tek sıralayarak yöneticileri daha fazla inciltmek  istemiyorum.

Sadece donanımı olmayan, kendine güvenmeyen yönetimler eleştirilerden rahatsız olurlar! TEMAD ne yazık ki bizlerin desteğini alamadı. Başarısızlıkları gizlemek adına kendileri ve sanallarla hep engellendik, muhalif ilan edildik bu tavır devam ediyor...

Bu konuda TEMAD'ın onlarca sabıkası var. Örneğin; "ön yargılarla uğradığımız haksızlıkları protesto etmek amacı ile onurlu ve meşakkatli bir protesto yürüyüşü yapan Sn.Tuncer KÜÇÜK’e  biz maddi destek verelim bunun organizasyonunu TEMAD üstlensin" teklifimize yanıt bile verilmedi. Destek bir tarafa köstek olundu! '2 yıl aidatı yatırılmadığı için dernekten ihraç edildiği' müjde gibi yolda telefonla arkadaşımıza duyurulup moralman çökmesini amaçlayanlar, o yürüyüşün bitiminin özellikle TEMAD kuruluş yıldönümüne rastlatılmasına rağmen, Anıtkabir'e 100 metre mesafedeki Anıt Park'taki karşılamaya hiç bir yöneticisi ile katılmadı! Bu yürüşüşteki amaç Yunan Assubaylarının sorunlarını dile getirmek miydi?..

Ama şimdi bu yürüyüşe engel olmaya çalışanlar,canım yürüdü de ne oldu? diyenler o yürüyüşün olumlu tepkilerini sahipleniyorlar; Bir emeğin ürünü olan BİZ KİMİZ NE İSTİYORUZ metnini "bu konuları zaten biliyorduk" diye hafife almaya çalışırken haklarımız konuşulurken yaptıkları gafları unutmuş görünüyorlar; 

Onur mücadelesine destek veren arkadaşlarımız, yeni katılanlarla tanışmak,hasret gidermek, sorunlarımızı tartışmak için gelenekselleşen İzmir toplantısı için  tüm arkadaşlarımıza açık davet sunulmasına ve toplantının TEMAD şubesinda yapılmasına rağmen, aynı zihniyet arkadaşlarımıza katılmamaları için telkinlerde bulundular.  Ama kar taneleri çığ olma yolunda ilerliyor. Bu çığın önünde hem bu zihniyet hem de hukuksuzluk duramayacaktır...

Toplantımıza katılım beklenenin üzerinde olmuştur. İzmir merkezi dışındaki ilçeler ve çevre illerden gelen, haksızlıklara "artık yeter" diyen bu yürekli, onurlu, donanımlı  meslektaşlarımızla gurur duyduk. Kendilerine bir kez daha minnettarlığımızı sunuyorum.

Toplantıda her arkadaşımız kendilerini ifade ettiler. Toplantıda TEMAD yönetiminin yanlış politikalarından, tüzüğün değiştirilmesine, sorunlarımız için neler yapılabilir'liğinden,hukuk ve eylemler konusuna,  maddi ve manevi destek taahhütlerine kadar her konu masaya yatırılıp, çok seviyeli ve değerli tartışmalar yapıldı.

Arkadaşlarımız genel olarak;
  • TEMAD yönetiminin artık sanallardan,komplekslerden vazgeçerek görevlerini yapmaları,
  • Mücadelenin birlik ve beraberlik içinde eylemler dahil her türlü yolla ilgililere duyurulması,
  • Kamuoyundaki yanlış imajın değiştirilmesi için sempozyumlar, paneller düzenlenmesi,
  • Gerçek bir STK olmanın yolunu açacak tüzük değişikliği çalışmalarına hız verilmesi,
  • OYAK iştiraklerinde tüm üyelerinin hakları olduğu için her üyeye katılımları nispetinde hisse senedi verilmesi konusunun devamlı gündemde tutulması,
  • Arkadaşlarımızın TEMAD şubelerine üye olmaları,özverili ve kararlı arkadaşlarımızında yönetimlerde görev almalarının teşvik edilmesi,
  • Siyasi partilere sorunlarımızın hukuki gerekçeleri ile anlatılarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kuru vaatlere itibar etmediğimizi bu konuda inandırıcı adımlar atan ve desteğini protokolle açıklayan partilere bizlerin de destek vereceğini,
  • Sorunlarımızın ana kaynağı Genelkurmay'ın bu güne kadar verdiği basına açıkladığı iyileştirmeler için ciddi çalışmalar yapmasının hatırlatılması,
  • Haklarımızın hukukta aranmasının araştırılması, bunun için gerekli her türlü maddi ve manevi desteğin meslekdaşlarımızca karşılanacağını,
Kararlaştırılmıştır.Bu kararın tüm sağduyulu meslekdaşlarımızın sesi olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Bu arada size henüz kesinleşmeyen müjdeli bir haberi sunmak istiyorum;

Malumuz birçok arkadaşımız TEMAD hukukçularının yapmadığını yaparak, bizlerle ilgili konularda kişisel davalar açmaktadırlar. Sn.İsmail Turan karşılıkları Emekli Sandığı'na yatan fiili hizmet zamlarımızın maaş bağlanma oranları ile emeklilik ikramiyesinin hesaplanmasında dikkate alındığı halde intibaklarımızda dikkate alınmaması konusundaki davası Ankara İş Mahkemesinde görülmektedir. Bu davanın kazanılması, büyük olasılıktır. Bu kazanıldığı taktirde, her arkadaşımız asgari 5 yıl karşılığı 5 kademe(1 derece 2 kademe)alacaktır. Bu hemen hemen tüm Assubayların 1. dereceye yükselmesi, 1. derecede olan yüksek okul mezunlarının ¼ e yükselmesini sağlayacaktır.

İşte, 'bu davaya destek olacak olan' bir arkadaşımızın "sınıf okulunda geçen sürenin intibaktan sayılması" için açtığı dava lehine sonuçlanmış, temyiz aşamasındadır. Bu konudaki gelişmeleri sizlerle sonuç alınınca daha detaylı paylaşacağız.

BİZ, BAŞKALARINA ALTIN TEPSİDE SUNULAN İMTİYAZI DEĞİL, ADALET, EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGI İSTİYORUZ VE MUTLAKA KAZANACAĞIZ. BU ONUR MÜCADELESİNDE DESTEK VEREN TÜM ARKADAŞLARIMIZA MİNNETTARIZ!

 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

22-12-2010 16:15 Ersen Gürpınar
22-12-2010 16:15. ..
Okunma Sayısı 2347    
Okuyucu yorumları (12)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
16-01-2011 11:45,
 
DESTEK
Sayın Ferit SARP'ın önerisinin altına ben de imzamı atıyorum.Gerçekten "YENİ ŞEYLER SÖYLEME ZAMANI" .Saygılarımla.
 
 

Yazan ferit sarp
15-01-2011 21:27,
 
YENİ ŞEYLER SÖYLEME ZAMANI
TEMAD'ın Assubay toplumuna, bu yönetimle vereceği herhangi bir şey yoktur. Tek görevi meslektaşlarımızın sorunları gündeme getirenleri kötülemek eğer bu kişiler yönetimde ise görevden almak!  
Genel durum irdelendiğinde yönetim istifa etmediği sürece değişmesi de mümkün görünmemektedir. Temad'ın bir kısım üyeleri hariç, çoğunluk genel durumdan memnun görünmekte, Temad üyesi olmayan bir çok meslektaş Temad'ın herhangi bir işe yaramayacağını zaten bildikleri için, kahvehane işletmesini aidatı ile destekleme gereği duymamaktadır. 
Artık Temad'a bir alternatif yaratma yolları aranmalı ve bulunmalıdır. Önemli olan içinde Assubay kelimesinin geçmesi değil Assubayların sorunlarını bilen, cesaretle sorunların üzerine gidebilen, üyelerini ve fikirleri önemseyen, hukuku ve sokağı kullanacak yeni bir altarnatif dernek kurulmalı. 
Artık yeni şeyler söyleme zamanı gelmiştir. 
Saygılarımla 
Ferit SARP
 
 

Yazan bilaleren
26-12-2010 01:02,
 
Haksızlıklara Dur.
Kendini değil tüm assubay camiasını düşünerek hareket eden ve emeği geçen herkese, kendim ve ailem adına çok teşekkür ediyorum.  
Hak arama mücadelemiz yapılırken, çok zorluklarla karşılaşıldığı aşikar. Bu konuda benim de naçizane bir önerim olacak; Subaylara göre haksızlığa uğradığımız konularda kamuoyunu yazılı ve görsel olarak bilgilendirmemiz daha etkin sonuçlar vereceği kanaatindeyim. Örneğin Hv.K.K.lığına ait Anamur kampında assubaylar bir zamanlar çadırlarda kalırken subaylar klimalı motellerinde kalıyorlardı, bugün de çok farklı değil assubaylar deprem barakalarında kalıyorlar, subaylar klimalı otellerinde kalmaya devam ediyorlar. Devlet ödenekleri gönderirken assubaylara kalması için çadır alacaksın , subayların kalması için motel yapacaksın diye göndermiyor. Ama başımızdaki komutanlar sanki babalarının parası imiş gibi en iyi maddi ve sosyal imkanları kendileri için kullanıyorlar. Bu konuda örnekleri çoğaltabiliriz, emekli olduğunda bir astsubayın maaşı %45 azalırken, subaylarınki çok az bir oranda azalıyor. Akşama kadar hiç bir iş yapmadan mesaisini tamamlayan, sırf kadrosuzluk ve temsil tazminatını almak için sadece işe gidip-gelen hatta oturtacak oda ya da makam bulamadıkları için fotokopiden sorumlu olmak gibi enteresan görevler yapan pek çok üst rütbeli subay olduğuna şahit olmuşuzdur. Ben Hv.K.K.lığındaki 24 yıllık görevim esnasında aldığı parayı son kuruşuna kadar alan pek çok subay-assubay olduğu gibi, tam tersi bu parayı hak etmeyen pek çok personel olduğuna eminim. Diğer kurumlardaki bankamatik memurları gibi bizde de maaşını hak etmediklerine inandığım "BİR ASKER OLARAK GERÇEK ANLAMDA ÜLKE SAVUNMASINA HİÇBİR KATKISI OLMAYIP" elleri arkasında gezen pek çok üst rütbeli subay var. Bu kişiler meslek hayatlarının sonuna kadar çalışmaya devam ediyorlar. Çünkü ne kadar uzun süre görev yaparlarsa o kadar avantajlı oluyorlar. Biz assubaylar ise Kd.Bçvş. olduktan sonra ölümü bekleyen hastalar gibi, hiç bir beklentimiz kalmadığı için gözümüz emeklilikten başka bir şey görmez oluyor.  
Benim bu konuda görüşüm net, eğer biz assubaylar hak alamıyorsak, ya da almamız engelleniyorsa, biz de; bizden esirgenip, subaylara sunulan ayrıcalıkları kamuoyu ile paylaşalım. Bize vermiyorlarsa onlara da verilmesin. Bu konuda sosyal tesisler, askeri gazino ve kamplardaki ayrımcılık fotoğraflarla basınla paylaşılabilir.  
Umarım yarınlar tüm assubay camiası için daha iyi olur. Bizler ikinci sınıf insan değiliz. Siteyi takip eden herkese saygılarımı sunuyorum.  
Bilal Eren
 
 

Yazan Rafet Duran
24-12-2010 10:11,
 
...
EMUZDER'i ve Uzman erbaş kardeşlerimizi kutluyorum. Ülkesine kanı ve canı pahasına hizmet edenlerin en doğal haklarını talep etmelerine dahi gerek yoktu. Yapılması gerekenleri meydanlarda, çadırlarda dile getirerek haklarını aramak zorunda bırakıldılar. Bu hakların verilmesi kimlere ne zararı dokunacak şimdi ilgililerin çok iyi düşünmeleri gerekiyor.  
 
Ülkenin parçalanma tehditleri ile içine sürüklendiği bu süreçte, en çok şehit ve gaziyi veren, emeklisi ve halen ülkenin en ücra köşelerinde görev yapan çalışanlarının hukuktan doğan haklarını teslim etmek, her şeyden önce bu ülkenin bekası için gerekli değil midir? Assubay ve emeklilerinin mağdur edilmesi, kimleri daha çok sevindirir? Bunları yıllardır görüyor ve söylüyoruz. Sadece hukuk ve adalet istedik.  
 
TEMAD yöneticileri; Siz doğru pencereden bakmayı beceremediniz UZMAN kardeşlerimiz size yardımcı olsun. Başınızı doğru tarafa biz çevirmekte zorlanıyoruz. Belki onlar sizi doğru tarafa bakmaya ikna edebilirler. Sadece kendileri için değil aynı zamanda ülkeleri için faydalı bir iş yaptıklarına inanıyorum.  
 
Yanlış sonsuza kadar asla devam etmeyecektir. Bu sitede yazan meslektaşlarımın hem ülkemiz hem de kendi meslektaşlarının hakları için doğru yolda karşılıksız olarak ilerlemek istedikleri açıktır. Ancak TEMAD yöneticilerinin önlerine koyduğu engel ortadan kalktığında hızla sonuca varacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. İstenilen şey sadece adalettir. Bunun için TEMAD'ın yönetici engeli derhal ortadan kaldırılmalıdır.  
 
Tüm TEMAD il ve ilçe teşkilatları; ülkenin içine sürüklenmek üzere olduğu hüzün verici durum karşısında, bu ülke için canlarını veren ve vermeye hazır olan bizlerin sorunlarının çözülmesi için harekete geçmek zorundadırlar. İZMİR Balçova TEMAD Şubesinde bir araya gelen meslektaşlarımızın koltuk hevesleri yoktur. Sorunları sadece şahsi çıkar penceresinden görme alışkanlığını artık değiştirmeliyiz. Bu konuda çaba harcayan değerli büyüklerimizi ve meslektaşlarımızı içtenlikle kutluyor ve saygılar sunuyorum.
 
 

Yazan msezek
23-12-2010 19:56,
 
Sn. Başkan şaşırtın herkesi
Sn. Başkan Mustafa EROL öyle görünüyorki bu süreçten sonra istifanız yönündeki talepler daha da çoğalacaktır, bunu anlamak için falcı olmaya gerek yok, artık kılıç kınına sığmıyor, taşlar yerinden oynadı bir kere. 
Size tavsiyemiz gelin bu güne kadarki emeklerinizi heba etmeyiniz, nerede durulacağını biliniz, 2011 için aday olmayacağınızı şimdiden açıklayıp, muhaliflerin toparlanmasına fırsat veriniz, bir de yeteneklerini onlar denesinler, bu süreçte siz tarafsızlığınızı korumaya özen gösteriniz ve adil bir seçim yapılması için tüzük değişikliği de dahil demokratik seçim ortamını sağlayarak herkesi ŞAŞIRTINIZ ki meslektaşlarınız arasında bu jestiniz hafızalarımızda kalıcı olsun.
 
 

Yazan Osman Ada
23-12-2010 17:00,
 
Yürekli olun
Bizim ödeneğimiz,aidatımız,binamız gelirimiz yok ama yüreğimiz var bu tür toplantıları Temad genel başkanlığı şube yönetimleri ile yapmalıdır, mücadele kararlılık ve yürek ister. Karar alırken "komutanlar ne der hükümet ne anlar değil üyem ne istiyor" diye sorun onu gerçekleştirin, çünkü siz bizim temsilcimizsiniz farklı düşünüyorsanız güle,güle sizi orada zorla tutan yok.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
23-12-2010 14:45,
 
Etiketsiz Çözüm
Bilenler bilir, ilk kurşun anıtı vardır İzmir'de... Bir gazeteci, Hasan Tahsin'in İzmir'de Yunan askerine sıktığı kurşunla başlar bağımsızlık mücadelesi. 
 
İzmir bir çok konuda öncüdür.  
 
İzmir onur mücadelesinde de öncülük görevini üstlenmiştir. Umarım bu başlangıç olur, diğer il-ilçelere örnek olur, dalga dalga yayılır ve Ankara'ya ulaşır.  
 
Arkadaşlar, TEMAD yönetimi için boşa nefes tüketmeyelim... Bakın İzmir toplanıp, çözüm üretme çabası içinde. İsmail TURAN Ağabeyimiz tek başına hukuk mücadelesi veriyor, artık sızlanmayı bırakıp, yönetimden şikayeti bırakıp çözüme odaklanma zamanı. Çözüm arayışında illa da etikete ihtiyacımız yok ki! 
 
Öncü dostlara içten teşekkür ve başarı dilekleri.
 
 

Yazan AKALP
23-12-2010 11:52,
 
Temad ne yap(ma)mak istiyor?
İzmir'de görevli olduğum yıllarda dahi bu toplantılara katılıp bu çoşkudan olumsuzluklar karşısında manevi güç aldım. Temad yönetimi komplekslere gireceğine bu destekleri kullanabilseydi yolumuz kısalmış olurdu. 
Bu sitede haklarımızı hukukta arayalım Temad'a destek olalım diye açılan kampanyaya talep edilmese de görevdeki arkadaşlarımızdan destekler geleceğine şahidim,kampanyayı sabote eden derneğimiz oldu, ardından kendi gayretleri ile dava açan Sn.İsmail Turan ağabeye Temad hukukçuları kırıkçı çıkıkçı yakıştırması yaparak engel olmak istediler.Tüm bunlara rağmen sesimizin duyulması başaracağımızın en büyük göstergesidir.Özellikle Temed şubeleri ve arkadaşlarımız bu olumsuzluklara artık sessiz kalmasınlar.
 
 

Yazan ÇETİN1982
23-12-2010 00:49,
 
...
Sayın Ersen abi kar taneleri gün gelecek ÇIĞ gibi LİDERLİK VASIFLARINDAN UZAK Gen.Bşk.ları ve ÇAKMALARINI EZECEKTİR. Benim nacizane tavsiyem bu insanlar onurlu bir davranış sergileyerek istifa etsinler ve ÇIĞ altında kalmasınlar.
 
 

Yazan Adilhan
22-12-2010 22:58,
 
DAHA GENİŞ TABANLI OLMALI
Değerli Büyüğüm; 
İzmir toplantısını telefonla öğrendim.Detaylı ve çok değerli bilgiler için teşekkürler.Ekonomik çıkarlarımız bir yana onurlu bir mücadele verebilmek için daha aktif,çalışkan,dürüst,sınıf çıkarlarımızı kişisel çıkarlarının üstünde tutan,sorunlarımıza daha bilimsel bakan,bilgili,birikimli kadroları iş başına getirebilecek toplantılara ön ayak olmasını diliyor alınan kararları saygıyla karşılıyor,bütün katılımcıları sınıfımız adına kutluyorum.Bir sonraki toplantının Türkiye çapında daha katılımlı yapılarak basına,Hükümete, Gen-Kur'a ve Temad'a sorunlarımızın duyurulması açısından yararlı olacağı görüşündeyim. İsteyen Basın Açıklaması desin isteyen deklarasyon.Saygılarımla.
 
 

Yazan atilla abaylı
22-12-2010 21:17,
 
ARTIK BU TOPLUM SUSMAYACAK
GENEL BAŞKAN VE YÖNETİMİ BU GÜNE DEK OLMASI GEREKEN YER VE ZAMANDA HİÇ BİR YERDE OLMADILAR. UZATILAN ELLERİ GERİ ÇEVİRDİLER . BU VE BU GİBİ HUKUK MÜCADELESİ VEREN ARKADAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKTILAR. BU TOPLUM SİZLERİ HİÇ BİR ZAMAN AFFETMEYECEKTİR !.. 
 
TEZ KURTULMAK DİLEĞİ İLE.... BU GÜNE DEK SİZİN BU TARZ YÖNETİMİNE YAZILAN YAZILARIN HER BİRİ YUMURTA OLSA İDİ,TÜM MERKEZ BİNASI DAHİL BAŞTAN AŞAĞI YUMURTAYA BULANIRDINIZ...
 
 

Yazan Arif ASLAN
22-12-2010 20:57,
 
...
Sayın GÜRPINAR, 
 
Sorunlarımıza çare olmayan yönetim bir yanda ,diğer yanda yönetimde olmasalar da gerçek sorunlarımızı sürekli gündemde tutmaya çalışan siz değerli büyüklerimiz her türlü övgüyü hak ediyorsunuz. Sayın İsmail TURAN ile 09 Ekim'deki yürüyüşümüşte tanışma imkanı buldum.Ve O'nu tanımaktan çok mutlu oldum.Temad yönetiminde tam 5 adet avukat var evet yanlış duymadınız 5 adet,ne yaptılar destek olma yerine köstek olmaya çalıştılar.Yıllardır intibak için bekleyen bizler 1 derece 2 kademeyi aldıktan sonra otomatikman intibaklarımızı almış olacağız. Yine bizlere 1/4 nü çok görenler bu dava kazanıldıktan sonra, bir çok arkadaşımızın 1/4 dereceye düşmesi karşısında düşecekleri durumu görmek isterim.Teşekkürler İzmir'deki arkadaşlarımız, teşekkürler Sayın İsmail TURAN.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >