cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

KENDİLİĞİNDEN İNMEK DÜŞMEKTEN İYİDİR BAŞKAN PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Salı, 07 Aralık 2010 )
 

Sevgili Dostlar ;

bitti.jpg İnsan yaşamında az sayıda özel, unutulmayacak günler vardır. Yaşımızın altmışlı yıllara dayandığı bir zamanda özel, bir değil bir kaç gün yaşadım. 1973 Dönemi Çankırı Assb.Haz.Okulu mezunları olarak 3-4-5 Aralık 2010 tarihlerinde RENAİSSANCE ANTALYA BEACH RESORT HOTEL'de buluştuk.

Aradan kırk yıl gibi uzunca zaman geçmiş, hepimiz yaşlanmış saçlarımız ya ağarmış ya dökülmüş birazda göbeklenmiş, isimleri memleketleri unutmuş olsak da hiç bir arkadaşımı tanımakta zorlanmadım. Çünkü gözler ve gözlerdeki dost bakışlar hiç ama hiç değişmemişti.

İlk gün akşamı geç saatlerde odamıza çekildiğimizde eşim "Bu kadar sıcak dost olan insanlar nasıl olurda bunca zaman bir araya gelemez inanamadım"dedi. Kopukluğun haberleşmeden kaynaklandığını, internetin mesafeleri nasıl yok ettiğini buna rağmen henüz tam anlamıyla bizim kuşakların kullanamadığını tartıştık. Aramızda aldığımız en önemli karar kendi sitemizi kurma kararı oldu. Hemen oracıkta gerekli finansal sorunu kendi aramızda hallettik. Bir sonraki yılın kısa ve dar bir programı görüşülerek kabul edildi. Yetmiş beş kadar arkadaş ve eşlerimizle birlikte yüz elli kadar bir birliktelik içinde fotoğraflar çektirdik.

Akşam yemeği sonrası yapılan konuşmalardan sonra arkadaşlardan izin alarak kısa bir konuşma yaptım; BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN ÖRGÜTLÜ MÜCADELE İLE DAHA BİR ANLAMLI OLACAĞI, ADALET, EŞİTLİK VE SINIFIMIZIN ONURUNA SAYGIYI GERÇEKLEŞTİRME YOLUNDA MUTLAKA AMA MUTLAKA ÖRGÜTÜMÜZ TEMAD'A ÜYE OLMAMIZIN GEREKLİLİĞİ, BU GÜNE KADAR BAŞARILMIŞ BİR ŞEY YOKSA BUNUN SUÇUNUN ÖRGÜTÜN DEĞİL, BASİRETSİZ YÖNETİMLERİN OLDUĞUNU, BİZİM GİDECEK BAŞKA KAPIMIZIN OLMADIĞINI ANLATTIM. İSİM VERMEDEN TEMAD'A DESTEK VEREN SİTELERİ TAKİP ETMELERİNİ ÇÜNKÜ, BU SİTELERDE SINIFIMIZIN SORUNLARININ DİLE GETİRİLDİĞİNİ SÖYLEDİM. BU ARADA BİR ÇOK ARKADAŞ HEP BİR AĞIZDAN; "EN BÜYÜK EM.ASSB.LAR ORG.BAŞKA BÜYÜK YOK" DİYE TEZAHÜRATA BAŞLADILAR.

Konuşmamın devamında artık yaş olarak, bilgi ve birikim olarak belli bir yaşa geldiğimizi ve bulunduğumuz il ve ilçe örgütlerinde delege olma konusunda istekli olmamız gerektiğini ve yönetime ancak bu şekilde daha aktif katılabileceğimiz konularında tartıştık. Örnek olarak Antalya örgütümüzün başarısındaki iki devremizin örnek çalışmasını vererek konuyu bitirdim. Toplantı sonrası bazı arkadaşlarımın hanımları "Adilhan Bey söz sitenizin sıkı takipçisi olacağız" dediler.

Sınıf mücadelemizi kişisel çıkarları uğruna kullanmaya kalkanlara seslenmek istiyorum. Artık meydan daraldı. İstediğiniz gibi at oynatmak yok. Sırtımızda traplen gibi zıplamak yok. Ya adam gibi seçilip adam gibi çalışıp dertlerimize derman olacaksınız ya da bu işlere hiç girmeyeceksiniz.

TEMAD bizim. Sizin olduğu kadar da bizim. Samsun Şb.mizden Em.Assb.Ahmet (İsim örnektir) ekonomik dardayken turistik seyehata çıkmak en basitinden arkadaşlarımıza haksızlıktır. Siz de görüyorsunuz arkadan gelen grupları, devre toplantılarını, devre sitelerini. İNMEK İSTEMEDİĞİNİZ KOLTUKLARINIZ SALLANIYOR duyuyor musunuz Sayın Başkan? Ben Antalya'da duydum. Siz de Ankara'da duyacaksınız...!

Kimse tabanının istemediği yerde fazla kalamaz. SİZ BİLE..!
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

06-12-2010 22:35 Adilhan Şanlı
06-12-2010 22:35. ..
Okunma Sayısı 1805    
Okuyucu yorumları (8)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan ÇETİN1982
08-12-2010 14:52,
 
ONURLU OLMAK
Elhamdülüllah müslümanız, dürüstüz diyoruz, hristiyanları, yahudileri ve diğer dinlere mensup insanları beğenmiyoruz. Bizler müslümanlığı sözde yaşıyoruz. Hepimiz basından yurt dışındaki insanların yolsuzlukları ve yetersiz olmaları halinde nasıl istifa ederek makamlarını bıraktıklarını gördük. Bir de kendimize bakalım, neredeyse 8 yıldır TEMAD Gen.Bşk.lığı koltuğunda oturan Sayın Mustafa EROL neredesiniz, 09 EKİM 2010 tarihindeki eylemden sonra oturma eylemleri yapacağımızı söz vermiştiniz, nerede kaldı verdiğiniz sözler?.. Korkmayın bu kışın soğuğunda bizlerin çadırlarda oturma eylemi yapmakla bir yerlerimiz donmaz.  
Sayın Mustafa EROL siz bizler için çok yetersiz kaldınız, bunu sağır sultan dahi duydu siz neden kulaklarınızı tıkıyorsunuz? Lütfen biraz duyarlı davranın seçimlerden önce istifa edin. Bizlere iyilik yapmış olursunuz...
 
 

Yazan ZekaiAĞRI
08-12-2010 00:28,
 
çıt yok
Yönetimin yaptığı icraatları beğenip beğenmemek herkesin şahsi fikridir fakat yönetimi seçerken oy verenlerin kimi seçtiği çok önemli, çünkü onların kendi fikirlerine göre seçtiği kişilerin yaptığı icraat bütün herkesin ortak kaderi oluyor. Sonrasında oturup üç yıl daha beklemek zorunda kalırız. Ayrıca anlamadığım birşey var bir genel merkez neden bu kadar üyelerinden kopuk? Yaptığı ajandalara bunu yazıp not etsinler, yarın lazım olduğunda okuyup cevabını da kendileri de belki verebilirler...
 
 

Yazan msezek
07-12-2010 23:22,
 
Haydi silkinin
Biz Çankırı mezunu 73 lüler olarak bir risk aldık, eşlerimizde bizlerde endişeliydik ancak gel görki unutulmaz birliktelik ve kaynaşma yaşadık şimdi herkes bir sonraki toplantıyı iple çekmeye başladı, hedefimiz gelecek yıllarda tüm 73 lüler olarak bir butün olacağız. 
Gördüğüm kadarıylar 71 liler de bir hazırlık içindeler ancak ellerini çabuk tutsunlar bu toplantı TEMAD seçimi öncesinde olmalı çünkü orada daha rahat aynı dili konuşabiliyoruz. 
Şimdi sıra diğer devrelerde haydi silkinin arkadaşlar, önce aranızda bir olun, sonra hep birlikte olalım  
İnanınki hem eşleriniz hemde sizler çok mutlu olacaksınız. ( bizler deneyimlerimizi ve yardımlarımızı sizden esirgemeyeceğiz)
 
 

Yazan Ramazan TEKELİ
07-12-2010 22:46,
 
Genel Kurul Delegelerinin de suçu büyük.
Sn.Adilhan Şanlı ağabeyimiz sanki içimizden geçenleri yansıtmışsınız. Elinize yüreğinize sağlık. Bence kurtuluş taban hareketinden başlatılmalıdır. Daha sonra bu anlayıştaki düşüncenin Genel Merkez Yönetimini oluşturması kaçınılmazdır. 
 
6 yıldır Ankara üyesi ve TEMAD Ankara merkez delegesiyim. Bu güne kadar iki delege ve iki Büyük Genel kurul seçimi yaşadım. Bazı arkadaşlarımı tenzih ederim, ancak seçimlerin taraf tutan futbol takımları misali seçildiğini gördüm. Bir de bence Emekli Assubayların sınıfı olmaz diye düşünen birisi olarak, jandarma dostlarımız alınmasınlar& Başkanlık jandarmadan gitmesin söylentisi de etken olmuştur. Bunların dışında Büyük Genel Kurul Delegelerinin vizyon liyakat ve bu işi yapabilirlik noktasında adayları değerlendirmediklerine tanık oldum. Seçimlerde onun adamı bunun adamı diye bakılmıştır. Umarım son olaylar, 2011 yılında Büyük Genel Kurul Delegelerini daha duyarlı hareket etmeye sevk eder. 
 
2008 seçimleri Genel Başkanın tarafı, yeni oluşum tarafı şeklinde gergin bir havada geçmiştir. Üyelerimiz adeta bu havaya zorlanmıştır. Bu seçimin ucunda bir menfaat ya çok büyük avanta olmadığına göre bizler neyin kavgasını yapıyorduk diye kendimi hep eleştirmişimdir. Yaşadığımız bu gergin havayı bir türlü anlamış değilim. Benim anlayışıma göre, seçilmenin çok büyük sorumluluk yüklediğini ve gerçek anlamada bunun yerine getirilmesinin zor bir görev olduğunu düşünen birisi olarak, 2008 yılında yapılan seçimde, asil aday listesinde yer almadım diye inanın evde bayram etmiştim.  
 
Birlik beraberlik içinde, çoğulcu yaklaşım ve demokratik bir anlayışla başta şubelerimizin seçimlerini tamamladığımızda buna paralel olarak, TEMAD Büyük Genel Kurul delegeleri 2011 yılında oluşacak yönetim kurulunu da en azından bu anlayış doğrultusunda belirleyecektir. Kurtuluş ve çare taban hareketi ile başlatıldığında Genel merkez Yönetimi de tüm üyelerimizin arzu ettiği doğrultuda oluşturulmuş olacaktır. Demokratik anlayışla yapılan seçimler bu güne kadar asla yanılmamıştır.
 
 

Yazan TAYHAN
07-12-2010 19:28,
 
Duyarlı yönetici ve üye sayısı artmalı.
Sayın Şanlı,Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereğini belırten yazınızı memnunuyetle okudum.Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız bizim olmazsa olmazlarımızın en başında olanlardan.TEMAD'a üye oldum daha ne istiyorsunuz ? diyen üye arkadaşlarımız çoğunlukta. Haksız da değiller. Haklı olmadıkları kısım ,üye oldukları derneklerinin yöneticilerini çok boş bırakmaları.? 
NE YAPMALILAR, NE YAPMALIYIZ. 
2011 yılı TEMAD'ın tüm şubelerinin ve Genel Başkanlığın yöneticilerinin yenileneceği yıl. 
1.Şubelerindeki yönetimlerde görev almaları veya alamıyacaklarsa kendilerini temsil edebileceklerine inandıkları kişileri yönetimlerde görev almaya zorlamaları ve seçmeleri. 
2.Genel Merkez yöneticileri o koltuklara kendiliğinden gelmiyor. O yöneticilerin seçimlerini sizin seçtığiniz genel merkez delegeleri yapıyor.Şubelerinizin genel kurulunda genel merkez delegesi olun veya bu işi doğru olarak yapacağına inandığınız arkadaşlarınızı seçin.Seçtiğiniz arkadaşları zaman zaman sorgulayın. 
3.Bunları yapmanız yolun yarısını geçmenizi sağlıyacaktır.Bundan sonrası seçtiğiniz arkadaşlara kalacaktır. 
Sayın Şanlı uyarınız için teşekkür ederim. 
Benden söylemesi. 
Kalın sağlıcakla. 
 
Rıdvan TAYHAN 
TEMAD Yalova İl Bşk.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
07-12-2010 11:07,
 
Birgün mutlaka başaracağız
Sevgili Adilhan kardeşim tok açın halinden anlamazmış! Arkadaşıma devre yemeğimiz var katılır mısın diyorum; bana, ne zaman nerede diye sormuyor kaç para diye soruyor! Bizleri bir sosyal etkinlikten mahrum edecek duruma düşürenleri ve bu durum karşısında duyarsız kalanları kınamıyor lanetliyorum. 
Birgün bizleri kişisel hesapları olmayan özverili,kararlı ve bilgili meslektaşlarımız temsil ettikleri zaman adalet,eşitlik ve insan onurunun gerçekleşmesini sağlayacağız. Saygılarımla.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
07-12-2010 09:09,
 
...
Bu site amacına ulaşıyor, buluşma yeri oluyor, sonra bir vesile ile meslektaşlar tanışıp bir araya geliyor, bu birliktelikler kar topu gibi büyüyecek, güzel şeyler olacak... 
Gücünü üyelerinden alması gereken sözde Sivil Toplum Örgütü yöneticileri gücünü göstermek için üyelerini ihraç ediyor, kışla mantığı ile "savunma" alıyorsa, toplumun beklentilerine sırtını dönüp, gününü gün etme politikası izliyorsa, mutlaka bedelini ödeyecektir. 
Winston Churchil'in sözü ile bitireyim, "demokrasi kötü bir yönetim, daha iyi bir yöntem bulana kadar en iyisi bu" 
Demokratik kurallar işleyecek ve taşlar yerine oturacaktır.
 
 

Yazan Rafet Duran
07-12-2010 09:00,
 
...
DUYARLI OLMAK 
 
Sayın ŞANLI; 
 
Her konuda duyarlı olmak gerçekten çok önemlidir. Duyarlı olabilmek için düşünmek, daha iyisini bulmak, çare aramak, sorumluluk üstlenmek, araştırmak ve çaba harcamayı gerektirir. Bir insan duyarlı olma çizgisine girmiş ise, artık kendi elinde olmadan her konuda duyarlı olmaya başlar. Evinde, işinde, ülke sorunlarında, sokakta, doğada her yerde duyarlıdır.  
 
Duyarlı bir meslektaşım olarak sizinle gurur duydum. Tatilde olduğunuz bir dönemde bile ailelerinizle birlikte sorunlarımıza duyarlılık göstermek, bu konuda emek harcamak çoğu meslektaşımıza örnek olmalıdır. 
 
Sanıyorum hanımlar her konuda olduğu gibi bizim sorunlarımıza bizlerden daha duyarlı davranıyorlar. Bir sorun karşısında sergiledikleri davranış her zaman bizlerden daha duyarlı oluyor. Mesleğimin başından sonuna kadar, sorunlarımıza hiç duyarsız kalmadım. Ancak ne yazık ki bu siteden eşim sayesinde haberdar oldum.  
 
Emeğiniz ve bu duyarlı davranışlarınız için elinize, yüreğinize sağlık.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
Sonraki >