cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Ankara, ille de ANKARA PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Salı, 07 Aralık 2010 )
 

parcalanmis-muhalefet.jpg Geçmişi kurcalamak, bitmiş tartışmaları yeniden hortlatmak değil amacım!

Kimseyi suçlamak, yargılamak hiç değil.

Bir dönemin suçluları varsa, o suçlulardan biri, hem de önde gideni benim.

Ancak tarihten (geçmişten) ders almazsanız tarih tekerrür eder. Aynı sebepler aynı sonuçları doğurur. Bu kaçınılmazdır. O nedenle kimse alınmasın, geçmişe bir parantez açıp, asıl konuya geleceğim.

Bu günkü TEMAD Yönetimi seçim öncesi de başarısızdı. Belki bu dönemde umutları iyice tüketti, o kadar. Başarısızlığına karşı oluşan ve taban hareketi niteliğindeki YENİ OLUŞUM, belli bir noktaya kadar başarılı bir şekilde geldi. Tüzel kişiliği olmadığı halde, düğün salonu kiralayıp, duyuru yapıp, kimine göre 400-kimine göre 800 kişiyi bir araya toplamayı başarabildi. En az 30 civarında salon toplantısı yaptı, 3-5 kişi ile başlayan salon toplantılarında yüzlerle ifade edilecek rakamlara ulaşıldı.

Bu toplantılarda sürekli bir konuya vurgu yaptım; bu toplantılarda yönetim kurulu belirlenmeliydi. Başkan belirlenmeliydi veya yönetim kurulunun kendi içinde başkanını seçmesine imkan tanınmalıydı. Susturuldum! "Böyle bir şey yapılırsa bölünme yaşanır"dendi. Bölünme erken yaşansaydı yeniden toparlanma imkanı olabilirdi. Bölünme ertelendi, geciktirildi, son dakikaya bırakıldı. Bölünme, ne bölünmesi paramparça olma son dakikaya bırakıldı. Gerçekten çok saygın bir ismi, Sayın NASRATTINOĞLU işin içine çekildi ve başarısız bir yönetim, başarılı bir şekilde seçim kazandı.

Tekrar yazıyorum, bu bir suçlama değil, objektif bir durum tespitidir.

Bu yazıyı yazmaktaki amacım, Sayın ÇAM’ın başlattığı “seçim” sürecini Ankara’da da başlatmak.

Çoğu arkadaşımız yönetimin değişmesinden yana. Ben de öyle. Ama, yerine daha iyisini koyabilecek durumda mıyız?

Tüzük gereği Yönetim Ankara’dan çıkmak zorunda. Ankara’da kendisini yönetime hazırlayan iki grup, bu gruplara ilaveten de bir grubun daha hazırlık yapmakta olduğuna dair duyumlarım var.

Var olan iki gurup, paramparça olmuş eski “YENİ OLUŞUM” tabanlı iki grup, birisi yeni oluşumun devamı olduğunu belirtiyor, diğer grup da ANKARA PLATFORMU olarak bu sitede yazan arkadaşlar. Öncelikle her iki gruba da başarılar dilerim. Her iki gruba da eşit mesafede olduğumu belirtmek isterim.

Yaklaşık bir yıl önce bu iki grubu bir araya getirip, tek bir grup olarak bu günkü yönetime alternatif oluşturmaları için çabaladım. Sanırım iki kez bir araya geldik. Ne yazık ki, her iki grup içerisinde de “falanca varsa ben yokum” yaklaşımında olan arkadaşlar vardı ve bu birliktelik gerçekleşmedi. Şimdi her iki grup kendi kulvarında yürüyor.

Oysa bu filmi biz daha önce seyrettik, bölünmüş bir muhalefetin başarısız yönetime yine ve yeniden seçim kazandıracağı çok açık.

Sayın ÇAM’ın yazdıklarının her kelimesine katılıyorum.

Ama ne yazık ki bazı şeyleri aşamıyoruz. "Bazı şeyleri" derken kendimizi aşamıyoruz. Şube yapılanmaları ne kadar güçlü olursa olsun, zayıf ve ilkesiz bir merkez şişenin ağzındaki tıkaç olmaya dün ve bu gün olduğu gibi yarın da devam edecektir.

Bu gün, 40-50 üyesi olan MUĞLA, ya da vizyon sahibi bir Antalya, BALÇOVA, YALOVA veya diğer şubeler mevcut yönetimden çok daha ileri bir anlayışa sahiptir ve çok daha iyisini yapabilir ama merkez Ankara, yönetim tüzük gereği Ankara’dan çıkmak zorunda!

Şubeler gerçekten değişim istiyorlarsa, gerçekten “yeter” diyorlarsa, Ankara’daki bu durumu dikkatle izlemeli, gerekli uyarıları yapmalı, suni oluşmuş gruplar üzerinde demokratik baskı uygulamalıdırlar.

Bu toplum kötünün iyisine değil, en iyiye layıktır!

NOT: Bütçe zamanı…

         TEMAD Başkanı Paris’te, meşgul!

         Hiç değilse bu site okurları bütçe komisyonu üyelerine toplumsal baskı uygulamalı. Başaramasak da varlığımızı, başaramasak da haksızlığa isyanımızı, başaramasak da onurlu haykırışımızı duyurmamız gerekmez mi?

        Yoksa susalım mı?
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

06-12-2010 18:40 Hüseyin SAVCI
06-12-2010 18:40. ..
Okunma Sayısı 747    
Okuyucu yorumları (6)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan AKALP
13-12-2010 00:05,
 
Ankaradaki arkadaşlar fedakarlık yapmalı
Mevcut tüzük Temad şubelerinin elini kolunu bağlıyor tüm yetkileri genel merkezde topluyor o halde 85 şubem var diye neden övünüyorsunuz .Tüzük diye onca yazıya rağmen genel merkezin kılı kıpırdamıyor. Ankara'daki arkadaşlarımıza fedakarlık düşüyor, yoksa aynı hamam aynı tas devam eder, yakalanan bu heyecana yazık olur beş yıl öncesine döneriz.
 
 

Yazan Ramazan TEKELİ
08-12-2010 19:57,
 
Yönetimi Taban Hareketiyle Bulmalıyız.
Sn. Savcı, 
 
Görüşlerine saygı duyuyorum. Mensuplarımız gerçekten temsil edecek en iyi yönetimi bulma noktasında geçmişte bu hareket için Ankara'da çok emek sarf ettik.Sn. Gürpınar'ın ifade ettiği gibi, Org sitesi bünyesinde Tek yürekle başlayıp, Yeni oluşumla sonuçlanan talihsiz bir süreci hep birlikte yaşadık. Bu süreçte bazı üyelerimizin gerçek düşüncelerini önceden bilmekle birlikte, bazı arkadaşların bizleri uyarma noktasındaki öngörülerini, mücadeleye zarar vermemek adına fazla önemsemediğimizi kişisel hata olarak kabul ediyorum. 2008 seçim sürecini Ankara içinde ve dışında emek veren arkadaşlarımızın çoğunun bildiğini düşünüyorum. 
 
Bir önceki yazınıza yazdığım yorumda da belirttiğim gibi, teknolojinin ve ulaşımın geldiği seviyeyi de dikkate aldığımızda, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerini sadece Ankara ile sınırlı tutmanın doğru olmadığını ifade ediyorum. 2011 yılındaki Büyük Genel Kurul Delegelerinin artık hata yapma lükslerinin olmadığı gibi, gerekirse seçimde çarşaf liste kullanılması değerlendirilmelidir. Genel Kurul Üyelerinin en çok tercih ettiği arkadaşlar görevi teslim almış olurlar. Sizin de ihraçtan önce görev almak istemediğinizi defalarca belirttiğinize göre, şu an için yönetime Ankara Platformunun dışında gerçekçi bir yapı gözükmemektedir. Ankara insan kaynağı için çok fazla yeterli değildir. Varsa da işini gücünü bırakıp mücadele için ortaya çıkılmıyor. Bu gün için şikâyet ettiğimiz yönetim tarzı bir yönetim istiyorsak, TEMAD Genel Merkezi hiçbir zaman yönetimsiz kalmaz. Önemli olan mensuplarımızın arzu ettiği ideal yönetimi bulmaktır. 
 
Diğer bir yaklaşımla, yeni yönetime büyük illerimizin birer temsilcilerine de yer verilmelidir. Böyle bir yapıda tabanın düşüncesi en azından yönetime yansıtılmış olur. 
 
O nedenle şubeler taban hareketi olarak, seçimlerini çoğulcu bir yaklaşım ve demokratik anlayışla yaptığımızda, seçilen Genel Kurul Delegeleri en doğru kararı verirler diye düşünüyorum. Ankara Platformunun üyesi olmama rağmen kişisel düşüncemdir. 
Sevgi ve saygılarımla,
 
 

Yazan Arif ASLAN
08-12-2010 19:43,
 
TARİHİN TEKERRÜR ETMESİ ANKARA'YA BAĞLI
Yeni Oluşum adı altında adaylarınız çıkarın diye aylarca bu siteden çağrı yaptım/yapıldı.Bütün bu uyarılara rağmen son anda seçime girecek yönetim belirlenirse,üstelik bölünmeler başlarsa,mevcut yönetim geçtiğimiz seçimi elbette kazanacaktı ve öyle de oldu. Bunun için şubeleri suçlamak anlamsızdır.Bizler artık önümüze bakmak zorundayız.Şimdi yapılacak olan YENİ OLUŞUM ve ANKARA PLATFORMU adı altında üçe ayrılmış gruplar, amaç camiamızın çıkarı ise tek çatı altında birleşmelidir. Hem de en kısa zamanda.Daha sonra da seçime en az 5-6 ay kala yönetim adayları belirlenmelidir. Mevcut yönetimin karşısına böyle çıkıldığında kazanmak kaçınılmaz olacaktır. Eğer birleşmeler olmazsa ,yine önceki seçimde olduğu son anda yönetim adayları belirlenirse,mevcut yönetim tekrar kazanacaktır. Bu böyle olduğu için de şubelere ve oy veren delegelere kimsenin kızmaya hakkı olamaz.ONUN İÇİNDİR Kİ TARİHİN TEKERRÜR ETMESİ VEYA ETMEMESİ ANKARA'DAKİ GRUPLARA BAĞLIDIR.
 
 

Yazan ÇETİN1982
08-12-2010 15:50,
 
TEKERRÜLER DEVAM EDECEK GİBİ
Sayın Hüseyin SAVCI gerçekleri yazmışsınız kaleminize ve yüreğinize sağlık. " Şube yapılanmaları ne kadar güçlü olursa olsun, zayıf ve ilkesiz bir merkez şişenin ağzındaki tıkaç olmaya dün ve bu gün olduğu gibi yarın da devam edecektir. " demişsiniz bu sözünüze pek katılamıyorum, bizim şube yapılanmaları zayıf olduğu için Sayın Mustafa EROL ve ekibi istediği gibi at oynatıyorlar. 
Hani doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir sözümüz varya, bu aynen TEMAD'da uygulanıyor, doğruyu söyleyeni üyelikten çıkarıyorlar veya uzaklaştırma cezası veriyorlar. 
Bana göre öncelikle şube yapılanmalarımız değişmelidir, aksi halde Sayın Mustafa EROL veya kendisi gibi liderlik vasıflarından yoksun insanlar başkanlık yapmaya devam edecektir.
 
 

Yazan kuruoğlu
07-12-2010 17:43,
 
...
Bu konudaki düşüncelerinize katılıyorum,saygılarımla.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
07-12-2010 11:29,
 
Ders almazsanız tarih tekerrür edecektir
TEMAD'ın yeniden yapılanması ve özverili,kararlı,bilgili arkadaşlarımızın yönetime seçilmesi için bu sitenin koordinesinde kurulan TEKYÜREK grubu bayrağı ANKARA'daki arkadaşlarımıza devrettiler. Çok başarılı çalışmalar oldu, ama ne yazık ki son kulvarda sendeledik düştük, arkadan gelenler hak etmedikleri bir zaferi kerhen verilen desteklerle kazandılar. Kimlerin kişisel hırsına yenik düştük kimler ne hata yaptı bunları tekrar irdelemiyoruz, hepimiz kendi hatalarımızdan ders almalıyız. ANKARA'DAKİ ARKADAŞLARIMIZ YENİDEN ÖN KOŞULSUZ BİR ARAYA GELMELİDİR.  
 
Ankara'daki arkadaşlarımıza fedakarlık düşüyor özveri ile tekrar çalışmalar başlatılmalı bilahare yönetime aday olan kişiler demokratik bir seçimle belirlenmelidir. Bu mücadele kimsenin tekelinde olmadığı gibi kimsenin kaprislerine kisişel hesaplarına feda edilemez. Kimlerin Assubay sevdalısı kimlerin kişisel hırs peşinde olduklarını hep birlikte izleyip değerlendireceğiz.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >