cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

RÜTBE DÜŞÜRMEK ADALET HA !!! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazar, 28 Kasım 2010 )
 

TERFİ EDEMEMEK HAKSIZLIK DA,
RÜTBE DÜŞÜRMEK ADALET HA!


13.is.mahkemesi.onu.jpg

Türkiye'nin gündemini içim sızlayarak izliyorum. Hükümet, Genelkurmay ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesi iki General ile bir Amiralin terfi ettirilmeyişiyle meşgul. Hükümet diyor ki;

  • "yükselemediklerine göre süreleri dolduğu için emekli olmuşlardır".

Genelkurmay diyor ki;

  • "AYİM kararına göre emekli değildirler".

Siyasetçilerle yazılı ve sözlü basın bu konuya odaklanmış çözüm üretmekle meşguller.

EYYYY SAYIN BAŞBAKANIM, SİLAHLI KUVVETLERİN HAZARDAKİ BAŞ KOMUTANI OLAN GENELKURMAY BAŞKANI, MUHALEFET LİDERLERİ VE BASIN MENSUPLARI !!!!!

KANUNSUZ VE YETKİSİZ OLARAK, "ZAMANIN GENELKURMAY BAŞKANININ EMRİYLE" ÖNCE SAYIN SÜLEYMAN DEMİREL BAŞBAKANLIKTAN DÜŞÜRÜLDÜ SONRA DA, TÜRK ORDUSUNUN TÜM ASSUBAYLARININ RÜTBELERİ BİR ÇIRPIDA DÜŞÜRÜLDÜ. SÜLEYMAN DEMİREL DÜŞTÜĞÜ YERDEN CUMHURBAŞKANLIĞINA ÇIKTI,AMA ASSUBAYLARIN 40 YILDAN BERİ KANAYAN YARALARI DİNDİRİLEMEDİ.

KAPILARINIZDA ÇARE ARAMAKTAN BIKTIK USANDIK AMA, SİZ HALA SESİMİZİ DUYMAZLIKTAN, KANAYAN YARAMIZI GÖRMEZLİKTEN GELİYORSUNUZ!

BİZ DE SİZDEN UMUDUMUZU KESTİK. HAKLARIMIZI ANKARA'DAKİ MAHKEME SALONLARINDA ARIYORUZ.

İŞTE O BAĞIMSIZ TÜRK MAHKEMELERİNİN BAĞIMSIZ HÂKİMLERİ YAKINDA KANAYAN YARALARIMIZI DİNDİRECEKLEDİR. HABERİNİZ OLSUN.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

27-11-2010 22:14 İSMAİL TURAN
27-11-2010 22:14. ..
Okunma Sayısı 2212    
Okuyucu yorumları (9)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan ferudunsalih
03-12-2010 22:00,
 
...
bugüne kadar onca af yasası çıktı sicil aflarıda dahil..ama hiç birinde 926 tabi ordu mensuplarını hep es geçti..bu adaletsizliğe eşitsizliğe seyirci kalıyorlar
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
03-12-2010 17:15,
 
Onurumuza saygımız devam ediyor
Saygıdeğer İ.Turan ağabeyim, bu sitede ilk kez haklarımızı alalım konusu tartışılıp sizin girişimlerinizle davalar açıldığı zaman "Bu davaları kaybetsek bile kazanacağız" dediğimi siz ve arkadaşlarımız hatırlayacaklardır. Biz artık birilerinin himmetine sığınarak değil hak ettiklerimizi alıncaya kadar mücadele etmeye kararlı bir toplumuz, mutlaka kazanacağız, çünkü haklıyız. Emeklerinize tekrar teşekkür ediyorum yüreğinize,ayaklarınıza,kalemi nize sağlık.
 
 

Yazan toygun
02-12-2010 22:08,
 
HARBİYE MARŞI
Değerli okuyucular;defalarca gerek temad ın gerekse de bizlerin yanlış ata oynadığını söyledim durdum hem bu siteden hemde değişik yerlerde,TEMAD ve BİZLER muhalefet partisi organı gibi davrandığımız sürece hiçbir hak alamıycaz aramızda HARBİYE MEZUNU gibi konuşan ve davranan astsubaylar olduğu sürecede bu kısır döngü devam eder durur.yıllardır astsubaylara haketmedikleri davranışları reva görenler HUKUK devleti olma yolundaki ülkemizin kast sisteminden kurtulma çabalarını anlayamayacaklardır elbetteki.KANLA İRFANLA KURDUK BİZ BU CUMHURİYETİ,CEHENNEMLER KUDURSA SÖNMEZ NİGAH BANIYIZ dizelerindeki sırrı çözemeyenler ülke hakiminin kim olduklarındanda birhaberdir.Demokrasilerin olmazsa olmazı ATANANLAR SEÇİLENLER TARAFINDAN YÖNETİLİRLER bunu içlerine isteselerde istemeselerde sindireceklerdir.bu ülke bunu da atlatacaktır.saygılarımla.tolg a TOYGUN
 
 

Yazan ÇETİN1982
29-11-2010 17:38,
 
İĞNE VE ÇUVALDIZ
Görevde ilen çuvaldızı bize batıranlar iğne kendilerine batınca neler yapıyor hep birlikte görmekteyiz. :sigh
 
 

Yazan Özcan ÖZEL
29-11-2010 00:15,
 
KOMUTANIN İLKELERİ!!!!!!!!!!!!
1.Komutan haklıdır. 
2.Komutan her zaman haklıdır. 
3.Komutanın haksız olduğu dönemlerde 1 ve 2 nci maddeler uygulanır. 
Dizeleri uzar gider, anlaşılacağı üzere kurulan sistem sadece ve sadece belli bir zümrenin rahatı,refahı üzerine kurulmuştur.Dolayısıyla bu keyfiliği bertaraf edecek her türlü oluşum bizden sonrakilere bırakılabilecek en güzel faaliyetler olacaktır.
 
 

Yazan Ramazan TEKELİ
28-11-2010 21:01,
 
Umarım bu yazımıza Kulak verirler
Değerli Arkadaşlarım, 
 
AYİM ve Askeri Yargıtay kamuoyunun dikkatine gelmişken ve AİHM'nin hürriyeti bağlayıcı cezanın hala, Türkiye'de uygulanması sebebiyle ülkemizi para cezasına mahkûm ettiğini biliyoruz ve bu güne kadar ne kadar tazminat ödediğimizin kayıtları Dışişleri Bakanlığında mevcuttur. Bu durumdan Adalet Bakanlığı yetkilileri ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyelerinin haberleri olmasına rağmen, TSK'nin içişleri diye bu güne kadar gündeme getirilmemiştir.  
 
Anadolu'da bir tabir vardır. Demir tavında dövülür diye. Bu bağlamada TEMAD Genel Merkez Yönetimi avukat arkadaşlarımızı da yanlarına alarak vakit geçirmeden Anayasa Komisyon Başkanı ziyaret edilmelidir. Yıllardır hepimizin şikâyet ettiği konuların hiç olmasa bir kısmı gündeme getirilebilir diye düşünüyorum. Bu güne kadar sanal Mahmutlarla gününü geçiren TEMAD'IN bir şey yapmayacağını bile bile yazıyoruz. Usanmadan da yazmaya devam edeceğiz.
 
 

Yazan ahmet.duvar
28-11-2010 20:44,
 
NEDEN OLMASIN
Demokrasi ve hukuk,  
Bizler bunun neresindeyiz.Ne olacak,ne olmuş,ne oldu? 
Emir veriyorum,git şunu yap,bunu yap,yat,kalk,koş,çök,yap,yap,v .s. 
Yetkisi var mı? Tabii ki var. 
Yapmazsan! Ya da yapamazsan; 
Hem davacı,hem savcı,hem hakim,hem hapishane müdürü. 
Sonuç:Tebeşirle sırtına 28 güne kadar hapis. 
İtiraz var mı? 
Kime, kimlere, 
Zaten haksız olsalar bile haklı olurlar! 
Hak arayabilir misin; gücün, yüreğin ve ekonomin yetiyorsa; 
PEKİ NE OLACAK? 
Öküzün altında buzağı aranmadan hak hukuk ve demokrasi aranacak. 
KİMLERLE? 
(Evdeki çocuklar ekmek bekliyor) 
UNUTMADAN ASKERİ MAHKEMELERLE(Askeri hastaneleri de değerlendirsinler) İLGİLİ YENİ YAPILANMADAN BAHSEDİLİYOR. 
İSTEGİM ; 
Hakim ve savcıların rütbelerini kaldırırlar.(Tabii doktorların da)Aksi halde bizler için hiç bir önemi olmaz.
 
 

Yazan ahmetçam
28-11-2010 19:09,
 
ADALETİN TERAZİSİ Mİ ?
Yıllardır Assubayların yargılanmalarında Kıta k.nının KEYFİ taleplerini yerine getirip,haksız yere ceza verenler, Assubaylara rütbe tenzili yapanların kendi kendilerini sorgulamaları gerekmez mi? 
Bilhassa bu mahkemelerde görev alan Sb Savcı ve Hakimleri vicdanları rahat mıdır? Yasalara göre değil de Kıta k.nın istedikleri doğrultusunda verdikleri kararlardan dolayı kendilerini hiç mi sorgulamaz vesayet altında verdikleri kararlardan dolayı MESLEKLERİNden,ettikleri yeminlerden sıkılmazlar? Demek ki HAK yerini bulacakmış.Sabretmek gerek.Etme bulma dünyası.Bakalım daha neler göreceğiz.Bu arada Hükümetin keyfi tutum ve davranışlarının da YASALARDA karşılığı olup olmadığı araştırma konusudur.Saygılarımla.
 
 

Yazan Erhan Mert
28-11-2010 13:14,
 
ADİL YARGILAMA OLMAZ
Babasının emekli assubay olması ile her zaman övündüğünü söyleyen ilgililerin ilgisiz, yetkililerin yetkisiz olduğu güzel ülkemizin Başbakan Yardımcısı Sayın Bülen Arınç Hürriyet gazetesinin bugünkü yazısında konu ile ilgili olarak bakın ne diyor? 
 
Adil Yargılama Olmaz 
 
Bu davayı açanlar kim? 3 tane general. Rütbeleri ne? Tuğgeneral, tümgeneral, korgeneral. Askeri mahkemedeki hakimlerin rütbeleri ne? Binbaşı, yarbay, albay. Ast üst münasebetine dayalı bir hiyerarşide, bu hakimler karar verirken, tam adil bir yargılama yapılabilir mi? Bağımsız karar verebilir mi? Bence çok zorlanırlar. 
 
İnsan maalesef bu sözler karşısından isyan etmeden duramıyor. Adının içinde Adalet olan bir parti maalesef iktidarının dokuzuncu yılında istedikleri olmayınca adaleti hatırlıyor. Kendi mantıklarına göre bu üst rütbelileri yargılayacak olan alt rütbeliler baskı altında olacakları için adil karar veremeyecekler ve otomatikman emir komuta zincirini takip edeceklerse, düşük rütbede olup, kendinden yüksek rütbede bulunan hakim ve savcılar tarafından yargılanan askerler de otomatikman suçlu mu olacaklar, ya da bugüne kadar hep suçlu mu bulundular?  
 
Adalet sistemi bu mantık ile çalıştı ise bu güne kadar çeşitli sebepler ile ceza alanlar bu duruma karşı isyan ederken akıllarınız nerede idi?  
 
Çağının çok gerisinde kalmış olan Askeri Ceza Kanunu'nda ast lehine eşitlik ve adalet anlamında yapılabilecek onlarca değişiklik ihtiyacı varken bunlara niye kimsenin sesi çıkmamakta?  
 
Hiç bir hukuk eğitimi bulunmayan subayların astlarına verdiği cezaların kanunsuzluğu konusunu niye kimse dile getirmiyor? 
 
Madem herkes bu kadar özgürlük yanlısı, niye 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında çıkarılan yasa ile kurulan TEMAD gibi bir derneğin Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı bir dernek statüsünde çalışmasına müsaade ediliyor ve meşhur 6.madde ( Bu Kanunla kurulması öngörülen derneklerin dışında; aynı amacı güden, bu derneklerin isimleriyle veya bunların isimlerinin baş ve sonuna ekler yaparak veya asker, gazi, muharip, askeri okul adlarını veya benzeri isimleri kullanarak dernek kurulamaz. ) gibi son derece özgürlükleri kısıtlayan bu maddeyi bünyesinde bulunduran bir kanunun arkasına sığınılıyor? 
 
Sorular, soruları getiriyor ve soruların maalesef sonu gelmiyor. Ankara'da yapılan seçimi muhalefete karşı kaybeden ve Ankara'da yaşayan üyelerinin desteğini alamayan mevcut yönetim, Büyük Genel Kurul öncesinde nasıl oldu da MSB Bakanını ikna etti ve şube başkanları ile bakanlıkta yapılan toplantıda neler konuşuldu, ne sözler verildi, hangi sözler yerine getirildi?  
 
Umarım 2011 yılında yapılacak Büyük Genel Kurulumuzda bu soruların cevapları mevcut yönetim tarafından faaliyetler bölümünde yapılan geziler ilave olarak verilir.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >