cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Kredi Kartı Kabusu PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Çarşamba, 17 Haziran 2009 )
 

 
Hayatımızı kolaylaştırmak için çıkarılan ancak bazılarımız için kabus olan kredi kartları sosyal bir yaradır.
169967.jpg
Kredi kartları ödeme aracıdır,  borçlanma aracı değil; Hesap ekstrenizde belirtilen borcun tamamını ödemezseniz düşen faiz oranlarına rağmen aylık 5.42 yıllık % 65 faiz ödemek zorunda kalırsınız bilinenin aksine faizin faizi alınmasa bile bankaların mevduat ve kredi faizleri dikkate alındığında tefeci faizi denilebilecek bir faizle karşılaşırsınız ki bunun sonunu birçok kişi ödeme güçlüğü içersindedir.

DEVAMI 

 

 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

25-03-2009 14:01 Ersen Gürpınar
25-03-2009 14:01. ..
Okunma Sayısı 1752    
Okuyucu yorumları (4)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan HasanYOLDAS
01-04-2009 00:28,
 
...
Meslek yaşantımın ilk yıllarında arkadaşlarımızla aramızda, gereksinim duyduğumuzda birbirimize borç alıp verirdik.Şimdi ise borç alabileceğimiz bir arkadaş yok denecek kadar az sayıda.Onlar da zaten olsa bile yok diyorlar.Maaşlarımızın yetersizliğinden yakındığımız şu günlerde, denize düşen yılana sarılır misali, kredi kartları bizlere asla yok demeyen merciler... Şimdi kalkıp da geçim sıkıntısı yaşayan insanlara '' AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZATMAYAN KİŞİLER'' ya da '' DÜRÜST OLMAYAN KİŞİLER'' yakıştırması acımasızlık olur.Asıl sorgulanması gereken modern tefecilik yapan finans sektörü; yani bankacılık sistemidir.Bu konu ciddiyetle ele alınmadığı, çözüm yolları açılmadığı süreçte, toplumsal çöküşe neden olacaktır.Tabi bu faciadan bizim de birçok meslektaşımız etkilenecektir.Saygılarımla.
 
 

Yazan bergamalı
27-03-2009 18:47,
 
TEŞEKKÜRLER SAYIN GÜRPINAR
Sayın Gürpınar, 
Toplumumuzdaki kanayan ve güncel yaralardan yine birisine parmak basarak dile getirmişsiniz; yüreğinize sağlık.Kredi kartı kabusunu yaşayan insanlarımızın sayısı ne yazık ki oldukça fazladır ve zamanla giderek artmaktadır.Kredi kartından mağdur olmaya ne yazık ki kişiler,çeşitli nedenlerden dolayı kendileri sebep olmaktadır;mağduriyetin başlangıcı kart harcama tutarının tamamını ödemeyince başlar,bunu da yeni harcamalar ve faiz yansımaları nedeniyle sonu gelmez artışlar takip eder. 
Yaklaşık 18 yıldır kredi kartı kullanıyorum,her ay ne kadar harcarsam harcayayım ödeme tutarının tamamını öderim; asla asgarisini ödemedim,uygun kullanılırsa çok faydalı;ancak uygun kullanılmazsa zararları değindiğiniz gibi intiharlara kadar varabilmektedir. 
Kredi kartı kullanan kişilere önerebileceğin en önemli fikrim, harcadığı miktarı her seferinde mutlaka tamamını ödesinler ;asla ve asla asgari tutarını bırakın ödemeyi,düşünmeyi dahi denemesinler&Hayatımızı kolaylaştıralım derken,zora sokmayalım!.. 
Devletimiz ise kredi kartından dolayı ödeme zorluğu çeken kişilerin borçlarını uygun ödeyebilmelerini sağlamak için mutlaka bir yol bulmalıdır. 
Değindiğiniz gibi,Devlet memurlarının kredi kartından dolayı mesleklerinden atıldığı görülmez,ancak çalışan TSK mensupları bu duruma düşünce hem kredi kartı mağduru olur,hem de mesleklerinden tart olarak mağdur olurlar,sonuçları ise felaket&. 
Bu duruma düşen çalışan üyelerine meslekten tart olmadan ve emekli TSK mensuplarına OYAK sahip çıkmazsa bu kurum ne işe yarar? 
Saygılarımla&
 
 

Yazan yasarcakan
27-03-2009 18:24,
 
imkansız bir şey
Toplumda kredi kartı kullananların sayısı çok fazla.Kimileri bilinçli,kimileri de bilinçsiz kullanıyor.Bir çok kredi kartzede insan mevcut.Tabi bunlara kredi kartı mağduru diyorlar.Halbuki bunlar çeşitli nedenlerle ayağını yorganına göre uzatamayan borçlulardır.Bu borçluların içerisinde bizim camiamızdan olanların sayısı azımsanacak bir miktarda olmadığını Sn.Umur Talu'nun yazdığı bir yazıdan da biliyorum.OYAK'ın bu borçlu meslektaşlarımıza borç para verme kredisi dışında bir para vereceğine inanmıyorum.Zaten borçlu olanlar bu hakkını kullanmışlardır.OYAK yüzde 80 borç vermeyi vermek için uyguladığı kuralı zaten biliyorsunuz.O kadar görevde kalan Meslektaşımızın sayısı zaten çok azdır. 
 
Mağdur duruma düşen borçlular genelde meslektaşlarımız olduğu için OYAK ayrıca para falan vermez.Yönetiminde temsil etme yetkisi olmayan bir camiaya bu konuda para vermek ha! İmkansız bir şey...
 
 

Yazan Yükselen Ses
27-03-2009 11:12,
 
ACİLİYETLE ÇÖZÜM BEKLEYEN KONU
Saygıdeğer Ağbeyim toplumumuzun kanayan yarasına parmak basmışsınız.Kredi kartı borçlarından dolayı intihar edenler,çoluk çocuğunu öldürenler,Yuvası dağılanlar,mesleklerinden olanlar bizim insanlarımız.. Teklifiniz çok olumlu OYAK mutlaka bu konu üzerine çalşmalı Emekli Sandığı verdiği borç ve kredi miktarlarını güncelleştirmelidir. KREDİ KARTI MAĞDURLARINA SAHİP ÇIKILMALIDIR.BANKALARCA UYGULANAN ACIMASIZ FAİZ,HACİZ İŞLEMLERİ,HAPİS CEZALARI SORUNU ÇÖZMEDİĞİ GİBİ ARTTIRMAKTADIR.HASSASİYETİNİZE TEŞEKKÜRLER..
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >