cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİR MİTİNGİN ARDINDAN PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Çarşamba, 13 Ekim 2010 )
 

09-10-2010-ankara_mitingi.jpg TEMAD Mayıs 2009 tarihinde yapmayı planladığı mitingi  iptal edince, arkadaşlarımız arasında büyük bir hayal kırıklığı yaşanmış, müteakip günlerde de eylem yapılması istekleri ön plana çıkmıştı.

Bizler her vesile ile eylemlerden yana olduğumuzu ve haksızlıklarımızın hukuki gerekçeleri ile muhataplarımıza ve kamuoyuna anlatılırken, taleplerimizin de imtiyaz ve ayrıcalık değil, ADALET-EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGI olduğunun özellikle vurgulanması gerektiğini defalarca dile getirdik.

Bayram değil seyran değil, eniştem beni neden öptü” misali TEMAD  9 Ekim 2010 tarihinde teşkilatlarına danışmadan miting kararı aldığını açıklayınca, elbette heyecan duyduk!

Mitinge site yönetimi ve üyeleri olarak koşulsuz destek verdiğimizi, hatta mitingi olumsuz etkileyebilecek eleştirileri 10 Ekim tarihine kadar yayınlamama kararımızı açıkladık.

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU tüm basın kuruluşlarını, köşe yazarlarını yaşadığımız olumsuzluklar ve haklarımız konusunda  bilgilendirdi.

Önerilerimiz arasında miting konusunda mutlaka şubelerin desteğinin sağlanması ve 'mitingin 24 saat geçmeden unutulmaması için' protesto eylemleri ile desteklenmesi gerektiğini belirttik. Tabi ki önerilerimiz, sayısı bir elin parmakları kadar olan yalakların sahte alkışları arasında kayboldu.

TEMAD yönetimi, ucuz kasaba politikacılarının uyguladığı taktiklerle, rüzgar gülleri ile birlikte daha miting yapılmadan olası başarısızlığı için suçlu aramaya başladı. "Gün birlik günüdür. TEMAD tüm arkadaşlarımıza birleştirici açıklamalar yapsın" sözlerimiz de  havada kaldı.

Eğer bu mitinge bilinçli, önyargılardan uzak, Assubaylardan başka bir meslek grubu katılacak olsaydı, TEMAD’ın bu tavrı yüzünden kimse mitinge katılmazdı. Ama bizler, yönetimin ince hesaplarını göz ardı ederek TEMAD üyeliğinden hukuksuzca ihraç edilenlerin de gayreti ve “haksızlıklara sessiz kalmak, haksızlık kadar suçtur“ düşüncesi ve de kendimize saygımız gereği mitinge katıldık. Bundan da onur duyuyoruz!

Bizler emir eri değiliz! Hiçbir sivil toplum kuruluşu, üyelerine, teşkilatlarına danışmadan aldığı kararları emrivakilerle uygulatamaz. Uygulatsa da başarı sağlayamaz!

Bizler, TEMAD yönetiminin ince hesaplarını görmezden gelerek, büyük bir çoşku ile mitinge katıldık. TEMAD’ın tüm kişisel davranış ve olumsuzluklarına rağmen, mitinge çok güç koşullarda katılan, zorunlu nedenlerle katılamayıp gönül desteği ile manen aramızda olan arkadaşlarımızın davranışları her türlü takdirin üzerindedir.

100.000 çalışanı ve 100.000 emeklisi olan, 50 bin kayıtlı üyesi(!) olduğunu belirten bir  STK, 4-5 bin  kişi ile miting yapıyorsa, bunu başarı olarak lanse ederek sadece kendinizi kandırır ve tatmin edersiniz.

 
Keşke 2005 yılındaki mitingten aldığımız derslerle, mitingin ardından eylem çadırlarımızı  eş zamanlı olarak ANKARA - İZMİR - ANTALYA - SAMSUN - İSTANBUL - ESKİŞEHİR - İZMİT gibi illerimizde  kurulabilseydi. TEMAD böyle bir eyleme karar verirse, arkadaşlarımız koşulsuz destekleyecektir.
 

Mitingin, her şeye rağmen sesimizi duyurduğuna inanıyorum. Temennimiz bu haklı feryadımıza yetkililerin yanıt vermesidir.

Bu mitingten hepimizin alacağı dersler vardır; kimse bize haklarımızı başkalarına olduğu gibi altın tepside sunmuyor. Muhataplarımız, bizlerin bu kadar ağır koşullarda görev yapıp sorumluluk aldığımızı bilmelerine rağmen, bizleri büro memurları ile aynı dereceden göreve başlatıp, açlık sınırına yakın maaşla geçinmemizi isteyip, sosyal tesislerde tahakkümü çağrıştıracak uygulamalar yapıyorsa, bizler nasırlaşan kalplere, vicdanlara ve kulaklara sesimizi daha gür duyurmak için, 'olumsuzluklarına rağmen' TEMAD çatısı altında birleşmeliyiz.

TEMAD genel merkez yönetimi, mücadeleyi araç değil amaç olarak görüyorsa, mutlaka ama mutlaka TÜZÜK değişikliği yapmak zorundadır. Mevcut tüzük ile kanarya sevenler derneğinden daha pasif bir yapılanma içindeyiz! Şubelerimizin tüzel kişiliği yok. Lokal faaliyetlerinden başka 'isteseler de' bir şey yapamıyorlar. Elbette lokallerimiz olmalı. Arkadaşlarımız mahalle kahvelerinden kurtulmalı ama bu, amaç olmamalıdır.

TEMAD yönetimi  acilen şube başkanlarımızın düşüncelerini alarak yeni bir yol haritası çizmelidir. Lütfen özeleştiri yapın. Üyelerinize güvenin. Üyelerinizi motive edin. Önerilerini, eleştirilerini dikkate alın. Yönetimleri görevden alma, üye ihraç etme gibi intikam duyguları ile bizleri temsil edemezsiniz. Bunu yaparsanız, miting otobüsünün üzerindeki yönetim gider, yanında bekleyenler yönetime gelir.

5-6 yıl öncesi gibi, eski tas eski hamam misali, mücadeleden uzak, sessiz bir toplum, göstermelik bir yönetim devam edersek, bu yüce mesleğin mensuplarının haksızlıkları kader olur. Biz buna izin vermeyeceğiz! Yönetimdekiler de bunun vebalinin ağır olduğunu bilmelidirler.

ONUR MÜCAADELEMİZ SONUÇ ALINCAYA KADAR DEVAM EDECEKTİR! 

Adalet, eşitlik ve insan onurunun gerçekleşeceği günler dileğiyle saygılar sunarım.

NOT: Mitingin organizasyonunda görev alan, gayret gösteren tüm ilgililer ile mitingin heyecanına katkılarda bulunan Sakarya İl başkanı Sn.Mehdi CENGİZ’e  ve her zaman olduğu gibi bizim yanımızda bizim sesimiz olan ve basındaki sesimize katkılar sağlayan kalplerimizde abideleşen cesur yürek Sn.Umur TALU’ya teşekkür ve minnettarlığımı sunuyorum.LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

13-10-2010 17:14 Ersen Gürpınar
13-10-2010 17:14. ..
Okunma Sayısı 1337    
Okuyucu yorumları (7)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Ramazan TEKELİ
16-10-2010 19:14,
 
...
Sevgili Ağabeyciğim, 
 
Fazla söze gerek var mı? Bilmiyorum! Söylenebilecek her şeyi ifade etmişsiniz. Elinize kolunuza sağlık. Samimi olarak yapılmış eleştiri ve önerilerden yararlanmamanın aklıselim bir davranış olamadığını düşünüyorum. Bu güne kadar dikkate almayanların gösterdikleri başarılar ortadadır.  
 
Yarın, TEMAD'IN 17 Ekim kuruluş yıldönümü. Biz muhalifler her zaman olduğu gibi atamızın huzurunda olacağız. Dilerim büyük bir katılımla gerçekleştiririz.Sevgi ve saygılar.
 
 

Yazan yyılmaz
14-10-2010 12:59,
 
onur savaşçıları
Değerli büyüğüm ellerinize sağlık her zamanki gibi yerinde tespitlerle harika bir yazı yazmışsınız.  
TEMAD'ın umurunda olmayacak ,olsaydı şimdi çok farklı yerlerde olmaz mıydık? Resme bakınca Sn.İ.Turan = Kırıkçı,çıkıkçı Sn.Gürpınar = Muhaliflerin başı Sn.Atılgan = muhalif destekçisi Sn.Öztaş = Yasa dışı ihraç edilen muhalif yanınızdakiler= onlar da mutlaka muhaliftir, Sn.Hüseyin Savcı,Sn.M.Ali Kılınç,Sn.Nemokaptan gibi muhalifler de aynı karede olsaydınız ne güzel olurdu, birilerinin uykusu bir kez daha kaçardı; sizler sayesinde sesimiz duyuldu yalansız, riyasız, beklentisiz onurumuza hizmet ediyorsunuz, dev artık uyandı bizi susturma gayretleri sonuçsuz kalacaktır, emek verenlere saygılarımı sunarım.
 
 

Yazan AKALP
14-10-2010 11:44,
 
Tencere yuvarlanınca kapağını bulurmuş
Anıtkabir'de bir grup arkadaş konuşurken TEMAD hukukçusu bir arkadaşın bize doğru geldiğini görünce hatırımızı soracak sandığımız için hepimizin yüzünde bir tebessüm belirdi, ama arkadaş bize doğru sert bir bakış gönderip yanımızdan geçti gitti, yazıklar olsun dedim. Ersen ağabey "üzülmeyin beni görünce vazgeçmiştir ne yazık ki bizi bunlar temsil ediyor ,nezaketi de hukuk bilgisi kadarmış, bizim açıklamalarımıza kadar bizim hangi dereceden göreve başlamamız gerektiğinden, lise mezunlarına birinci derece verildiğini lütuf gibi sunanlara bu hak yıllar önce devlet memurlarına verildi yanıtını vermekten bî haber olanların nezaket kurallarından haberi olmamasından daha doğal ne olabilir?" dedi. Sonra miting resimlerinde ilkesizliğin riyakarlığın diz boyu olduğunu görerek onlar adına üzüldüm. Bu siteyi ve üyelerini düşman gibi görenlere rağmen 5.000 kişinin Ankara'da olmasını başarı olarak değerlendiriyorum.
 
 

Yazan levent10
14-10-2010 08:44,
 
...
BALIKESİR TEMAD il başkanının katılmadığı, yönetimden de 3 kişinin katıldığı bir mitinge Balıkesir'den 32 kişi katılmıştır. 10 kişiye yakını da TEMAD üyesi değil, böyle anlayışla 3000 emekli Assubayın olduğu bir şehirde katılım olmamıştır.
 
 

Yazan ÇETİN1982
13-10-2010 23:58,
 
MÜCADELEYE DEVAM
Sayın Ersen GÜRPINAR abiciğim bizlerde bir sorun var BEN diyoruz, BİZ diyemiyoruz sizin ve diğer abilerimizin onur mücadelesindeki katkıları, bilgeliği sanırım hazımsızlık yaratıyor birilerinde. Eylem öncesinde ön görüşme yapılsaydı ve eylemden sonra da bazı illerimizde OTURMA EYLEMİ yapılsaydı eminim daha çok ses getirirdik. Ben görevdeki bazı arkadaşlarımı gördüm bu eylem bile ses getirmiş kışlalarda, ne yapalım şimdilik buna şükür etmekle yetineceğiz. Fikir ve düşünceleriniz bizler için çok önemli, iyi ki varsınız. Saygılar.
 
 

Yazan Mustafa Levent
13-10-2010 23:39,
 
Mahmut mitingte neredeydi ?
TEMAD yönetimi bu site üyelerini kendine rakip, altlarından koltuğu çekecek kişi olarak görmesin, yönetimde görev almakta, delikanlı gibi entrikasız aday olmakta onurdur ama TEMAD reklamı yapıyor görüntüsü ile kendi reklamını yapanları bu dayanıklı dövüşü görmediğimizi sananlar kadar aptal olmadığımızı bilmelerini isterim. Mitinge onuru için katılan meslektaşlara, destek veren site yönetimimize ve mitingi düzenleyenlere teşekkür ediyorum.
 
 

Yazan Demir67
13-10-2010 23:21,
 
Kurşun Askerler
Miting alanındaki otobüsün üzeri o kadar kalabalıktı ki birileri aşağıya düşecek diye endişelenmedim desem yalan olur. Sahi şunu merak ettim ben; muhalefet bayrağı elimizde diyen Yeni Oluşumun bütün mensupları otobüs üzerindeydi yine ellerinde dijital makineler boy boy da resimlediler bu mutlu tabloyu!! Bu komik görüntüye gülmemek elde değil iktidar, muhalefet ele ele hep birlikte yönetime..:) Bir zamanlar Sn.Tuncer Küçük meslektaşımızın onur yürüyüşünde "biz Ersen Gürpınar'ın kurşun askerleri miyiz yürüyün dedi diye yürüyecek değiliz" deyip Merzifon'dan koşar adımlarla Ankara'ya kaçanlar şimdilerde M.E. nin kurşun askerleri olmuş da haberimiz yok. Neyse öğrenmiş olduk, üstelik tüm ülke emekli Assubaylar topluluğunun gözleri önünde. E, ne diyelim hayırlısı olsun; e, hayırlısı olsun da sanırım onlar nimette ellerinde dijital foto şipşak makineleriyle hep ortalarda ama külfette kayıplar, zira otobüsün üzerinde birlikte oldukları engelli bir kızımızın elinden bile tutamadılar, Ankara'nın ayazında üşüttüler kızımızı. Tabii ki bunda istikbal yok, istikbal otobüsün üzerinde ve M.E.nin yamacında!! Bu arada güzel tespitleri için Sn.Gürpınar'a ve sesimizi duyurma test'ini her zamanki gibi başarıyla geçen Emekli Assubaylar Güçbirliği Platformuna da sonsuz teşekkürlerimi iletirim. Saygılarımla..
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >