cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

YÜRÜDÜK....! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazar, 10 Ekim 2010 )
 

miting-2.jpg Günlerdir yazıp çizdiğimiz, konuştuğumuz yürüyüş bu gün gerçekleştirildi. Yaklaşık 5000 civarındaki ak saçlı, önce saat 09:30’da ATA’sının huzuruna çıkıp, sonra da Abdi İPEKÇİ Parkı’na indi.

Diğer illerden gelen arkadaşlar çoğunluktaydı maalesef. Saatler süren yolculuktan sonra  09:30-14:30 arası ayakta durmak kolay değildi yol yorgunu ve yıl yorgunu meslektaşlarımız için.

Kürsüde 1917 doğumlu, Atatürk’ü 1932 yılında görme şansına sahip olmuş, 93 yaşında bir büyüğümüz konuştu. Gazi kardeşimiz İbrahim BABÜR protez elleriyle selamladı topluluğu, duygusal ve kısa bir konuşma yaptı. Herkesin gözleri doldu. Yürekten alkışlandı. Manisa’dan tekerlekli sandalyede gelen bir küçük kızımız konuştu. (Bu küçük kızımıza karşı işlenen ayıbı Sn.Mustafa ARABACIOĞLU umarım bu sayfalarda açıklayacaktır.)  

Konuşmacılara TEMAD Yönetimince plaket verildi. TEMAD Başkanı (benim başkanım değil, ben atıldım hatırlarsanız) yükselen coşkuyu tam anlamıyla sakinleştiren, coşkusuz bir konuşma yaptı. Bu arada platformda ortamı canlı tutmaya gayret eden ve başaran Sayın Mecdi CENGİZ ve Sayın Cengiz ERTEN’in hakkını teslim etmek gerek.

18.00 haberlerine baktım, kanallarda dolaştım, maalesef tek kanalda dahi yürüyüşümüze ilişkin habere rastlamadım. Alevi vatandaşlarımızın eyleminden canlı konuşmalar veriliyordu. Biz yoktuk!

Yüzlerce kilometre yoldan gelen arkadaşlarımız, kerhen de olsa yürüyüş eylemi için karar alan ve uygulayan TEMAD Yönetimi, araçlarımıza eskortluk eden, güvenliğimizi varlığını pek fazla hissettirmeden sağlayan güvenlik güçlerimiz teşekkürü hak ediyor.

Muhalifler, (mualifler) TEMAD yönetiminin üyelikten attığı meslektaşlarımız oradaydı, TEMAD yönetimi toplumu kucaklamamış olmasına rağmen, muhalif fikirde olanlar TEMAD Yönetimini olmasa bile Assubay idealini ve TEMAD’ın kurumsal kimliğini kucaklamıştı. Sayın TEMAD Başkanı (ben atıldım benim başkanım değil), ezeli ve ebedi başkanım M.E. umarım bir aynaya bakarlar.

Mitingin en acı olayı ise, Genelkurmay’ın her adının geçmesinde duyulan memnuniyetsizlik ve o duygunun sözcüklere dökülmesiydi. Bu sözcüğü burada tekrar etmek istemiyorum, bu duruma sebep olanlar utansın!

Umarız bu eylem ilk olur ama son olmaz…

Haklarımızı alana, sesimizi duyurana kadar sürer bu dayanışma.   

miting-1.jpg   miting-3.jpg   miting-4.jpg
  miting-5.jpg   miting-6.jpg   miting-7.jpg

 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

09-10-2010 19:06 Hüseyin SAVCI
09-10-2010 19:06. ..
Okunma Sayısı 1706    
Okuyucu yorumları (11)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan davacı
13-10-2010 22:45,
 
...
Ordu İlinden 7 kişi bindik akşamleyin otobüse. Yolda TEMAD başkanı arkadaşımızın 450' nin üzerinde emekli Assubayın yaşadığı şehirde bir aydan beri arkadaşlara ulaşmaya çalıştığını ancak 100 kişiye ulaşabildigini mazeret olarak da hastayım,işim var bahaneleri ile karşılaştığından dert yandı, haydi bizimkisi bir nebze su götürür, yol uzak insanların parası olmayabilir vs. bu Ankara'da yaşayanlara ne demeli, söylenenlere göre 15 bin emeklinin yaşadığı Ankara'da; birlik ve beraberlik, organizasyon zamanında sağlanıp meydana inilebilseydi o meydan çok küçük gelirdi bize. Dikkatimi çeken diger nokta ise Sn. Mustafa Erol konuşmaya başlayınca miting alanından parkın Sıhhıye tarafındaki kapısına doğru miting bitmeden çıkışlar başladı basın mensupları da o tarafta çalışıyorlardı, şahsen utandım acaba kimlerdi onlar, arkalarına bakmadan ellerinde bayrakları ile birer ikişer alanı terk edip gidenler?
 
 

Yazan ORHUN
12-10-2010 00:34,
 
BAŞARI KALPLERLE KAZANILIR...
Engelli kızımızı platforma çıkararak bu anı reklam aracı olarak kullananlar, kızımız ve babasını ANKARA ayazına teslim edenler M.E. zihniyetidir. Kullan ve terk et zihniyeti, kolaycılık ve vefasızlık örneğinden başka bir şey değil. 
Strateji, organizasyon ve vefa duygusundan nasibini almayanların icraatı olsa gerek. 
ANKARA'da gerçekleştirilen miting; mevcut TEMAD yönetiminin başarısı olmaktan uzak olarak gerçekleşmiştir. 
Hiç yoktan iyidir denecek tarzda olduğu anlaşılmaktadır. Bu mitingde sağlanan başarıyı, sağlanan niceliksel çoğunluğu, aslında Sayın Ersen GÜRPINAR, Sayın Hüseyin SAVCI ve arkadaşlarıyla Assubaylar.Org sitesinin başarısı 
olarak görmek ve değerlendirmek daha anlamlı ve gerçekçi olur.  
Neden diye soracaklara cevabım:  
Çünkü, mevcut TEMAD yönetiminin başarısızlıklarını unutmadım. 
Çünkü, mevcut TEMAD yönetiminin olaylara ve sınıfımıza yapılan saldırılara kayıtsız kalışlarını unutmadım. 
Çünkü, mevcut TEMAD yönetiminin 8 yıldır bir hak alamadığını ve sınıfımızı uyuttuğunu unutmadım. 
Çünkü, mevcut TEMAD yönetiminin M.E. ve benzeri takma isimlerle sınıfımızı oyaladığını ve küçümser ifadeler kullanarak saldırdığını unutmadım. 
Çünkü, mevcut TEMAD yönetiminin Sayın Hüseyin SAVCI gibi bir değere hak etmediği şekilde davranışını unutmadım. 
Çünkü, mevcut TEMAD yönetiminin Sayın Ersen GÜRPINAR gibi bir değere hak etmediği sataşmalarda bulunduğunu unutmadım. 
Bu nedenle mitingdeki başarı; mevcut TEMAD yönetiminin başarısı değildir. 
Bu başarı olsa olsa Sayın GÜRPINAR, Sayın Hüseyin SAVCI, Sayın İsmail TURAN gibi büyüklerimizin ve bu sitenin ve bu siteye emek verenlerin, sinerji yaratanların başarısıdır. 
Organizasyon olsaydı o kızımız ANKARA'nın ayazında bırakılmazdı. 
O nedenle başarı mevcut TEMAD yönetimi hanesine yazılmamıştır. 
ENGELLİ KIZIMIZIN KALBİNİN KIRILDIĞİ BİR ARENADA BAŞARIDAN SÖZ ETMEK ABESLE İŞTİGALDİR.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
11-10-2010 23:12,
 
Tribünlere oynayanlar
Bu özürlü kızımızı o platforma çıkaranlar ile o platformu reklam aracı olarak kullananlar bu kızımızı ve babasını Ankara'nın ayazında bırakmalarına şaşırmadım desem yalan olur.Tek kelime ile yazıklar olsun.
 
 

Yazan ÇETİN1982
11-10-2010 00:16,
 
EMPATİ YAPALIM
Sayın Parmenion bizlerden birinin kızı olan Gülçin Gökova ve babasına yapılanlar hakkında anlattıklarınız inanın içimi acıttı. Bizler görevdeyken vefalı, emekli olduktan sonra ise neden vefasız oluyoruz ? Herşey maddiyat mı? O insanlar yarınlarda hepimizin ve ailemizden birinin potansiyel engelli olacağını niçin düşünmüyorlar? Duyarlı davrandığınız için size teşekkür ediyorum. Umarım aynı duyarlılığı bundan sonra hepimiz gösteririz.
 
 

Yazan msezek
10-10-2010 23:35,
 
...
Şimdi sıra TSK'da şapkasını önüne koysun ve uzun vadeli düşünsün.  
Personelimi nasıl sindiririm diye değil de, daha verimli nasıl çalıştırabilirim diye.  
Modern çağ yöneticilerine, adaletli ve akılcı yönetimler yakışır.
 
 

Yazan Ramazan TEKELİ
10-10-2010 22:59,
 
Mitingde büyüklerimiz daha çoktu
Sn. Savcı, 
 
Üye olmasanız da üye olanlardan daha fazla gayret gösterdiğinizi bizler biliyoruz. İnşallah bir gün M.E.'nin de takdirine mazhar olursunuz. Mitinge daha fazla üyenin katılmasını bekliyordum. Meteorolojik tahminlerde yağmur beklenmesi ve cumartesi gününe rastlamasının katılımı az da olsa etkilediğini düşünüyorum. Az bir süre kalan 17 Ekim kuruluş günümüze de katılımın kalabalık olmasını bekliyoruz. 
 
Miting aracının üstündeki görüntü ileriye dönük yönetim için bir resim karesi oluştursa da, bu günkü gibi bize ters düşen bir yönetim de olsa, bu tür eylemlere sağlığımız elverdiği ölçüde katılacağımız bir gerçektir. Bize düşen görevi bu güne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. 
 
Mitinge, ilerlemiş yaşlarına rağmen yorucu ve uykusuz yolculuğu göze alıp il dışından katılan büyüklerimiz damgasını vurmuştur. Ankara'da ikamet edip de, mazereti olmaksızın katılmayan arkadaşlarımızın örnek almalarını diliyoruz.
 
 

Yazan Parmenion
10-10-2010 22:34,
 
Gülçin Gökova
09 Ekim 2010'da TEMAD tarafından koordine edilen mitingimize soğuk hava şartlarına aldırmadan yurdumuzun dört bir yanından kalkarak Ankara Abdi İpekçi parkına gelen tüm ihtiyar delikanlı emekli Assubay meslektaşlarımız ve bu organizasyonu gerçekleştiren TEMAD yetkililerini kutluyor ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum.  
Soğuk hava şarklarına rağmen sıcak geçen mitingimiz esnasında organizasyon yetkilileri sesimizi duyurmak için miting alanında konuşlandırılan otobüs üzerindeki platformdan zümremize seslenirken program gereği aralarda söz alan 93'lük koca çınar bir ağabeyimiz duygularımızı perçinleyen bir konuşma yaptı, yine bir Güneydoğu gazimiz içimizden bir kahraman İbrahim Babür kardeşimizin seslenişi başka bir anlamlıydı, yine bir emekli Assubay arkadaşımızın bizleri anlattığı şiiriyle mitingimize yüklenen anlam daha da bir güzel oldu. Bütün bunların yanında yine biri vardı ki soğuk havaya aldırmadan babasının yamacında Manisa gibi uzak bir ilimizden kalkıp gelen yürüme engelli bir kızımız da araç üzerindeki platformdan güzel bir sesleniş yaptı. Bu seslenişler organizasyon sorumlularının seslenişlerini perçinleyerek günün anlam ve önemine bir bütünlük kattılar. Onlar zümremize seslenirken miting alanında bulunan bir çoğumuz gözyaşlarımızı tutamadık, hepsi sağolsunlar varolsunlar. 
 
Mitingimizin bittiği saatlerde arkadaşlarımızla yolun karşısında bulunan Assubay misafirhanesine geçiş yapmaya karar verdik. Tam bu sırada, pardon diyerek omzuma dokunan bir el benden bir fotoğrafımızı çekebilir misiniz diye yardım istedi. Bu mitingimize katılan bir meslektaşımızın ricasıydı makinayı elime tutuşturdu ve parktan yükselen el figürünün altına geçerek resimlerini çekmemi istedi. Kareyi tam alabilrmek için biraz geriledim ve resimlerini çektim, bir baba kız'dı bunlar. Dediler ki el figürleri iyi çıksın! Bunun üzerine ben iki poz resim daha çektim ve makineyi aldığım kişiye tekrar teslim ettim, o anda babasının yanında duran yürüme engelli kız az önce platformdan zümremize seslenen kızımızdı. Ben yine de emin olmak için, konuşmayı yapan sen miydin dedim. Evet amca bendim dedi o cefakar Assubay kızı. Taaa Manisa'dan mitingimiz için gelmişti. O kız çocuğu o çocuk Gülçin Gökova idi, babası ise meslektaşımız Saim Gökova kızını da alıp uzaklardan mitingimize gelen cefakar bir meslektaşımız. 
 
Resimlerini çekmemin ardından onlarla tanıştım ve sormadan bırakıp gitmek istemedim. Şimdi ne yapacaksınız grubunuz nerede dedim. Babası; grubumuzla Tandoğan ordu evinde buluşacağız otobüsümüz de oradan hareket edecek dedi. Nasıl gideceksiniz deme gereği duydum. Dedi ki; burada Ankara'da ikamet eden önceki yıllarda çalıştığım çömezim vardı ona sordum Tandoğan'a nasıl gidebilirim diye? O da şurdan şuradan şöyle şöyle gideceksiniz dedi ve altında da arabası vardı çekti gitti dedi. İşte bu meslektaşımızın içini acıtmıştı. O beklemişti ki hadi atlayın arabaya ben sizi ve kızımızı Tandoğan'a bırakayım ordan da kendi işlerime bakarım şeklinde bir beklentilerinin olduğunu ifade etti ve önceden tanıdığı yine kendisi gibi emekli arkadaşının bu hareketinin en çok kızının duygularını incittiğinden bahsetti. Biz bu arada kendi grubumdan bir kaç arkadaşım yanı sıra miting esnasında da oldukça yorulan kızımız Gülçin ve babası ile birlikte yolun karşısındaki Assubay misafirhanesine doğru yürümeye devam ediyorduk. Kız, bizim programımıza mani olmamak istercesine acele acele yürüyordu o öyle yürüdükçe benim içim sızlıyordu. Kızım acele etme bina karşıda yerinde duruyor nasıl olsa oraya gidiyoruz yavaş yavaş gideriz dediysem de, yok amca ben yürüyorum devam edelim diyordu. Grubumuzdan Kıbrıs gazisi bir abimiz kızın babasına isterseniz kucağımıza alalım dedi. Kız yine yok yok ben yürüyorum, diyordu ama yürümekte oldukça da zorlandığını yanımızdan gelip geçenlerin de kolayca anladığı bakışlarından belli oluyordu. Bu arada yorulduğu ve üşüdüğü için yürümekte zorlanan kızımıza ve onu kucağımıza alalım diyen Kıbrıs gazisi abimizin söylediklerine duygulanmamak elimde değildi ve ağlamamak için kendimi zor tuttum. 
Bu arada dayanamadım sordum. Siz platformda TEMAD yetkilileri ile birlikteydiniz onlar sizin Tandoğan ordu evine gideceğinizi bilmiyorlar mıydı dedim. Meslektaşım; elbette biliyorlardı Genel Başkan Yardımcısına (adı bende kalsın) dedim ki; abi benim için önemli değil de kızımın durumu gereği bizi bir şekilde Tandoğan ordu evine bıraktırabilir misiniz diye ricada bulunmuş. Genel Başkan Yardımcımız ise; şimdi biz Genel Merkeze geçeceğiz hele sen bir kendi başının çaresine bakmaya çalış olmazsa bir şeyler düşünürüz demesinin ardından! Arkadaşımız sağına soluna baktığında etrafında hiç kimsenin kalmadığını görmüş. Hiç olmassa Abdi İpekçi parkının el figürleri altında bir resim çekilelim de kızımla daha sonra nasıl olsa Tandoğan ordu evine gideriz demiş. 
 
Miting alanı dağılıyordu onlara rastladığımda el figürünün altında resimlerini çektim sadece onlar kalmıştı alanda. Engelli kızıyla, kızımızla, kızımızın elinde TEMAD'ın miting anısına verdiği plaket! ve babası. Daha sonra onları oradan alıp parkın karşısındaki Assubay misafirhanesine geldik yorgun adımlarla güç bela. Beş dakika önce hiç tanımıyordum onları artık sıkı dostlarım olmuştu. Kızımızı burada bir süre dinlendirdik. Bu süre içinde babası meslektaşımız Ulus semtinde küçük bir işi nedeniyle oraya geçti kızını bana emanet etti, biz de Sıhhıye'deki Assubay misafirhanesinde kızımıza göz kulak olduk. Babası Ulus semtindeki işini kısa bir sürede halledip tekrar geldi. Buradan onları kendi aracımla Tandoğan ordu evine bıraktım. Sarıldık öpüştük çok teşekkür ettiler telefon numaralarımızı verdik birbirimize ve ben onlardan ayrıldım. Olay bütün yalınlığıyla bu şekilde cereyan etti. Sn.Savcı bu konuyu gündeme getirince de yazmak zorunda hissettim kendimi. 
Suçlamak istemiyorum kimseyi ama kızımız yaptığı konuşmanın ardından neden eline sadece bir plaket tutuşturularak orada sahipsiz bırakıldı anlamak elbette zor. Oysa miting alanındaki platformun üzerinde ilgili ilgisiz o kadar çok kişi vardı ki!!! Bir gün onların da aynı muameleye maruz kalmamaları temennisiyle ve saygılarımla...
 
 

Yazan yukobey
10-10-2010 21:04,
 
Sadece yürüdük
Evet yürüdük...Sadece yürüdük. Daha etkili bir organize ummuştum. Bu başkanla bu yol, bu yürüyüş uzar...Üzgünüm. Ama yine de yürüyeceğiz.Taa ki yol bitene kadar. Sorunları tabandan tavana irdelemiş ve bunu çok güzel ifade eden bir heyet görmeyi arzulardım, daha organize olmuş, etraflıca katılım sağlanmış (davet) akademisyen Assubaylar, hukukçu Assubaylar ve diğer mesleklere girmiş Assubaylar cübbeleri ile katılıma eşlik etseydi... Farklı meslek gruplarından da katılım sağlansaydı haklı davaya... Üzgünüm, bence SADECE YÜRÜDÜK. Olsun, yine de yürürüm yürüneceğinden de eminim.Taa ki yol bitene kadar... 
 
 

Yazan bergamalı
10-10-2010 18:08,
 
ARTIK KENETLENELİM !..
Sayın Savcı 
Evet omuz omuza,sınıf olarak yürüdük ve uzun süredir beklenen,istenen mitingimizi yaptık. Umarım bu yürekli çıkış yetkilileri kendine getirir de salt bu nedenle bir kez daha Ankara'ya gelmek zorunda kalmayız, ancak gerekirse onlarca kez daha da orada olacağız. Tüm eleştirilerini mükemmele ulaşmak,sorunlarımızın çözümü amacıyla yapan mu-h-alif diye lanse edilenler,(miting için uzun bir süre olmasına rağmen bazı arkadaşlarımızın 10 dakikalık kısa konuşma yapma istemlerine dahi söz verilmeyip, bu hak onlardan esirgense de), haksızca atılanlar miting meydanında ve yüreklerde yerlerini almışlardır. Bu tür hak etmeyen ve yakışıksız etiketlemelerden,ithamlardan ve antidemokratik uygulamalardan artık vazgeçilerek umarım istenen,miting alanında sağlanan özlenen kenetlenme de tam anlamıyla sağlanır. 
 
Bu mitingin oluşmasında emeği geçen her kurum ve bireye... 
Soğuk havaya rağmen ; 
Sıcacık yürekleri ile başta konuşması ile bazılarımızın gözlerimizdeki yaşları akıtan,bazılarımızın ise yüreklerinde hissettiren gazilerimize... 
Bedenleri yorgun da olsa yürekleri yirmili yaşlarda atan (yaşları neredeyse) asırlık çınarlarımıza...  
Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelerek ve ev sahibi olarak katılan tüm arkadaşlarımıza, muhterem eş,çocuk,akraba ve dostlarına... 
Önemli ve zorunlu mazeretleri nedeniyle bedeni aramızda olmasa da yürekleri bizlerle atan tüm arkadaş, GÖNÜL DOSTU, meslektaş ve dostlarımıza... 
Mitinge il dışından gelenleri sıcacık yürekleri ve güleryüzleri ile kısa zaman diliminde de olsa ağırlayan ev sahibi dostlarımıza...  
Duyarlı davranarak sesimizin halkımıza gereğince ve çarpıtılmadan duyurulması için emek veren basın mensuplarına... 
Organizasyon komitesine... 
Konuşmacı arkadaşlarımıza... 
Mitingde duyarlı davranan arkadaşlarımız sayesinde de hiçbir kişinin saçının teline zarar dahi getirmeyecek şekilde güvenliğimizi sağlayan emniyet yetkililerine...  
Kısaca (yazamadıklarım lütfen bağışlasınlar) emeği geçen tüm yetkililere şahsım adına teşekkürlerimi sunarım. 
 
Assubay onur mücadelesine emek veren tüm arkadaşlarıma selam olsun...
 
 

Yazan Bizdenbiri
10-10-2010 16:31,
 
GURURLA-BAŞI DİK YÜRÜDÜK!
Toplanma alanına saat 10:20 gibi gittiğimizde 200-300 kişilik bir kalabalığı görünce "EYVAH"dedik,fiyasko mu olacak bunca emek..Ancak saat 11' e doğru önce binler,sonra 8-10 binler olduk..Eşli-çocuklu;yaşlı-genç meslektaş,aileleri;onurlu tertemiz insanlar sel olup aktık Abdi İpekçi Park'a..Park yetmedi ilk yürüyüşe,sanki bayram namazı gibi"SAFLARI SIKLAŞTIRALIM,MEYDANA GİREMEYEN ARKADAŞLAR VAR"anonsları hem hareket,hem sevinç verdi hepimize.. 
 
Demek ki vardık,demek ki çoktuk,demek ki artık "HAYIR" demeli idik duymak istemeyenlere.. 
Miting gerçekten güzeldi,aynı amaç,aynı ruh,aynı heyecanı duyan meslektaşlar omuz omuza,tıpkı meslekteki gibi yine tek yumruk,tek yürekti.. 
 
Katılımın seviyesi gelecek için umut verdi,sanırım artık bu sesi yok saymak için ilgili ve yetkililer 2,hatta 3 defa düşünecekler.. 
TEMAD için de bu iyi bir sınav oldu."Ben dahil",sanırım 1/3 meslektaş TEMAD üyesi olmadığı halde oradaydı. Sn.Mecdi CENGİZ çok iyi bir konuşmacı ve hatip. Katılımcıların nabzını çok iyi tuttu ve mitingin havasını yönlendirdi. 
Sn.Bşk.Mustafa EROL da (ezan konuşmasını bölse de)fazla konuyu dağıtmadan,meselenin özüne değindi,konuyu basına doğru aksettirdi denebilir. Gazimiz Sn.İbrahim BABÜR kısa öz,duru konuşması ile bizleri ağlattı!(Gazi kardeşlerimizin hep yanında olmalı,ziyaret etmeli ve arayıp sormalıyız diye düşünüp, hayıflandım açıkçası.) 
Sn.TEMAD Genel Başkanım,yönetim kurulu meslektaşlarım..Sizler konuşma yaptığınız o yüksek kürsüden bizleri,gücümüzü,eğer siz karanlığı aydınlatmak için adım atarsanız,arkanızdan binlerce meşalenin de geleceğini gözlerinizle gördünüz ve sanırım hepiniz,hepimiz gibi bununla gurur duydunuz.. 
Mahmut ERDEM de aramızda mı idi;bilmiyoruz..Ama Uçak Bakımcı - Ali, Denizaltıcı- İbrahim, Tankçı Mustafa, Muhabereci Selim, Jandarma Kemal........Emekli Kd.Bçvş.lar hepsi,arkadaş ve aileleri ile oradaydılar,onurları için,siz göreve çağırdığınız için! 
Sanırım bu miting,artık Mahmut ERDEM'lerin değil,başı dik,gururlu,toplum bilincine erişmiş,önünde aydınlık günleri olan biz saygın meslektaşlar için "BAŞLANGIÇ"olacak..Yeter ki doğru okuyalım.. 
Bana ve eşime ise 1 günlük bu yolculuk ve katılımın bedeli;miting sonrası atıştırırken BEL AĞRISI,ama en önemlisi "GURUR VE ONUR"oldu! 
Daha kalabalık buluşmalarda görüşmek dileğiyle. 
 
Selam ve saygılar..
 
 

Yazan M.AKPINAR
10-10-2010 13:25,
 
Yürüdük,Miting Yaptık
Sabah 08.00'den akşam üstü yaklaşık 16.00' ya dek oldukça uzun süreçte Ankara'nın ne yazık ki soğuk bir gününde yürüdük ve miting yaptık,konuşmacı olmak istemesine rağmen Sayın İsmail TURAN büyüğümüz neden konuşturulmadı hala analayabilmiş değilim,gözlerim hep Mahmut ERDEMi aradı tanışmak istedim,ancak alandaki herkes bu konu gündeme geldiğinde hep otobüsün üstünü gösterdiler net bir şeyler söylemekten kaçındılar ama imalı olarak oraya bak görürsün dediler, sanırım sizler de anladınız. Mitingde herşey güzeldi,çoğu meslektaşlarımızla yıllar sonra da olsa görüşmek imkanı elde ettik hasret giderdik,ancak coşku yoktu en büyük eksik de bu idi; bir de kimsenin bu eyleme rağmen pek birşeyin değişeceğine dair inancı da olmadığını üzüntü ile gördüm,çoğu kişi de eylemlerin artık aylık olarak sürdürülmesi gerektiğini belirttiler,bu arada tüm katılımcılar gibi ben de farkettim ki TEMAD yönetimine muhalefet eden grup sayısı aslında sadece Ankara-platform kalmış,diğer isimlerle anılan kendilerini muhalefet olarak niteleyenlerin aslında bir takım faydalar elde ederek muhalefetten teslimiyet safına geçmiş olmalarını anlamamızdır, daha önce de belirttiğim gibi bunun adı da olsa olsa sarı muhalefettir,aslında iyi olmuştur herkesin gözü önünde kimin yerinin neresi olduğu açıkça görülmüştür, bu da sağlıklı bir gelişmedir. Zaten çeşitli saldırılarla bugüne gelen yapılacak her hareketi biz izleyeceğiz tarzı yaklaşımla red edenlerden de beklenen bu olmalıdır,biz ise ilkeli olarak yola devam diyoruz,gücümüz yettiğince meslektaşlarımız destek verdikçe de devam edeceğiz.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >