cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Endişelerim Var! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 07 Ekim 2010 )
 

attention.jpg Ömrünü devlete adamış, çocukluğunu, gençliğini, orta yaşını yaşamamış, emekliliğini yoksunluk ve yoksulluk içinde geçirmekte ama her şeye rağmen ve har zaman devletine bağlı, emeğinden başka gücü olmayan Astsubaylar, tüm iyi niyetli girişimlerine rağmen, devlet kademelerine yaptıkları başvurulara cevap alamayınca “yürümek” durumunda kaldılar. Başka çareleri yoktu, kalmamıştı.

Ne bağlı oldukları bakanlık, ne kurumları, ne de devlet kademeleri seslerini duydu. Sorunlar anlatılınca herkes “haklısınız” dedi ama kimse o hakkı teslim etmeye yanaşmadı. Tamamı orta yaşı geçmiş, ak saçlı, sağlık sorunları olan binlerce emekli astsubay zor ve uzun otobüs yolculukları yaparak, bu soğuk havada Ankara yollarına düşecek…Hastalananlar olacağı kesin, çoğu 36 saat gibi bir sürede binlerce kilometre yol kat edecek.

Dostlar, Ankara Bürokrasisi sorunlarımıza çözüm konusunda ne kadar soğuksa, Ankara’da hava o kadar soğuk. Özellikle sahil kentlerinden gelen arkadaşlarımız ona göre giyinmeliler.

Bir başka endişem, maalesef çok fazla dostumuz yok…!

Tüm toplumsal hareketler gibi bizim yürüyüşümüz de provokasyona müsait ve açık. Biz uyanık olmalı, tahriklere kapılmamalı, aramıza sızmaların önüne geçmeliyiz.

Bölücü örgüt mensuplarından tutun da, askere diş bileyen diğer tüm grup-cemaat-cemiyet-yapılanmalar bu yürüyüşü sabote ederek, amacından saptırarak, gölgelemeye çalışabilir. Bunun için yapılacak tek şey uyanık ve dikkatli olmak, Devletin güvenlik güçleri ile işbirliği içinde kalmaktır.

Çok basit bir örnekle açıklamak gerekirse, bir olay çıkartılır, medya sadece o olaydan bahseder, asıl konu kaybolur. Kim ne demiş? Neden yürünmüş? Sorun neymiş? Tüm bunların hepsi gölgede kalır. Onca emek boşa gider.

Bir başka endişem, görevdeki can dostlarımızın durumu. Lütfen ama lütfen bu yürüyüşten uzak durun. Eşiniz, çocuklarınız, yakınlarınız katılsın, onlar bize emanet ama siz uzak durun. Bilinçli bir şekilde, aramızdan bir arkadaşımızın inzibat veya polis tarafından alınmaya çalışılması hiç istenmeyen sorunlara neden olur. Katılmanız iyilik değil, kötülük getirir. Gönlünüzün bizimle olduğunu biliyoruz. Daha fazlasına gerek yok. Öncelikle görevinizi en iyi şekilde yapmanız, sonra da ailenizin ekmek parasını kazanmanız şart. Sizin bu iki göreviniz her şeyden önemli. Günü gelir, emekli olur, aramıza katılırsınız. Ama şu anda bize ve kendinize zarar verirsiniz.

Biz, başka toplumlar-topluluklar gibi değiliz. Biz başı bozuk bir topluluk değiliz. Bizim amacımız kırmak, dökmek, yıkmak değil. Bize yakışan bir vakar içinde yetkililere duyuramadığımız sorunlarımızı kamuoyuna duyurmak amacımız. Öfkelenebilir, kırgın olabiliriz, tüm bunları içimize atacak ve asla taşkınlık yapmayacağız. Güvenlik güçlerine azami destek verecek ve yardımcı olacağız.

TEMAD Başkanı, her ne olursa olsun “bizim” başkanımız. O nedenle o meydanda tepki göstermeyeceğiz. Kol kırılsa da yen içinde kalacak.

Birbirimize sahip çıkmalıyız her anlamda; çünkü biz kimsesiz ve kimsenin ilgilenmediği bir toplumuz!

Yolumuz açık olsun
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

07-10-2010 18:01 Hüseyin SAVCI
07-10-2010 18:01. ..
Okunma Sayısı 1243    
Okuyucu yorumları (2)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan msezek
08-10-2010 01:31,
 
...
Herkes yanındaki ve kendine sahip olsun.Provakatörlere ve provakosyanlara alet olmayalım.Artık hiçbir provakosyon gizli kalmıyor, boşuna kimse kendini zedelemesin derim ( anlayan anlar).
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
07-10-2010 22:07,
 
VAKURLU OLMALIYIZ
TEMAD ANKARA'daki arkadaşlarımızı emniyet için görevlendirmeli gerçi biz birbirimizi 40 metreden tanırız ama birlikte gelenler birlikte hatta mümkünse kol,kola yürüsünler TEMAD yöneticilerini gerektiğinde eleştiririz ama mitingte onlara tek kelime olumsuz söz söyleyen bu zümreye en büyük kötülüğü yapar; Sn:Savcı'nın bu uyarısı çok önemlidir. Vakurla bu yürüyüşü tamamlamalıyız
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >