cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Ankara, umut sende, iş başa düştü farkında mısın? PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 01 Ekim 2010 )
 

ankara.jpg 09 EKİM 2010,  Emeğe saygının, kendi emeğine saygısı olanların buluşma günü.

Genelkurmay’ın açıklamasına göre “Gayrı memnunların” demokratik haklarını kullanarak “E, yeter ama!” diyecekleri gün.

İzmir’den ANKARA otobüsle gidiş-geliş 20 saat, Eryaman’dan, Batıkent’ten Sıhhiye’ye metro ile gidiş-geliş 20 dakika…

Maddi boyutu, zorluğu da öyle…

En az dışarıdan gelecek olanların zorlukları Ankara’dan geleceklerin on katı.

Meslekteki zorlu yılların tükettiği bünyeler “yorgun”; tansiyon, şeker, kolesterol, mide sorunu var çoğumuzun. Ben orta kuşaktan sayılırım, Anamur’a torun görmeye gidip geldiğimde kendime gelmem bir hafta sürüyor neredeyse…

Ama, Ankara’da yaşayan meslektaşlar için kolay. İki otobüs bileti ve iki saat zaman ayrılacak o kadar. Ankara bu mitinge ev sahipliği yapıyor, kilometrelerce öteden gelen meslektaşlarımızı yalnız bırakmak bize yakışmayacak…

Yıllarca sustuk, susturulduk…

Bu gün haksızlıklara hayır demek için gelin…

Yıllarca görmediğiniz meslektaşlarınızı görmek için gelin...

Topluma umut olmak, umutları yeşertmek için gelin...

Yıllardır bize yalan söyleyenlere “Sana inanmıyorum, yalan söylüyorsun” demek için gelin…

Tek başımıza duyuramadığımız sesimizi toplum olarak duyurmak için gelin...

Daha güçlü, haksızlıkları ortadan kaldırarak kenetlenmiş Türk Ordusu için gelin...

Gelmemek için bahane aramak yerine, gelmek için çare arayın…

Mutlaka gelin!

Yazıyoruz, çiziyoruz, ama ulaştığımız insan sayısı belli. Bu sitenin en okunan yazarı, en akıcı kalemi olan M.Ali KILIÇ Ağabey’in yazılarına baktım. (Onun gibi yazabilsem, ayda bir değil, günde 16 saat yazarım) Okunma sayısı 600-800 arası. Yani ulaşabildiğimiz insan sayısı maalesef bu kadar.

Buradaki çalışmalarımız fayda sağlar ama yetersiz, TEMAD’ın üyelere ulaşmada yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sırf bu amaçla gittiğim Gölbaşı'nda bir çok meslektaşın habersiz olduğuna üzülerek tanık oldum.

Sayın TEMAD Başkanı ve Ezeli Ebedi Başkanım M.E, birlikte her şeyi hallediyorlar her şeyi biliyorlar, ama ben gene de söylemiş olayım; Ankara’daki üyelerin adreslerine mektup göndermek için henüz geç değil.

Ne söylersek söyleyelim, kâle alınmıyor ama, bu miting sadece bir hafta sonrasına, 17 EKİM 2010 tarihine, TEMAD’ın kuruluş yıl dönümüne alınsaydı, Anıtkabir’e 67 kişi değil de bin kişi ile gitsek, oradan da ABDİ İPEKÇİ parkında buluşsaydık çok daha görkemli olmaz mıydı?

Bin kişi ile gitseydik haber olurduk, 67 kişi ile gidince olsa olsa teferruat oluruz. Kuruluş Gününe kimi getireceksiniz şimdi? Nasıl getireceksiniz?

Sayın Başkan… Daha önce de tanık oldum, çok konuşuyorsunuz ve insanları sıkıyorsunuz. Asıl konu kayboluyor, bu miting kamuoyuna açık bir miting, detaya hiç gerek yok…

Aldığımız üç kuruşu fazla gören ciddi bir “kitle” var. (Bu KİTLE sözünü siz ve ezeli-ebedi başkanım M.E. kullanıyor sadece, bir de ben kullanayım dedim aranıza kabul ederseniz.) En fazla 6 madde ve 15 dakika…

İnanın biz sizin engin birikiminizin farkındayız… O nedenle “kısa ve öz” bir konuşma bekliyoruz.

Evet Ankara! Umut sende, görev sana düşüyor, gayret sana düşüyor…

Vicdanına, aklına, yüreğine bir danış ve  SIHHIYE’de buluşalım.   
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

01-10-2010 12:31 Hüseyin SAVCI
01-10-2010 12:31. ..
Okunma Sayısı 992    
Okuyucu yorumları (6)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan Ramazan TEKELİ
06-10-2010 23:39,
 
...
Sn. Savcı, 
 
Bizlerin asla böyle bir mitingin dışında kalması düşünülemez. Kaldı ki,bu mitingin başarısı için yapılan samimi önerilerin yerini bulmadığı gibi, şüpheyle bakıldığını ne yazık ki gördük. Uzun lafın kısası, zor bir toplum mensuplarıyız. 
 
Mitingin başarılı olmasından başka bir seçeneğimizin olmadığı gibi, tüm gücümüzle büyük bir kalabalıkla, muhataplarımıza bu ülkede biz de varız diyerek isteklerimizin gür bir sesle kamuoyuna duyurulması için çaba sarf edenlerden birisiyiz. 
 
M.E. ile karşılıklı atışmalarımızı bir kenara bırakarak ve her şeye rağmen Ankara Delegesi ve aynı zamanda Ankara platformunun üyesi üç değerli arkadaşımızla birlikte, Genel Merkezimize moral vermek, yapılan hazırlıklar hakkında bilgi almak, bizlerin yapabileceği bir şey olup olmadığını sormak için ziyarette bulunduk. 
 
Görüşmelerde, konuşma metininden ve konuşmacılardan tutun da mitingle ilgili genel konulara değindik. Tüm hazırlıkları yaptıklarını ifade ettiler. Konuşma isteğinde bulunan üyelerimizin fazla olması nedeniyle, hiçbirine yer vermediklerini, kamuoyunda farklı algılanmaması için siyasilerden hiç kimseyi davet etmediklerini ifade etiler. Kendi görüşlerimizi ifade ederek fazla vakitlerini almamak için başarılar dileyerek ayrıldık. 
 
Mitingin başarılı olması dileğiyle, tüm üyelerimizi ve yakınlarını bir kez daha mitinge davet ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.
 
 

Yazan davacı
03-10-2010 00:56,
 
...
Resmi belgelerde 450 emekli Assubayın ikamet ettigi Ordu ilinden toplam altı arkadaşla yola çıkacağız kısmet olursa, kalan 446 arkadaşımızın önemli işleri varmış.Böyle vurdumduymazlık olur mu, bu arkadaşlar lafa gelince mangalda kül bırakmazlar,bu önemli günde meslektaşlarına omuz vermeyip de ne zaman vereceksin?
 
 

Yazan msezek
01-10-2010 19:34,
 
Marka'n Asb.Marka'na sahip çık.
Şu an iyi bir işin olabilir, iyi bir aşın olabilir ama markan sonsuza dek Asb. olarak kalacaktır. 
Önemli olan bu markayı yüceltmek, geliştirmek olmalı.  
O gün bu gündür ve bu fırsat iyi değerlendirilmelidir,
 
 

Yazan fahri3781
01-10-2010 19:33,
 
...
TÜM ASSUBAY CAMİASINA BAŞARILAR DİLİYOR YÜREKTEN DESTEKLİYORUM ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
 
 

Yazan Arif ASLAN
01-10-2010 18:51,
 
ZAMAN GEÇ DEĞİL
09 Ekim 'de her türlü şartlarını zorlayarak Ankara'ya gelecek arkadaşlarımızın sayısı 5 bin civarında.Ankara'da ikamet eden emekli arkadaşlarımızın sayısı 20 bin ,eş ve çocuklarını düşünürsek en az 60 binlik bir potansiyel var.Temad Genel Merkezin 10 bin lik bir katılım tahmini var.Bunun anlamı 5 bin civarında Ankara'dan katılım olacak. 
Değerli arkdaşlarım katılım durumuna göre şubelerinin durumunu değerlendireceğiz diyen Temad yönetimi,Ankara'dan katılımları nasıl yorumlayacak.Şubelerini tehdit eden bir yönetim ,iyi bir organizyon yapabilseydi.Ankara'daki miting en az 50 bin katılımla yapılabilirdi.Ankaradaki mitingin 50 binlik katılımla yapılması ihtimali var ,zaman geç değil.Saygılarımla
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
01-10-2010 17:33,
 
Testi kırılmadan
Sevgili Hüseyin Savcı, 
Mitingin eylemlerle desteklenmesi gerektiğine inanmamıza rağmen koşulsuz destek verdik iyi niyetimizi ve desteğimizi uzattığımız eli tutmamalarına rağmen devam ettiriyoruz. Uyarı ve önerilerimiz mükemmele ulaşmayı amaçlamaktır. Birçok arkadaşımızın sağlık ve ekonomik sorunları olmasına rağmen şartları zorladığını biliyoruz, sizin de belirttiğiniz gibi Ankara'da ikamet eden arkadaşlarımızın mazereti olmamalı.TEMAD yönetimi de sorumluluk bilinci ile organizasyonu önerilerimizi dikkate olarak yapmak zorundadır. Elinize yüreğinize sağlık.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >