cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

OLMUYOR SAYIN BAŞKAN !.. PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Çarşamba, 29 Eylül 2010 )
 
Ne yapmak istediğinizi anlamak mümkün değil!...

olmuyor.jpg Yıllarca tahakküme varan haksızlıklara uğrayan Assubaylar sorunlarının çözümünde UMUT olarak gördükleri derneklerinden gerekli ilgiyi görememenin hayal kırıklığını yaşıyorlar.

Sn.Başkan, siz eleştiriye tahammül edemiyorsunuz. Bu nedenle, yıllardır sönen mücadele ateşini yeniden yakan, mücadelemize  büyük destek veren, sorunlarımızı her platformda dile getiren, arkadaşlarımızın umutsuzluk ve boşvermişlik gömleğini üzerlerinden atmaları için gayret gösteren, üstelik bunu hiçbir kişisel beklentisi olmadan yapan sitemiz ve üyelerini muhalif ilan ederek başarısızlığınızı gizleme kolaycılığa kaçıyorsunuz...

Biz muhalif olarak sizleri eleştirirken, MEMAD diye bir derneği mi destekliyoruz?

Kaldı ki, demokrasilerde muhalefet olmadan iktidar olmayacağı gibi; siz yönetiminde üye iken genel başkanınızı TEMAD dergileri arasında gönderdiğiniz mektuplarla eleştirip üyelerinize şikayet ettiğinizi, Genelkurmay Başkanı'ndan iki yıl önce 11 kez randevu alamayıp mektup bıraktığınızı, bizzat başkan yardımcınız TEMAD sitesinden "düne kadar önemsenmeyen bir dernek iken bugün saygın bir yerimiz oldu" açıklaması yaptığını ne çabuk unuttunuz?

Bunu kime borçlusunuz?

Bunu bizlere, üyelerinize borçlusunuz!

Hiç kimse eleştirilmiyecek kadar mükemmel değildir. Eğer eleştirilmiyorsanız temsil  ettiğiniz toplum sizden umudunu kesmiştir. Bu gerçeğe rağmen siz üyelerinizi yok sayma gafletinde bulunmaya ne yazıkki ısrarla devam ediyorsunuz…

Geçen yıl MAYIS ayında miting kararı aldığınız zaman sizi uyardık; "lütfen teşkilatlarınıza danışın, onların desteğini almadan vereceğiniz karar bu zümreyi güç durumda bırakır, ayrıca miting ses getirecek eylemlerle desteklenmelidir, miting için asgari 5 bin kişinin olması gerekirken 40-50 kişilik gönüllülerle büyük illerimizde eş zamanlı mitingler daha çok ses getirir" dedik. Önerilerimizde haklı olduğumuzu anlamanıza rağmen önerilerimize  kulak tıkayıp miting  kararı aldınız.

Teşkilatlarınızın ve meslektaşlarınızın önerilerini dikkate almadan karar almanıza rağmen, eyleme adeta susayan meslektaşlarımız miting kararını açıkladığınız gün 'eylemlerin de yapılması' arzumuzu belirterek destek verdiklerini açıkladılar .

Bu coşkuya antidemokratik bir şekilde derneklerden ihraç ettiğiniz üyeleriniz de katıldılar! Sitemizin tüm yazarları köşelerinde eyleme destek verdiler. Yorumlarla ve mesajlarla meslektaşlarımız 9 EKİM’DE ANKARA'DA MİTİNGTE BULUŞMA ÇAĞRISI YAPTILAR. SİTE YÖNETİMİ 10 EKİM TARİHİNE KADAR ELEŞTİRİLERİ YAYINLAMAMA KARARI ALDI.

Peki siz ne yaptınız?

Yapılabilir dediğiniz eylemler konusunda teredütleri giderecek, meslektaşlarımızın mitinge ilgisini arttıracak birlik çağrıları yerine; sitede ve mahalli basına intikal eden açıklamalarınızda kamuoyunu hatta bizleri bile ilgilendirmeyen polemiklere yer verdiniz. İmalarla şubelerimizi meslektaşlarınızı suçladınız. Toplumun tepkisini çeken sanal Mahmut ve rüzgar gülleri ile şubelere haddini bildirmeye çalıştınız. Hukuka aykırı ihraç edilmelerine rağmen mesleklerine saygı gereği mitinge destek veren arkadaşlarımızı şimdiden günah keçisi olarak ilan ettiniz.

Unutmayın ve suçlu aramayın bu mitingin başarısı kadar başarısızlığı da sizindir.

Arkadaşlarımızı peşin hükümle suçlamayı, Ankara'da yüksek volümlü ses cihazları ile mitinge üye davet etmek gibi uç uygulamaları bırakınız ve  TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI KUCAKLAYIP BİRLİK ÇAĞRISI YAPINIZ...

Mitingte özellikle bizlerin imtiyaz ve daha fazlasını değil; ADALET-EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGI talep ettiğimize vurgu yapın, haklarımızı ziyaret ettiğiniz makamlarda yaptığınız gaflarla değil  hukuki gerekçeleri ile anlatın !..

AKSİ HALDE HAYALİNİZ OLAN MİLLETVEKİLLİĞİ ŞÖYLE DURSUN, BU ZÜMRE SİZİN MİLLET MECLİSİ ÖNÜNDEN GEÇMENİZE DAHİ İZİN VERMEYECEKTİR.

Mücaadeleye kendini adamış bir meslektaşınız, bir üyeniz olarak arkadaşlarım adına sizden istirham ediyorum; TÜM KIRGINLIKLARI TEREDDÜTLERİ GİDERECEK BİR AÇIKLAMA YAPINIZ.

KENDİMİZE SAYGIMIZ GEREĞİ  9 EKİM'DE ANKARA'DA  OLALIM VE SESİMİZİ DUYMAYAN KALMASIN.

Saygılarımla.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

29-09-2010 01:38 Ersen Gürpınar
29-09-2010 01:38. ..
Okunma Sayısı 1198    
Okuyucu yorumları (10)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan ZekaiAĞRI
04-10-2010 16:13,
 
...
Ben bugün CNN TÜRK'de programa katılan sayın başkanın ne demek istediğini veya ne anlatmak istediğini anlamadım eğitim hakkı mı istiyoruz yoksa anayasal haklarımızı mı? Temsil veya görev tazminatı- 1 /4 kademesini meslek yüksek okulu olmasından dolayı 9/2' sinden başlanılmasını mı bu güne kadar gerekli mercilerin görevleri gereği çıkarmadıkları yasaları mı? ALLAH'tan imdada Sn.Umur TALU yetişti...
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
04-10-2010 15:06,
 
BİR FIRSAT DAHA KAÇTI !..
Saygıdeğer Meslektaşlarım, 
 
TEMAD genel merkezi yönetimi desteği yalakalık olarak değerlendiriyor, oysa bizim eleştirilerimizde,önerilerimiz de daha mükemmele ulaşma gayesi var! KANAL D gibi can alıcı bir programda Sn.Başkan, "Assubaylar mayın temizlesin" gibi uç bir konuya değinerek o fırsatı kullanamadığını hatırlıyorsunuz.  
 
TEMAD sitesinde mitingte dile getirileceği bildirilen 39 maddeyi görünce "EYVAH" dedim. Birçok lüzumsuz konu gündeme getirilirse büyük bir fırsatı kaçırırız endişesi ile bu konuda öneri ve uyarılarımızı yaptık. 
Muhalif hatta düşman ilan edildik,görüyoruz ki değişen birşey ne yazık ki yok!  
 
Emeği geçenlere teşekkür borçlu olduğumuz bugün CNN TÜRK'deki programda Sn.Başkan sorunlarımızdan bahsederken "Ben dışarıdan liseyi bitirdim okumama komutanlar izin vermedi bu yüzden 2'nci dereceden emekli oldum" sözü ile bizim ortaokul mezunu olarak değerlendirilmemize neden olup akıllarda soru işareti bırakmıyor mu?  
Biz ortaokul mezunumuyuz ki dışarıdan lise bitirdik? ( Hazırlama kaynaklılarımız meslek lisesi muadili dışarıdan sınıf okuluna girenler de zaten lise mezunu) Kaldı ki Lise mezunu Devlet memurları gibi bizler de birinci dereceye yükselmekteyiz.  
 
-BİZLER İMTİYAZ VE AYRICALIK DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ, BİR ÜNİFORMASI DA KEFEN OLAN ASSUBAYLAR BÜRO MEMURLARI İLE AYNI DERECEDEN GÖREVE BAŞLIYOR  
-TÜM YÜKSEK OKUL MEZUNLARI 1/4 DERECEYE ULAŞTIKLARI HALDE BU HAK BİZE VERİLMİYOR 
-NE HAK ETTİĞİMİZ TAZMİNATI NE DE DENGE TAZMİNATINI ALAMADIK 
-EM.SAN.MD.70'TEKİ ORANLARDAKİ ADALETSİZLİK NEDENİYLE BİR DERECE ARASINDAKİ % 40 MAAŞ FARKI ADALETSİZLİĞİ SÖZLERE RAĞMEN DÜZELTİLMEDİ 
-PERSONEL KANUNU İLE TÜM SUBAYLAR 4 YILLIK HARP OKULU MEZUNU GİBİ İNTİBAK GÖRMELERİNE RAĞMEN ASB.MYO YASASINDAN ÖNCE MEZUN OLAN ASSUBAYLARA ASB.KAYNAĞI OLAN MYO MEZUNU İNTİBAKI YAPILMADI 
-SOSYAL TESİSLERDE SAYILARIMIZLA TERS ORANTILI VE KALİTESİZ HİZMET ALIYORUZ 
-OYAK TÜM ÜYELERİNE HİSSE SENEDİ VERMELİDİR 
-AİHM KARARINA RAĞMEN GÖREVDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZIN AMİRLERİN KEYFİ KARARLARI İLE ŞAHSİ HÜRRİYETLERİ KISITLANIYOR gibi çarpıcı ifadeler niçin kullanılmıyor? 
 
Program yapıcısı ve Sn. Talu imdadımıza yetişti, kendilerine minnettarız onlar bizi daha iyi ifade ettiler, inşallah aynı hataları mitingte tekrarlamayız. TEMEL SORUNLARI HUKUKİ GEREKÇELERİ VE ÇARPICI ÖRNEKLERLE KISA VE ÖZ OLARAK DİLE GETİRMELİYİZ.  
 
 

Yazan Rafet Duran
01-10-2010 00:50,
 
...
Saygıdeğer Ersen Abiciğim; 
 
Sayın TEMAD Başkanının mitingte dile getirilecek konu başlıklarını okudum. Dile getirilmesi gereken hiçbir eksik konu bırakmamak, kimseyi küstürmemek ve yapılacak olan eleştirilere maruz kalmamak adına 39 maddelik bir konu başlığı tesbit edip yayınlamış olabilir. Ben bu düşüncede ise anlayışla karşılıyorum. 
Ancak sizin tesbit ettiğiniz sakıncalara aynen katılıyorum. Bu nedenle sayın başkanın, bence, 11-14-16-17-18-19-28-30-31-33- 34-35-36-37--38 nci maddede belirtimiş olduğu konuların miting meydanında duyması gerekenlere anlatmaya çalışması gereksizdir. Sanıyorum çoğu meslektaşlarım da aynı görüştedir.  
 
Yukarıda yazılı maddelerde belirtilen hususların da sizin de belirtiğiniz gibi yetkililerin önüne konacağı mekan miting meydanı olmaması gerekir. Sanıyorum başkan da bu konuda da sizi yanlış anlamaz. Saygılarımla.
 
 

Yazan Bizdenbiri
30-09-2010 23:36,
 
YERİNDE TESPİT!
Sn.Gürpınar yine tam zamanında ve yerinde bir tespit ile önerilerde bulunmuş; lütfen tüm değerli site okurları bir kez daha 39 madde ile basın önüne çıkılacak konuları TEMAD sitesinden bir okusunlar! 
Şahsen; "ask.hst.doktorların döner sermayeden aldıkları payın bizlere de verilmesi; basındaki yazılara cevaplar verilmemesi; Astsubay açılımı; tanınmış kişi kimlik kartlarının verilmesi(ne demekse)" v.b.-v.b. konuları bu miting ile ilişkilendirmekte ciddi bir güçlük yaşıyorum!! 
Eğer bu mitingte her aklımıza geleni ölçüp tartmadan; bu sorunların,hiç ön bilgisi olmayan kamuoyu tarafından nasıl algılanacağına bakmadan; aklımıza geleni,sizlere söyleneni çala kalem yazıp da mitingte seslendirirseniz; vah ki ne vah!! 
Burada seslendirilecek konu başlıkları 5; bilemedin 6 başlığı geçmemeli..Somut ve objektif kanıt-kanun ve ölçütlerle desteklenmeli;gündeme getirilen bu başlıkları basında okuyan sıradan bir vatandaşın "onay ve desteğinin" alınacağından emin olunmalıdır.. 
Kalkıp miting meydanında,"TANINMIŞ KİŞİ KİMLİK KARTLARININ ASTSUBAYLARA DA VERİLMESİ"ni talep eder ve seslendirirseniz,mitinge katılan tüm Astsubayların birbirlerine bakıp "BU DA NE!" diye aralarında tahmin yürüteceklerine emin olunuz!! 
 
Akıl ve sağduyunun galip gelmesi dileklerimle.. 
Selam ve saygılar..
 
 

Yazan ÇETİN1982
30-09-2010 23:12,
 
GÖZ ÇIKARMAYALIM
Genel Başkan Sayın Mustafa EROL söz konusu tarihte KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMASIN.Bizler onur mücadelemiz adına 09 EKİM 2010 tarihinde ANKARA'daki yerimizi almalıyız. Bu konuda onur mücadelesi veren tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
30-09-2010 22:33,
 
Mitingte dile getirilecek konular
Saygıdeğer Arkadaşlarım;  
TEMAD Gn.Mrk. mitingte dile getireceği konuları açıklamış 39 maddenin yarıdan çoğu teferruattır,elbette önem taşıyan hususlar var ama bunlar genelkurmay ile istişare edilerek halledilebilinir;  
 
Gereksiz açıklamalar ve teferruat kamuoyu ve basının ilgisini çekmez,önemsenmez,akılda kalmaz  
 
BİZİM ÖZLÜK HAKLARIMIZLA İLGİLİ TEMEL KONULAR-SOSYAL TESİSLER hukuki gerekçesi ve örnekleri ile verilmeli Toplu kamp tahsisi B tipi poliklinik zaten komisyonlarda olan silah ruhsatları, boş askeri binaların derneklere tahsisi,orduevi salonlarından kira alınmaması gibi birçok tali ve protesto mitinginin ruhuna aykırı konularla kafalar karıştırılmamalı;  
 
Antidemokratik yasaların (As.Ceza gibi) değişmesi istenerek OYAKIN TÜM ÜYELERE KATILIMLARI NİSPETİNDE HİSSE SENEDİ VERİLMESİ gibi önemle konulara vurgu yapılmalıdır.Özet olarak bizlerin daha fazlasını veya imtiyazı değil ADALET-EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGI'yı talep ettiğimiz vurgulanmalıdır.  
Sesimizin duyurulması ve yanıt almamız dilekleri ile saygılar sunuyorum
 
 

Yazan martı
30-09-2010 10:56,
 
martı
Sayın Gürpınar, 
 
Siz hiç moralinizi bozmayın. Meyve veren ağaç taşlanır... 
Oysa gün birlik günü olmalıydı. 10 Ekim'e kadar eleştirilere ara verilmeliydi. Çok yazık ve biraz da ayıp olmuyor mu? 
Şu anda herkese düşen görev koşulsuz destektir. Güçler birleşirse başarı ortaya çıkar.Bu zümrenin desteğinize her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Çünkü fikir üreten ve liderlik yeteneği olan ,kendini geliştirmiş bir kişisiniz. 
Her türlü özveriniz Assubaylık onuru içindir. Miting fırsatının bu haliyle de olsa ses getireceğine,hedefine ulaşacağına inanın. 
Önemli olan çoğunluğu sağlayabilmektir. Saygılar. 
------------------------------ ------------------------------ ---------------------- 
YÖNETİCİ NOTU.  
Sn.Üyemiz Sn.Gürpınar'ın yazısı mitinge daha fazla katılımı sağlamak adına TEMAD Gn.Başkanı'nı birlik ve beraberliğe davet eden bir yazıdır. Eleştirinizin hedefi TEMAD yönetimi mi, yoksa başka birisi mi şahsen anlamakta zorlandım keşke açık olarak belirtseydiniz. 
Birlik ve beraberlik adına bu site mitinge zarar verebilecek eleştirileri sizlerin hoşgörüsüne sığınarak 10 Ekim'den sonraya erteleme,yayınlamama kararı aldı ve uyguluyoruz; iyi günler dilerim.  
 
 
 

Yazan yusuf
30-09-2010 07:45,
 
BİRLİK GÜNÜ
Gün,birlik günüdür.Her şeye ve herkese rağmen mitinge katılalım. ADALET,EŞİTLİK,İNSAN ONURUNA SAYGI İÇİN. İnanıyorum ki daha sonra da konuşacak çok şeyimiz olacaktır.Özellikle Ankara'daki meslektaşlarımıza rica ediyorum, meslektaşlarımızı bilgilendirelim ve mitinge katılmalarını sağlayalım,silkinip harekete geçelim,belletilmiş çaresizliği üzerimizden atalım. Unutmayalım ki,emek olmadan yemek olmaz.Selamlar.
 
 

Yazan Mustafa Levent
29-09-2010 23:32,
 
...
Değerli büyüğüm kendinizi boşuna üzüyorsunuz , siz birlik çağrıları yaparken Mahmutlar yine başroldeler,Tuncer Küçük arkadaşımızı Anıtpark'ta karşılama cesareti gösteremeyenler onu karşılayanlara vicdansızca, "karşı grup" diyebiliyorsa söyleyecek söz bulamıyorum. Boşuna, katran kaynamakla şeker olmazmış, mücadeleyi kişisel çıkarları için kullananlara yazıklar olsun, lanet olsun, belirttiğiniz gibi kendimize saygı gereği durumu elverenler mitinge katılmalıdır.
 
 

Yazan Bizdenbiri
29-09-2010 22:05,
 
TAKMAYIN SAYIN AĞABEYİM!
Takmayın..Aldırmayın! Üzerinde bile durmayın! Bunlar çok doğal değil mi?? 
 
Siz kalkıp;tabiri caizse-dürtüp; TEMAD'ın "Dünya Gaziler Federasyonu"na katılmasının yollarını yazar-gösterirseniz; 
-Tabii ki vizyonu "televizyon" zannedip; akıcı İngilizceleri ile buraya katılanlar "boy boy resim" yayınlar! 
 
Tutup;Sn.TALU gibi değerli gönül dostlarına sorunlarımızı aktarıp gündem olmasını sağlar;kamuoyu oluşturulmasına var gücünüzle katkı sağlarsanız;tabii ki Mahmut ERDEM gibi "rumuz"ların karanlık gölgelerinde vızıldarlar! 
 
Yaptıklarınızla; söylemlerinizle;eylemlerinizle aydınlık; anlamlı; ayakları yere basan; ve en önemlisi destek gören işler yaparsanız tabii ki hedef olacaksınız; doğal değil mi? 
 
Biliyorum,içiniz kan ağlıyor,üzülüyorsunuz..Ve bu yazıyı yazma gereği duydunuz! Üzülmeyin sayın ağabeyim!Biz kartvizitlerin anlamsız;makamların ne CÜCELERE koltuk; iki beylik lafla kendini "büyük" addedenleri çok; hem de çok gördük! 
Sanmayın ki ;Mahmut ERDEM rumuzuyla da; kendi adı ile yazan "Sazan"ların, içi boş "BÜYÜK HARFLERİ" büyük gölge yapmakta! 
"GÖLGE YAPMA;İHSANIN SENİNLE KALSIN! 
Bizim Mahmut ERDEM'e sığınanlara değil;mangal yüreklilere saygımız, itimadımız, ihtiyacımız var. 
Bunlar, çok doğal değil mi????...Varsın Mahmutlar da olsun; 9 Ekim'de onların "arkasında" sizin yanınızdayız!.. 
Müsterih olun! 
 
Selam ve sevgiler..
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >