cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Dağ Ne Doğuracak? PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Çarşamba, 22 Eylül 2010 )
 

Yolsuz – çulsuz adam yolda ciddi miktarda  bir para bulmuş. Bir kısmını harcamış  ama, içinde hep bir tereddüt varmış; “bu şans benim olamaz, bir yanlışlık var bu işte!” diyormuş kendi kendine.

Yolda keyifli keyifli yürürken lüks bir araba durmuş. Arabadaki dekolte giyimli genç ve güzel bayan arabasına davet etmiş adamımızı. Adam inanılmaz mutlu ama içinden hep aynı şey geçiyor; “bu şans benim olamaz, bir yanlışlık var bu işte!

Birlikte yemekler yenmiş. Genç bayana hediyeler alınmış. Genç bayan sorular sormaya başlamış. Kimsin? Nesin? Bol para harcıyorsun. Değirmenin suyu nereden geliyor? Vs. Adam yolda para buldum diyememiş… Kendince bir hikaye anlatmış; “Harcadığım kendi param” demiş.

Der demez de genç bayan, polis kimliğini çıkarıp adamımızın burnuna dürtmüş… “Polis! seni piyasaya sahte para sürmekten tutukluyorum, konuşmama hakkına sahipsin” vs vs.

Adam çok şaşırmış ve üzülmüş ve dudaklarından şu kelimeler dökülmüş; “Evet işte bu benim şansım

dag-fare-dogurdu.jpg TEMAD Yönetiminden gecikmiş bir eylem kararı çıktı. Site olarak koşulsuz sahiplendik, kişisel olarak sahiplendik. Yönetimin hatalarını, üzerindeki vebali, başarısını, başarısızlığına ilişkin tartışmaların hepsini 10 Ekim 2010 tarihine erteledik. Sorunları dondurduk!

Çoğumuzun zihin kıvrımlarında bir tereddütün gölgesi vardı; “bu şans bizim olamaz!

Derken BALÇOVA’nın açıklaması gündeme düştü… Sanırım çoğumuzun aklından geçti, “İşte bu bizim şansımız!

Acı ama bizim gerçeğimiz!

Herkesin bu konu üzerinde ciddi olarak düşünmesi gerekiyor. BALÇOVA’nın tutumu tereddüt içindeki başka şubeleri de tetikleyecektir. Katılma isteği içindeki şubelerin de isteği kırılacak, toplumdaki olumlu hava olumsuza dönecektir. Bu çok kötü bir şey!

Sivil havacılıkta “geriye dönülemeyecek” bir nokta vardır. Ankara’dan İstanbul’a gidecek yolcu uçağı bir sorun olduğu takdirde söz gelimi BOLU’ya kadar ANKARA’ya döner, BOLU’yu geçtikten sonra İstanbul’a devam etmek durumundadır.

Meydan yanlış yapsın, kule yanlış yapsın, yolcu yanlış yapsın artık geri dönülemeyecek nokta geçilmiştir.

TEMAD Yönetimi belli ki tabanın sesine –mutad olduğu üzere- kulak vermeden, sivil toplum örgütü mantığından, anlayışından uzak bir tutumla kimse ile görüş alışverişinde bulunmadan bir karar almıştır ve öyle görünüyor ki, bazı şubelerin hala bilgisi yok!

Eylem konusu da öyle, artık geri dönme şansı yok, TEMAD BALÇOVA Yönetimi sağduyu ile, geniş düşünerek kararını gözden geçirmelidir. Genel Merkez TEMAD Yönetimi de TEMAD BALÇOVA Yönetiminin endişelerini gidermeli, görüşlerini dikkate almalı, uzlaşı sağlanmalıdır!

Yapmayın arkadaşlar, haklı olmak değil, haklı kalmak önemli. TEMAD BALÇOVA haklı ise haklı kalmalıdır.

Bir konuya çok değerli TEMAD BALÇOVA Yönetiminin dikkatini özellikle çekmek isterim. Siz TEMAD Şubesisiniz, TEMAD ile organik bağınız var, ben dernekten atılmış biriyim ve ben size bu konuda ricacı oluyorum. Bu durum bile kararınızı gözden geçirmenizin gerekli olduğunu düşündürmez mi?

Yazının başındaki soruya dönelim; dağ ne doğuracak?

TEMAD Genel Merkez ile TEMAD BALÇOVA Yönetimi uzlaşırsa bu dağ aslan doğurur, uzlaşamazsa , hiç şüpheniz olmasın  fare doğurur, hem de fındık faresi !..

Karar sizin!

Not: Ezeli ve ebedi başkanım M.E. yine sahnede… Arkadaşlarımdan dileğim,  kendisine vereceğiniz değer, göstereceğiniz ilgi  “SARHOŞ KUSMUĞU” na verilen değer kadar olsun. Görmeyin, duymayın,bakmayın, ilgilenmeyin… Burnunuzu tutup geçin… Hiç değilse bu sefer yapalım bunu.LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

22-09-2010 17:09 Hüseyin SAVCI
22-09-2010 17:09. ..
Okunma Sayısı 917    
Okuyucu yorumları (6)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Adilhan
24-09-2010 09:08,
 
SENEDE DEĞİL "BEŞ SENEDE BİR GÜN"
Demokratik olduğunu, kitle örgütü olduğunu savunan bir örgüt bir eylem kararı almadan,şubeleri ile şubeler de üyeleri ile görüşüp,tartışıp kritik yapıp öyle karar alması gerekirken bunu yapmadan tepeden inme eylem kararı alınınca bu olumsuz sonuçların doğması kaçınılmaz oluyor. Bizler de aylardır eylem eylem diye yırtındıktan sonra alınan bu kararı ayakta alkışlamak zorunda kalıyoruz.Gönül isterdi ki her üye her şube eylem konusundaki fikirlerini düşüncelerini, görüşlerini açıklayarak eylem kararına katılabilselerdi.Kimse zamanın kısıtlılığı mazeretine sığınamaz çünkü bu eylem ertelenmiş bir eylemin yaşama geçirilmesidir. Zaman bir emekli örgütü için kullanabileceği kadar çoktur.Çok çok iyi planlama yapılabilir,dört dörtlük bir eylem ortaya konulabilirdi.Şubeler grev kırıcı durumuna düşürülmezdi. Bütün olumsuzluklara karşın bütün şubelerimizin eyleme direkt olarak karşı çıkmaması sevindiricidir. 
Genel Mrk.bütün şubelerin hatta üyelerin görüşlerini dikkate alıp gözden geçirmelidir.Yaşama geçirebilme zamanı yetecek olan destekleyici eylemleri açıklamalı ve uygulamalıdır.İhtiyacı olduğu güç arkasındaki bu bilinçli ve inançlı sınıfın yüreğinde vardır.Yeter ki istemesi bilinsin.Yanlış kişilerden medet umulmasın.Saygılarımla.
 
 

Yazan Altındağ
23-09-2010 23:15,
 
...
TEMAD Genel Merkezi'nin bu kadar desteği yok sayıp önerileri dikkate almaması ve halâ Mahmutları kullanmasını esefle karşılıyorum. Liderler kişisel düşünmez, kin tutmaz, bölücü değil birleştirici olur; kimbilir belki bunun için başaramıyoruz! 9 Ekim'de Ankara'da başkalarının figüranı değil de Astsubay olarak bulunmak üzere esenlikler sizin olsun.
 
 

Yazan Bizdenbiri
23-09-2010 20:57,
 
ORADA OLACAĞIM AMA !..
Orada olacağım,ama Mahmut ERDEM (!) veya zihniyeti için değil; 
 
Olacağım ama ekmeğini yediğim meslek ve Assubay çavuş evlatlarım için... 
Orada olacağım;haksızlık ve adaletsizliklere en azından "ölmeden" bir kez de olsa onurum adına "HAYIR" diyebilmek için.. 
Orada TEMAD üyesi olmasam da olacağım; belki birilerinin SÖZDE değil;ÖZDE üyeliğin ne demek olduğunu anlayabilmesi için ! 
Ve orada olacağım; belki de Mahmut ERDEM'in arkasında (!) olmak için !.. 
Onur ve adalet için birlikte olacağım tüm havacı-denizci-karacı-jandarma ağabey ve kardeşlerimle "biz de varız" diye haykırmak için... 
 
Selam ve sevgilerimle..
 
 

Yazan ahmetçam
23-09-2010 11:00,
 
AKLIN YOLU BİR OLMALI.
Değerli arkadaşlarım, 
EYLEM kararı alınmadan önce TÜM bağlılar ile İRTİBATA geçilip,alınacak MÜŞTEREK kararla hareket edilmesi EN DOĞRU karar ve yoldu.Ancak bugün sayın SAVCI'nın belirttiği gibi GERİ DÖNÜLMEZ bir kavşaktayız.YANLIŞLAR,YAPILACA K YENİ YANLIŞLARLA düzeltilemez.Böyle yapılırsa DAHA BÜYÜK YANLIŞLAR DOĞURUR Kİ bu da CAMAİAMIZA BÜYÜK zararlar verir.Bu durumu HİÇ BİR ARKADAŞIMIZIN istemeyeceği bir gerçektir. 
Bugün hepimiz EL ELE vererek DAHA İYİ NASIL YAPARIZI düşünüp,bunun için GAYRET GÖSTERMEMİZ EN DOĞRU yoldur. 
Eğer BU KEZ DE GÜCÜMÜZÜ GÖSTEREMEZSEK,VARLIĞIMIZI İSPAT EDEMEZSEK,HAKLARIMIZLA İLGİLİ KAZANIMLARI UNUTMAMIZ GEREKECEK,karşımızda olanlara İŞTE BUNLAR BUDUR,BUGÜNE KADAR BİR ARAYA GELEMEDİLER,BUNDAN SONRA DA HİÇ GELEMEZLER diyeceklerdir. 
Lütfen hepimiz bu konuda daha DUYARLI ve SORUMLU hareket edelim Genel Başkanlık gerekli açıklamalarını tüm üyeleri bilgilendirecek YETERLİLİKTE yapmalı,tüm ASSUBAYLAR buna uyarak BELİRTİLEN GÜN VE YERDE HAZIR OLMALIDIRLAR.Bu son ŞANSI İYİ KULLANIP,DEĞERLENDİRMELİYİZ.Sa ygılarımla.
 
 

Yazan yusuf
23-09-2010 08:19,
 
GÖREV GÜNÜ
Değerli meslektaşlarım;9 Ekim günü bizler için tarihi bir gündür.Kişisel kapris ve sorunlarımızı lütfen bu işe karıştırmayalım.Davamız hak arama ve onurlu yaşama davasıdır.Kendimize ve camiamıza yapacağımız en büyük iyilik o gün yürüyüşte olmaktır.Lütfen yürüyüşe odaklanalım.Bilmeyen arkadaşları bilgilendirelim, ilgilenmeyenleri de ilgilendirelim.
 
 

Yazan EMEKLİASSUBAYLAR
23-09-2010 01:31,
 
Olumlu bakmalıyız
Saygıdeğer üyelerimiz miting kararı açıklandığı günden beri SİTE YÖNETİMİ olarak verdiğimiz desteği devam ettireceğiz. 
 
TEMAD yönetiminin eleştiri ve önerilere sessiz kalmamasını diliyor ayrıca Sn.Başkan'a sanalların yazılarına geçit verip imalı suçlamalarla birliği sağlamasının mümkün olmadığını bir kez daha hatırlatıyoruz . 
 
Site yönetimi olarak arkadaşlarımızın hoşgörüsüne sığınarak öneriler dışındaki eleştirileri, polemiklere neden olacak yazıları miting bitimine kadar yayınlamama kararı aldığımızı saygı ile bilgilerinize sunuyoruz.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >