cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİRLİKTE MUTLAKA BAŞARACAĞIZ PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 17 Eylül 2010 )
 

 

teamwork.jpg

Saygıdeğer arkadaşlarım,

Geçen yıl protesto yürüyüşü açıklandığı zaman haklı endişelerimizi dile getirip "Biz yaptık oldu" derseniz sonu hüsran olur dediğimi ve ne yazık ki haklı çıktığımı biliyorsunuz.

Eskişehir toplantısında da yine bu konuda endişelerimi şahsım ve temsil ettiğim TEMAD BALÇOVA yönetimi adına dile getirip;

  • "5000 kişiden az katılımlı  bir yürüyüşü yapmamak yapmaktan daha iyidir. Bu konuyu lütfen iyi planlayıp organize etmelisiniz. Ayrıca protesto yürüyüşü öncesinde veya sonrasında eylemlerin devamlılığını sağlamak için mutlaka çadırlı oturma eylemleri ile desteklenmelidir. Yoksa 24 saat geçmeden unutulur

önerimizde bulunduk. Bu önerimizi bir kez daha yeniliyor ve mutlaka dikkate alınmasını diliyoruz.

TEMAD yönetimi hiç beklenilmeyen  bir zamanda teşkilatların net düşüncesini almadan EYLEM kararını açıkladı. Eleştiri ve önerilerimiz mükemmeli yakalamaya yöneliktir. Kimse öküz altında timsah aramasın! Dost acı söyler!

Umarız bu eylem yasak savmak, günü kurtarmak ve birilerine özel mesaj vermek amacını taşımasın!

BU EYLEMİN MADDİ VE MANEVİ DESTEKÇİSİYİZ. AMACIMIZ, PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNDE SESİMİZİN BİZE YAKIŞAN BİR TARZDA DUYULMASI VE SES GETİRMESİDİR.

Site yönetimi ve üyeleri olarak yardım talebimize maalesef yanıt verilmemiştir!

Eylem, BİLGİ-KARARLILIK-YÜREK ister. Tüm içtenliğimizle başarılar diliyoruz. Basını bilgilendirmek, arkadaşlarımıza destek vermek gibi elimizden gelen herşeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Şubelerin kaç kişi ile katılacakları, uzak mesafeden gelip bir gece dinlenmeyi amaçlayanların konaklamaları, maddi durumu müsait olmayan şubelere nasıl maddi destek verileceği konusunda tereddütlerin giderilmesini bekliyoruz.

TEMAD yönetimi eylem kararını açıkladığı zaman, site yönetimi ve meslektaşlarımızın mesajları sitemizde  30 Ağustos günü ve devamında yayınlanmasına rağmen mücadeleyi araç olarak gören rüzgar güllerinin ahlaksızca laf ebeliği yapmalarının ardındaki düşünceyi arkadaşlarımız değerlendirerek bu konudaki polemiklere alet olmadıklarını da memnuniyetle müşahade ediyoruz.

Kamuoyu ve yetkililer gasp edilen sosyal ve ekonomik haklarımızın bize lütuf olarak sunulduğunu ve bizlerin daha fazlasını talep ettiğimizi düşünmektedirler. Bunun için dağıtılacak bildirilerde, taşınacak pankartlarda "imtiyaz değil adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı talep ettiğimizi" vurgulamalı, basını bilgilendirmeliyiz.

Bizim vatanseverlik duygularımızın daha fazla istismarına izin vermeyeceğiz!

LÜTFEN UMUTSUZLUK VE BOŞVERMİŞLİK GÖMLEĞİNİ ÜZERİMİZDEN ÇIKARARAK HAKLI SESİMİZİ DUYURACAĞIMIZ BU EYLEME KATILMALIYIZ.

Haklarımızı alıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.

YAŞASIN ASSUBAY ONUR MÜCADELESİ VE ONA GÖNÜL VERENLER.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

16-09-2010 17:55 Ersen Gürpınar
16-09-2010 17:55. ..
Okunma Sayısı 902    
Okuyucu yorumları (7)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan kalamaki
21-09-2010 07:20,
 
BAŞARIRSAK NELER OLUR NELER
Değerli Ersen Abi 
TEMAD Bşk.'nın bu yürüyüşü eline yüzüne bulaştırması bizim ayıbımız olacaktır.Bu yürüyüşün başarısızlığı alnımızda bir yafta gibi sürekli kalacak ve bundan sonra bizi hiç bir kimse ve parti itibara almayacaktır.Sorunlarımızın çözümü daha da açmaza girecektir. Bütün kamuoyuna ve Assubay kardeşlerimize bu yürüyüşün duyurulmasında internet bir yöntemdir ama asıl duyuru vasıtası TELEVİZYON ve GAZETELERDİR. Basına bu konu bir şekilde duyrulmalı.Öncelikle bunun gayretini sizden bekleyeceğiz ama bu boyalı basında tanıdığı ve akrabası olan meslektaşlarımız kesinlikle vardır.Bu arkadaşlardan da yardım isteyerek 9 Ekim'deki yürüyüşü manşet yapılmasını sağlayabilir miyiz diyorum.Bence bu konu çok önemli.Aslında bu yürüyüşe basın çoktan balıklama atlamalıydı ama... 
 
Arkadaşlar kanaatımca bu yürüyüşü şubelerin bir çoğu bilmiyor.AYDIN Şube başkanı bile benden duydu''Allah Allah hiç haberimiz yok ya''dedi.Çok ilginç ve düşündürücü.Ey TEMAD başkanı, eğer bu yürüyüşü eline yüzüne bulaştırırsan, unutma ki bu mesleğe ve meslektaşlarına yapabileceğin en büyük kötülük olacaktır.Bu kötülükten ötürü ne şimdiki meslektaşlarımız ne de gelecekteki meslektaşlarımız sizi ve yönetiminizi asla unutmayacaktır.Bu başarısızlığı bir daha kolay kolay kimse toparlayamaz ve bizleri de bundan böyle hiç bir parti ve şahıs itibara almaz.Çok kötü olur çok. Ama bir de başarırsak bu da büyük bir milad olur.Her şey değişir.Hiç bir şey asla eskisi gibi olmaz.Herkese bir cesaret ve kendisine güven gelir.Ondan sonra neler olur neler olur yaşayan görür.Ne olur başarı için herkes el birliğiyle olanca gayretiyle çalışsın.Bazı kişiliğini kaybetmiş vurdumduymaz meslektaşlarımız var. Bu miting için onları da bir şekilde razı edelim diyorum.
 
 

Yazan Altındağ
18-09-2010 14:43,
 
...
Yürüyüş Toros sokakta başlayıp Sıhhiye Köprüsünden Abdi İpekçi Parkında son bulacak, bildiğim kadarı ile bu güzergah kuş uçmaz kervan geçmez bir yer, il makamına yazıp verilen yerle yetinilmemeli birkaç alternatiften haraketli bir güzergah seçilseydi daha etkili olmaz mıydı? TEMAD şubelerinin olmadığı yerlerden katılacaklar Toros sokakta buluşacaklar, bu nedenle yeri google haritası yayınlanarak belirtilmesinin faydasına inanıyorum. 
---------------------------- 
YÖNETİCİ NOTU 
Mitinge katılacak Meslektaşlarımızın bilgilerine... 
 
"Toros Sokak -Ankara Çankaya" Harita üzerinde 
 
http://www.netkayit.com/ adres_arabul.php?adres=Ankara- Cankaya_Eti_Toros-Sk
 
 

Yazan levent10
18-09-2010 10:54,
 
Planlamak çok mu zor?
Balıkesir'de ikamet etmekteyim.TEMAD'a üye değilim. Planlanan yürüyüş için TEMAD Balıkesir şubesine telefon açtım. Ankarada'ki yürüyüş için ne şekilde gidileceği ve planlarını sordum,daha planladıkları bir şey olmadığı belki ilçelerle birlikte hareket edileceği yönünde idi. Hayret ettim,ne otobüs ne tren ile planlandığı belli değil, belki ilçelerle hareket edeceğiz diyorlar. Somut elle tutulan bir planları yok. Nasıl yöneticilik yapıyorlar? Bu kadar milleti nasıl birlikte toplayıp hareket ettirecekler çok zor. Bu tip TEMAD yöneticileri milleti toplayıp getiremezler. 
Antalya ve Konya yönetimini kutluyorum,tebrikler alkışı hak ediyorlar.
 
 

Yazan AKALP
17-09-2010 22:48,
 
...
Daha önceki iptal edilen miting ile ilgili çekincelerin dikkate alınmadığı anlaşılmaktadır. Cebinde 2 çay parası olmadan dolaşan meslektaşımın özverisini TEMAD yönetimi neden göstermez neden bu mitinge katılım için ihtiyaç duyan şubelere maddi destekte bulunmazlar? Eylem öncesi veya sonrası mutlaka çadır kurup oturma eylemi yapılmalıdır. ANTALYA ve KONYA şubelerimizin gayretlerini takdirle karşılıyorum ve örnek alınmasını diliyorum.
 
 

Yazan Tayyar
17-09-2010 12:51,
 
...
Bizler elbette her denilene kafa sallayacak, olur verecek robotlar değiliz. Ama gerçektir ki, robotlar gibi yetiştirildik. Değişime, gelişime kapalı, fikir üretmeye engelli, sadece denileni yapan, haklı olsak bile hakkın değil, emrin peşinden koşan, ne verilirse ona mahkûm canlı mekanizmalar olarak görüldük. Böyle olmamızın, kendi menfaatimize olduğu dayatıldı hep. Yani iki ucu, kapalı paranteze alınmış bir denklem olarak kaldık. Bizi ne çözen oldu ne çözmek için gayret eden... Biz de buna razı, halimizden memnun, şükreden, "bizden de kötüleri var" demekten başka çaresi olmayan kişiler haline sokulduk. Biz emekçiyiz. Biz emekliler olarak ezilen taraftayız.  
 
Biz Atatürk'ü, laikliği, Cumhuriyeti ve değerlerimizi yüreğimizin ta derinliklerine, en değerli köşelerine koyup yaşatan insanlarız. Bu değerler bizim milli gururumuz, onurumuzdur. Neden anlamıyorsunuz, bu değerleri bile, bize müsaade ettikleri kadar sevebiliyoruz. 
 
Bizim mücadelelerimiz başka. Bizim mücadelemiz ONUR MÜCADELESİ'DİR. Bizim devlete bağlılığımız, değerlerimize saygımız ONUR MÜCADELEMİZİN önünde bir engel teşkil etmez. Birileri bolluk ve lüks içinde yaşarken bizler aç mı yaşayacağız bu ülkede? Hayatımızın en güzel yıllarını bağışladığımız devletimiz ve onu yönetenler bizi kullanıp posamızı çıkarıp bir kenara attıklarında devletimize bağlılığımızı ona olan sevgimizi hak aramaya engel sayıp, onu yıpratmama kaygısı ile kös kös oturacak mıyız? Bizim bu konuda gösterdiğimiz hassasiyeti herkesten beklememiz en doğal hakkımızdır. Kuru kuruya sevgi, kuru kuruya fedakârlık insanın fıtratına aykırı bir durumdur. Vermeyin bakalım üç buçuk milyar lira emekli maaşı, vermeyin bakalım bir milyar lira emekli maaşı, vatan sevgisi, yurt sevgisi, laiklik sevgisi, din sevgisi kalıyor mu kalmıyor mu? Bırakalım hamaseti de sadede gelelim. Sorunlarımıza odaklanalım, sevelim sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Ama her şeyin de bir bedeli vardır. 
 
TEMAD Yönetimi bir karar aldı. 09 Ekim 2010 tarihinde Büyük Ankara Mitingi yapılacak. Ben çok iyi hatırlıyorum. Hem TEMAD sitesinde hem ORG Sitesinde, hem BİZ Sitesinde hem de NET Sitesinde "bu konuda her türlü yardıma hazırız" çağrıları yapıldı. Bu arkadaşlarımız da emekli Astsubay. Bu arkadaşların eminim ki çoğu da TEMAD üyesi. Söylemleri ve kurdukları cümleler zaman zaman TEMAD'ı eleştiren anlamlar verse de eminim ki hepsi bizlerin iyiliği için kuruyorlar bu cümleleri.  
 
Ulusal gazetelerin köşe yazılarında bazen bizimle ilgili yazılar çıkıyor. Ulusal ve yerel gazetelerde, haber sitelerinde yazılar yayınlanıyor. Bu işler çok mu kolay yapılıyor sanıyorsunuz? Bir makale için kaç kez telefon görüşmesi, kaç kez yüz yüze görüşme, kaç kez faks çekimi, kaç kez mail teatisi yapıldığını biliyor musunuz? Hakkımızda bir kez bile yazı çıktığında bir telefon edip küçücük bir teşekkür etmeyi kaç kişimiz akıl edebiliyoruz? 
 
Değerli meslektaşlarım. Ben kendi gayretleriyle kurdukları WEB sitelerini, kendi ceplerinden harcadıkları paralarla finanse eden, bu davanın cengâverlerine sonsuz saygılar sunuyorum. Her dört sitenin cengâverleri olan bu meslektaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben bu cümleleri kurduğumda bile kendisini cengâverler grubunda görmeyen bazı arkadaşlardan gerçekten gururumu inciten özel mesajlar alıyorum. Ama mesaj teatisini ısrarla devam ettiriyor ve sonunda bir anlaşma zemini buluyoruz. Ben o yazıyı okuyup da bu sitelere bir kez bile olsa göz atan herkesi bu davanın cengâveri sayıyorum. Haberi olduğu halde mücadeleye burun kıvıran meslektaşlarımızın da ceplerindeki üç kuruş emekli maaşının Astsubaylıktan elde ettiklerini göz ardı etmemelerini tavsiye ediyorum. 
 
Burada kurulan cümlelerde yanlışlıklar da olabilir. Bunu mal bulmuş mağribi gibi kullanarak değil de, özel mesajlarla iletir ve üslubumuza da dikkate ederek ikazımızı yaparsak daha sağlıklı sonuçlar elde ederiz diye düşünüyorum. 
 
BÜYÜK ANKARA MİTİNGİ için seslerin gür çıkmaya başladığına şahit oluyoruz. Bu beni sevindiren bir husustur. TEMAD Genel Merkezimiz ve İl teşkilatlarımızın da bu konuda ağızlarından çıkacak her sözün çok değerli anlamları vardır. Organizasyon ile ilgili olarak, miting sırasında, öncesinde ve sonrasındaki hareket tarzlarıyla ilgili olarak daha tatmin edici bilgiler verirlerse isabetli olur diye düşünüyorum. 
 
Bu meyanda Sayın Ersen Gürpınar ve bu konuda emek harcayan herkese saygı sunuyorum. 
 
Tayyar YILDIRIM
 
 

Yazan ÇETİN1982
17-09-2010 12:04,
 
ONUR MÜCADELESİNDE EL ELE
Sayın Ersen GÜRPINAR 09 Ekim 2010 tarihinde ANKARA'da yapılacak eylem ile ilgili gözlemleriniz çok doğru ve yerinde. TEMAD Genel Başkanı Sayın Mustafa EROL yapılması planlanan eylemden 40 gün kadar önce bilgilendirme yaptı ve 14 Eylül 2010 tarihinde ilçe Başkanlıklarına bir saatlik bir zaman ayırarak bilgilendirme yapmaya çalıştı. Bana göre yetersiz bir çalışma, en azından aylar önce TEMAD İl temsilcileri ile bir toplantı yaparak eylem ile ilgili planlamalar, koordineler yapılmalıydı. İfade ettiğiniz gibi yapılması planlanan bu eylem 24 saat geçmeden unutulacaktır. İnşallah ön çalışmasız planlanan eylem arkasında şahsi menfaatler söz konusu değildir. Ben yaptım oldu, eylem amacına ulaşmadı gibi sarf edilecek sözler çok ahlaksızca olur, bu saatten sonra da yapılacak pek bir şey yok, her şeye rağmen karara uyup 09 Ekim 2010 tarihinde gasp edilen haklarımız için ANKARA'da meydanlarda yerimizi almalıyız. Sessiz çoğunluğu oynamaktansa eyleme katılmalıyız.
 
 

Yazan martı
17-09-2010 11:35,
 
ORTAK NOKTADA BİRLEŞMEK
Değerli Gürpınar, 
 
Ersen Gürpınar'sız bir eylem eksik olurdu. Beklenilen destek için teşekkürler. Birlikten kuvvet ve başarı doğacaktır. Bölünmüşlük ve iç mücadeleler zararlı. Herkes karşılıklı anlayış ve empati ile bakmasını, fikirlere saygıyı öğreniyor. Duygularımız aynı.Bu rüzgar her zaman olmaz. Güzel bir tarih,TBMM' nin açılması,bütçe çalışmaları,olası erken seçim,mevsim uygunluğu, Cumartesi günü v.b. Yeter ki kısa zaman çok iyi değerlendirilsin.Başarı tüm Assubay camiasına ait olacaktır. 
 
Saygılarımla...
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >