cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

TARİH YAZALIM, MİLADI 09 EKİM 2010 OLSUN PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Salı, 31 Ağustos 2010 )
 


9ekim2010.jpg TEMAD Yönetiminin beklenen ve açıkçası umut kesilen eylem açıklaması  geldi.

Koşulsuz, ön şartsız destekliyorum. Destek dışı bazı çekincelerimi ayrıca sunacağım.

Önce birkaç tespit yapalım; TEMAD Tüzel kişiliği, mevcut yönetime baba mirası değil! O tüzel kişilik hepimizin, dernekten atılmış olmama rağmen benim, biz o tüzel kişiliğiz. Sorunlarımız da öyle. Sorunlar sadece yönetimin sorunu değil, sorun hepimizin… Öyleyse hiç kimsenin hiç kimseye küsme, darılma lüksü yok.

Çözüm isteyen,

Bizi kimse duymuyor diyen,

Kendi kişiliğine saygısı olan,

Birey olma bilincine erişmiş, hakkını arama onurunu gösteren herkes 9 EKİM 2010 günü Ankara’da olmalı. (Elbette imkanı olanlardan söz ediyorum…İmkanı olmayana diyecek sözümüz yok, olamaz!)

Tarih yazmalıyız…

Herkes o günü hatırlamalı…

Binlerce, onbinlerce sayımızla…

Vakur ve düzgün duruşumuzla,

Ve artık susmayacağımızı bizi duymayanlara duyurarak!

Yürümeliyiz…

Çekincelerim demiştim, Sayın TEMAD Genel Başkanı eylem duyurusu yazısında yine birilerini taşlıyor, yine birilerine gönderme yapıyor. Sayın Başkan, beni dernekten attığınız halde, en azından eylem konusunda sizi koşulsuz destekleyebiliyorsam, siz neden geçmişi kurcalıyor, hayali düşmanlara nişan alıyorsunuz? Neden geçmişi silip, geleceğe bakmıyor, herkesi kucaklama yüceliğini gösteremiyorsunuz? Başkan olarak toplumun tümünü kucaklamanız gerekmiyor mu?

Umarım ve dilerim, basına yapılacak açıklamalar aynı Türkçe ve aynı üslupla yapılmaz.

Sayın TEMAD Genel Başkanı izin için başvurulduğunu belirtiyor, "izin alındı" demiyor. Geçen sefer de koşulsuz destek yazısı yazmıştım, aynı hayal kırıklığını yaşamaktan endişe ediyorum. Sütten ağzım yandı...

AYNACI Konusu  sizin ayıbınız!

ORG sitesine de  küfürlü, hakaret içeren mesajlar geliyor. Biz kendilerine gereken cevabı veriyor, toplum önüne taşımıyoruz. TEMAD’ın internet sitesi  resmi bir site. Çok daha dikkatli olmak gerekmez mi? 

Son sözüm  Sayın Selçuk İÇER’e ve BİZ sitesi EDİTÖRÜNE…

 

Ayıp” sözcüğünün anlamına sözlükten bakıverin bir ara…

Belki lazım olur!

 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

31-08-2010 18:15 Hüseyin SAVCI
31-08-2010 18:15. ..
Okunma Sayısı 1493    
Okuyucu yorumları (10)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan shner
14-09-2010 22:34,
 
UMUT
Değerli arkadaşlar; 
9 Ekim'de yapılacak olan mitingden kimsenin haberi yok.Sadece meraklı olanlar ve interneti takip edenler biliyor.Lütfen artık boşa kürek çekmeyelim ne olacaksa olsun.Sayın başkan ve yöneticiler görsel ve yazılı medyaya bunları söylemeli ve yürüyüş hakkında bilgi vermelidir.Biz içimizde bunları iletemiyoruz daha.Elimize yüzümüze bulaştırmayalım, aksine ses getiren bi eylem olsun. Umarım çok başarılı olur.(POLİSLER silah çekip yürüdü bir gecede 400 tl zam aldı)Etkili olması gerekir tekrar söylüyorum organize olmak lazım ORGANİZEEEEEE...
 
 

Yazan miko62
06-09-2010 16:38,
 
Doğum Günü
9 Ekim kızımın doğum günü, inşallah Assubayların da doğum günü olur.
 
 

Yazan miko62
04-09-2010 18:00,
 
---
Arkadaşlar 9 Ekim'de nerede toplanacağız. 
----------- 
YÖNETİCİ NOTU 
Toplanma yeri ve zamanının mitingin kesinleşmesinden sonra Genel Merkez Yönetimi tarafından açıklanacağını bekliyoruz.
 
 

Yazan Arif ASLAN
02-09-2010 23:18,
 
...
Yıllardır bizleri ''AÇ BIRAK YALVARSINLAR,CAHİL BIRAK BİZLERE MUHTAÇ KALSINLAR'' düşüncesini güderek,haklarımızı verme adına sadece söz verdiler. Ne yazık ki sadece sözde kaldılar.Türk Silahlı Kuvvetleri ,sadece onlarla varmış gibi,çalışırken ve emekliyken bütün güzel şartlar onların ayağı altına serildi. 09 EKİM 2010 bizler için milad olabilir.Bu milad elbette Türkiye'mizin dört yanında bulunan emekli arkadaşlarımız sayesinde olacaktır.09 EKİM'de Ankara'da olmak için söz vermeyelim.Bütün şartlarımızı zorlayarak o gün ANKARA'da olalım.Saygılarımla.
 
 

Yazan ahmetçam
02-09-2010 17:05,
 
İŞTE FIRSAT.
Değerli arkadaşlarım. 
Bugüne kadar hep,konuştuk,yazdık,çizdik.Yap madık,yapamadık,imkan vermediler, önlediler dedik,bazen sitem, bazen isyan ettik. 
İşte arkadaşlar önümüzde AŞMAMIZ ve MUHAKKAK çok İYİ DERECEYLE geçmemiz gereken bir SINAV var. 
Yapılan HAKSIZLIKLARI DEF ETMENİN,İNSAN ONUR VE GURURUNA SAHİP ÇIKMANIN,BİRLİK VE BAREBERLİK göstermenin yeri ve zamanı 09 EKİM 2009 ANKARA'dır.Buraya sadece kendimizin gitmesi amaç olmamalı.Davamıza DUYARSIZ,İLGİSİZ olan arkadaşlarımızdan ne kadar fazla kişiyi İKNA ederek götürebilirsek AMACA o kadar daha çok ve çabuk varırız. Oradaki sayımızı SİYASİLERE,HÜKÜMETE VE GENKURA gösterebilirsek yapılan HAKSIZLIKLARIMIZI da bir kere daha YÜZLERİNE vurmuş oluruz.Herkes bulunduğu yerde ARKADAŞLARLA VE TEMAD ŞUBELERİYLE KOORDİNELİ VE HABERLİ olmalı.BİRLİKTEN SES ÇIKTIĞINI ÇIKACAĞINI DOSTA DÜŞMANA GÖSTERME ZAMANIDIR.Camimıza HAYIRLI olmasını diler,şimdiden belirtilen tarihte ve yerde buluşmak üzere saygı ve selamlarımı sunarım.
 
 

Yazan acoskun
01-09-2010 19:51,
 
Merhabalar
Gücümüzü herkes görmeli... Destekliyorum...
 
 

Yazan salim
01-09-2010 19:00,
 
...
BEKLEDİĞİMİZ KARAR. 
TEMAD'IN Başkanına ve yöneticilerine teşekkürler.Tüm Assubaylar bu karar ışıgında 9 Ekim'de Ankara'da buluşmalı.Tüm medya organları organize edilip haklı olan isteklerimizi ifade etmeliyiz.Balıkesir emekli Assubaylar olarak varız.
 
 

Yazan bergamalı
01-09-2010 16:05,
 
HUKUK + SÜREKLİ EYLEMLER !..
Sayın Savcı 
TEMAD Yönetiminin 9 Ekim günü aldığı miting kararını ben de koşulsuz destekliyorum.  
Yönetim bu miting kararını almadan önce acaba şubelerinin miting konusundaki düşüncelerini almış mıdır, şubeleri ile mutlak bir birlik ve beraberlik içinde midir?  
Lütfen hatırlayalım, geçen yıl şubelerini hiçe sayıp şubelere danışılmadan, koordine edilmeden sanki dernekte askeri hiyerarşi uygulanırcasına Genel Merkez'in keyfi olarak aldığı bir miting kararına şubeler destek vermemiş fiyasko ile sonuçlanmıştı ve fiyaskoya genel merkez de kılıf olarak "ertelendi" kelimesini uygun bulmuştu, umarım bu kez böyle olmaz! 
Ayrıca mitinge katılım için şubeler organizasyonu sağlayacaklar mıdır? Bu konuda genel merkez veya şubelerimizden açıklama bekliyoruz. 
 
Bir tek mitingin sorunlarımızın çözümünde yeterli olacağını da sanmıyorum. Karşı karşıya bırakıldığımız adaletsizliklerin çözümü için mutlaka kurumsal derneğimizce Hukuksal davalar açılmalı,bu davalar yasal eylemlerle desteklenmeli, çözüm sağlanıncaya kadar sürekli olmalıdır. Unutmayalım, "taşı delen suyun kuvveti değil damlaların sürekliliğidir..." 
 
Çekincelerinize katılmakla beraber Genel Başkan'ın başarısız yönetimini eleştirenlere,çözüm önerilerini sunan arkadaşlarımıza aba altından sopa göstermesine de şaşırmıyorum. Birlik ve beraberliğimiz için sayın başkan bunlara çok geç de olsa bir son vermelidir.  
Sayın Başkan'ın Ahmet Aynacı'nın (buna benzer birçok yazı yayınlandı) yazısının yayınlanma gerekçesine ise "...BU SON YAZISINI YAYIMLAMAMIZDAKİ DÜŞÜNCEMİZ DERNEĞİMİZİN, MENSUPLARIMIZIN, KİMLERLE UĞRAŞTIĞINI ARKADAŞLARIMIZ GÖRSÜNLER, BİLGİ SAHİBİ OLSUNLAR İSTEDİK..." demektedir. Binlerce üyesi olan,resmi bir dernek sitesinde böyle bir yazı yayınlanıp böyle de bir mazeret gerekçesi olabilir mi?.. 
 
Bir çift sözüm de BİZ sitesi yönetimine ve editörüne. Köşe yazarlarınızın yazılarına yapılan yorumları yapanlar lütfen makaleye yorum yapsınlar, bir makaleye aynı kişi yorum adı altında makale ile hiç ilgisi olmayan 5-6 yazı yazmakta, makaleyi fırsat bilerek başkalarına mesnetsiz iddialarla hakaret etmekte, saldırı amaçlı kullanmaktadır. Bu şekilde yazılan yorumların yayınına nasıl izin verebiliyorsunuz?... Lütfen bunlara bir son verin. 
 
Assubay onur mücadelesini amaç edinerek emek veren tüm arkadaşlarıma selam olsun. 
Saygılarımla.
 
 

Yazan Adilhan
01-09-2010 13:01,
 
BİTMEYEN BENZİN DAVASI
Sayın Savcı;  
Aylardır Ankara'da yatıp göbeğinizi kaşıyorsunuz diye eleştire eleştire bu güne geldik.Artık görev kişiler ve siteler üstüdür.Bu site zaten kararın doğruluğunu ve katılımın münkün olduğunca yoğun olması gerekliliğini deklare etti. Becerebilsekte yüz bin kişi blok olarak Ankara sokaklarına çıkabilsek. 
 
Sayın Başkan;lütfen yazılarınızı başkası kaleme alıyorsa o kişiden vazgeçin,siz kaleme alıyorsanız yine vazgeçin ve bir başkası sizin adınıza yazsın.Bizler siz yazmış gibi yine okuruz.Hiç değilse basın açıklamasını ortak olarak kaleme alın.Çünkü yazarken çok hata yapıyorsunuz.Bizlerin yaptığı hata bizi, sizin yapacağınız hata bütün sınıfımızı bağlar.Sizin böyle önemli bir kararı açıkladığınız yazınınız dörtte üçlük bölümünü de gönderme yaparak doldurmanıza gerek var mıydı bilmem? Hem gelin katılın diyorsunuz sonra da parmak sallıyorsunuz. 
Ayıplı yazılara gelince, artık kabak tadı verdiği için ben de dünden itibaren okumamaya karar verdim. Benzin parası,öğretmenevi,,tekrar ediyoruz arkadaşlar; benzin parası,öğretmenevi,olmadı daha yüksek sesle; benzin parası... 
Saygılarımla.
 
 

Yazan Demir67
01-09-2010 00:46,
 
Eyleme Odaklanalım..
Sn.Büyüğüm; doğru tespitlerinize sonuna kadar katılıyorum öncelikle elinize kaleminize sağlık, bu saatten sonra artık tamamıyla eyleme odaklanmamız lazım. Bence TEMAD Genel Başkanı yaptığı eylem açıklamasında yine muğlak hususlar kullanmış olsa da ve yine her zamanki gibi sapla samanı karıştırsa da eylemin yüzü suyu hürmetine bizler elimizden gelen her türlü desteği verelim. Kaldı ki TEMAD sitesine uzun zamanlar ben de girmiyorum ve en son girdiğim bir kaç gün önce de yine ana sayfada CHP'ye yaptıkları ziyareti ana sayfada gördüm ve burada CHP Genel Başkanı'nın adının Kemal KILIÇTAROĞLU olarak yazılmış olması bile bir başka manidardır. Utancımdan ne Başkanın yazılarını okuyorum artık ne de doğru dürüst TEMAD sitesine giriyorum.. Ama önümüzdeki eylem süreci içerisinde her şey bir yana bütünleşmemiz gerektiğini düşünüyorum. 
Bir başka husus ise BİZ sitesinin kadrolu yorumcusu için yazdığınız AYIP kelimesine bile gerek yoktu, zaten onlar bunu ve bunun yanında biraz da utanmayı bilseler özleri sözleri bir olur, hoş kadrolu yorumcu arkadaş bilindiği üzere önce ORG sitede yazıyordu, burada NET sitesini eleştiriyordu, ORG'dan kovuldu NET sitesini eleştirdiği için bir süre TEMAD sitesi mesaj panosuna sığındı, baktı orası da açmıyor yandan yandan NET'e geldi, NET sitesinde de barınamadı oradan BİZ sitesine geçti, şimdi arkadaş oranın kadrolu yorumcusu. Buradaki geleceği de meçhul buradan da kovulursa artık SİZ sitesine mi gider ya da O, BU, ŞU sitesine mi geçer orası meçhul... Bence onu yazarak artık ona pirim yaptırmayın o şimdilerde sitesinde kendi yazsın kendi yorumlasın yani değmez, yani boş verin gitsin...
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >