cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

GENELKURMAY BAŞKANI ORG.KOŞANER'E AÇIK MEKTUP PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazartesi, 30 Ağustos 2010 )
 

Saygıdeğer Üyelerimiz,

devir-teslim.jpg BAŞBUĞ paşa emekli oldu umutlarımızı da aldı götürdü. Elbette zor bir dönem yaşadı ama bu bizim tahakküme varan haksızlıklarımızın önlenmesine engel olamazdı. Nitekim subaylarla ilgili birçok yasa jet hızı ile yasalaştı!

Şimdi yeni Genelkurmay başkanımız Org. Sn. Işık KOŞANER göreve başladı. Bizlerin haklı taleplerine çözüm bulur mu? Bilmiyoruz!

Bizlerin, imtiyaz değil adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı taleplerimizi karşılar mı zaman gösterecek...

Sn.Komutan'a hoşgeldin mesajını ve duygularımızı dile getiren aşağıdaki mektubu ortak düşüncelerimizi dikkate alarak kaleme aldık.

Arzu eden arkadaşlarımız  Adı, soyadı ile sınıf ve rütbesini yazarak GÖNDER tuş ile  mektubun komutana ulaşmasını sağlayabilirler.

Saygılarımızla.

 

GENELKURMAY BAŞKANINA AÇIK MEKTUP
HOŞGELDİNİZ SAYIN GENELKURMAY BAŞKANIM!

27' nci Genelkurmay Başkanısınız Türkiye Cumhuriyetinin...

Gerilere gitmeden, son üç ismi sayalım…

ÖZKÖK, BÜYÜKANIT, BAŞBUĞ…

ÖZKÖK Paşa alışılmış Genelkurmay Başkanlarına benzemiyordu. Devre arkadaşları da kendisini pek onaylamıyordu. Hatta Genelkurmay Başkanı iken 59’lular gecesine gelmiş, bir kısım devreleri ayağa kalkmamıştı tepki olarak.

BÜYÜKANIT PAŞA… Belki de Cumhuriyet tarihinde ilk defa demokrat kesimler tarafından benimsenmiş, istenmiş, geniş bir kitlenin umudu olmuştu. Bunda kendisi göreve gelmeden önce tarikatların hedefi haline gelmesinin, internette  Yahudi olduğuna dair söylentilerle göreve gelmesinin  engellenmeye çalışılmasının rolü vardı. Her gittiği yerde politikacı gibi karşılanıyor, politikacılardan fazla alkış alıyordu.

Bir Assubay arkadaşımız için “tanırım iyi çocuktur” dediği, bir Assubayı fark ettiği, "ben Assubay okuluna girememiştim birçok arkadaşım Assubay, sorunlarınızı biliyorum" dediği  için umut olmuştu bizler için. Hepsi o kadarmış.

Cumhuriyet mitingleri ortalığı sallarken, “internet muhtırası” yayınlamış, Cumhuriyet mitinglerinin sonunu getirmişti. Dolmabahçe’de Sayın Başbakan’la yaptığı  baş başa görüşmedeki sırları ve demokrat kesimlerin umutlarını da yanına alıp, zırhlı Audi’sine binip o da gitti...

BAŞBUĞ PAŞA… Hayatını emir Assubayı kurtarmıştı. Minnettarlığını ifade etti. Assubay dostu dendi. Adil dendi. Yenilikçi dendi. Bir konuşma yaptı, gazeteler “Astsubay devrimi” diye sekiz sütuna manşet attı. Devrimden çıka çıka sarı şapka sakındırağı, bir de 30 Ağustos resepsiyonunda Assubay çağrılması çıktı.

Aslında 30 Ağustos  resepsiyonuna Assubay çağrılması ve bunun haber olması, derinlemesine düşünülünce çağrılan ve çağıran açısından utanç vericiydi. Sanki Assubaylar köle de, efendileri lütfedip onlara masasında yılda bir kereliğine yemek yeme lütfunu bahşediyordu! Oysa biz, ölüme giderken birlikte, omuz omuza gitmiyor muyduk?

Zat-ı alinize  gelince;

Haksızlıkların, personel arasındaki ayrımcılığın, ordumuzda sevgisizlik sarmaşığı oluşturduğunu, kurumumuzu yıprattığını dikkate alarak; bizlerin imtiyaz değil, adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı taleplerimizi karşılar mısınız zaman gösterecek...

Artık biz emekli Assubaylar, birlik olarak kendi gücümüze güvenmekten, sorunlarımızın çözümünü gerçek demokraside aramaktan  başka çıkar yolumuz olmadığını çok net anladık.

Bugüne kadar tahakküme varan haksızlıkların kaynağının kurumumuz olduğunu bildiğimizden umutlarımızı neredeyse yitirmiş durumdayız! Umarız bizleri  yanıltırsınız...

Silahlı Kuvvetler bizim yuvamız. O kurum bize üvey evlat muamelesi yapsa da, baba ocağı gibi görürüz! Bir önceki dönemden çok daha zor bir süreç bekliyor sizi!

İşiniz zor!

Saygılarımızla başarılar dileriz.

EMEKLİ ASSUBAYLAR

 

LÜTFEN TÜM ALANLARI DOLDURARAK "GONDER" TUŞUNA BASINIZ

ADI ve SOYADI
Sicil No
E-POSTA
 LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

29-08-2010 23:58 SİTE YÖNETİMİ
29-08-2010 23:58. ..
Okunma Sayısı 3705    
Okuyucu yorumları (21)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (2 Oylamalar)

Yazan shner
09-09-2010 00:13,
 
...
Sadece ağlıyoruz.Yıllardır yaptığımız bu, sadece şikayet.9 Ekim'deki miting olduğunu bilmeyen bir çok insan var.Toplumsal olaylarda en önemli şey organize olabilmek ve inanmaktır.Sporla uğraşanlar da bilirler, inandığın zaman yapamayacağın şey yoktur.Lütfen daha duyarlı olalım ve herkesle bu mitingi paylaşalım duyuralım.
 
 

Yazan ahmetçam
08-09-2010 00:16,
 
DİKKATE ALINACAKTIR.
Sitede makale yayınlandığı gün ben gereğini yaptım ve gönderdim.Gönderilen dilekçe sayısı ne kadar çok olursa KARŞI tarafın DİKKATE alması,en azından değerlendirme yapması gerekecektir.Bir rahatsızlık olduğuna PARMAK basılacaktır. 
KÖS KÖS oturup dilekçeyi göndermeyip,hiç bir şey yapmamaktan GÖNDERMEK yine de daha olumludur diye düşünüyorum. 
Her konum ve durumda RAHATSIZLIKLARIMIZI her makama,her ortamda bildirmekte yarar vardır,ISRARDAN vazgeçmeyelim.Saygılarımla.
 
 

Yazan ORHUN
06-09-2010 18:56,
 
...
Emeği geçenlere teşekkür ederim. Umutsuzum, ama yine de gereğini yaptım.
 
 

Yazan Mehmet ASİL
04-09-2010 01:33,
 
UMUDA DOĞRU KARARLI ADIMLAR
Değerli site yönetimimize dilekçe konusundaki emeklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Dilekçeyi ben de gönderdim, Katılım ne kadar çok olursa dikkate alınacağı kanaatindeyim, en azından bize yapılan haksızlıklar konusunda inşaallah rahatsız olacaklardır. Haklarımızı vermedikleri müddetçe alana kadar sürekli yazalım, tabiri caizse kapıdan kovarlarsa bacadan girelim, onlara bir zamanlar omuz omuza görev yaptık,savaştık; bunların karşılığı mağduriyet mi ? Biz size güveniyoruz siz de bize güvenin diyelim. Saygılarımla.
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
03-09-2010 16:26,
 
....
Emeği geçenlere teşekkür ederim.Her zaman olduğu gibi görev kabul ederek gereğini yaptım.Saygılarımla.
 
 

Yazan özberber
01-09-2010 01:28,
 
...
Çok emek verilerek özenle hazırlanmış oldukça anlamlı bir mektup .Bu mektubu okuyup gereğini yapmayacak göndermeyecek ve okuyup etrafını haberdar etmeyecek ,daha cok meslektaşa ulaştırıp gitmesine sebep olmayacak kadar duyarsız meslektaşımız olacağına inanmıyorum.Elinize emeğinize sağlık.
 
 

Yazan davacı
01-09-2010 00:33,
 
...
Yeni Genelkurmay Başkanımıza açık mektup fikri güzel düşünülmüş, ancak mektup üzerinde keşke biraz daha düşünülseydi ilk intiba çok önemli bence üç eski Genelkurmay Başkanından yerici mahiyette söz edilmeyipte kendi istek dilek ve arzularımızı kaleme alıp gönderseydik çok daha etkili olurduk diye düşünüyorum, askerlikte çok sık karşılaştığımız bir durum vardı öncekileri az da olsa karalamak anlamında (efendim sizden önceki komutan bu tarz bir uygulama yapmıştı ) diye bu ifade her zaman antipati toplamıştır yeni Gnkur. Bşknımız elbette kimin ne olduğunu bizlerden daha iyi biliyordur,saygılarımla.
 
 

Yazan cemalkiyi
31-08-2010 16:35,
 
...
Dilekçe gereği yapılarak tarafımdan da gönderilmiştir. Emeği geçenlere teşekkürler. Bazı arkadaşlarımız gereğini yapmakla birlikte bir umutsuzluk içindedirler. Umut kalacağına emek kalsın deyip tüm arkadaşlarımızı dilekçenin gereğini yapmaya davet ediyorum.
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
31-08-2010 12:13,
 
...
Yukarıdaki emek ürünü dilekçeyi ben de gönderdim.Umarım dikkate alınır.Saygı ve sevgiler.
 
 

Yazan yalçınkaçar
31-08-2010 11:52,
 
...
Girişim olarak iyi olabilir ancak,öncelikle Assubay yerine Astsubay yazılmasınız daha doğru olacağı düşüncesindeyim. 
Genelkurmay Başkanı ''bizde Assubay diye bir birim veya rütbe zümresi yoktur''diyerek mektubumuzu okuma zahmetine bile katlanmayabilir.Haklarımızı ararken daha dikkatli davranmalıyız.Mesela eğer Astsubay kelimesinin Assubay olarak değiştirilmesini de isteklerimiz arasına dahil edebiliriz.Ama bu hali ile bu mektup olumlu bir tepki vermeyecektir bence. 
Saygılarımı sunuyorum. 
---------------- 
YÖNETİCİ NOTU : 
Sn.Üyemiz 
TDK sözlüklerinde Assubay olarak yazan kelime 1980 ihtilalinden sonra emirle değiştirildi.Türkçe'mizdeki yazım ve konuşma kuralları gereği aslı ASSUBAY'dır! Sitemizde NİÇİN AS(T)SUBAY linkindeki yazıyı okursanız bizi daha iyi anlayacaksınız. 
TDK kısaltmalarında Asb. geçen kısaltma niçin uygulanmıyor da TMK ve askeri yazışmalarda ASTSUBAY olarak yazılıyor? Bu bir tahakkümdür, biz buna karşıyız, yoksa Assubay yazılması bizi yüceltmediği gibi Astsubay yazılması da küçültmez. 
Arkadaşlarımızın kelimeyi istedikleri gibi yazma özgürlükleri vardır. İyi günler dileriz. 
 
 

Yazan oktay KAYA
31-08-2010 11:30,
 
...
Değerli site yönetimine dilekçe kosundaki emeklerinden dolayı teşekkürlerim iletiyorum. Dilekçeyi ben de gönderdim, taşlar artık yerinden oynamak zorunda. Katılım çok olursa mecburen dikkate alacaklar, en azından bize yapılan haksızlıklar konusunda rahatsız olacaklardır. Bizlere yapılan haksızlıklar nasıl canımızı ağrıtıyorsa onların da canlarını dilekçelerle acıtalım, haklarımızı vermedikleri müddetçe huzur vermeyelim sürekli yazalım derim. Saygılarımla.
 
 

Yazan denizci35
31-08-2010 11:20,
 
...
Gönderdim İnşallah sorunlarımıza bir çözüm olur.
 
 

Yazan AKALP
31-08-2010 00:39,
 
İhtimaller..
Bu mektubu sınırlı sayıda arkadaşımız gönderirse komutanın ruhu bile duymaz, sayı fazla olursa genel sekreter önce TEMAD yönetimini arar, yöneticilerimiz de "onlar bizden değil komutanım dikkate almayın" der genel sekreter ne olur ne olmaz basında falan yayınlanır düşüncesi ile komutana bilgi verir, komutan dertleri neymiş araştırın der, sonuç ne olur bilinmez ama bilinen bir gerçek bizim artık şamar oğlanı gibi ensemize vuruldukça eğilmeyeceğimizdir. Site yönetimi ile onurlu bir şekilde demokratik bir dileğini ileten arkadaşlarıma teşekkür ederim.
 
 

Yazan fiesta73
31-08-2010 00:07,
 
Dışa açılmamız gerekir
Değerli meslektadaşlarım, elimden geldiğince biz Assubayların sorunlarını olabildiğince sivil platformlara taşıma gayreti içerisindeyim. Bugüne kadar burada yayımlanan bir çok haberi sitemde verdim. Son olarak bahis konusu olan "genelkurmay başkanına açık mektup" yazısını da sitemde blog olarak yayımladım. Vakit bulan arkadaşlarım siteye girip konu altına yorumlarda bulunurlarsa sivil platformlarda biraz daha fazla yer buluruz inancındayım. Saygılarımla...  
www.egeguncel.net veya www.egealem.com
 
 

Yazan Dalkılıç
31-08-2010 00:03,
 
...
Yeni genelkurmay başkanına haksızlıklarımızı hatırlatıp hoşgeldin demek yerinde ve akılcı bir davranış site yönetimine teşekkür ederken artık haksızlıkları sinemize çekmiyeceğimiz umarım Temad yönetimi de uygun bir zamanda randevu alır sorunlarımızı ve kararlılığımızı anlatır.
 
 

Yazan ÇETİN1982
30-08-2010 23:35,
 
UMUT BİN YAŞAMAKTIR
Yukarıdaki mektubu hazırlayan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum, iyiki bu site var, şimdilik bir sonuç alamasakda sesimizi gereken yerlere duyuruyoruz. Mektubu kendi adıma ve babamın adına gönderdim, Sayın Orgeneral Işık KOŞANER duyarsızda kalsa mektubumuzu gönderelim, umutsuz yaşamaktansa umutla yaşayalım derim.
 
 

Yazan Osman Ada
30-08-2010 23:13,
 
Artık kırılan kol yen içinde kalmayacak
Sayın meslekdaşlarım, bu tür dileklerimiz tepkilerimiz sonuç verirmi diye düşünüp umutsuzluğa kapılmayın, biz en azından haksızlıkları artık kabul etmiyeceğimizi onurlu bir şekilde dile getiriyoruz bu bile bir kazanç ve kendimize saygıdır.
 
 

Yazan 35levent
30-08-2010 22:50,
 
...
inşallah sesimizi duyarlarda içinde bulunduğumuz bu durumdan bizi kurtarırlar
 
 

Yazan yiğit
30-08-2010 22:35,
 
...
Haksızlığa ve adaletsizliğe karşı bir şeyler yapmak, hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Yeter ki bizler içimizi karartıp inancımızı yitirmeyelim. Yasal haklarımızın kazanımı için enek verip çaba sarfeden meslektaşlarıma minnettarım. Saygılarımla.
 
 

Yazan kalamaki
30-08-2010 22:19,
 
GEREĞİNİ YAPTIM
Hiç umudum yok ama bende gönderdim.Bize ne subaylar nede paşalar sahip çıkar.Biz neyizde bize sahip çıkacaklarki.Sadece ve sadece bizlere gölge etmesinler başka bir şey istemeyiz.Arkadaşlar TEMAD 9 EKİM de yürüyüş düzenliyormuş.Buradan ve TEMAD içinden yapılan baskılar neticesini vermiş oldu.Eğer tutarlıysak top yekün katılalım.Haklarımızı alana kadarda gündemden hiç inmeyelim.Örnekmi TEKEL işcileri.Ben yöremin milletvekillerinin bazılarını faaliyete geçirebilirim.Herkes etkileyebildiği muhalefet milletvekillerini bu konuda harekete geçirmesi faydalı olur diyorum.Herkese saygılarımla.
 
 

Yazan Adilhan
30-08-2010 20:40,
 
"GÜCÜME GİDİYOR BÖYLE YAŞAMAK"
Sayın Yönetici; Dikkate alınacağından kuşkuluyum ama yinede geregini yaptım.Bu yaşta çocuk gibi kandırılmak gücüme gidiyor.Bu kadar haklı olduğumuz konularda bile bizi duymamaları bilinçli bir tavır gibime geliyor.Artık kendi gücümüze güvenme zamanıdır.9.ekim başlangıç olmalı.Duymazlarsa 9 Aralık olmadı 9 Şubat.Eyleme eylem eylem...!
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >