cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Özet ve Sona Doğru-1 PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 26 Ağustos 2010 )
 

Üç buçuk yıl…

Bu sitede “gönüllü topluma hizmetkarlık” yapmaya başlayalı üç buçuk yıl oldu. Bu süreçte yapmaya çalıştıklarım, benim kendi vicdanımda bir onur vesilesidir. Birlikte yola çıktığımız arkadaşların çoğu bu zorlu yokuşlarda umutlarını yitirerek, geri döndüler. Biliyorum, gönülleri bizimle ama umut olmayınca sonuç olmuyor. Bir tek Sevgili Ersen Ağabey kaldı yola birlikte çıktıklarımızdan. Yorulduğum yerde o benim kolumdan tuttu. Çöküverdiğim taşın üzerinden kaldırıp yeniden yollara düşürdü. Gün oldu onun çabasını, inancını, direncini görünce cesaret alıp ben kendim yürüdüm. Üç buçuk yıl! Yüzlerce yazı yazdım, yazı yazmakla hiçbir şey olmayacağını bile bile!

sona-dogru.jpgÖzel maillerle hakaretler edildi.

Battal Gazi kardeşim ince ince alay etti!

Ezeli ve ebedi başkanım Mahmut ERDEM düşman ilan etti.

Umudum, toplumsal dinamizmi harekete geçirebilmekti. Bir araya toplanabilirsek, güç oluşturabilecektik. TEMAD’a gidip,  “maddi-manevi ne gerekiyorsa yanınızdayım” dedim. İçlerine girince gördüm ki, kişisel ego tatmini ve etiketin ötesinde bir dertleri yoktu.

Kan uyuşmazlığı oldu, muhalefet oluşturup topluma layık bir yönetim seçilsin istedim ve sonuçta dernekten atıldım.  Orada da maddi-manevi ne gerekiyorsa yapmaya çalıştım.

Hiçbir zaman TEMAD’da görev alma isteğim olmadı, zaten şartlarım buna müsait değildi. Hep layık olan arkadaşlar gelsin istedim, koşulsuz destekledim.

Kampanyalara katkı sağlamaya çalıştım, biz Genelkurmay’a faks gönderiyorduk, Genelkurmay gönderilen faks mesajlarını TEMAD Genel Başkanlığı’na gönderiyordu dosya içinde. Genelkurmay bizleri “bir merkezden yönetilen muhalif grup” olarak tanımlıyordu ama bu tutuma karşı TEMAD Genel Başkanlığı’nın tavrı neydi, sahip mi çıkıyordu, yoksa onlar da bizi bir merkezden yönetilen muhalifler olarak mı görüyordu? Sahip çıktıklarını hiç sanmıyorum. En haklı olduğumuz konularda bile TEMAD Yönetiminin desteğini görmedik.

Tepkisiz ve Eylemsiz bir toplumuz!

Kendi koltuğunu, statüsünün getirdiği avantajları korumaktan öte bir amacı olmayan, emekli Assubayların mütevazi maaşlarından ödenen aidatlarla ayakta duran TEMAD Yönetimine karşı yazıp çizmenin ötesinde bir tepki olmadı.

Çok açık görülüyor ki, tüm umutları, uğraşları boşa çıkaran en yakın engel kendi dernek yönetimimiz. Yazı yazdık, onlar da ezeli ve ebedi başkanım Mahmut ERDEM’in kaleminden cevap verdiler. Kör dövüşü sürdü gitti!

Örneğin hiç bir işimize yaramayan TEMAD üyelik kartlarımızı merkeze topluca göndermeyi bile beceremedik!

Aynı Genelkurmay, aynı Genelkurmay Başkanı!

Uzman arkadaşlarımız takdirle karşılanacak bir çaba ile haklarının çoğunu elde ettiler. Dernekleri onlarla birlikteydi, toplumun önünde yürüdüler. Düşüncelerini eylemle desteklediler. Bir röportajda okudum, dernek başkanları “haklarımızı alınca ağlamak istedim” diyordu. Onlar başardılar!

Bizim Dernek Başkanımızın en büyük gururu ise Derneğin Genelkurmay Başkanı tarafından ziyaret edilmesi oldu.

En büyük eylemimiz de, Meclis kapalıyken, Meclis önünde olmayan basın mensuplarına basın açıklaması yapmaktı, 50-60 kişiyle! Etrafımızda bizden çok daha fazla sayıda polis vardı!

Biz başaramadık!

Tahammülsüzüz!

Bir avuç insanız uğraş veren. Yüz bin emekli Astsubay deniliyor ama emek veren, çaba gösteren içiniz rahat olarak bin kişi diyebilir misiniz?

Bu bir avuç insanın Referandum konusundaki tartışmalarını uzaktan izledim. Evet demek için de, HAYIR demek için de sebepler mevcut olmasına rağmen tartışmaları kişiselleştirip birbirine hakaret eden, küsüp giden, militanlaşan meslektaşlarımı görünce, bu arkadaşlarımın da bu bin kişi içindeki ilk 20-30 içinde olduğunu dikkate alınca, ben de umutlarımın sonuna geldim.

Yazı fazla uzadı, söz yarı da kaldı!

Bu birinci bölüm… Belki ikinci, belki üçüncü bölümde söze düğüm atacağım.

Çok yakında! 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

25-08-2010 11:10 Hüseyin SAVCI
25-08-2010 11:10. ..
Okunma Sayısı 838    
Okuyucu yorumları (13)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan yiğit
28-08-2010 12:52,
 
...
Onurlu yaşama giden yolun yiğit öncülerine selam olsun... 
 
Kendilerine bile inancı olmayanlar sizi taşa tutsa ne çıkar ki. Karalamalar da, tehditler de, çamur atmalar da yerin dibine batsın. Birbirimizi yüz yüze görmesek bile, kimin ne yaptığını herkes çok iyi biliyor. 
 
Sayın Savcı, ne ben sizi tanırım ne de siz beni tanırsınız. Sizi bu sitede yazılarınızla tanıdım ve bundan da büyük bir onur duyduğumu bilmenizi isterim. 
 
Nasıl olsa bizim yerimize uğraş verenler var, kenardan seyredelim deyip de sorumluluğu bir avuç insanın üzerine yıkamayız. Sessiz ve çaresiz göründüğümüz sürece olan haklarımızın da elimizden alınacağının bilincinde olunması gerekir diye düşünüyorum.  
 
"Haksızlığa boyun eğenler, gün gelir haklarıyla beraber onurlarını da kaybederler." 
 
Yüzde doksan dokuzunun sesi çıkmasa bile, onuru örselenmiş bu toplumun sessizliğinde ses, tükenmişliğinde nefes olmaya devam edeceğinize olan inancımla saygı ve selamlarımı sunuyor, esenlikler diliyorum. Saygılarımla.
 
 

Yazan M.AKPINAR
28-08-2010 02:56,
 
Buradayım.
Sevgili ABİM merak etmeyin buradayız,bir yerlere falan da gitmedik,artık internet bağlantımız olmadığından eskisi gibi herşeyi göremiyoruz ama ilk fırsatta tekrar hem de daha güçlü olacağız,ancak artık toplumun da bir karar vermesi lazım, hala mevcutlara güvenip devam edeceklerse ,olmadı gari,8 yıldır siyasiler gibi üstümüze çöken bu kara bulutlardan kurtulmak aydınlığa çıkmak isteniyorsa ne ala,yok taşra teşkilatları hala "biz de duralım genel merkez de dursun kendimiz çalıp kendimiz oynayalım" deniyorsa ,yol açık Allah Selamet versin,biz bazıları gibi mevcut yönetime yağ çekip medet ummuyoruz,biraz ara verip güç toplanması sonrasında da daha büyük bir güçle bu işin bitmesi gerekli,ama topluma bu konuda inanmak mümkün mü işte orası biraz bulutlu,bakacağız ya devam ya da tamam diyeceğiz, ama henüz tamam demedik.
 
 

Yazan Bizdenbiri
27-08-2010 19:39,
 
DOĞRU SÖZE NE DENİR!
SN.SAVCI, 
 
Tespitleriniz çok,ama çok doğru..Belki sessiz çoğunluğun sessiz düşüncelerini kaleme dökmüşsünüz.. 
Ben Sn.Gürpınar'ın "taşlar yerinden oynadı"tespitini doğru ama bir anlamda "ümit ve umut" aşılayan yakamozlar olarak algılıyorum... 
 
Haklısınız,belki yüzlerce meslektaşım gibi ben de köşeme çekildim.Neden mi? Mahmut ERDEM gibi sanal sülükler,köstebek gibi köklerimizi kesen onur fakiri sözde temsilciler,sünepe pozlarla falanca ile çekilmiş fotoğrafları baş köşeye taşıyıp "marifet" gibi satanlar; bu topluma bırakın ışık vermeyi,umut tacirleri gibi elimizdeki üç kuruşa bile göz dikenler,bizlerin gözünde nasıl üç paralık olduklarını düşünmeden,kartvizitine aldanıp "ceylan derisi" hesabı yapan ucubeler.. 
 
Ve, bir avuç çırpınan dava insanları!Sözüm size; 
 
- 1.derece alanın umrunda değiliz; 
- İki duble rakı ve yemek masası için "hırsız" ilan ediliriz. 
- Dünyalığı olan için "ya kardeşim bırakın bu işleri"yiz. 
- İçimizde hep var olan "dönek"lerin hedefiyiz. 
"Temsil ediciler"için o yamuk ağızlara "ciklet"iz.. 
 
En acısı ise "Biz yazıp biz okuyoruz" 
Uzman çavuşlar kadar olamadıysak;sorarım: 
 
SUÇ KİMİN? Önce benim.......... 
 
Bir avuç "MESLEK AŞIĞINA,RÜTBEYİ KOLUNA DEĞİL KALBİNE DİKMİŞ" gönül insanına selam olsun... 
 
Saygılarımla.
 
 

Yazan nemokaptan
27-08-2010 12:07,
 
ZİHNİYET DEĞİŞMELİ!
Sayın SAVCI, 
Siz ve Ersen GÜRPINAR Ağabey Assubayların onur mücadelesinde önder olmuş kişilersiniz. Yazılarınızla, öneri ve eleştirilerinizle mücadeleye çok şeyler kattığınız gerçeği asla görmezlikten gelinemez.  
Maalesef toplum olarak vurdumduymazlığın, bezginliğin, kaderine razı olma anlayışının, sorunların çözümünü başkalarına havale etme kolaycılığına kaçma alışkanlığının hastalığı içerisindeyiz. Emekli Assubayların toplumsal dayanışma ve kaynaşmasının sağlanması, haklarının korunması, sorunlarının anlatılması ve çözümü amacı ile kurulmuş, bizim aidatlarımızla ve çabalarımızla varlığını sürdüren TEMADın yönetim kadrolarındaki kişileri görevlerinin gereğini yerine getirmeleri konusunda, yaptıkları çalışmaların şeffaflığı ve denetlenebilirliğinin sağlanması konusunda zorlayamıyoruz. Yönetim kadrolarını oluşturacak seçimlere giderken toplumsal dayanışma ve kaynaşmayı sağlayamadığımız için uzlaşamıyoruz. Assubayların sorunlarının çözümü için değişik platformlarda çaba gösteren birçok meslektaşımızın birbirine adeta düşman kesilmişliği suya sabuna dokunmadan iktidarını sürdürme isteğinde olan basiretsiz yöneticilerin ekmeğine yağ sürüyor. Zaman zaman sizin ve birçok meslektaşımızın içine düştüğü umutsuzluk hastalığına bende tutuluyorum. Yazıyorsun çiziyorsun, konuşuyorsun sonuç aynı. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Genelkurmay aynı. Genelkurmay Başkanı aynı. TEMADın yönetimindekilerin anlayışı aynı. Medet umduğumuz makamların sorunlarımızı çözmek niyeti yok. Aslında yıllarca oyalandığımızın farkındayız. Ama umut fakirin ekmeği ya! İlla umut edeceğiz, bekleyeceğiz.  
YEŞERMEYEN KURUMAYA YÜZ TUTMUŞ AĞAÇLARIN MEYVA VERMESİNİ BEKLEMENİN HİÇ BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYECEĞİNİ ANLAMALIYIZ ARTIK. SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İÇİN TOPLUM OLARAK BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ. TEMADIN YÖNETİM KADROLARINA ASSUBAY DEVRİMİNİN GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYACAK ÖNDERLİĞİ YAPACAK KİŞİLERİN SEÇİLMESİNİ SAĞLAMALIYIZ. ÖRGÜTLÜ OLARAK ÇALIŞMALIYIZ.
 
 

Yazan AKALP
27-08-2010 10:28,
 
Kimler sevinir?
Hüseyin ağabey öncelikle mücadelemize katkılarınıza teşekkür ediyorum, Bizim görevde iken çok iyi tanıdıklarımız aramıza girdi kimi mangal gibi yürekten,kimi gümbür,gümbür gelmekten bahsetti sonra kimi kayboldu,kimi kişisel hesaplarının peşine düştü, kimi rüzgar gülü oldu üstelik bizi temsil eden derneğin hiçbir yararını faaliyetini daha doğrusu iyi niyetini görmedik onların yarattığı umutsuzluğa bir tuğlada siz koyarsanız kimleri sevindiririz? bu zümrenin size ve sizin gibi düşünenlere ihtiyacı var
 
 

Yazan DAMAR
27-08-2010 09:17,
 
ONUR MÜCADELESİ
Seçilmiş fakat söylemleri ..emrinizdeyiz,başüstüne,onlar bizden olmayan assubaylar,M.S.bakanımıza saygıSızlık edemem,her törene koşa koşa giderim,OYAK ne derse doğrudur ,postalım elimde geliyorum...diyen LİDER,BAŞKAN görmek istemiyoruz..  
BİZ GENÇLER SİZLERİ ÖRNEK ALIYORUZ..BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ SAVCI ABİCİM...
 
 

Yazan Necdet TÖRE
27-08-2010 02:18,
 
Sizler umudumuzsunuz
Sevgili Savcı 
Yorulmak ve yılmak yok iyiki sizler varsınız.Bizlerin düşüncelerini takdir ettiğim yazılarınızla dile getiriyorsunuz. 
Bu siteyi bırakıp gidenlerin arasına lütfen girmeyiniz. 
Sevgiler  
Saygılarımla
 
 

Yazan Osman Ada
26-08-2010 23:58,
 
İyi ki varsınız
Sn.Savcı sizi şahsen tanımadım,hakkınızda hem çok güzel sözler duydum hem yazılarınızla sizinle ayni duyguları yaşadım. Sizler KRAL ÇIPLAK diyen özverili onurlu mücadele adamısınız. Perşenbe'nin gelişi çarşamba'dan bellidir derler yazınızda bazı olumsuzlukların sizin şevkinizi kırdığını hissediyorum, bizler böylelerini tanıdık bu siteye kimler geldi kimler aradığını bulamayıp gitti onlar için mücadele değil kişisel tatmin önemliydi. Bu mücadele gönül verenlerle onurunu düşünenlerle yürüyecektir siz bize ışık tutmaya lütfen devam edin. iyi ki varsınız
 
 

Yazan Adilhan
26-08-2010 23:56,
 
HER DEVRİM ÖNCE KENDİ ÇOCUKLARINI YERMİŞ
Değerli Büyüğüm Savcı; "TEMAD ve DEMOKRATİK MERKEZİYETÇİLİK" Başlığı altında bir yazı üzerinde çalışırken duygu dolu yazınızı okuyunca kalem elimden düşüverdi. 
Kendimi nedense yazdığınız 20-30 kişi arasında hissettim.Dışarda yaşam bütün bunaltıcı ağırlığı ile devam ediyor.Ekonomik sıkıntılarımız ağırlaşarak devam ediyor.Siyasi Partilerin didişmeleri bizleri çok yakından olumsuz etkiliyor.Havaların sıcaklığı ayrı bir olumsuzluk yaratıyor.Ve bütün bunların ötesinde etimiz,kemiğimiz,sinirlerimizl e insanız.Hatalara,yanlışlıklara daha öte günahlara gebeyiz.Geldiğimiz ortam,aldığımız eğitim,yaşadığımız deneyimler bizi ancak bu kadar olgunlaştırabildi.Empati yapmayı beceremiyoruz.Sonuçta birbirimizi yiyoruz deyim yerindeyse.Kendi adıma Sayın Savcı bunları bir özeleştiri olarak yazıyorum.Ancak inanın çok mütevazi bir yaşam sürüyorum ve kendi sınıfımın geleceğini düşündüğüm kadar hiçbir şey düşünmüyorum.58 Yaşından sonra bu sakin Akdeniz kasabasında düşündüklerimi anlatarak katkıda bulunmaya çalışıyorum.Onun ötesinde düşündüğüm ve beklediğim bir şey yok.Bu siteye üye olmadan bir yıl üye olduktan sonrada iki yıldır yazılarınızı okuyarak bir şeyler öğrenmeye çalıştım kendi adıma.Toplumlar tarihinin şaşmayan bir öğretisi var.Her devrim önce kendi çocuklarını yermiş.Sizlere bu sınıfın öncüleri olarak silahları gömmek yakışmaz.Savaşçılığı terkedip "Eski Tüfekliğe"soyunmak biraz bencillik gibime geliyor.Geriden gelenlerin önünde yol gösterici kuşak gerek.Şurada kaç kişisiniz zaten.Saygılarımla.
 
 

Yazan muslu
26-08-2010 20:45,
 
Sizlerle başaracağız
sonuna kadar sizin gibi büyüklerimize desteğimiz ve saygımız sonsuzdur. bu onurlu mücadelede sizlere her türlü yardıma ben ve diğer arkadaşlarımızda eminim sonuna destekçi olacaklardır. onurlu yürüyüşte her zaman sizlerleyiz
 
 

Yazan janas
26-08-2010 19:36,
 
Onursuz kalabalıkta olmam.
Kuru kalabalık değil,Güçlü ve onurlu bir avuç mücadele insanıyız. 
Sayın büyüğüm SAVCI ve GÜRPINAR ne söylerse doğru söyler. 
İyiki varsınız.
 
 

Yazan tedbir33
26-08-2010 18:56,
 
SAKIN HA...
Değerli Hemşerim.. 
Neden bilmem ama bu "son" kelimesi hiç hoşuma gitmedi. Sakın ha...
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
26-08-2010 11:40,
 
Mücadelenin bayraktarları
Değerli kardeşim,Sn.Savcı  
Bu sitede 4 yıldır mücadele ediyoruz ama daha öncesinden mücaadele birlikteliğimiz var sizin gayretleriniz bu zümrenin umudunu arttırmıştır,bende sizden aldığım destek ile nacizane katkılar sağlamaya çalışıyorum, sizi tanımak size dostum demek,yazdıklarının altına tereddütsüz imzamı atmak benim için onur olmuştur; 
 
Albert Einstein "Önyargıları yok etmek atomun çekirdeğini parçalamaktan zordur" demiş. Biz kendimize saygımız gereği uzun ince bir yolda onur mücadelesi yapıyoruz görevde karşılaştığımız malum kişiler burada da karşımızda çoğu kez sorunlardan çok sorunlularla uğraşıyoruz. 
 
Biz bu siteyi arkadaşlarımızın kendilerini özgürce ifade etmesini sağlamak ve TEMAD'a mücadelemizde destek vermek için kurduk; Başarılı olduğumuz kesin tüzel kişiliğimiz,makamımız,sekreter lerimiz,ödeneğimiz,aidatımız olmadan birçok taşın yerinden oynamasını sağladık; 
 
Bir gazeteci dostum bana "Ersen bey Bu ülkenin ezilenleri horlananları önce birbirine düşman oluyor,keşke camianız bu kadar sessiz kalmasa haklılığınıza beni inandırdınız ama sizler yeterince inanmıyorsunuz; derneğiniz TEMAD sizin yazılarınızı bile sitesinden kaldıracak kadar mücadeleleye duyarsız" demişti  
 
Bizim makam,ego tatmini beklentimiz yok onurumuz için kendimize saygımız gereği buradayız bir avuç olsak ta yine mücadelemize devam ederek başaracağız; Biz bunun onurunu yaşarken mücadeleyi araç olarak görenler ayıbını ve vebalini mutlaka yaşayacaklardır. İyi ki varsın, iyi ki dostumsun yüreğine kalemine sağlık
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >