cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

GERÇEKLER ACI REÇETEDİR PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Çarşamba, 17 Haziran 2009 )
 

B
izler yıllardır önyargılar sonucu haksızlıklara uğradık haklarımızı savunmak için örgütlü bir toplum olmayı beceremedik  Bizleri Temsil etmek için kısıtlı imkanlarla kurulan yasal birçok sınırlama getirilen derneğimiz  TEMAY tam gelişme gösterirken 1980 ihtilali ile kapatıldı.Dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız,çocuklarımızın harçlıklarından kesip gönderdiğimiz paralarla alınan gayrimenkullerine banka hesaplarına el konuldu  ve tam 4 yıl sonra yine kısıtlamalar içeren TEMAD kuruldu.2006 yılı sonuna kadar sessiz sakin tabela derneği olarak işlevini yürüten TEMAD iletişim çağının etkisi ile  STK olarak minik adımlar atmaya başladı.

Şimdi bu açıklamamı klasik  TEMAD eleştirisi olarak yorumlayanlar o görevlerde havanda su dövenler ve bazı malum kişiler  eleştirecektir.Onlara "Assubaylar için hangi kazanımları elde ettiniz? Yazın. Bizde yayınlayıp mahcup olalım ve özür diliyelim." demekle yetiniyorum

M
ynet mesaj grubu ve ardından kurulan  sitemiz mücadeleye büyük bir ivme ve TEMAD’a destek kazandırmıştır .Faks-mail-dilekçe kampanyaları, gazete ilanı, basında sağlanan yazılar,hergeçen gün artan bir ilgi ile arkadaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmaları ve TEMAD üyelerinde hızlı bir artış (örneğin;ANKARA'da  700 üye mevcutken bu bir yıl içinde 1423  miktarına ulaşmıştır) Tüm bunlar yüreğinde sadece astsubay sevdası olan özverili arkadaşlarımızın gayreti ile gerçekleştiğini ahde vefa sahibi herkes tarafından bilinmektedir.

Hiçbir STK üyeleri derneklerine sendikalarına bizim gibi maddi ve manevi desteği altın tepsi içersinde sunmamıştır. Haksızlıklar karşısında oluşturulması düşünülen eylemler için diğer STK üyelerine maddi ve manevi destek sağlarken,biz derneğimize bu eylemler için hazır olduğumuzu müteaddit kez belirtmemize rağmen kabul görmemiş, yönetim” Ben şubelerimin düşüncesini sordum.Kimisi ancak yönetim kadrosu ile katılacağını, kimisi katılmayı düşünmediklerini belirttiler. “ şeklinde kabul edilemez bir açıklamada bulunmuştur.

O şubeler faaliyetlerini ve mücadeleye katkılarını lokal açıp oyun oynamakla mı sınırlı görmektedir? Önce bu sorulur gerekirse ardından o yönetim lav edilir. Bu yapmamak basiretsizliktir ve hiçbir değer yargısı bu mazeretinin kabulünü gerektirmiyecektir.

Yapılacağı belirtilen basın açıklamaları üyelerin katılımı da sağlanarak neden yapılmamaktadır?Bugüne kadar basında esen rüzgarı sahiplenip seçim yatırımı olarak kullanan yönetim neden son yasa teklifinde yaşanan demokrasi ayıbını basına intikal ettirmemiştir.

B
asındaki olumsuzluklara sadece üyelermi tepki göstermelidir? TEKZİP müessesesinden TEMAD yönetimi haberdar değimlidir? Yönetimde bulunan üç avukat arkadaşımızın görevi nedir ve bu arkadaşlarımız bu görevi hiçbir ücret almadan kerhen destek olarakmı vermektedir.Şayet yanıt evet ise bu büyük yanlıştır.Çünkü, yönetimin bunu karşılıyacak  yeterli bütçesi vardır.

Bazı arkadaşlarımız çok iyi niyetle daha önce yapıldığı gibi TEMAD hesabına bağışta bulunmayı önermektedir. TEMAD’ın böyle bir ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.Çünkü, bizlerin hukuki konuda yapılacak harcamalar için sunduğu destek sahiplenilmemiş,adeta sabote edilmesine izin verilmiştir.

Şu an TEMAD yönetiminin de basından öğrendiği genelkurmay başkanlığının iyileştirmelerinin içereğini bizlerle paylaşılmalıdır.'Bir kısmı mutlu edersem bununla yönetimde rahatça kalmayı sağlarım' mantığı kaosa neden olur;  Bizi kimse mahalle bekçisinden daha alt kademeden  ve ilköğretim mezunu mehter takımı zurnazeni ile ayni dereceden göreve başlatmaya  sosyal ve ekonomik haksızlıklara razı edemez.

TEMAD yönetimine kimse zorla seçilmemiştir; Bu göreve talip olanların hizmet vaadi  vardır.Biz TEMAD tüzel kişiliğine saygılıyız.Assubay onur mücadelesine katkılarımız devam edecektir;  TEMAD yönetimin haklarımız konusunda üyelerinin iyi niyetli  katkı,öneri ve eleştirilerine saygı göstererek  daha istekli, bilinçli,kararlı,proğramlı bir mücadele haritası çizmesini bekliyoruz.

 
Saygılarımla

 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

28-02-2009 16:12 Ersen Gürpınar
28-02-2009 16:12. ..
Okunma Sayısı 2366    
Okuyucu yorumları (9)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (2 Oylamalar)

Yazan M.AKPINAR
28-02-2010 00:49,
 
...
Kıyametli meslektaşlarım ortada ,yada TBMM sinde Assubaylar için yapılması düşünülen hangi iyileştirme teklifi vardır ,bilen varsa açıklasın bizde bilgilenelim,ortada sadece bilgi kirliliğine neden olan bazı devlet memurları ve emeklilerine de 3 yıl önce verilmeye başlanan 100tl sı gibi günümüz için komik olan bir rakkam vardır oda henüz gerçekleşmemiş olup adeta zaman olarak balık kavağa çıkınca gibi tarihlenmiştir ,kısacası aslı yoktur,bunun dışında da gündemde üflenen balon haberler (asılsız) dışında hiç bir şey yoktur,aslıunda durum yoksulluk sınırından açlık sınırına geçen Emekli Assubaylar için bundan sonraki süreç te ölüm sınırında yaşamaya doğru gitmektedir,6 yıldır emekliyim olağan % delik maaş artışı dışında ekonomik olarak hiç bir somut iyileştirme görmedim ,sanırım göremiyeceğimde.
 
 

Yazan Adnancansun
19-03-2009 22:58,
 
...
BIZ ASSUBAYLARIN BASLICA SORUNLARI VARDIR.ANCAK BANA GORE BU SORUNLARIN NELER OLDUGU VE NASIL COZULEBILECEGINDEN DAHA ONEMLI OLAN SEY BU SORUNLARIN SEBEBIDIR. 
1. ASSUBAYLARIN OZGUVEN SORUNU VARDIR.EMEKLI OLDUGUNDA VE TEMAD UYESI VEYA YONETICISI OLDUGUNDA DAHI BIR MUVAZZAF SUBAY GORSE HELE ALBAY USTU BIR MUVAZZAF GORSE HEYECAN YAPAR.(İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ9 
2. ASTSUBAYLARIN RESMI TAM OLARAK OKUYAMAMA VE AYRINTIYA KUCUK CIKARLARA TAKILMA HUYU VARDIR.GUNU KURTARMA HUYU VARDIR. 
3. ASTSUBAYLARIN KAYBEDECEK PEK BIRSEYI KALMADIGINI VE HAKLARININ MINUMUM OLARAK VERILDIGINI IDRAK EDEMEME PROBLEMI VARDIR. 
4. EMIR KOMUTA ALTINDA YILLARCA VATANA HIZMET YAPARKEN SORUMLU ANCAK YETKISIZ OLDUGUNDAN INISIYATIF ALAMAMA MECLIS ONUNDE MITING VAR DENILDIGINDE KARAR ALIP GELEMEME DERDI VARDIR. 
5. STK LARIN KUVVETINI IDRAK EDEMEYIP HALA GENELKURMAYDAN KUCUK HAKLAR BEKLENTISI VARDIR. 
 
ANCAK ARTIK BICAGIN KEMIGE DAYANDIGINI GORUP ELINI TASIN ALTINA KOYAN VE BIR CIKARI OLMADIGI HALDE ASSUBAYLAR ICIN UGRASAN BILINCLI BIR YENI NESIL VARDIR.ONUNE KONULAN OTU YIYIP ETINDEN SUTUNDEN VE YUNUNDEN FAYDALANILAN DEGIL AILEDEN OLMAK ISTEYEN VE AILEDEKI DIGER BIREYLERLE HAK VE SAYGINLIK YONUNDEN KABUL EDILEBILIR ASGARI MUSTEREKTE BULUSMAK ISTEYENLER VARDIR.
 
 

Yazan tokay80
03-03-2009 12:34,
 
Tahammül Kalmadı Artık.
Temad'ta görevli sevgili meslektaşlarım,büyüklerim,küçü klerim bu işi gönüllülük esasına göre mi yapıyorlar? yoksa, her oturum başına belli bir ücret alıyorlar mı?Ha,gönüllülük esasına göre Temad faaliyetlerini yürütüyorlarsa beklenen faaliyetlerin bu kadar olması normal.Amaaa,oturum başına bir ücret alıyorlarsa yada bilemem yasal olarak belli bir ücret alıyorlarsa bu ücretlerin karşılığı yapılan hizmetler bu kadar olmamalı diye düşünüyorum.Tuzluk gibi orada dursunlar diye seçilmediler.Yani işin açıkçası arkadaşlar Ersen ağabeye katılmamak mümkün mü? Bakın tüm Sivil Toplum Kuruluşları her türlü faaliyeti yapıyorlar.Biz? Biz sadece havanda su dövüyoruz.Devrim,Devrim diye basına malzeme olduk.Sonunda Astsubay devriminin ne olduğunu hepimiz gördük.Tabiri caizse Devrimi geçirdiler bize.Yani Temad'ın başkanı Umur TALU olsa daha iyi.Bizim sorunlarımızı Temad'tan daha çok dile getiriyor.Sahi,Umur TALU'ya böyle bir teklif götürsek mi acaba?Neyse,Temad'tan biraz daha şu işleri sıkı tutmasını bekliyoruz.Bizim haklarımızı nerede ve nasıl görüşeceklerse görüşsünler ,Tabanda tahammül kalmadı artık.Mitingse miting.Yürüyüşse yürüyüş.Ne yapılacaksa yapılsın.Saygılarımla,Tekin OKAY LÜLEBURGAZ-KIRKLARELİ
 
 

Yazan gaziozbey
01-03-2009 21:52,
 
...
sayın Ersen Gürpınar'ın bu konudaki yazılarını takip ediyorum.Bu konulardaki düşünceleri son derece haklıdır.genel kurmayın amacı bellidir.assubayların arasında kaos yaratarak,sadece kendiverdikleri ile yetinmemizi istemektedirler.ve neyazıkki hem rütbe bekleme süreleri ve hem de diğer özlük haklarımız ile ilgili sorunlar nasrettin hoca ile fil hikayesine dönmüştür.sonuç olarak bizim meselemiz artık onur mücadelesine dönüşmüştür.saygılarımla.... Gazi ÖZBEY
 
 

Yazan Mithat Türetken
01-03-2009 13:32,
 
Balık baştan kokarmış
Faaliyetlerini yakından izlediğimiz iftihar edebileceğimiz örnek şubelerimizin yanı sıra lokal işletmeciliğinden başka işe yaramayan görevleri olmasına rağmen onur mücaadelesine katkı sağlamayan şubeleri biliyoruz mesela KONYA şubesinin yönetimi neden görevden alınmıştır Şube kumarhaneye döndüğü söylentileri doğrumudur TEMAD yönetimi görevden aldıysa eyleme katılmıyoruz diyen şubelerin yönetiminide görevden alsın bu arkadaşlar gidip kahvehane işletsinler ama assubay adını kullanmasınlar. Laf değil iş istiyoruz bu siteyi eleştiren TEMAD yalakları birtek başarıyı yazsınlar Karalama ile gerçekler değişmiyor bu sitenin yaptıklarına bakıp utanmalıdırlar.
 
 

Yazan janas
01-03-2009 00:10,
 
...
Ben muvazzaf olarak 1 nci derece sorunum olmamasına rağmen emekli asb.abilerimin 2-3 ncü derece de kalmasına karşı çıkarken, 1 nci derecede veya yüksek okul mezunu sayılarak 1 nci dereceye yükselme şansına erişme şansına erişecek olanların kendi mesai arkadaşlarının,devrelerinin 2-3 ncü derecede kalmasına nasıl sessiz ve duyarsız kalırlar anlayamıyorum.Yani yüksek okul mezunu birçok kurum memuru 9-2 den başlarken 9-1' e razı olmak astsubay onurunu ayaklar altına almak demektir.(Biz lise mezunu olarak 10-1 den başlarken,11-1 den başlayanlar, şuan asb.lar 9-1 den başlarken 9-2 den başlıyorlar.Bunu kendine layık bulanların onur düzeyineden şüphe ederim.valahi ederim,billahide ederim.) 
Bu nedenle derecesi ne olursa olsun tüm muvazzaf ve emekli Assubayları birbirlerine ve onurlarına sahip olmaya çağırıyorum. 
 
Bu konuda çaba gösteren,emek harcayan,özel yaşantısından ödün veren,özveride bulunan öncü olan abilerimize destek vermek bizlerin borcu ve sorumluluğu olmalıdır. Başta Sayın Ersen GÜRPINAR ve diğer değerli abilerimi takip etmekte benim görevimdir. 
 
Evet ben şimdilik takipteyim.
 
 

Yazan ysiginc
28-02-2009 20:42,
 
3ncü derece arkadaşlarımız
sayın;gürpınar 3ncü derecedeki arkadaşlarımızın mağdur olabileceğini düşünerek sağolsun uzun zamandır mücadeleyi yürütüyor kendisine şükranlarımı sunuyor,bu sitede mücadele eden değerli arkadaşlarımızın varlığı,desteği sorunlarımızı aşmamıza mutlak katkı sağlayacaktır.temad yönetimi bugüne kadar,3ncü derecedeki meslektaşlarını konu dahi etmemiştir.bu konu ile ilgili temad sitesine yazı yazın,yazınız yayınlanmaz bundan dolayıda iyiki varsın gürpınar iyiki varsınız yürekli meslektaşlarım saygılar
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
28-02-2009 19:22,
 
Adalet ve eşitlik
Sayın tedbir33 yanıtını bildiğiniz sorunuzu diğer meslekdaşlarımda merak etmiş olabilir diye kısaca açıklayayım; Bugüne kadar yasa tekliflerini TEMAD ya bizlerden ya basından duymuştur;Teklif hazırlanırken TEMAD'ın katılımını sağlasalardı ve onlarda sorunlarımızı ve çözümünü yeterince anlatabilselerdi daha farklı olurdu. Şuan genelkurmayın üç iyileştirme teklifi vardır 1. Tüm emeklilere 100lira denge tazminatı 2. Em.San.Md.70 1 fıkrasındaki oranlarda değişiklik ile 3ncü ve 2nci derecedekilerin mağduriyetinin kısmen önlenmesi 3. Emeklilerin MYO mezun sayılarak intibaklarının yapılması 3ncü madde de MYO mezunlarının başlangıç derecesinde yine adaletsiz uygulama olan 9/1 konusu korunmuştur TEMAD buna sessizdir. 9/1 olsun ben birinci dereceye terfi edeyim bana bir kademe bile yetiyor diyenler mutlu edilmek isteniyor çünki bu kolay yoldur hak ettiğimiz değil verilenle yetinmektir. İşte bundan faydalananlar bunu başarı ve zafer olarak yorumlayabilirler onların desteği ile yönetim yerinde kalmayı amaçlıyabilir; Ama 3ncü derecedeki arkadaşlarımız ile yüksek okul bitirip intibakı yapılan ve 2/1 den emekli olanlar birinci dereceye yükselemez, 9/1 1/4 önünde duvar olduğundan birinci derecede bulunanlarda 1/4 ü ancak rüyalarında görür ayrıca mahalle bekçisinden daha alt kademeden ve ilköğretim mezunu mehter zurnazeni ile ayni dereceden göreve başlamanın ezikliğini taşımaya devam ederiz bu da toplumda kaos yaratır. İstisnalar dışında ben nasılsa birinci derecedeyim beklentim yok diyerek mücaadeleye destek vermiyenleri düşünürseniz mücaadelenin kırılgan noktası ortaya çıkacaktır .Bizden saklanan 9/1 e razı olmaktır 9/2 ve 8nci dereceden göreve başlatılma gayretini TEMAD hiçbir zaman samimi olarak göstermemiştir. Biz toplumun tümünü kapsayan ve adil olan çözümü istiyoruz bu kararlığı bizleri temsil edenlerde göstermelidir.
 
 

Yazan tedbir33
28-02-2009 17:15,
 
SAYIN GÜRPINAR....
Sayın Gürpınar.. 
"Şu an TEMAD yönetiminin de basından öğrendiği genelkurmay başkanlığının iyileştirmelerinin içereğini bizlerle paylaşılmalıdır.'Bir kısmı mutlu edersem bununla yönetimde rahatça kalmayı sağlarım' mantığı kaosa neden olur;" ifadelerini biraz açarmısınız. Sizce bizleden saklanan konular mı var demek istiyorsunuz? Mutlu olacak olanlar kimler, olmayacak olanalr kimler?
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >