cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BAŞKANIMA BAŞARILAR DİLERİM PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 22 Temmuz 2010 )
 

Muhalifler sayın TEMAD başkanının sorunlarımız için hiçbir gayret göstermediğini 7 yıldır hiçbir sorunumuzu çözemediğini söyleseler de Allah var başkanım gayret içinde yeni projeler üretiyormuş(!)
TEMAD YÖNETİMİ TAKİPTE basarilar.jpg

ANTALYA'da açıklamışlar; Başbakanı her yerde takip edip sorunlarımızı anlatacakmış! Başaracaklarına inanıyorum. Çünkü, koruma görevi yapan yardımcıları gerekli istihbaratı sağlayacakları için Başbakanı mutlaka yakalayacaklardır.

Başbakan'ı yakaladıklarında  muhtemelen  dosya vereceklerdir. İnşallah dosyasında kurmaylarının kendisini bugüne kadar olduğu gibi yanıltmalarına izin vermiyerek ;

 •  MYO mezunlarından 9/2' den başlayanlara  yine ebeler hemşireleri örnek göstermezler!
 •  "Lise mezunu Assubayları 1'nci dereceye çıkardık daha ne istiyorsunuz? Haklarınızı sorgularsak hak kayıplarına uğrarsınız" diye emir yayınlayıp aba altından sopa gösterenlere ; "Bu hak bizlerden yıllar önce 657 sayılı yasaya tabi memurlara verildi" diyebilirler.
 •  Hava Kuvvetleri Komutanı'na "hiçbir MYO mezunu memurun  başlamadığı  8/2' den başlıyor ama bizi 9/2' ye yükseltmiyorsunuz" deme gafletinde bulunmazlar.
 •  631 SKHK gereğince almamız gereken temsil tazminatı için birilerinin himmetini beklemek yerine, Danıştay'ın iptal kararı doğrultusunda yargıya başvururlar.
 •  Muvazzafları ilgilendiren konular sizi ilgilendirmez diyenlere bu haksızlıkların içimizde uhde olduğunu, ayrıca bizlerin sefer görevimiz gereği bu konularla yeniden karşılaşacağımız dolayısıyla muvazzaf ve emekli ayrımının düşünülemiyeceği belirtilir.
 •  Bizlerin bazıları gibi imtiyaz değil adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıyı talep ettiğimizi özellikle vurgulanır.
PARTİ ZİYARETLERİ

Başkanımız, Sn.Cindoruk dahil parti ziyaretlerine başlamış. Bunu memnuniyetle karşıladık.

Öküz altında buzağı aramak gibi bir düşüncemiz yok  ama, Sn.CİNDORUK’a  Başbakan'a olduğu  gibi 60 bin Uzman ile 100 bin Assubayın selamını götürdülerse; Sn.CİNDORUK  adı gibi Cinoğlu Cindir, kendilerini tanırım   nezaketen yüzünüze vurmasa da  “Kelin merhemi varsa önce kendi başına sürer. Siz önce kendi derdinizi halledin sonra uzmanları düşünürsünüz” diye aklından geçirmiştir.

CHP  Başkanı Sn.Kılıçdaroğlu’na nezaket  ziyaretinde, niçin şubeler haberdar edilmemiştir? Niçin o toplantıya sadece İzmir NARLIDERE ve GÜZELBAHÇE şube başkanları davet edilmiştir?

Bu toplantıyı belediye meclis ve il genel meclis CHP üyesi iki arkadaşlarımız ayarladılarsa ne ala. Ama, sırf bu ünvanları var diye vitrin olarak çağrıldılarsa, birçok arkadaşımızın CHP yönetimlerinde ve belediye meclislerinde üye olduklarını hatırlatırım.

Şubelerinizi, üyelerinizi yok sayarak, 'ben yaptım, oldu' mantığı ile  hareket edemezsiniz! Yönetimdekiler bizlerin temsilcisi olduklarını hatırlamalıdırlar.

Ayrıca, şu herkese dağıtılan dosyada neler olduğunu, haklarımızın hangi yasal gerekçelere dayandırıldığını doğrusu merak ediyoruz. Bu dosya ne padişah fermanı, ne devlet sırrı olmadığına göre, bizlere neden açıklanmaz? Çünkü, daha önce elimize geçen dosyanın bir ucube olduğunu biliyoruz.

Gerçi, birçok konuda yönetimin bu sitenin yazılarından yararlandıklarını, hatta hit olan birçok sloganı kullandıklarını memnuniyetle müşahade etmemize rağmen dosyanın içeriğini merak etmekteyiz..

YANIT BEKLİYORUZ

Sn.Başkan, MSB ve Genelkurmay temsilcilerinin toplantısında dile getirdigi;

 •  Müstafi Assubayların orduevlerine alınmalarının sağlanması ,
 •  B tipi poliklinik hizmetlerinden kd.başçavuşların yararlanması ,
 •  Askeri kimliklerin nüfus hüviyeti olarak kullanılması,
 •  Kamplarda toplu tahsislerin TEMAD tarafından yapılması,
 •  AİHM açılan OYAK davası hakkında konuşulmaması,
 •  Zati tabanca devirlerinden harç alınmaması ,
 •  Asb.ların Milli Güvenlik derslerine girmesinin temini ,
 •  MYO ve Lise mezunlarının denkliğinin sağlanması,
 •  Mayınların Asb.lar tarafından temizlenmesi,

gibi uç konular dile getirilince bunlardan bazılarının zaten uygulandığını, bazılarının gündemde olduğu , bazılarının ise teferruat  olduğunu hatırlatarak; 

Bunca  sosyal ve ekonomik sorunlarımız varken bunların  dile getirmesini eleştirince saygı ile karşılamak veya yanıt vermek yerine mesnetsiz, iftira niteliğindeki yazı ile  şahsıma duyulan güvenin zedelenmesi ve gündemin  değişmesi amaçlanmıştır.

Kendilerine "KILAVUZU KARGA OLANIN"  başlıklı yazım ile cevap verdim. Sn.Başkandan ne yanıt  ne de özür var! E.Asb.ları temsil eden derneğin başkanı ile mahkemelik olmayı kendime olan saygım gereği şimdilik uygun görmedim...  Toplum vicdanı her şeyi yargılamaktadır, ancak bizleri temsil etmek için görevli olanlar ve o makamı işgal edenler topluma karşı birleştirici olmakla  sorumludurlar.
Aylardır "tüzük" diyoruz, müzik çalışmalarından fırsat bulamıyorsunuz! Birçok konu belirsiz. Bu konulardaki sorularımız saklı kalmak kaydı ile;

Genelkurmay başkanlığının hükümete MSB aracılığı ile sunduğu ve sizin sahiplendiğiniz DENGE TAZMİNATI VE 2NCİ 3NCÜ DERECEDEKİLERİN MAĞDURİYETLERİN ÖNLENMESİNİ SAĞLAYACAK EM.SAN.MD.70  DEĞİŞİKLİĞİ HANGİ  AŞAMADA OLDUĞU KONUSUNDA AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Açlık sınırında maaş alarak geçinme mücaadelesi verenler  temel sorunlarımız dışında ne sizin müzik çalışmalarınızla, ne gezilerinizle ne OYAK yönetim kurulu üyeliğinizle, ne de millet vekili olma düşüncenizle  ilgilenmiyorlar  ...

Saygılarımla.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

21-07-2010 23:07 Ersen Gürpınar
21-07-2010 23:07. ..
Okunma Sayısı 1305    
Okuyucu yorumları (9)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Dalkılıç
04-08-2010 11:53,
 
TEMAD NEDEN SUSKUN ?
TEMAD sorularınıza yanıt vermez, veremez; çünkü verecek yanıtları olsaydı dedikodu üretmek yerine toplumu bilgilendirirlerdi. Bizler bu yüzden sorunlarla yaşamıyor muyuz, bu duruma sessiz kalanlar büyük vebal altındadır.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
28-07-2010 10:48,
 
Dertleri toplum değil koltuk
Tarih boyunca koltuk sevdası her türlü değerin üstünde olmuştur. 
Şu anda oturulan koltuk artık "kesmez" olmuştur. 
Ceylan derisi koltuk özlemi had safhadadır. 
O nedenle ne söylesek boştur...
 
 

Yazan Altındağ
25-07-2010 21:00,
 
TEMAD AÇIKLAMA YAPMALIDIR
Bir sitede arkadaş eleştiri yapmayı hak görüyor ama siz eleştirince KİMSİN-GERÇEK ADIN NE diye soruyorlar nerede ise sabıka kaydı isteyecekler. Bütün bunları mücadeleye katkı için yaptığını söylüyor ama bir tek bu konuda düşüncesini dile getiren yazısı yok bu sitenin yaptığı hiçbir çalışmaya katkısı yok ardından biz yönetime adayız diyor,mücadele kimsenin tasarrufunda değil elbette aday olursun kimseden icazet almayacaksın, ama yönetimle flört halindeysen memnunsun demektir, o halde kimseyi şu grubu temsil ediyorum yönetime adayım diyerek inandıramazsın. TEMAD başkanı Antalya'da eylem planladıklarını söylemiş, inanmıyorum, ama yaparlarsa her türlü desteği veririz,kendilerinden yazılanlara açıklama getirmesini bekliyoruz. Onurla mücadele edenlere selam olsun.
 
 

Yazan AKALP
25-07-2010 01:10,
 
Sözde muhalifler
Bizler bir mücaadele içindeyiz.TEMAD yönetimi tüm desteğimize rağmen çalışmaları ve düşünceleri ile topluma ne yazık ki güven vermiyor.İnanmıyorlarsa kendi sitelerinde gerçek kimliklerle yapılacak bir anket düzenlesinler.  
İstisna bazı şube yöneticileri dışında lokalden başka derdi olmayan şubelerimiz var, lokal olmasın diyenimiz yok lakin TEMAD sadece lokal işletmeciği değildir. Haksızlıklara insan onuruna aykırı davranışlara nasıl sessiz kalınır,bir avuç uzmanın başarısını da görmez misiniz gece başınızı nasıl yastığa koyup rahat uyursunuz ben merak ediyorum. Bu kadar sıkıntıda olan çözüm bekleyen meslektaşlarınızın hiç mi ahını vebalini düşünmezsiniz? 
TEMAD'ı zevk olsun diye eliştirmiyoruz,eleştirdiğimiz gibi başarsınlar alkışlamak ne kelime sırtımızda taşırız. CHP başkanı ziyaretinden şubelerin haberi yok niçin sadece iki başkan davet edildi deniyor ziyaret resmine bakın yönetim dışında o fotoğrafta kimler var? OYAK'a kimlerin ismi verildi hala açıklama yok... 
Bir diğer konu muhalifiz diyerek bir siteden diğerine koşacaksın, yönetimle dirsek temasında olacaksın laf başı gelince mücadelede bayraktarlık yapan bu sitedeki arkadaşlara onların çalışmalara göndermeler yaparak mangalda kül bırakmayacaksın ama yönetime bir tek yazı ile eleştiride bulunmayacaksın, yönetimden memnunsan o zaman neden yönetime aday olup muhalifim diyorsun bu çifte standart değil midir?..
 
 

Yazan yıldırım 73
23-07-2010 10:09,
 
--------
Sayın Ersen GÜRPINAR. Bizler 3.ve2.dereceden emekli Assubaylarız.Bizlerin düşüncelerini birkez daha desteklediğiniz için teşekkür ederim.Bizler açlık sınırında yaşamaya çalışan E.assubaylarız.Kim müzik yapmış,kim gezi düzenliyormuş,kim milletvekili olacakmış bizi ilgilendirmiyor.Onurumuzla nasıl geçinebiliriz onun hesabını yapıyoruz.Saygılarımla.
 
 

Yazan DAMAR
22-07-2010 18:00,
 
özde BAŞKAN
M.EROL beyi istifaya davet ediyorum..Bu kararı alarak ONUR MÜCADELESİ ne en büyük katkıyı kendisi yapacak ve tarihe geçecektir..
 
 

Yazan Bizdenbiri
22-07-2010 14:58,
 
SUYA YAZI YAZMAK!
Sn.Gürpınar, 
 
Keşke kartvizitinde .....Başkanı yazan muhterem de, vizyonunuzun % 1 ine sahip olsaydı da,bu zümrenin aydın ve yetişmiş mensuplarını karalamak,küçümsemek ve komplekslerini kapatmaya çaba harcama yerine,UZMAN ÇAVUŞLAR DERNEĞİ BAŞKANI'NIN yaptıklarından ve zümresi için elde ettiği kazanımlardan biraz ders alabilse,hadi o da olmadı,İstanbul'daki Minibüsçülerin yaptığı eylem ile hükümete attırdığı geri adımdan bir sonuç çıkarabilse... 
Yakında "Astsubay" sınıfını kaldırıp yerine "Uzman" sınıfını ihdas ederler ise şaşmayalım.. 
 
Hemen herkes bu gerçekleri görüyor..Artık kızmak da gelmiyor içimden..Bu zümre böyle basit,etkisiz ve kısır bir yönetim anlayışını hak etmiyor..Acınası bir hal aldı artık.. 
 
Ceylan derisi koltuk mu dediniz?? Güldürmeyin...Vinylex neyimize yetmiyor;çok bile... 
 
Tabii oturmayı bilene.. 
 
En kısa zamanda başımızı öne değil,göğe baktıracak değerli meslektaşlarımızın "Temsilcilerimiz" olduğu günlere ulaşmamız dileği ile. 
 
Esen kalın..
 
 

Yazan bergamalı
22-07-2010 13:29,
 
...
Sayın Gürpınar 
 
Türkiye Assubay sınıfı, sizi de TEMAD Başkanı Sn. Mustafa Erol'u da çok iyi tanıyor. 7 yılı aşkın bir süredir o makamda bulunan sayın başkanın her seçim öncesi sınıfı için çalışacağına verdiği sözlere rağmen,icraatları dosya vermekten öteye gitmeyen, sadece kendi çıkarları doğrultusunda çalışanların sınıfı için yaptıklarını ve yap-a-madıklarını takip edenler kararlarını zaten çoktan vermişlerdir. 
 
Sayın Erol tek yasal ve kurumsal derneğimiz olan TEMAD başkanlığına devam ettiği ,  
Anayasal adaletsizliklere uğratıldığımız haklarımızla ilgili hiçbir somut kazanç elde edilemediği -hatta adım dahi atılmadığı- sürece de saygı çerçevesinde en ağır şekilde eleştirilmeye devam edilecektir. Çünkü TEMAD demek, biz üyelerinin aidatlarıyla üyelerinin hak ve çıkarları doğrultusunda görev yapması gereken bir dernek demektir. Orada alınan görev bizlerin ünvanı ile yapılıyor. Orada bulunanlardan bizlerin anayasal haklarımızın peşinden koşmasını istememiz bizlerin hakkıdır. Ama sayın başkan özel bir şirkette ne yaparsa yapsın, umurumuzda bile olmaz. Eleştirmek başka, alay etmek farklı bir şeydir. O kurum, seçilinceye kadar bu haklar doğrultusunda çalışılacağına dair vaatlerde bulunulup, seçildikten sonra da Assubaylarla alay edilecek bir makam değildir !.. 
 
Açlık sınırında yaşamaya mahkum edilen sınıfı için hiçbir icraatta bulunmadığı,  
Şubelerini ve delegeleri hiçe saydığı,  
TEMAD mesaj panosu da yayınlarına o sanalları ile devam ettiği, 
müddetçe bu eleştiriler de sürecektir. Kimse de kusura bakmasın! 
Saygılarımla.
 
 

Yazan Osman Ada
22-07-2010 10:46,
 
BU MAZLUM ZÜMRENİN AHINI ALMASINLAR
TEMAD'ın ne kadar başarılı olduğu haklarımız konusundaki dilekçelerimize MSB lığı tarafından verilen önyargılı cevaplardan belli bizi büro memuru gibi gören zihniyetin değişmesi için daha farklı daha bilinçli hukuki gerekçeli savunma ve bilgilendirmenin yapılması gerektiğini birkez daha anlaşılmıştır. TEMAD yönetimine kimseyi zorla getirmiyorlar hatta bu kişiler bu göreve gelmek için özel gayret gösteriyorsa özveri ile haklarımızı savunmak zorundalar yeter artık bu haksızlıklarımız kader olmaktan çıksın istisna birka şube başkanlarımız dışında kalanların neden bu konularda düşünceleri,tepkileri yok? Başarı da başarısızlıkta bu mazlum zümre tarafından değerlendiriliyor bunun vebali ağırdır.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >