cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Referandum Yolunda PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Salı, 20 Temmuz 2010 )
 

referandum.jpg Siteler sessiz,TEMAD daha sessiz, sahibinin sesi Mahmut ERDEM izine gitmiş olmalı. Ondan bile ses çıkmıyor. Oysa yaz geldi diye dünya durmuyor. Belli bir konuda hedefi, düşüncesi olanlar yaz-kış demeden çalışıyor, çabalıyor.

Siyasi partiler yollarda, miting meydanlarında. Kimisi referandumda “evet” çıksın diye, kimisi “hayır” çıksın diye uğraşıyor.

Üç yıldır hep bu mevsimlerde yazarım; Bütçe görüşmelerine birkaç ay kaldı. Şimdiden organize olmak gerek, planlı, programlı bilinçli olarak belli konulara odaklanmak gerek. Eğer taleplerimiz bütçeye yansımazsa sonrasında yapılacak bir şey kalmaz. Yapacağınız ekonomik talepler “bütçede karşılığı yok” diye geri çevrilir, her zaman olduğu gibi.

Bu yıl biraz daha farklı, referandum iktidar için güven oylamasına dönüştü, her bir oya ihtiyaçları var. Meclis çoğunluğu ellerinde, istedikleri kanunu çıkarabilecek durumdalar ve bu çoğunluğu muhafaza etmek için çabalayacaklar.

Muhalefetin ise kaybedeceği bir şey yok, oy oranını 5 puan arttırsa kar sayacak.

Yani bizim üzerinde çalışacağımız, odaklanacağımız yer iktidar partisi olmalı.

TEMAD ne düşünüyor, hangi amaçla partileri ziyaret ediyor bilemiyoruz. Kendi ikballeri için mi? Yoksa toplumsal çözümler için mi? Toplum için çalışıyorlar diyebilmek için yeterli nedenimiz yok.

Bu arada Sn. İsmail TURAN öncülüğünde yeni bir birliktelik oluşturulmuş, bir çok arkadaşımız bu oluşum içinde yer alacağını bildirmişti. Eğer bu birliktelikte samimi isek, gün bu gündür.

Daha önce yaşamış olduğum tecrübelerden biliyorum, bu tür taleplerin Genel Merkeze veya hükümete yapılmasından çok, il-ilçe başkanlıklarına yapılması ve parti teşkilatları tarafından taleplerimizin Genel Merkeze gelmesi daha etkin bir yöntem olacaktır.

Şöyle bakalım; siz genel merkeze gidiyorsunuz, derdinizi anlatıyorsunuz, diğer taraftan il-ilçe teşkilatlarına gidiyorsunuz, il-ilçe teşkilatları sizin sorunlarınızı bir çok noktadan Genel merkeze iletiyor. O zaman çok daha fazla dikkate alınacağını düşünüyorum.

TEMAD kendi kulvarında gitsin, gerekirse, istenirse destek de verelim… Ama  Sn.İsmail TURAN merkezli oluşturulan birlikteliği de harekete geçirelim.

Hiçbir şey yapmadan, sitelerde yazacağımız yazılarla, beddua ederek, sızlanarak bir yere varamayacağımızı artık anlamış olmamız gerek. Eleştirdiklerimiz gibi olmayalım. Organize, kararlı, planlı, ne istediğini bilen, bilinçli bir toplumun başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Yeter ki gücümüzün farkında olalım, o gücü yerinde ve zamanında kullanalım. 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

20-07-2010 12:34 Hüseyin SAVCI
20-07-2010 12:34. ..
Okunma Sayısı 1338    
Okuyucu yorumları (5)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan yiğit
28-07-2010 16:02,
 
...
Yürekliliğin ve kararlılığın ışığı olan Sayın Tuncer Küçük'e selam olsun... 
 
Daha düne kadar hiçbir yerde esamesi bile okunmayan, her türlü haksızlığın, hakkaniyetsizliğin hedef tahtası haline getirilen, kendi kabuğu içerisinde sesiz sedasız verilenlerle yetinerek yaşamaya mahkum edilen, aşağılanan, horlanan, itelenen, ötelenen, ötekileştirilen, yasalarla eli kolu bağlanan, hukukla ve ahlakla bağdaşmayan uygulamalara reva görülen bizlerin nabzı bu sitede atmaktadır.  
 
Sayın bizdenbiri; Çelişkiler yumağına dönmüş sorunlarımızın ucu derindedir. Boya küpü değil ki batırıp çıkaralım. Yaralanmış yüreklerimizin isyanını dile getirip egemen güçlere reflekslerimizi gösterebildiğimiz bu sitenin gücüne olan inancım tamdır. Bu sitenin yiğit öncüleri sayesinde yerinden oynamaz dediğimiz taşlar bile yerinden oynatılmıştır. Bu da bir başlangıç değil midir? Lider konusunda size yürekten katılıyorum. Saygılarımla.
 
 

Yazan Bizdenbiri
27-07-2010 22:14,
 
MECAZİ BİR ELEŞTİRİ!
Sn.Savcı, 
 
Sadece sizi değil;ayni zamanda başta kendim;sonra "emekli astsubayım"diyen tüm herkesi eleştirdiğimi anladığınız ve bu şekilde bir öneri getirmenize sevindim.Siz,ben-bu sitede yazan diğerleri..Yaptığımız aslında "klavye şovalyeliği"nden öte gidemedi pek..Ha;hiç mi faydası olmuyor,kesinlikle olmakta..Ortak bilinç;yerinde tepki;bilgilenme-haberdar olma!Ve diğer aklıma gelmeyen konular..Tamam!Ya sonuç??"Bir tek sonuç var" diyebilir misiniz? 
 
Temad yönetimi'nden umut keseli epey yıllar oldu!İnşallah her biri "muradına ererler"(Neyse artık muradları)... 
Yani,dolandırmadan;biz geriye kalanlar..Ne yapıyoruz;ne yapacağız? 
Sn.Turan bir çağrıda bulundu!İcabet edenler oldu...Ya sonuç???HİÇ! 
 
Sonuç olarak;bizim en büyük sorunumuz bir LİDER!Bizi seven;bizi sayan;mesleği seven,meslektaşlarını peşine takacak,kanunlar çerçevesinde bizlerin başını tekrar yukarı baktıracak;adını kalplere yazdıracak bir LİDER!.. 
 
Gerisi boş;hepimiz;şu an benim yaptığım gibi!,ömrümüz yettiğince sadece YAZARRRR-ÇİZERRR,biz yazar biz okuruz!Yanılıyor muyum? 
 
Selam ve saygılar.. 
------------------------------ ------------------------------ ----------------------YÖNETİCİ NOTU . 
Sayın meslekdaşım kötümser olmayalım yaptıklarımız azımsanmıyacak şeyler değil,ekmeden biçemezsiniz ; En önemlisi arkadaşlarımız artık boşvermişlik ve umutsuzluk gömleğini üzerlerinden çıkarmaya başladı.  
5 yıl önce TEMAD yönetiminde kim vardı, ne yaparlardı daha doğrusu ne yapmazlardı? Bilen varmıydı? 
Yürekli birkaç kişi olsa da basında sesimizi duyuran bize inananlar varmıydı?  
Bazıları önemsemiyebilir ama TEMAD yönetimin 11 kez randevu talep edip alamadığı mektup bıraktığı Genelkurmay başkanı TEMAD'ı ziyaret ediyor, yağmasa bile gürleyen yetkililer var; Biz yeterki inanalım haklı olduğumuz konularda mutlaka başaracağız.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
27-07-2010 17:14,
 
...
Sayın Bizdenbiri, 
 
Öncelikle eleştiriniz için teşekkür ederim. Anlatmak istediklerimi yeterince anlatamamışım. Daha açık yazayım. 
 
İl-il, İlçe -İlçe örgütlenip, iktidar partisinin il-ilçe örgütlerine sorunlarımızı anlatıp, sorunlarımızı iktidar partisinin örgütleri aracılığıyla bir çok noktadan iktidar partisinin genel merkezine ulaştırmak. Baskı kurabilmek için iktidar partisinin, referandum konusundaki sıkıntılarından yararlanarak, kendi parti örgütü aracılığıyla baskı oluşturmak. 
 
Anlatmak istediğim tam olarak buydu. 
 
Düşünün; Genel merkeze gidiyorsunuz, 15 dakika çay içip (bugünkü TEMAD Yönetiminin yaptığı gibi) çıkıyor, daha kapıdan çıkmadan unutuluyorsunuz. Ama parti örgütü aracılığıyla tabandan gelecek baskı sürekli ve farklı noktalardan geleceği için kesin daha etkili olacaktır diye düşünüyorum. 
 
Ya da aklınıza/aklımıza gelebilecek daha başka yöntemler. Önemli olan bu süreci en etkin biçimde kullanabilmek. Bir yerden ve farklı biçimde başlamak. 
 
Esenlik dileklerimle. 
 
Hüseyin SAVCI
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
21-07-2010 23:40,
 
TAŞLAR YERİNDEN OYNADI
Değerli arkadaşlarım bu sitenin varlığından rahatsız olanlar var bunu biliyoruz rahatsız etmeye devam edeceğiz; çünkü biz kişisel ikbal peşinde değiliz tek amacımız onur mücadelesine destek, bugüne kadar birçok taşı yerinden oynattık bunu kimse inkar edemez . Gönlümüz arzu ederdi ki TEMAD yönetimi sanallardan medet umarak gündem değiştirme ve seçilmek için gösterdikleri gayreti haklarımız için gösterebilseydi, bizlerin desteğini kullanabilseydi.. 
Yıllardır bu tüzük ve zihniyet ile bir yere varamayız diyoruz ses yok; istisnalar dışında şube başkanları bu duruma tepki göstermiyor. TEMAD Bölge toplantısına neden 43 şubenin katılmadığını, neden 30 şubenin toplantıda tek kelime söz etmeyip sessiz protesto ettiğini düşünmüyor.  
Biz uyarmaya sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Atalarımız "KUL SIKIŞMAYINCA HIZIR YETİŞMEZMİŞ" demişler. TEMAD seçimleri son umuttur, YA YENİ BİR ZİHNİYET YENİ BİR TÜZÜK İLE BİRLİKTE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ YA DA YOLLARIMIZ AYRILACAK. Şimdilik sabır lütfen.
 
 

Yazan Bizdenbiri
21-07-2010 22:07,
 
YO-RUM-SUZ..!
http://www.zaman.com.tr/ haber.do?haberno=1007252&title=oyak-mecliste-lobi-yapti-vergi-imtiyazi-devam-edecek 
 
Sn.Savcı,sizin bir yorumunuz olacaktır muhakkak! 
"Bu arada Sn. İsmail TURAN öncülüğünde yeni bir birliktelik oluşturulmuş, bir çok arkadaşımız bu oluşum içinde yer alacağını bildirmişti. Eğer bu birliktelikte samimi isek, gün bu gündür. "demişsiniz... 
 
İyi de...sonuç ne..?Eleştirmişsiniz; 
"Hiçbir şey yapmadan, sitelerde yazacağımız yazılarla, beddua ederek, sızlanarak bir yere varamayacağımızı artık anlamış olmamız gerek. Eleştirdiklerimiz gibi olmayalım. Organize, kararlı, planlı, ne istediğini bilen, bilinçli bir toplumun başaramayacağı hiçbir şey yoktur. " 
İyi de ,eleştirenlerden farklı ne öneriyor,ne sunuyorsunuz? Eleştirdiklerinizden farkınız ne? 
Kusura bakmayın,eleştirdim ama???
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >