cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

KOLBASTI ! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazartesi, 05 Temmuz 2010 )
 

sehit-kolbasti.jpg Şehit anaları, babaları, eşleri, çocukları, yakınları, meslektaşları, sevgilileri, yavukluları, kardeşleri, dedeleri, nineleri, büyükleri, küçükleri!Siz gencecik canları kara topraklara verdiniz, ciğeriniz, özünüz yandı ya!

Kimisi “askerlik yan gelip yatma yeri değil” dedi, acı çeken anne babaları gösteren televizyon kanallarına kızıp “ayılıp bayılanları göstermek teröre hizmet” dedi ya, sizler yine asil duruşunuzla “vatan sağolsun” diyebildiniz, diyorsunuz. Ayılıp bayılarak siz de bir nevi teröre hizmet etmiş oldunuz bu arada!

Oysa sizin yapacağınız şey belliydi, birkaç kurşun yiyince “yan gelip yatan” şehidinizi kenara koyar koymaz, sıkı bir kolbastı oynayacaktınız. O zaman teröristler kaçacak delik arayacaktı. Delikteki “biz öldürüyoruz, bunlar kol bastı çakıyor” deyip şaşa kalacaktı. Siz yapmadınız, bir kol bastıcık oynamadınız.

Son 45 günde verdiğimiz onca şehitten, toptan olmadıkça, perakende kaldıkça öyle günde bir-iki şehitten gazeteler bile bahsetmiyor artık. Şehit olanlar “yan gelip yatıyor” analar-babalar da kendi çapında “ayılıp bayılıyor” 

Şimdi şanlı devletimiz, Başbakanımızdan Bakanımıza, Muhalefet Liderimizden Genelkurmayımıza kadar herkes, önce Sayın Başbakan’ın sonra da Sayın Muhalefet liderinin  basına poz vermek için gittiği, senin evladının, her gün nöbet tuttuğu, canını verdiği o tepede, etrafında yüzlerce koruma,helikopter, keskin nişancının korumasında “çömelmenin” kavgasını veriyor.

Ülkenin en önemli gündemi bu!

Sen çömeldin!

Sen de kum torbalarının arkasına saklandın, kum torbası teee başına kadar geliyordu!

Ahmak!

Korkak!

Sayın Genelkurmay Başkanı, Sayın Başbakan ile birlikteyken çömelmiş, Sayın Muhalefet lideri ile birlikteyken ayakta durmuş olduğu için beraberliği yakalasa da, çömelmeye “askeri gereklilik” açıklaması yapmış, ancak; büyük devlet adamlarına yakışır üslupla ayakta durmayı “ahmaklık” olarak nitelendiren Sayın Hüseyin ÇELİK’e henüz cevap vermemiş durumda. Bu “ahmak” sözü şimdilik ortada, henüz bir “askeri açıklama” gelmedi.

Sizin çocuklarınız unutuldu, bu arada TEMAD Yönetimi tarafından  bir koşu çoğaltılıp dağıtılan "Emekli Assubayların Sorunları Dosyası" da arada kaynayıp gitti. Ülke "ÇÖMELME" konusuna kilitlendi. Çömelmek ilk defa bu kadar gündeme oturdu, çömelmek üzerine espriler üretildi.

Sayın Genelkurmay Başkanı’nın bir maaş bir traşı kaldı, emekli oluyor. Üstün hizmet nişanı alacak belki. Güneydoğuda verdiğimiz şehitlerin sorumlusu o değil demek ki. 

O bölgede görev yapan komutanlar, generaller hepsi ödüllendirilecek. Çünkü onlar hiç sorumlu değil, hükümet zaten sorumlu değil, muhalefet çömelmeyerek o da attı sırtından sorumluluğu!

Geriye siz kalıyorsunuz!“Ayılıp bayılmak” yerine bir kol bastı, yoksa suç sizin! 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

04-07-2010 16:28 Hüseyin SAVCI
04-07-2010 16:28. ..
Okunma Sayısı 563    
Okuyucu yorumları (3)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Ersen Gürpınar
10-07-2010 01:42,
 
...
Şairin dediği gibi "Bir namazlık saltanatın olacak taht misali o musalla taşında!" Bizi sadece göreve ve ölüme gönderirken hatırlayanlar ve bu mücadeleyi araç olarak görenleri şiddetle kınıyorum. Bu mazlum zümrenin iki eli yakalarında olacaktır.
 
 

Yazan Adilhan
09-07-2010 22:33,
 
BANKER BİLO ASKERDE
Tartışmaya gerek yok.Çökmek, sinmeyi ve korkmayı çağrıştırıyor.Ayakta durmak ise meydan okumayı.Sayın Başbakanı o asil at sırtından atarken hangi ifade varsa yüzünde mevzide de aynı ifade vardı.Bilal'ler ve Bilal gibiler o dağlara çıkmadıkça kimse boşuna timsah gözyaşları dökmesin ve ezberlenmiş nutuklar atmasın.
 
 

Yazan ÇETİN1982
09-07-2010 14:57,
 
YORUMU SİZ YAPIN
Sayın Genelkurmay Başkanımız şehit olan subayların ve eşlerinin cenaze törenlerinde boy gösteriyor. Son olarak bir de jest yaptı, İstanbul Halkalı'da şehit olan uzman çavuşun eşinin öğretmen subay olacağını, üniforma giyeceğini açıkladı.  
Sayın TEMAD Genel Başkanı Mustafa EROL bakın uzman çavuşlar eylem yaparak seslerini duyurdular, amaçlarına ulaştılar ve şehit uzman çavuşun eşi öğretmen subay oluyor.  
Sayın Mustafa EROL, sessiz kalmaktaki amacınız nedir? Milletvekili olmayı düşünüyorsanız unutmayın basiretsiz, liderlik vasıflarından uzak ve zümresini çıkarları uğruna unutanları aday bile göstermiyorlar. Sizin yerinize onur mücadelesini amaç edinen bir başkasını TEMAD genel Başkanı yapsaydık inanın birçok haklarımızı alırdık...
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >