cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

KUTLARIM....! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazar, 04 Temmuz 2010 )
 

antalya-temad-secim.jpg ANTALYA TEMAD seçimlerinin olgun bir havada geçmesi, sorunsuz sonuçlanması ve de bir değişimin gerçekleşerek, yeni bir heyacanla yola devam edilmesi sevindirici. Seçilen arkadaşlarımızı içtenlikle kutlar, başarılar dileriz.

Perde açıldı ve oyun yeni başlıyor, zor bir oyun, seyircisi tepkisiz, umutlarını yitirmiş.

Öfkeli!

Umutlara yön vermek, hiç kimseyi ayırt etmeden herkesi kabullenmek, bir baba evinde son kalan büyük ağabey sevgisi ve duyarlılığı ile!

Geçmişi, geride kalanları gerçekten geride bırakıp ileriye bakmak, geçmişte yapılan yanlışları dile dolamak yerine o yanlışlardan ders alarak doğruları yapmak!

Başarıya susamış, kavgalardan usanmış, artık yeni ve güzel şeyler duymak isteyen topluma umut olmak ve umutları gerçeğe dönüştürmek!

İşiniz sor, yolunuz uzun, ama umudun tam merkezindesiniz.

Şairin dediği gibi "bir umudumuz sizde"

Yolunuz açık olsun.LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

03-07-2010 23:18 Hüseyin SAVCI
03-07-2010 23:18. ..
Okunma Sayısı 581    
Okuyucu yorumları (4)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan tedbir33
04-07-2010 17:35,
 
ASLİ GÖREV..
DERNEĞİMİZİN ASIL AMACINA YÖNELMESİ DİLEĞİYLE... 
 
Değerli Meslektaşlarım.. 
Bu ülkede meslek olarak tek yaşamıyoruz. Olan bir olay öyle veya böyle kamuoyuna yansıyor.. 
Antalya TEMAD seçim hazırlıkları aşamasında küçük bir anekdotu paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz genel kurulun ilk ilan edilen tarihi ile ikinci tarihi arasına iki ay gibi bir zaman girdi. Böyle bir durum sık karşılaşılan bir durum olmadığı ve hazirun listesinin tesbitinde bu durumda yoruma açık ifadeler olduğundan, seçime girecek yönetim adayı ekiplerden biri, bu konuyu en iyi bilse bilse bu tür konularla sık karşılaşan ilin dernekler masası bilebilir diyerek, görüşlerini sormak üzere Antalya Dernekler Masası'ndaki görevliye başvurur. İlgili memur göreviyle ilgili sık sık Antalya Temad'ın ismi geçtiği için, "sizin sorunlarınızdan bıktık" tavrı takınıp başvuru yapan meslektaşıma karşı alaycı bir üslupla cevap verirler. Yani mesleğimizin temsilcisi olan derneğin düşürüldüğü durumun nerelere kadar uzandığını görebiliyor musunuz? Yeni yönetim inşallah derneğimizi derleyip toparlar hak ettiği yerlere getirir. Bize düşen görev birileri üyelikten atsa da, derneği kendinin mülkü sansa da o günler geride kaldığı için mesleğimizin adını taşıyan derneğimizin yanında durmaktır...
 
 

Yazan kuruoğlu
04-07-2010 13:55,
 
...
Yıkmak kolay yapmak çok çok zor.Kırılan dal serçeyi affetmiş ama kırılmış bir kere.İlerleyen günlerde hep beraber her şeyi göreceğiz fakat Antalya'nın işi çok zor dostlar.Çok hırpalandık,çok yorulduk,çok kırıldık,hiç gereği yokken kişisel kaprisler ve inatlaşma nedeniyle birbirimizi tükettik. Antalya'da organizeyi sağlayan üç beş kişiyi tekrar toparlamak nasıl olacak bakalım.1600 aidatını ödeyen üyeden 2010'da yazmaya elim bile varmıyor yüzün altına düşürüldük. Demek ki bu işler böyle oluyormuş. Herkese kolay gelsin.Saygılarımla.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
04-07-2010 12:36,
 
Umut bizleriz
ANTALYA TEMAD eski yönetimini bir dost,bir meslektaş,bir Assubay sevdalısı olarak uyarmıştık. Hatta ESKİŞEHİR bölge toplantısında hepimizin karşı olduğu AİHM kararına rağmen hukuksuz verilen oda hapsinde bile SAVUNMA alınırken "siz, savunmasız üyelerinizi ihraç ediyorsunuz, bu UGANDA ordusu emekli Assubayları derneğinde bile olmaz" demiştim! 
Ne yazık ki bu hukuksuzluğa genel merkez de sessiz kalmıştı; sağduyulu arkadaşlarımız yanlış hesabın BAĞDAT'tan dönmesini sağladılar. 
Yeni yönetim eskiyi unutup, eskiden ders alarak tüm üyelerini kucaklayarak mücadeleye katkılarda bulunacağına eminiz. Kendilerini tekrar kutlar sevgi ve saygılar sunarım.
 
 

Yazan bergamalı
04-07-2010 10:57,
 
KOLAYLIKLAR VE BAŞARILAR DİLERİM.
Değerli Arkadaşlarım 
TEMAD Antalya İl Başkanlığı olağanüstü seçiminin arkadaşlarımızdan gelen çeşitli bilgilendirmeler sonucunda son derece saygı ve sevgi çerçevesinde geçtiği belli oluyor, tüm sağduyulu meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni seçilen yönetim öncelikle Antalya'daki meslektaşlarımıza olmak üzere tüm sınıfımıza hayırlı ve uğurlu olsun.  
 
ANTTEMAD'da daha önceki süreci bir çoğumuz yakinen biliyoruz; yeni yönetim tarafından öncelikle ve ivedilikle antidemokratik olarak bu şubemizde dernek üyeliğinden hukuk dışı ihraç edilen meslektaşlarımızın üyelikleri iade edilerek birlik ve beraberlikle çalışmalara başlanılması, bu arkadaşlarımıza adaletsizce yapılan haksızlıkları ortadan kaldıracağı gibi birleştiricilik adına sevgi ortamının da kazanılmasında önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum ve bekliyorum. 
 
Sn. Mustafa Dündar başkanlığında seçimi kazanan Yönetim Kurulu üyelerini ( ayrıca Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerini) kutlar, karşı karşıya bırakıldığımız adaletsizliklerimizin çözümü yolunda yapacağı çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim. Hukuk,adalet,çağdaş demokratik ilkeler rehberliğinde yapacakları çalışmalar ile sınıf mücadelemize etkin katkı sağlamalarını umuyorum... 
Assubay onur mücadelesine emek veren tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >