cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Hapları Karıştırmasak ! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 17 Haziran 2010 )
 
hata-etmek.jpg
Müshil hapı ile birlikte uyku hapı içmeyeceksiniz… İçerseniz eğer,  her iki amaç da gerçekleşir ama siz arada rezil olursunuz  Müshil hapı  etkisini gösterir ishal olursunuz, uyku hapı etkisini gösterir derin uyursunuz. Uyandığınızda pis kokular içinde bulursunuz kendinizi. El-aleme olmasa da hane halkına rezil olursunuz. Çol-çocuğun eğlencesi olursunuz üstüne üstlük.   

Sonunu düşünmeden yapılan hareketin, söylenen sözün mutlaka bir bedeli olur ve erinde geçinde hesap sorulur.   

Hesap mı soruyorsunuz?  

Sizi hiç ama hiç ilgilendirmeyen, gönüllü bir girişimin hesabını?  

Bu hesap ilgililere verildi, bir kere daha verilir!  
Madem hesap sorulacak, üyelerinizin mütevazi maaşlarından topladığınız aidatların, MSB’dan gelen paraların hesabını verin, gezi gelirlerinin hesabını verin, koyun  sitenize, görsün herkes gelir ve giderinizi, neyi nereye harcadığınızı. Sayın Başkan, dürüstseniz, samimiyseniz, kendinize güveniyorsanız, koyun bilançonuzu web sayfanıza. Göğsünüzü gere gere! Her ay tarafınızdan muhasebeye verilmiş faturaların miktarını ve muhteviyatlarını açıklayın.   

Bunu istemek en doğal hakkı üyelerinizin. (Ben üyeniz değilim, atıldım)  

Daha önce sordum, tekrar sorayım, KOPENHAG gezinizin maliyeti nedir TEMAD Bütçesine?  

Tanıtım adına ne yaptınız orada, panel mi düzenlediniz, konferans mı verdiniz, ikili görüşmeler mi yaptınız?   Sayın Başkan, çirkin dedikodular hep dolaşır ortalıkta, ama asla itibar etmiyoruz, dedikodularla uğraşmıyoruz, sitemizde yayınlamıyoruz. Her şeyden önce kendimize yakıştıramıyoruz.   

Temsil” zor iştir, yüz binlere varan bir toplumu temsil etmek hiç kolay değildir.  

Temsil makamında olanların çok daha özenli olması gerekir, çok daha dikkatli olması gerekir. Yapılan her şey yakışmalı, temsil edilen makamın, toplumun  ağırlığına uygun ve yakışır olmalı. TEMAD Genel Başkanı, TEMAD sayfasına dedikodu taşırsa bu ne kadar doğru olur? Ne kadar yakışır, toplum en doğru yargıya varacaktır. 

Siz, başkalarından sizi asla ilgilendirmeyen şeylerin hesabını mı soruyorsunuz?   

Bu memlekette her şeye rağmen kanunlar var, yetkili makamlar var.  
Biri çıkar,  bir dilekçe yazar, suç duyurusunda bulunur, o da sizden hesap sorar, başı-sonu bir dilekçe!. Ölçü bir kere kaçmaya görsün, ipin kimin ayağına dolanacağı hiç belli olmaz.

Hatırlatmış olayım!LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

16-06-2010 18:54 Hüseyin SAVCI
16-06-2010 18:54. ..
Okunma Sayısı 628    
Okuyucu yorumları (2)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan AKTUNA
17-06-2010 22:49,
 
...
Al birini vur ötekine misali toplasan bir adam etmeyenlerin,yazıp çizdiklerini çocukken oynadığımız oyunlarda mızıkçılık yapan salya sümük ağlayanlara benzettim,ne demişler kel başa şimşir tarak böyle topluma böyle yöneticiler layıktır alın hayrını görün,utanmadan dedikodu ile yola çıkanlardan topluma ne hayır gelirki.
 
 

Yazan bergamalı
17-06-2010 15:52,
 
...
Sayın Savcı 
Sn.Tuncer Küçük'ün yaptığı onur yürüyüşüne maddi destek veren arkadaşlarımızın özel iletişim adreslerine toplanan miktarın ve yapılan harcamaların listesi Sn.Ersen Gürpınar tarafından kuruşu kuruşuna bilgi verildiğini tüm katılımcı arkadaşlarımız biliyor. Sayın Gürpınar'a bu özverili çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Bazıları makam sahibi de olan başka kişilerden gelen bu türdeki art niyetli karalama,ima,suçlama vb. içeren yazılar onlara söz düşürmediği gibi hiç de ahlaki ve etik değildir! 
 
Elbette dürüstlük ve doğruluk adına hiçbir şikayette bulunmadan,hayıflanmadan,tüm dernek yetkililerimiz açık bir şekilde hesap vermelidirler. Hesap sorulması ve bu hesabı vermesi gereken bir yer varsa başta TEMAD Genel Merkezi ve şubelerimizdir. Seçilen yönetim kurulu başkanının listesi ile bir anlamda icazetle göreve getirilen ve bu hesabı sormakla yükümlü kurulların özgür iradeleri ile bu görevlerini gerektiği gibi yapamayabileceklerine dikkatinizi çekmek isterim. 
 
http:// www.emekliassubaylar.org/ FORUM/3-TEMAD/832-TEMAD-TUZUK- MADDELERI-DEGISIKLIK- ONERILERIMIZ.html başlığı ile sitemizin Forum bölümünde yayınlanan yazımda bu konudaki endişelerimi (14 madde) gerekçeleriyle dile getirerek paylaşmıştım ve //...Genel Merkez Yönetim Kuruluna veya şube yönetim kuruluna aday olanlar , kendi yönetimlerini de denetleyecek ve soruşturma yapabilecek yetkili kurullardan Yüksek Denetleme Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu için asla blok liste veya bağımsız aday gösteremezler ;delegeler tarafından (% 10) gösterilen listeyi imzalayamazlar.Yönetim Kurulunca aday gösterilerek seçilen üyelerimizin Denetleme ve Disiplin Kurullarının yapacakları görevlerde özgür iradeleri ile denetleme yapabilecekleri ve bağımsız karar alabilecekleri asla düşünülemez ;bu durum derneğimiz açısından son derece sakıncalıdır. // diyerek tüzük değişikliği için yetkililere öneri ve hatırlatmada bulunmuştum! Şayet bu durum düzeltilmezse ,hesap vermezliklerin de devam edeceği tüm duyarlı arkadaşlarımın dikkatinden kaçmayacaktır. 
 
Assubay onur mücadelesine destek veren tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunarım.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >