cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

Biz Gönüllüyüz, Sonuna Kadar! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 11 Haziran 2010 )
 

gonullu.jpg Kimisinin ciddi sağlık sorunları var, ancak çok yakınları bilir, topluma yansıtmaz, bir yandan canı ile boğuşurken diğer yandan bu siteyi ayakta tutmak için hasta yatağından kalkıp saatlerce uğraşır. Herkes bildiği için yazıyorum; bu sitenin ana atar damarı, can damarı Semih KOÇ kardeşim, geçirdiği ameliyatların sayısını kendisi bile unutmuştur, ama işini hiç aksatmamıştır. Özveri ile, inançla, inanılmaz bir sabırla  işini yapar. Bu sitenin “gönüllü kölesi” dir.

Kimisinin sosyal sorunları, kiminin işi ile ilgili sorunları vardır, kimisi ailesinden, kimisi kendisinden çaldığı zamanı tüketir bilgisayar başında.   Amaç ortaktır. Bu toplum için bir “buluşma” noktası oluşturmak, birliktelik sağlamak, sonra da bu birlikteliği yasal zeminde, hukuk zemininde eyleme dönüştürmek.

Kısaca toplumsal güç oluşturup, demokratik haklarımız için kullanmak. Yoksa hepimiz biliyoruz ki, burada yazıp çizmekle kimse hak vermez. Burası “buluşma” noktası, buluşma noktasında buluşup ne yapacağımız, ne tarafa yürüyeceğimiz önemli.
Buluşma noktasının TEMAD çatısı olması gerektiğini hepimiz biliyoruz, bu asla kimsenin yadsıyamayacağı bir gerçek! Ancak; TEMAD Yönetimi toplumsal beklentilere cevap veremediği “böyle iyi” mantığı ile yaklaştığı, sekiz yıldır hiç değişmeyen “dosya vermek” veya “sorunları anlatmak” dışında bir eylemsellik içinde olmadığı için bu sitede çaba sarf ediliyor.TEMAD Yönetiminin hakkını teslim edelim; TBMM kapalı iken TBMM kapısında “rutin” ve “yıllık” basın açıklaması yapıyorlar. İşin ilginç tarafı TBMM' de kimse yok ve daha da ilginci basın da yok, basın açıklaması bir avuç emekli Assubaya yapılıyor! TEMAD Yönetimine samimi olarak uzatılan eller hep havada kaldığı için, yararlanılması gereken hiçbir unsur önemsenmediği için, Sayın Umur TALU gibi şans bile hiç değerlendirilmediği için biz “mualif”, sanal, ezeli ve ebedi başkanım M.E. baş tacı oluyor.


Bizler gönüllüyüz…
Biz, aidatlarla makam araçlarında gezmiyor, biz maroken koltuklarda oturmuyor, biz resepsiyonlarda ağırlanmıyor, biz “iktidar” koltuğunun nimetlerinden  yararlanmıyoruz. Bu siteyi ayakta tutmaya çalışan arkadaşların hiç birinin hiçbir makam koltuğunda  gözü yok. Hedefimizde ceylan derisi koltuklar da yok!    

Bizim için en büyük gönül huzuru, 21' nci yüzyıla, çağdaşlığa, insan haklarına, özellikle de güzide kurumumuz Türk Silahlı Kuvvetleri'ne asla yakışmayan, toplumumuza yapılan açık haksızlıkların giderilmesi  konusunda bir ileri adım atabilmek, bir katkı sağlayabilmek, en büyük ödül ise, 3' ncü dereceden emekli, yoksulluk içinde yaşayan ezik bir meslektaşımızın yüreğinde umut, yüzünde bir gülümseme görebilmektir.   

Biz gönüllüyüz…  


Gönlümüzden geleni, inandığımızı, doğru bildiğimizi  yapıyoruz, kurumsal kimliğimiz yok! Ama kırıkçı-çıkıkçı eli öpülesi İsmail Ağabeyimiz var. Başkanımız yok, ama kendisini inançlarına adamış Ersen Ağabeyimiz var. Teknik ekibimiz yok, ama kocaman yüreği ile, amatör ruhu, profesyonel iş anlayışı ile AKPINAR, ATILGAN, BOLAT ve tek kişilik ordu Semih KOÇ kardeşimiz var.  

Biz gönüllüyüz…  


Bütçemiz yok, sitemizin aidatını kendi aramızda toplar, bir yere bir katkı sağlamamız gerektiğinde gücümüz oranında paylaşıp, birlikte başarmanın tadını yaşarız.  

Biz gönüllüyüz…  


Eğer bu toplum, “siz kenara çekilin, gölge ediyorsunuz” diyorsa, hemen şimdi, şu anda siteyi söndürür, gönüllü olarak kenara çekiliriz.  

Bu toplumda “Eylem” deyince gözleri parlayan, “makul ol, imkansızı iste” diyecek Adilhan ŞANLI’lar, tek başına da olsa “yürümeye” hazır Tuncer KÜÇÜK’ler, toplumu için şehir şehir dolaşan yetmişlik delikanlı İsmail TURAN’lar oldukça ve bu toplumun sorunları devam ettikçe biz gönüllüyüz.   

Ve bu mücadele bayrağını yıkılıp düşene kadar bir “şeref borcu” bilerek taşıyacağız. Biz düştükten sonra başka gönüllüler eminiz ki çıkacaktır.   

Biz gönüllüyüz…

Seçilmedik, atanmadık, devlet çeşmesinden su içmiyoruz!   

Maroken koltuğumuz değil, yüreğimiz taşın altında!   

Biz gönüllüyüz, sonuna kadar!
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

11-06-2010 10:27 Hüseyin SAVCI
11-06-2010 10:27. ..
Okunma Sayısı 815    
Okuyucu yorumları (9)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan kalamaki
14-06-2010 21:25,
 
HAKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE VEREN YİĞİTLER
Başta ERSEN GÜRPINAR ağabeyimiz olmak üzere Assubay hakları konusunda mücadele eden herkesi yürekten destekliyorum.Sevgili kardeşim TEMAD Başkanı; o öyle demiş bu böyle söylemiş, onu duydum bunu söylediler diye laf üretmek ve yürekli abimiz ERSEN beyi karalamaya çalışmak yerine GEREĞİNİ YAP LÜTFEN. KOLTUĞA YAPIŞIP KALMA. O koltuk günbe gün sizi daha çok yıpratacak ve gün gelecek o koltuk sana diken olacak.Bunu kendinize yapmayın.Bir sizin kaleme aldığınız yazıya bakıyorum bir de ERSEN abimin ve diğer yürekli abilerin yazdığı yazılara bakıyorum, üslup ve içerik açısından aranızda dağlar kadar fark var.Daha doğru düzgün kendinizi bile ifade edemiyorsunuz! Yazdıklarınızdan ben bir şey anlamadım.Kaldı ki bizim sorunlarımızı dile getireceksiniz.Kısaca lafın özü ben TEMAD'ın başında ERSEN beyi ve diğer yürekli meslektaşlarımı görmek istiyorum. Lütfen uzatmadan tadında bırakınız.Bence size yakışan da budur.Başta ERSEN GÜRPINAR ve Mücadeleci, yürekli abilerime saygılarımı sunuyorum.
 
 

Yazan KUMRU
14-06-2010 16:05,
 
hergün şehit veren bir toplumun
Değerli büyüklerim her gün birer ikişer şehit veriyoruz.Açılım dedikleri bu olsa gerek, yüksekokulu da bitirdim ama demek ki olanları çözecek kadar iyi yetişmemişim,ancak hepimiz bu platform etrafında toplanırsak bu olanları anlar ve anlatırız.
 
 

Yazan EMEKLİASSUBAYLAR
14-06-2010 13:51,
 
Her engele rağmen başaracağız
SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIMIZ, 
 
BU SİTENİN ÜYELERİ ÖZVERİ İLE ONUR MÜCADELEMİZE KATKI SAĞLARKEN BUNDAN RAHATSIZLIK DUYANLAR DEVREYE GİRİYORLAR,BİZLER HER ENGELE RAĞMEN MUTLAKA BAŞARACAĞIZ. 
 
TEMAD'ın resmi web sitesinde önce Sayın Cengiz ERTEN ve sonra Sayın TEMAD Genel Başkanı'nın yazılarını okudunuz.  
 
Sayın TEMAD Genel Başkanı'nı da, Sayın Cengiz ERTEN'i de ,diğer kişisel ikbal peşinde koşanları da ve Sayın Ersen GÜRPINAR'ı da bu toplum gayet iyi tanıyor. 
 
Şerefli insanlar dedikodularla, mesnetsiz suçlamalarla başkalarının onur ve haysiyetine dil uzatmazlar, uzatamazlar. 
 
Bazıları ile mücadele etmek için "ÇUKUR" seviyesine inmek gerekir ki, onu biz yapamayız, yapmayız !.. 
 
Toplum vicdanının yargısına razıyız. Herkesi hak ettiği yere koyacaktır. 
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 

Yazan Necdet TÖRE
13-06-2010 20:38,
 
...
Sevgili Meslektaşlarım 
Onurlu mücadelemizin GÖNÜLLÜLERİNİ kutluyorum. 
iyiki sizler varsınız.
 
 

Yazan bergamalı
13-06-2010 10:56,
 
...
Sn.Savcı, 
Sizler ve bu site iyi ki varsınız, haklısınız sonuna kadar bu onur mücadelesinde gönüllüyüz. 
Meyve veren ağaç taşlanırmış, ne yazık ki bunu yapanlar bu zümreyi temsil ediyorum iddiasında bulunanlar! Şimdi izninizle sadece gönül desteğinde bulunan biri olarak bu sitedeki arkadaşlarımızın gayreti ile yapılanlardan bazılarını sıralayayım! 
 
-Bir ilk gerçekleşip SABAH gazetesine ilan verildi. 
-AİHM OYAK konusunda dava açılması için TEMAD'a yapılan baskı sonucu dava eksik de olsa son günlerde açıldı. 
-3 kez ilgili makamlara dilekçe kampanyası yapıldı. 
-TBMM dilekçe komisyonuna sorunlarımız kampanya ile aktarıldı. 
-Başbakanlık makamına dilekçe kampanyası yapıldı. 
-Tercüman gazetesinde yazı dizisi yapıldı. 
-Basında Sn.Umur TALU bey başta olmak üzere sorunlarımızın dile getirilmesi sağlandı. 
-Muhtelif basında sitenin yayın organı E.Asbubaylar Güçbirliği Platformu tarafından sorunlarımız yayınlatıldı. 
-Assubaylarla ilgili olumsuz yayınlara tekzip gönderilip bazı yayınlar kaldırıldı, tekzipler yayınlandı suç duyurusunda bulunuldu. 
-Haksızlığa uğrayan arkadaşlarımıza destek olundu. 
-İntibaklarla ve Fiili hizmet zamları ile ilgili davaların açılması ve desteği sağlandı. 
-Yazarlarımız tarafından haklarımızın ne olduğu hukuki gerekçeleri ile anlatılıp tartışıldı. 
-Arkadaşlarımızın kendilerini ve düşüncelerini özgürce savunmaları sağlandı. 
-TEMAD Gn.Bşk.Yrdc. TEMAD sitesinde, "önceleri dikkate alınmayan bir dernektik, şimdi önemseniyoruz" açıklamasını bu sitenin sesimizi duyurması ile sağlandığını belirtti, ayrıca TEMAD başkanının "11 kez Genelkurmaydan randevu alamadım mektup bıraktım" açıklamasından sonra Gnkur.Başkanı TEMAD'ı sesimizin duyurulması üzerine ziyaret etti. 
-TEMAD'ın engellemelerine rağmen bir meslektaşımız 300 KM protesto yürüyüşü yaptı,bu yürüyüş mahalli ve ulusal basında yer aldı. 
-TEMAD tüzel kişiliğine saygı gereği arkadaşlarımızın üye olmaları ısrarla istenerek bir çok üye kazandırıldı. 
-En önemlisi toplum bu site sayesinde üzerindeki boşvermişlik gömleğini çıkardı sorgulamaya başladı; işte TEMAD yönetimi bundan rahatsız, daha önce ne kadar iyi idi; karışan, görüşen, sorgulayan yoktu, şimdi rahatları kaçtı. 
Bunlar benim aklıma ilk gelenler, mutlaka birçok olumlu çalışma daha yapılmıştır, iyi güzel de bu siteyi ve arkadaşlarımızı haksızca eleştiren, muhalif damgası vuran TEMAD Yönetimi NE YAPTI ? 
Saygılarımla.
 
 

Yazan karas
13-06-2010 08:29,
 
TARİH ONURLU İNSANLARI YAZAR
Assubay camiası en zor zamanlarında kendileri için karşılık beklemeksizin onur mücadelesi veren onurlu insanları hiçbir zaman unutmayacaktır. Belki şu an fark edilmiyor olabilir, ancak vakti geldiğinde sizlerle birlikte gönüllü olacak yüzlerce arkadaşımız var ve artmaya da devam edecektir. 
Sizlerin özveriyle yaktığı ışık tüm ateş böceklerini kendine doğru çekmeye başladı. Assubaylar kendileri için karşılık beklemeden mücadele eden büyüklerini asla unutmayacaktır. Vakti geldiğinde etrafınızda nasıl çember olduklarını göreceksiniz. Onur mücadelesinde ön saflarda bayrağı taşıyan büyüklerime minnetle şükranlarımı sunarım.
 
 

Yazan AHMET OZTAS
12-06-2010 20:35,
 
SİZLERE MİNNET BORÇLUYUZ
Sayın SAVCI 
Size ve bu sitenin ayakta durması için mücadele eden, TEMAD'ın çakma isimle övgüler yaratan, belki de bu özel siteler olmasa daha fazla at oynatıp bu toplumu uyutan TEMAD yönetiminin oyunlarını bozmaktadır. İyi ki varsınız. Hele de bu toplumun bizlere en iyi şekilde ulaşmasına katkısı olan çok çok değerli isimsiz kahramanımız Semih KOÇ kardeşimizin hakkı asla ödenmez. İyi ki varsınız. Emeği geçen tüm arkadaşlara saygılar sunarım.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
12-06-2010 01:20,
 
Gölge etmesinler YETER,
Sevgili Kardeşim Hüseyin Savcı sizin de emekleriniz,katkılarınız hertürlü takdirin üzerindedir. 
Kişisel ikballeri önünde bu siteyi engel görenler yapılan bunca çalışmalar sonucunda birçok taşın yerinden oynadığını biliyor ama komplekslerinden vazgeçemiyorlar.  
Bu sitenin ve üyelerinin başardıkları ortada kişisel egosunu tatmine çalışanlar bırakın birtek başarıyı bu sitenin mücadele çalışmalarına destek bile vermemişlerdir,mücadele adına yaptıklar birtek somut çalışma yok ama laf ebeliği ile polemiklerle gündem değiştirme gayretindeler; 
Toplum polemiklere, mesnetsiz karalamalarla ilgilenmiyor; Muhatap bile almaya gerek görmeden onur mücadelesine devam edeceğiz. 
 
Bu mazlum zümreyi kimse sıçrama tahtası olarak görmesin BU MÜCADELEYİ AMAÇ OLARAK GÖRENLER BUNUN ONURUNU ARAÇ OLARAK GÖRENLER ONURSUZLUĞUNU YAŞAYACAKTIR. Kendilerine saygı gereği onur mücadelesine destek veren meslekdaşlarıma minnettarlığımı ve saygılarımı sunuyorum
 
 

Yazan ÇETİN1982
12-06-2010 01:19,
 
İYİKİ VARSINIZ
Bu site ses getirdiği için TEMAD tarafından istenmiyor sanırım.  
Bu sitede edindiğim bilgiler TEMAD sitesinden çok daha iyi, güncel konuları buradan takip etmek bilgi edinmek daha kolay. TEMAD Genel Başkanlığı sitesi aynı tas aynı hamam misali. Bu sitenin kurucularına ve emeği geçenlere teşekkür ederim.Bu siteye gönül verenler TEMAD Genel Başkanlığında görevli olsalar eminim üstesinden gelemeyeceğimiz sorunumuz kalmaz. Ama maalesef zaman zaman hak etmeyen insanlar istemediğimiz yerlerde olabiliyorlar. Herşeye rağmen mücadelemizin arkasındayız. İYİKİ VARSINIZ, BU SİTEDE SAYENİZDE SESİMİZİ DUYURABİLİYORUZ.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >