cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

ORG.SN. BAŞBUĞ'A AÇIK MEKTUP PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazartesi, 21 Haziran 2010 )
 

Saygıdeğer Arkadaşlarımız,

basbuga-mektup.jpg Biz bu Ülkeye ve Ordumuza sadakatimizi, özveri ile çalışarak terimiz, kanımız ve canımızla ispat ettik.

Hizmetimizin karşılığını aldık mı? Elbette hayır! Önyargılar ile sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğratıldık.

Yasanın tarifinde ve uygulamada subayın en yakın yardımcısı olmamıza rağmen, rakip, hatta bazı art niyetliler tarafından düşmanı gibi görüldük. Sistemi ve yasaları kişisel kullananlar tarafından birçok arkadaşımız baskılara, haksızlıklara uğratıldı.

Biz subaylara altın tepside sunulan ayrıcalıkları, imtiyazı değil, adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıyı talep ettik.
Subayları NATO orduları subaylarının bir gömlek üzerine çıkarmak için gayret gösteren TSK, bizlerden NATO orduları Assubaylarının statüsünü esirgedi. Haksızlıklarımızın esas sorumlusu Genelkurmay'dır! Sn.Genelkurmay Başkanımız bizlere sancak önünde sözler verdi. Basına yaptığı açıklamalarda, TSK personeli arasında ayırım yapılmasının söz konusu olmadığını, ordunun büyük bir aile olduğunu vurguladı. Ama fiiliyatta bunlar hayata geçmedi. Bize, bu güne kadar hiçbir makam haksızsınız diyemedi ama, haklarımızı da teslim etmediler...

Bizi temsille yetkili olanların da yeterli gayreti göstermemeleri buna eklenince, sorunlarımızın çözümü gerçekleşmedi. Bir üniforması da kefen olan Assubayların KİT işçi emeklilerinden daha az maaş almasını, sosyal tesislerde tahakküme varan ayırımcılığın ayıbı ve vebalini birileri mutlaka yaşayacaktır.

Biz haklarımız konusundaki kararlılığımızı herşeye rağmen sürdüreceğiz.

Sn.Genelkurmay başkanına bu konudaki sitemimizi aşağıdaki mektup ile iletiyoruz. Arzu eden E.arkadaşlarımız Ad  Soyad, Sınıf ve rütbesini yazarak GÖNDER tuşu ile bu mektubu gönderebilir. Onur mücadelesine destek veren arkadaşlarımıza minnettarlığımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.

SİTE YÖNETİMİ


Orgeneral İlker BAŞBUĞ'a açık mektup
Sayın Genelkurmay Başkanım,

Yıllardır şerefle taşıdığınız üniformanızı çıkarıp aramıza katılmanıza az bir zaman kaldı. Sayılı güne düştü, tez geçer. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun!

Bu satırlar bir dilekçe değil, bir mektup, bir erken kutlama!

Biz yıllarca bu Ülke ve Silahlı Kuvvetlere sadakatla, özveri ile hizmet ettik. Bir üniformamız da kefen olmasına rağmen, mahalle bekçilerinden daha alt kademeden göreve başlatıldık. Sosyal ve ekonomik haksızlıklarımızın önlenmesi için 'kol kırılır yen içinde kalır' diye beklerken, bu kez kanadımız kırıldı. Oysa biz başkaları gibi imtiyaz değil, adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdan başka birşey beklemiyorduk! En acısı da bizim haklarımızı önce kendi kurumumuz engelliyor!

Sizden önceki Genelkurmay Başkanı Sn. BÜYÜKANIT göreve geldiğinde umutlanmıştık emekliler olarak. Yalnızca emekliler değil, ilk defa bir Genelkurmay Başkanı’nın göreve gelişi toplumun tüm demokrat kesimlerinin ilgisini çekmiş, desteğini almıştı. Çünkü, bir Assubay arkadaşımız için “tanırım, iyi çocuk” demişti de bu neredeyse “büyük günah” sayılmıştı bazı çevrelerce.  Bizi fark ettiğini düşünmüştük. Sadece bir cümlelik ve kişisel ilgiymiş! Görev süresini doldurdu, zırhlı Audi arabasına binip gitti.

Siz geldiniz göreve!

Sizi tanıyan arkadaşlarımız Silahlı Kuvvetler'in tümünü kucaklayacak demokrat ve adil bir kişiliğiniz olduğunu söylüyorlardı. Nihayet Balıkesir’de yapmış olduğunuz konuşma bizi umutlandırdı. 30 Ağustos resepsiyonuna Assubay davet etmeniz (!) büyük lütuf sayıldı. Hangi kaynaktan beslendiler bilmiyoruz ama, bir ulusal gazete manşet attı “Assubay Devrimi” diye. Bir de şapka sakındırakları siyahtı, sarı oldu!

TEMAD’ın kuruluş yıl dönümünde TEMAD’a yaptığınız ziyaret, Genelkurmay Başkanlık Makamının  kurumsal bir ziyareti değildi, kişisel ve insani bir ziyaretti. Ama bir çok arkadaşımız bu ziyaretten bile çok mutlu oldu. “Bir ilk” daha gerçekleşmişti.

Assubay Devrimi” Afrika’daki kabile devletlerinde devrim ne kadar olabilirse, o kadar oldu! Öyle de kaldı.

TBMM’de Assubaylara bir anayasal ayıp olan 1'nci derecenin 4'ncü kademesinin akşam verilip, sabah geri alınması yine sizin döneminize rastlar. Gerçeği bilebilmemiz mümkün değil  ama, Genelkurmay Baskısı ile geri alındığı söylendi! Tarih not düşmüştür, gün olur öğreniriz.

Sancılı bir dönemde görev yaptınız…

Artık sizden bir şey beklemiyoruz! Sizden sonra gelenden de ve sizden sonra kimin geleceği ile ilgilenen de yok!

Bu bir bakıma iyi oldu. Belki bu toplum “kurtarıcı” beklemekten vazgeçer. Tek kurtarıcının kendi toplumsal dinamizmi olduğunun bilincine varır, kurtarıcı beklemez. Umarız bu orduyu saran sevgisizlik sarmaşığını, vicdanı nasırlanmamış bir yetkili farkeder.

Siz Sayın Genelkurmay Başkanım, hepimizin yaptığı gibi, görev süreniz sona ererken kendi kendinize vicdan muhasebesi yapmış olmalısınız. Ordunun büyük bir aile olduğunu, bir Assubayın hayatınızı kurtardığından bahsettiniz. Siz o makama kadar gelirken ve o makamda olduğunuz süreçte sizinle birlikte emek veren, ama her şeye rağmen üvey evlat muamelesi gören Assubaylarla ilgili bir vicdan muhasebeniz oldu mu?

Toplasanız karargahınızı, Assubaylarınızı ve sorsanız;

Görev sürem doldu, gidiyorum, bana hakkınızı helal ediyor musunuz?

Sizce ezici çoğunluktan ne cevap alırsınız?

Sormasanız daha iyi olur gibi geliyor bana!

Son iki yıl, Silahlı Kuvvetler açısından zor bir süreç oldu.

Bir köylü vatandaşın sözünü hiç unutamam;

Haksızlığa uğradığını düşünüyordu ve diyordu ki;

Garibin yerde kalmaz ahı!

Devirir sultanı, şahı

Güle güle paşam!
 

LÜTFEN TÜM ALANLARI DOLDURARAK "GONDER" TUŞUNA BASINIZ

ADI ve SOYADI
E-POSTA
 LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

09-06-2010 01:07 SİTE YÖNETİMİ
09-06-2010 01:07. ..
Okunma Sayısı 7330    
Okuyucu yorumları (49)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (3 Oylamalar)

Yazan Ersen Gürpınar
31-07-2010 02:34,
 
Onurlu meslektaşlarıma teşekkürler
TEMAD kendisinin başaramadığını başaran bu siteye minnettarlık duyup işbirliği yapacağına bu siteyi muhalif olarak tanıtıyor, bir çok şube başkanı bu siteye girmeden, yazılanları okumadan önyargılı davranıyor, bu bizi üzmektedir. 
 
Yazılarından tanıdığım saygı duyduğum Beylikdüzü şube başkanı Sn.Öztekin TEMAD sitesinde Genelkurmay Başkanı'na sitem yazısı öneriyor!  
TEMAD bunu yapabilir mi?  
Bu site bunu iki ay önce gerçekleştirdi, başkanların büyük bölümünün haberi yok, çünkü Genelkurmay sitem eder diye Genelkurmay'a sitem eden yazılarımızı sitesinden kaldıran zihniyet ince hesaplarla bu mektuba destek verebilir miydi?  
 
Bu mektubu binlerce arkadaşımız imzaladı. HABERTÜRK , VATAN gazeteleri ve birçok internet sitesinde yayınlanarak yüz binlere ulaştırıldı.  
Bunun onuru, kendisine saygısı gereği demokratik hakkını kullanan arkadaşlarımızın, ayıbı ise kişisel hesap yapanların olacaktır.
 
 

Yazan Altındağ
13-07-2010 23:27,
 
Kimler katıldı, kimler katılmadı?
Bu mektup demokratik bir tepkidir; Assubaylar haksızlıklar karşısında susmayacaktır. Benim hatırladığım kadarı ile bu sitede gazete ilanı,hukuk konusunda yardım, onur yürüyüşü, 3 kez dilekçe mail faks kampanyası,basına gönderilen biz kimiz ne istiyoruz kampanyası ile TBMM dilekçe komisyonuna dilekçe ve bu mektup kampanyası yapıldı, kimler katıldı tahmin ediyorum ki site yönetimi biliyordur, bence yayınlasa da kimlerin hala bir demokratik tepkiye cesaret edemediklerini, kimlerin mücadele adı altında kişisel ego peşinde olduklarını görme imkanımız olsaydı.Özellikle bu yapılanları görmezden gelerek birilerine hizmet eden laf ebelerini Assubayların tarihi bir gün yazacağını umuyorum. Saygılar sunarım 
------------------------------ ------------------------------ -------------------- 
YÖNETİCİ NOTU . Sn.Altındağ elbet kimlerin kampanyalara destek verdiklerini biliyoruz, ancak bu bir onur mücadelesidir bu mücadeleye kendimize saygımız gereği destek veriyoruz ve mücadeleyi amaç edinenlere minnettarız. 
Bir çok arkadaşımız internet kullanmıyor, ama bu mektubu Sn.Umur TALU sayesinde HABERTÜRK GAZETESİ ve VATAN gazetesi ile yüz binlerce kişi haberder oldu, okuyan binlerce meslektaşlarımızdan çok olumlu ve bizleri umutlandıran destekler aldık, bu mücadeleyi engellere rağmen mutlaka başaracağız. Çünkü biz imtiyaz değil adalet,eşitlik ve insan onuruna saygıyı talep ediyoruz. Saygılarımla.
 
 

Yazan ÇETİN1982
28-06-2010 17:09,
 
YÜREKSİZ İNSAN
Sayın Ersen GÜRPINAR'ın mektubunu ilk yayımlandığı gün mail ile gönderdim, hatta yakın çevremdeki bazı emekli arkadaşlar adına da gönderdim, cesur yürek abimiz kaleminize sağlık. Keşke Temad Genel Başkanıyım diye geçinenler de sizin kadar cesur yürek ve bilgili olabilselerdi. Maalesef yüreksiz insanlar da Genel Başkan olabiliyor. 
Sayın Mustafa EROL yedi yıldır insanların umutları ile oynuyorsunuz, sizin bu yaptığınız ne insanlığa sığar ne de Genel Başkanlığa. Mücadelemizi sürdürecek kadar yürekli olamıyorsanız o koltuğu terk edin. Mazisi yeni olan uzman çavuşlar kadar bile olamadınız, size söyleyecek söz bulamıyorum. Daha fazla meslektaşlarımızın ahını almaktan vazgeçin. :(
 
 

Yazan Dalkılıç
28-06-2010 01:05,
 
TEMAD NEREDESİN
Bu mektup saygı ile yazılmış demokratik bir tepkidir; Temad niçin destek vermedi gerçi bu güne kadar yapılan hiçbir çalışmaya destek vermediler lakin sonuçlarını kendilerine mal ettiler. Temad sitesinde kendini bilmez bir sanalın yazıları yerine bu mektubu yayınlama kararlılığı gösterilmiş olsaydı işte o zaman gerçek anlamda STK olur sorunlarımız çözülürdü. Temad'ın gerçekleştirimediklerini binası, ödeneği,sekreteri,olmadan gerçekleştiren site yönetimine ve üyelerine sonsuz teşekkür ederim. Mesajın yerine ulaştığına bu çalışmaların mutlaka sonuç vereceğine inanıyorum.
 
 

Yazan Altındağ
20-06-2010 22:13,
 
Yazıklar olsun
Temadı anlıyorum bu sitenin yaptığı çalışmaları düşünemedikleri için destek değil köstek oluyorlar peki ya sözde muhalifler onlar neden bu çalışmalara destek olmuyorlar sitelerinde Temadı eleştiren birtek yazı yok nedenini doğrusu merak ettim bu arada hepiniz gibi merak ettiğim ayrı bir konu var OYAK yönetim kurullarına kimler aday gösterildi kriterler nelerdi sakın sözde muhalifler olmasın??????? öyle ise yazıklar olsun
 
 

Yazan Onurr
18-06-2010 18:12,
 
farkediliyoruz....
Sayın Gürpınar Komutanıma ve sayın talu"ya sesimiz ve ümidimiz olduklarından dolayı teşekkürü borç bilirim.. umarım Gürpınar Komautanımı ilerki süreçte TEMAD olarak adlandırılan ve şu kritik süreçte dahası seçim arifesinde etkisine ve sesine çok ihtiyaç duyduğumuz fakat halinazırda etkisiz elaman konumundaki derneğimizin başındada görürüz... bu arada bu tarz bilgilendirme içeren yazı ve makalelerin devamında acizane fayda görüyorum.. zira artık yavaş yavaş ilgi çekmeye ve dikkatleride toplamaya başladık...takip edilmek istediklerimiz tarafından çaktırılmadan Takip ediliyoruz.. meram ve isteklerimizi dileklerimizi bu tarz makale ve yazılarla gözlerinin içine sokmaya devam edelim ltfn.... zira birileri bizi gözetliyor.........saygılarıml a
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
18-06-2010 00:48,
 
Sn.TALU'ya minnettarız
Saygıdeğer Arkadaşlarım demokratik bir hakkı kullanarak yazdığımız mektuba bizi temsille yetkili olanlar daha önceki çalışmalarımız gibi desteği esirgemişlerdir.  
Sn.Umur TALU tüm ezilenler gibi bize verdiği destek her türlü takdirin üzerindedir. Kendisine minnettarız, O, bizlerin gönlünde abideleşmiştir.  
Yazdığımız mektubumuzu aşağıdaki yorumu ile yüzbinlere ulaştıran cesur yürek'e sonsuz teşekkür ve saygılarımızı sunuyorum.  
 
Umur Talu 
BİR BORCUM VAR  
17 Haziran 2010 Perşembe, 11:01:06 
 
Aslında Genelkurmay Başkanı'nın borcu; çünkü göreve gelmeden hemen önce " askerler" önünde söz vermişti. 
 
Sonra bir, iki küçük adım, birkaç büyük de söz attı. Medya "astsubay devrimi" diye manşet attı. 
 
Ama hem "cumhuriyet","Genelkurmay", hem "adalet"hükümeti, hem "milli Hakimiyet" Meclisi "devrim"n üstüne yattı. 
 
"Devrim"n kaderi bu değil mi? Önce kendi çocuklarını yer, denir ya, esasta en önce kendi adını yer. Belki de asıl devrim önce insanın kendisinin değişmesidir! 
 
3 MEKTUP 
 
Borcum aşağıdaki "açık mektup"u yayınlamak. 
 
Önceki ilk mektup bana. İkinci, 100 bine yakın muvazzaf, kim bilir kaç katı emekli, "camia"a. Sonuncu, "emekli assubaylar"an Genelkurmay Başkanı'na. 
 
BİR 
 
"Umur Bey; Bir dönem daha kapanıyor, Genelkurmay Başkanı'nın sözünü tutması mümkün görünmüyor. Kimi zırhlı Audi ile avundu, kimi trilyonluk Fenerbahçe Orduevi'ndeki lojmanla avunacak. 
 
Sizler sayesinde sorgulamayı, haksızlık karşısında sessiz kalmanın haksızlık kadar suç olduğunu öğrenen arkadaşlarımız bu açık mektubu kendilerine gönderdi. 
 
Elbet bir şey değişmeyecek, ama bizim değiştiğimizi anlayacaklar." 
 
İKİ 
 
"Ülkeye ve ordumuza sadakatimizi, terimiz, kanımız, canımızla ispat ettik. 
 
Ama önyargılarla, sosyal, ekonomik haksızlıklara uğratıldık. 
 
İmtiyaz değil; adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı talep ettik. 
 
Subayları NATO subaylarının bir gömlek üstüne çıkarmak için gayret gösteren TSK, bizden NATO orduları astsubayları statüsünü esirgedi. 
 
Sayın Genelkurmay Başkanımız sancak önünde sözler verdi. Hakkımız teslim edilmedi." 
 
ÜÇ 
Sayın Genelkurmay Başkanım... 
 
http://www.haberturk.com/ yazarlar/524372-bir-borcum- var
 
 

Yazan Osman Ada
18-06-2010 00:25,
 
Hodri Meydan
TEMAD Başkanı Sn.Mustafa Erol 
İşte Ersen Gürpınar ve bu site üyelerinin farkı, onlar karalama yerine yasal haklarını kullanıp sesimizi duyuruyorlar!  
Siz böyle bir mektubu kaleme alma cesaretini gösterebilir miydiniz?  
Siz ve kişisel ikbal peşinde koşan bazıları hiç bir çalışmaya destek vermediniz. İşte size önerim, Gn.Kur.ve MSB önüne önyargılarından dolayı siyah çelenk koyabiliyor musunuz? Bunu yapın teşekkür ne kelime Ankara'ya gelip elinizi öpmezsem namertim.
 
 

Yazan hmu1986
17-06-2010 15:00,
 
...
Sayın Arkadaşlarım  
Benim düşüncem bize yapılan haksızlıkların tek sorumlusu Genelkurmay değildir. Hükümetin de bizim haklarımızın verilmesi işine gelmiyor. Topu Genelkurmay'a Onlar Hükümete atıyor. Vebali her iki kurumun üzerinedir. Hükümet Polislere gösterdiği kazanımları Assubaylar'dan esirgemiştir. Malesef her iki kurum da bize söz verip, yerine getirmemiş bizi ortada bırakmışlardır. Saygılarımla.
 
 

Yazan DAMAR
17-06-2010 13:42,
 
ONUR MÜCADELESİ
http://www.internethaber.com/ astsubaylar-basbuga-kirgin-- 261888h.htm 
 
HAK VERİLMEZ ALINIR.. 
-- 
YÖNETİCİ NOTU 
 
Sosyal ve ekonomik olarak uğratıldığımız haksızlıklarımızın duyurulmasında çok büyük katkısı olan cesuryürek gazeteci Sn.Umur TALU'nun köşesinde bu gün yazdığı, sitemizde yayınlanan Genelkurmay Başkanı Sn.İlker Başbuğ'a hitaben yazdığımız mektubu yayınlayan www.internethaber.com yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Saygılarımızla. 
 
 

Yazan Erhan Mert
17-06-2010 13:20,
 
Görmeyen Gözler, Duymayan Kulaklar
Org sitesi yöneticilerini kutluyor ve bu girişimde katkısı bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım "Görmeyen Gözler, Duymayan Kulaklar" artık Kral Çıplak gerçeğini görmeye ve duymaya başlarlar.  
 
Sn.Umur Talu'nun köşe yazısı aynı zamanda Vatan gazetesinin internet sitesinde yayınlanmıştır.  
 
Saygılarımla 
 
http://haber.gazetevatan.com/ astsubaylar-basbuga-kirgin/ 311715/1/Gundem 
 
--- 
YÖNETİCİ NOTU 
 
Sosyal ve ekonomik olarak uğratıldığımız haksızlıklarımızın duyurulmasında çok büyük katkısı olan cesuryürek gazeteci Sn.Umur TALU'nun köşesinde bu gün yazdığı, sitemizde yayınlanan Genelkurmay Başkanı Sn.İlker Başbuğ'a hitaben yazdığımız mektubu gazetenin baş sayfasında yayınlayan VATAN GAZETESİ'nin yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Saygılarımızla.
 
 

Yazan SİTE YÖNETİMİ
17-06-2010 12:58,
 
MİNNETTARIZ ...
Saygıdeğer Arkadaşlarımız 
 
Sosyal ve ekonomik olarak uğratıldığımız haksızlıklarımızın duyurulmasında çok büyük katkısı olan cesuryürek gazeteci Sn.Umur TALU sitemizde yayınlanan Genelkurmay Başkanı Sn.İlker Başbuğ'a hitaben yazdığımız mektubu köşesinde yüzbinlerle paylaştığından dolayı kendilerine bir kez daha minnettarlığımızla teşekkürlerimizi sunuyoruz. Saygılarımızla. 
 
utalu@htgazete.com.tr 
 

 
Umur Talu 
Bir borcum var 
17 Haziran 2010 Perşembe, 11:01:06 
 
Aslında Genelkurmay Başkanı'nın borcu; çünkü göreve gelmeden hemen önce "o askerler" önünde söz vermişti. 
 
Sonra bir, iki küçük adım, birkaç büyük de söz attı. Medya "Astsubay devrimi" diye manşet attı. 
 
Ama hem "Cumhuriyet" Genelkurmay'ı, hem "Adalet" hükümeti, hem "Milli Hakimiyet" Meclis'i "devrim"in üstüne yattı. 
 
"Devrim"in kaderi bu değil mi? Önce kendi çocuklarını yer, denir ya, esasta en önce kendi adını yer. Belki de asıl devrim önce insanın kendisinin değişmesidir! 
 
3 MEKTUP 
 
Borcum aşağıdaki "açık mektup"u yayınlamak. 
 
Önceki ilk mektup bana. İkinci, 100 bine yakın muvazzaf, kim bilir kaç katı emekli, "camia"ya. Sonuncu, "emekli assubaylar"dan Genelkurmay Başkanı'na. 
 
BİR 
 
Devamı... 
 
http://www.haberturk.com/ yazarlar/524372-bir-borcum- var
 
 

Yazan yyılmaz
14-06-2010 23:59,
 
Korku imparatorluğunda mıyız?
Bu mektup bize yapılan haksızlıkları gidermekle yükümlü TSK' nın komutanı Genelkurmay Başkanı'na bir nevi sitemin demokratik yoldan duyurulmasıdır. Hala bundan birşey çıkmaz ayrıca başımız ağrır düşüncesinde olan arkadaşlarımız var, onuruna sahip çıkan bu yasal tepkiyi gösterir.Umarım Astsubaylar için mücadele ediyoruz havasında olan siteler bu kez destek verirler, lafla mücadele olmuyor...
 
 

Yazan aslan81
13-06-2010 14:06,
 
...
Ben şahsen Genkur'a kaçıncı yazıyı yazdım hatırlamıyorum (elimde MSB,den VE GNKUR, dan gelmiş bir sürü olumsuz yazı var 4982 sayılı kanuna atıf yapılıyor ve bu belgeler çoğaltılamaz izin alınmaksızın yayınlanamaz ,,yatanlar hakkında cezai hukuki falan filan diye devam ediyor çoğu,,hem de ortada gizli çok gizli kozmik belgeler fink atarken)bunu da gönderdim,, fakat şu gerçeği cidden göz önüne almak gerek, korkmadan cesurca elleri titremeden kaç kişi bu butona basabilir/basacak,, muvazzafken itiraz etmeyen bir kere bile !!duruş sergileyemeyenler emekliyken dahi bu tuşa basabilir mi? Gerçekten onları cesaretlendirecek söylemlere de ihtiyaç olduğu kanaatindeyim, orduevine-kamplara sosyal tesislere gazinolara girişimiz askıya alınır diye endişe edebilirler, onlara da cesaret diyorum hak almak kolay olmuyor!!!!
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
13-06-2010 01:02,
 
....
Emeği geçen arkadaşlara tesekkür ederim.Tarafımdan gereği yapılmıştır,çorbada tuzu olmayanlar sizler de lütfen çorbaya tuz katın,saygılarımla.
 
 

Yazan Abdurrahim BARIN
12-06-2010 14:42,
 
TEHLİKENİN ÖZÜ
Hiziracil.tr. ---Bugün ergenekondan yargılanan yüksek rütbeli yönetim makamındakilerin, halkın büyük çoğunluğunun seçtiği, Celel BAYAR ,Adnan MENDERES,Fatın Rüştü ZORLU,Hasan POLATKAN'ı ABD'nin maddi yardımıyla devirip ölüme mahkum ettirenler, o günün darbeci genç subayları idi. O günden bu güne,halka rağmen vatandaşı,aba altından sopa ile hükümetleri yönettiler. Halkın değerlerine ,uzak durdular.Bu vatandaş gene de gözbebeğim dedi,sıkıntılarına taş basarak.Oyak'ı atanmışlarla,zayıflattılar.Sos yal sıkıntılar,personelin görevini olumsuz etkiledi.Dava açan Assubaylara,mahkeme yoluyla; anılarınızı konuşun durun deme cüretini gösterdiler. Assubayların-Öğrenim hakları-Pilotluk-Sb.geçiş derece,vb.haklar gün geçtikçe budandı,kuşa döndü.Aynı damar,Sn.Hakan FİDAN'ın atamasını bu nedenle hazmedemiyor. 
 
Bilim ve çağdaşlık yanılmaz ışıktır.Çağdaşlıktan dem vuranlar,1980 yılında yüksek puanlarla kazandığımız üniversitelerden dışarıdan okumamız-kendimizi geliştirmemizi engellemek için,kayıtlarımızı sildirdiler.Askeri okul diplomam hala Üniversitede beklemekte-3 kez kayıt silindikten sonra.Harp okulu mezunu olmadığı gerekçesiyle,üstü olan şahsa gereken askeri rütbe saygısını göstermeyenleri gördü bu gözler.  
İşte sözde çağdaş damar bu. Tirajı yüksek fısıltı gazetesi hep aynı oyunu oynadı. ---Bu sefer bu yeni gelen birşeyler yapacakmış...Ümitler hep başka bahara kaldı.Tünelin ucundaki ışık hep kayboldu. Etkili azınlık kazandı.Adalet bekleyen ,kendini geliştiren çağdaş,pırıl pırıl gençlerin önü kesildi.Başarılı oldukları halde atıldılar-Sabrettiler, ülkem diye.Hatta intihar edenler oldu- Muttalip Binbaşı. Ne oldu.Şaşmaz İlahi adalet bir kez daha gerçekleşti.. Şimdi adalet önünde hesap veriyorlar.O nedenle çok önemli bu dava. 
 
Ülkenin geleceğinin önünün açılması ile ilgili.Güzel günler ilerde Allah'ın izniyle.Yeterki Birlik olalım.Aynı gemide yaşıyoruz.Bizim gidecek başka yerimiz yok.Unutulmamalı ki; başkalarının gözyaşı üzerine saltanat kuranlara,asla rahat yüzü göstermez,İlahi adalet.Saygılar. 
 
Abdurrahim BARIN 
Gn.Bşk. 
Ulaş İş.
 
 

Yazan muslu
12-06-2010 12:34,
 
ellerinize sağlık
BU ÇALIŞMADA EMEĞİ GEÇENLERİ TEŞEKKÜR EDİYORUM. BU ONURLU HAK ARAYIŞIMIZ SÜRDÜKÇE ELBETTE HAKKIMIZI ALACAĞIZ. AMA BİR VE BİRLİK OLMALIYIZ. ONLAR KARŞISINDA EĞİLMEMELİYİZ. BASIN ÖNÜNDE VERİLEN SÖZLERE KANMAMALIYIZ. TEKRAR TEŞÜKKÜR EDERİZ. HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ.
 
 

Yazan Yusuf Sıtkı Bayram
11-06-2010 23:44,
 
Dilekçe yazmak yasal hakkımız
Kıymetli Arkadaşlarım, 
Dilekçe yazmak yasal hakkımız. Bizler haklı ve yasal hakkımızın verilmesini istiyoruz. Kimsede gözümüz de yok, art niyetli olarakta hareket etmiyoruz. Sadece yetkili komutanlıkların ellerini vicdanlarına koyarak hareket etmelerini, evet Astsubaylar da var demelerini, kendileri için ne kadar hak ve yasal görüyorlarsa bizler içinde aynı şeyi düşünmelerini ve vermelerini istiyoruz. Saygılarımla...
 
 

Yazan yoldas
11-06-2010 19:20,
 
Düzeltme
Mektubun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürler.Ancak metin içerisinde bazı yerde ASTSUBAY bazı yerde de ASSUBAY sözcükleri kullanılmış.ASSUBAY olarak düzeltilip yollanırsa daha iyi olacağını düşünüyorum.SAYGILARIMLA. 
 
Hasan YOLDAŞ  
HKK-1983
 
 

Yazan ORHUN
11-06-2010 18:11,
 
UMUT GARİBİN EKMEĞİ
Site yönetiminin hazırladığı açık mektubu ilgili makama gönderdim. Hizmetleri sebebiyle site yönetimini tebrik ederim.  
Genelkurmay'ın Assubaylar hayrına bir şey yapmayacağı ve parmağını dahi oynatmayacağı aşikardır. 
Assubaylar üzerinde oynanan oyunlar ve mağduriyetler nedeniyle kimsenin güveni kalmamıştır.  
Ya kendimizi düzelterek haksızlıklara karşı koyacağız, 
Ya da HAKSIZLIKLARA boyun eğeceğiz.
 
 

Yazan karaköse
11-06-2010 16:17,
 
...
Sevgili meslektaşlar, 
Anadolu sözüdür, '' çobanın gönlü olsa tekeden süt sağar'' derler . Bizim hala şimdiki makamdan medet ummamız parmağım kör gözüne misalidir. Adam seni seneler önceden Stalin'in tavuğuna benzetmiş... Bu makamdan bu tür beklentiler yersizdir... Bu makamda zerre kadar samimiyet varsa -ki hiç sanmıyorum- derhal Asb.ların özlük hakları ile ilgili yasa taslağını - arkasına hiçbir kambur eklemeden - içeriğini de basınla paylaşarak ilgili komisyona sevk etsin. Şunu bilelim ki Asb.ların özlük hakları ile ilgili olarak askeri kanat ile siyasi kanat arasında önceden anlaşma yapılmış ve gündem KAYIKÇI KAVGASI ile geçiştiriliyor. Siyasilerde samimi olsa bir günde dere tepe düz olur sadece bunu bilelim istedim . Selamlıyorum.
 
 

Yazan Onurr
11-06-2010 13:41,
 
...
Evet bu ümit denizine bir katkı damlası da ben damlattım... Ha gayret bir elin nesi var hepimizin kararlılığı ve yüreği var...
 
 

Yazan erdoğan erşahince
11-06-2010 11:50,
 
çok kolaymış
Bu çalışmaya katılmak okumaktan daha kolaymış(!). Bu mücadelemizi bir bir hikaye ile örneklendirelim. 
Karıncaya sormuşlar "nereye gidiyorsun" 
O da "hacca gidiyorum" demiş.Karşısındakiler"böyle adımlarla hacca mı gidilir?.Ömrün yetmez yolda ölürsün" diye dalga geçmişler. 
Karınca "olsun,varamazsam da yolunda ölürüm" demiş.Netice olarak Demokratik,ekonomik,siyasi taleplerin sonuçlandırılması bazen insan ömrüne sığmayacak kadar uzun bir süreçtir.Bu çalışmalara katılan ve katılmayı düşünen,bu konuda destek veren herkese teşekkürlerimi iletir,ön ayak olan arkadaşlara başarılar dilerim.
 
 

Yazan levent10
11-06-2010 08:31,
 
...
Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürler. Ben de gereğini yaptım,gönderdim.
 
 

Yazan Osman Ada
11-06-2010 00:42,
 
Onurumuza saygı göstermeliyiz
Sayın Meslektaşlarım, bu dilekçe ile birşey olmaz diye düşünenler var, tabiki yıllardır uygulanan önyargılar bir dilekçe ile yüz dilekçe ile değişmez, peki değişmiyecekse neden uğraşıyoruz diyenler olabilir,bu haksızlıklara isyandır artık susmayacağımız onurumuza sahip olacağımızın kanıtıdır. Bir gün mutlaka başaracağız adalet gerçekleşecektir. 
Dilekçe kampanyalarımıza destek vermeyen TEMAD yönetimi ve lafazanlara rağmen biz onurumuzu koruyacağız, kendimize saygı gereği bu mektubu göndereceğiz. Saygılarımla.
 
 

Yazan Ali BALLI
10-06-2010 23:16,
 
LÜTFEN ONURUMUZU KORUYALIM.
Gönderdim.Emeği geçenlere teşekkürler. Saygılarımla.
 
 

Yazan ahmetcan972
10-06-2010 22:02,
 
Derin Gnkur.
İnandım ve her yerde söyledim.Özellikle 1980 darbesinden itiberen,bilinen Genelkurmay'dan başka sanki derin bir Gnkur.var ve bu yapı özellikle Astsubayların hiçbir hakkının verilmemesi,dahası olanların geriletilmesi için azim ve kast etmiş.30 yılın semeresi de kendileri açısından pek parlak.Toplumun en alt seviyesinde emekli aylığı alan Astsubaylar.Bu başarılarıyla övündüklerini ve fakru zarurete düşürdükleri bizlere de kıs kıs güldüklerini hissediyorum.(Bu ne yaman bir kin ve muğberliktir,NİÇİN?)Böyle olmasa; bir ordunun Baş Komutanı Al sancak altında,haklılıklarını teslim ettiği ve düzeltileceği sözünü verdiği silah arkadaşlarına verdiği sözü tutamaz mı?
 
 

Yazan kuruoğlu
10-06-2010 21:34,
 
...
Site yönetimine ilgileri için teşekkür ediyorum.Gönderdim.
 
 

Yazan vedatugur63
10-06-2010 20:33,
 
KALEMİNİZE SAĞLIK
Meslektaşım bir büyüğümden gelen mail ile haberim oldu. Ne iyi etti de bilgilendirdi. Sağolsun. Ben de okudum ve hiç teretdüt etmeden altına imzamı attım. Mektupda değinilen konular, yıllardır kanayan yaraya tuz basacak makam sahiplerine verilebilecek en güzel cevap olmuş. Kaleme alan ve bu mektubu ortaya çıkarmak için emek sarf eden tüm meslektaşlarıma saygıyla selamlıyorum. En güzel günler dileğiyle.
 
 

Yazan Bizdenbiri
10-06-2010 20:25,
 
BEN DE BİR MUM YAKTIM!
Karanlığa küfredeceğime,bir mum da ben yakıp katıldım..Bu yazıyı okuyan meslektaşım,korkma; sen de yak bir mum!Sükut ikrardan gelir...
 
 

Yazan Adilhan
10-06-2010 19:38,
 
EYLEM EYLEMDİR.
Dilekçenin hazırlanışında emeği geçen dostlar;HER EYLEME HER ZAMAN TAM DESTEK. 
Biraz da TEMAD kağnısını harekete geçirebilsek...!
 
 

Yazan Selahattin32
10-06-2010 18:26,
 
...
Gönderdim, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Subay zihniyetinin değişeceğini hiç zannetmiyorum ,ben bu siteye üye olduğumda Sayın Komutanın önünde yaklaşık 200 günü vardı süre gittikçe kısaldı, aranıza yeni katılmış birisi olarak siteye her girişimde karamsarlığım daha da artıyor.
 
 

Yazan Mithat Türetken
10-06-2010 16:10,
 
Haklarımızı arayanlar
Hak arayışımızda emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyor, haklarını helal etmelerini diliyorum. Saygılar.
 
 

Yazan oktay KAYA
10-06-2010 14:57,
 
Umarım dikkate alınır!!!
Ben de gönderdim, hayırlı olur inşallah. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Saygılarımla.
 
 

Yazan 35HAVACI
10-06-2010 14:43,
 
ÜMİTSİZİM..
BEN DE OKUDUM VE GÖNDERDİM. BU KONUDA SAYIN GÜRPINAR'IN ÇABALARINI TAKDİRLE KARŞILIYORUM. NE YAZIK Kİ TARİHİNDE EN FAZLA HIRPALANDIĞI DÖNEMDE SİLAHLI KUVVETLERİ BİLE YETERİNCE KORUYAMAYAN SAYIN KOMUTANIN BİZLERİN HAKLARINI KORUMA KONUSUNDA HERHANGİ BİR ADIM ATACAĞINI BEKLEMEKTE ÇOK ÜMİTSİZİM. BİR SÖZ VARDIR "KAYALARI OYAN SUYUN ŞİDDETİ DEĞİL DAMLALARIN SÜREKLİLİĞİDİR" YILMADAN HAKLARIMIZ KONUSUNDA BAŞVURULARIMIZI TEKRARLAMAMIZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. BİR GÜN MUTLAKA...
 
 

Yazan aliserin
10-06-2010 13:05,
 
Umutsuz yaşanmaz
Arkadaşlar, ben gereğini yaptım. Mektubun hazırlanmasında emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Umut her zaman vardır ve de olmalıdır. Saygılarımla...
 
 

Yazan Tayyar
10-06-2010 12:48,
 
Gereği Yapıldı
Dilekçe tarafımdan imzalandı ve gönderildi. 
 
Tüm meslektaşlarıma selam olsun.
 
 

Yazan Çakır
10-06-2010 11:48,
 
...
Her gün sabah ilk işim interneti açtığımda sitemizi ziyaret etmek olur, bugün de öyle yaptım ve yayınlanan dilekçeyi de hemen gönderdim. Emeği geçenlere şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Dilekçe yazıp göndermek, bir yerlere bazı şeyleri anlatmak iyi bir şey ancak anlayana tabi! Öncekiler gibi bu da hiç bir şey yapmadan , arkasında büyük bir zümrenin, Assubay camiasının ahını alarak gidiyor.Bu dünyanın servetinin ve makamın Sultan Süleyman'a kalmadığı gibi onlara da kalmadığını, kalmayacağını idrak edemeden, arkalarında hoş bir sada, kendilerini iyilikle anan insanlar bırakmadan nefislerine ve kibirlerine yenik düşerek gidiyorlar. Bundan öncekilere olduğu gibi buna da hakkımı helal etmiyorum! Tüm Assubay camiasına saygılarımla.
 
 

Yazan oktay KAYA
10-06-2010 11:21,
 
...
Ben de gönderdim, site yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bolu' daki arkadaşları yönlendirmeye çalışacağım, toplam 62 üyeyiz ama maalesef ne başbakanlığa ne de TBMM dilekçe komisyonuna verilecek dilekçeleri birkaç arkadaşımız hariç kimse göndermiyor. Fotokopiyle çoğaltmama rağmen imza atıp göndermeye korkuyorlar, bu insanlarla çetin yolları nasıl aşacağız bilemiyorum, bakalım hayırlısı diyorum.Saygılarımla.
 
 

Yazan kalamaki
10-06-2010 10:57,
 
PAŞALAR VE SUBAYLAR KENDİLERİNE ŞAHİN
Arkadaşlar ben Genelkurmay Başkanı dahil hiç bir subayın bizim haklarımıza sahip çıkacağına en ufak bir ihtimal dahi vermiyorum.Çünkü onlara inancım yok.Düşünebiliyor musunuz.Mahiyetine doğru söylemeyen bir komutan ve dolayısıyla da astlarının güvenini kaybetmiş bir komutan ve komutanlar! Bu şekilde mi biz güçlü ordu olacağız, yoksa her türlü yetki ve özlük haklarıyla donatılmış zırhlı bir subay zümresi mi? Toplumdaki sosyal yerimizin en tabana innmesinde en büyük sorumlu subaylardır.Şehit olan biziz, silahlı kuvvetlerin bütün yükünü çeken biziz, ama hakları verilmeyen toplum nezdinde en tabana itilen yine biziz.Omuzlarımıza basa basa yükseldiler.Dünyanın neresinde var böyle bir adaletsizlik.Hakkımı helal etmiyorum.Silahlı kuvvetlerden bir ay bütün Astsubaylara izin verin bakalım neler olacak. Haklarımız için paşalara güvenmek yerine hangi partili olursak olalım bir partiyle haklarımız konusunda anlaşalım.Hepimiz o partiye destek verelim.Bakın devlet memuru yasasını nasıl değiştirdiler.Kimden izin aldılar.
 
 

Yazan DENİS
10-06-2010 10:35,
 
BU SAATTEN SONRA NE FARK EDER DEMEYİN
Değerli Silah Arkadaşlarım , başlıkta belirttiğim gibi " BU SAATTEN SONRA NE FARK EDER " diye düşünerek göndermemezlik yapmayın lütfen. Tabiiki sayın Genelkurmay Başkanı bir süredir devam eden PUSLU ortamdan bir an evvel kurtulup huzur içersinde rahat bir emeklilik dönemi geçirmenin hayaliyle yaşamaktadır. Şimdiye kadar yapamadıklarını emekliliğinde en azından çevresindekilere empoze etse ( bilirsiniz,genellikle emekli olunca daha duyarlı olurlar herhalde vicdan azabından dolayı ) o bile bizim için küsümsenmeyecek bir kazanım olabilir. 
Herşey bir yana " ONURLU MÜCADELEMİZDE ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİMİ YAPTIM " diyebilmek için mutlaka her meslektaşımın bu dilekçeyi göndermesinin gerekli olduğunu düşünüyorum. 
TÜM MÜCADELECİ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMA SELAM VE SAYGILARIMLA.
 
 

Yazan mustafacerik
10-06-2010 10:25,
 
...
Gönderdim,dilekçenin hazırlanmasında emegi geçen arkadaşlara teşekkür ederim.
 
 

Yazan Özer 84
10-06-2010 08:55,
 
Yorum Yok
Gönderdim. Emeği geçenlere teşekkürler. Yorum yok...
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
10-06-2010 07:59,
 
.....
Gönderdim.Emeği geçenlere teşekkürler.
 
 

Yazan DAMAR
10-06-2010 07:41,
 
ONUR MÜCADELESİ
EMEĞİ GEÇENLERE TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER.. 
HAK VERİLMEZ ALINIR....
 
 

Yazan yusuf
10-06-2010 07:05,
 
AHDE VEFA
Sayın komutanımız ''ahde vefa'' kavramını muhakkak bilmektedir.Sözünde durmak,askerin en önemli özelliklerindendir.Balıkesir' de Assubay sınıf okulunda yaptıkları konuşmayla,sorunlarımızı dile getirmesi,çözümü konusunda da kendisini yükümlü kılmaktadır.İç hizmet yönetmeliğinde, disiplin tarifi yapılırken''astının ve üstünün hukukunu korumak'' kavramı da gözardı edilmemelidir.Aksine bir tutum ahde vefasızlık olur ki bunu kabullenemiyorum.
 
 

Yazan bergamalı
10-06-2010 00:30,
 
...
Anayasal haklarımıza yıllardır seyirci kalan Genelkurmay umarım karşı karşıya bırakıldığımız adaletsizliklerin önlenmesi için gerçekci adımı atar !.. 
Ayrıca dilekçenin hazırlanmasında emeği geçenlere de çok teşekkürler.Bizlere ise ilgili bölümü doldurup tuşa basmak kalıyor,lütfen duyarlı davranarak gereğini yapalım. Saygılarımla.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
10-06-2010 00:27,
 
Lütfen onurunuzu koruyun
Saygıdeğer Arkadaşlarım  
Haksızlıkları kabul etmek haksızlık kadar suçtur. Biz anayasal dilekçe hakkımızı kullanarak Sn.Gnkur.Başkanı'na bizlere verdiği sözü (aynı zamanda bu onun görevidir)hatırlatmak için bu mektubu gönderiyoruz.ACABA diyerek çekingenlik gösterirseniz şikayet etmeye hakkınız olamaz, bu mektubun Sn.Komutana ulaşması için katılımın fazla olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Saygılarımla.
 
 

Yazan yasarcakan
10-06-2010 00:20,
 
Farkı yok
Gönderdim,emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Sayın Komutan da eski komutan gibi "ödüllü"olarak gidecektir.Gram hakkımı helal etmiyorum.Sıradaki gelsin. 
Saygılar bizden..1983-KKK
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >