cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİZİ SADECE O UMUR'SUYOR... PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazartesi, 26 Nisan 2010 )
 

Saygıdeğer Arkadaşlarım,
5n1k-bedelli-askerlik.jpg
Yıllardır önyargılar sonucu uğradığımız haksızlıkları her platformda dile getiriyoruz. Bize en büyük desteği adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı adına veren ve bizi tek Umur'sayan cesur yürek Sn.Umur TALU'ya minnettarlığımızı meslektaşlarımız adına bir kez daha sunuyorum.

Bizim taleplerimiz, hiçbir zaman ne daha fazlası ne de imtiyaz olmamıştır! Biz, TSK ve ülkemiz için akıttığımız terin ve kanın karşılığı olan hakkımızı talep ettik. Yıllarca, "kol kırılır yen içinde kalır" dedik ama, bu kez kanadımızın kırıldığını gördük!

Bizim vatanseverlik duygularımız daima istismar edilmiştir.

Sağır sultanın duyduğu taleplerimiz ne yazık ki bazıları tarafından hala duyulmamış, görevde iken yaşadıklarımız emekli iken çektiklerimiz hala görülmemiş "TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ" dedikleri gibi bir eli yağda bir eli balda olanlar, bizim sorunlarımızı görmemiş ve görmemekte kararlı kalmışlardır.
CNN Türk Televizyonunda yayınlanan 5N 1K proğramında Sn.Talu'yu minnettarlıkla izlerken bu ülke silahlı kuvvetlerinde tümgeneral rütbesine yükselen, üstelik mecliste ve bizleri ziyaretinde sorunlarımızı çözme sözü veren Sn.Sipahi ve arkadaşı Sn.Kuloğlu'nun programdaki "TSK.da memnuniyetsiz personel yoktur, imtiyaz ve adaletsizlik yapıldığını kabul etmek mümkün değildir" tarzındaki açıklamalarını da ibret ve üzüntü ile izledik. Bizlerin sorunu yokta yıllardır biz neyin mücadelesini yapıyoruz? Bu beyler ve ilgililer hangi sorunu çözmeye söz verip, kerhen  çözüm önerileri sunuyorlar? Bahsettikleri Uganda ordusu mu?..

Birçok sosyal ve ekonomik haksızlığımız var. Örneğin; Kimsenin maaşında gözümüz yok ama göreve başlangıç derecelerimiz, yüksek okul mezunu Assubayın  Lise mezunu ve 2-3 yıllık harp okulu mezunu aynı hizmete tabi emekli Subayın emekli maaşının üçte birini alması sorun ve adaletsizlik değil mi?
Sayın Umur TALU bugünkü yazısında gazetecilik ve insanlık gereğini anlatarak, mütevazilik göstererek devam ediyor :
"En cesur" değilim. Doğru anlamak anlatmak anlaşılmak isterim. Gördüğümü yazmayı, düşündüğümü gizlemeyi, bir feryada kulak tıkamayı, ayrımcılığı sindiremem. Elbet "hatasız kul değilim" ama "kul" hiç değilim. Lütfen mektup sahiplerini anlamaya çalışın. Onlar can da ortaya koyarak bir hayat geçirdi. Ve mecburen sustu. Hani kahramanlara önem verirsiniz ya; sadece üniformalı duruşu ve ölü bedeni değil,ruhları anlamaya gayret edin.

Benim için "insanlık hakkı, cumhuriyet demokrasi, özgürlük, adalet" meselelerinden biri. Tersane forsası, tekel işçisi, demiryolu çalışanı, banka ve çağrı merkezi kölesi, zincirli öğretmen, madene gömülen gibi.

Sınıfından statüsünden, kimliğinden kişiliğinden ötürü aşağılanan herkes gibi !

En çok görmezden gelinenlerden. Çünkü hakikat ezber bozuyor.

Beş yıldır binlerce tanıklık var elimde: Mektup, mail, sms, sesli konuşma, yüzyüze görüşme. Muvazzaf, emekli. Hala anlamak istemeyen kafalara tuğla gibi adanacak kimbilir kaç kalın kitaplık!

5N 1K'da biri miletvekili, biri  "paralı üniversite" baş danışmanı iki E.General "askerlikten soğutmak, ast üst ilişkisini zedelemek" diye mutat suçlamaya kalktı. Yalancılıkla da! Büyükanıt Genelkurmay'ı 3 yıla kadar hapis suç duyurusunda bulunmuştu zaten. Savcı Nurten ALTINOK'un mütalaası ile mahkeme kararı kapak olmuştu: "Yazılanlar gerçeklere dayalı. Gazetecilik ve insanlık gereği,Silahlı Kuvvetler'de bir sınıfın içinde bulunduğu durumu dile getirmiştir."  Öyle işte: Bağımsız yargı kararıyla ...Gazetecilik ve insanlık gereği !

KÖLELER BAŞKAN OLDU

İlk mektup E.General milletvekili Erdal Sipahi'ye yazılmış. Başlığı "SİZİ AFFETMEYECEĞİZ"  Yazan E.Asb.lar Güçbirliği Platformu Başkanı Ersen Gürpınar

"Sayın Sipahi,

Bugüne kadar sergilediğiniz davranışları görerek orduda sağduyu sahibi önyargılardan uzak adalet duygusu olan biri olduğunuzu düşünerek İzmir'de emekli Assubay ve aileleri size destek oldular. 5N 1K programında gösterdiğiniz çifte standardı üzülerek izledik.
 
Sn.Talu'yu Genelkurmay mahkemeye verdiği zaman binlerce meslektaşım suç varsa suça azmettiren var tüm bu haksızlıkları bizler dile getirmesi için Sn.Talu'dan istirham ettiğimizi beyan ettik kendileri de  ben kendimden birşey katmıyorum işte bana yazılanlar diye binlerce mektup ve maili delil olarak sunup takipsizlik kararı almıştı.
 
Siz orduda imtiyaz, adetsizlik ve eşitsizlik olmadığını nasıl düşünürsünüz?

Gayrı memnun zümre olarak Assubaylar, Uzmanlar Genelkurmay'ın raporunda yer almadı mı?

Size birkaç hatırlatma yapmak isterim;  siz lise mezunu ve 2-3 yıllık harp okulu mezunlarının üniversite mezunlarından bir üst dereceden göreve başlatıldığını sıra Assubaylara gelince Asb.MYO  önce kendi gayretleri ile yüksek okullardan  mezun olanların klimalı ofislerinde günde 8 saat görev yapan büro memurları ile aynı dereceden; Asb.MYO mezunlarının ise mahalle bekçilerinden daha alt kademeden göreve başladıklarını bilmiyor musunuz?

Sosyal tesislerdeki sayılarla ters orantılı faydalanmanın dışında  tesis ve  hizmet kalitesinde Assubaylar aleyhine uygulamanın Uganda ordusunda mı yapıldığını sanıyorsunuz?

AİHM kararına rağmen muhakemesiz oda hapsi cezalarının hala uygulandığını, istisna sayılan Subaylar dışında Assubaylara beyaz köle muamelesi yapıldığını bilmiyor musunuz?

Hangi kurumda hiyerarşiye göre maaş tespiti var?

Mesleki hayatı boyunca lojman yüzü görmeyen,lojman olmadığı için varoşlarda ev tutan evlatlarının,eşimin gözü önünde katledilen assubay varken emekli generallere lojman tahsis edilmesini,500 lojman bedeli olan 32 milyona (32 trilyon)Fenerbahçe orduevinin bahçesine emekli generaller için 10 daire süper lüks lojman yapılması bile bir ayrıcalık değilmi?
Daha saymamı ister misiniz?

Tüm bunları adalet, eşitlik ve insan onuruna saygısından yazan Sn.Umur TALU mu orduyu yıpratıyor, yoksa  bu çağdışı adaletsiz uygulamaları yapanlar mı orduyu yıpratıyor?

Umur Talu'ya işbirlikçi suçlamasına sizi tenzih ederim demeseydiniz çok farklı tepkilerimiz olacaktı; bu ordunun yıpratılmasını isteyenlerle, önyargılarla bu  haksızlıkları yapanların işbirlikçi olduğunu düşünmemiz gerekiyor!

Biz yıllardır kol kırılır yen içinde kalır diyerek haksızlıklarımızı kurumumuza saygımız gereği başkaları ile paylaşmadık. Sonuçta ne oldu? Bu kez kanadımız kırıldı, vatanseverlik duygularımız istismar edildi; Ordu'da sevgisizlik sarmaşığı her geçen gün büyüyor, ulu çınar içten içe çürüyor, bunun artık farkına varın, rengin siyahsa kölesin devri bitti, köleler ülkelerine başkan oldular !..

Bu mesajım kişisel olmasına rağmen binlerce Assubayın duygularına nispeten tercüman olduğunu düşünüyorum, olaylara at gözlüğü ile bakan meslektaşınız Sn.Kuloğlu'na ve Genelkurmay yetkililerine bu düşüncelerimizi ileterek ordunun daha fazla yıpratılmamasına ve sizin savunduğunuz niteliklerde bir ordu olmasına yardımcı olmanızı öneriyorum. Bizi hayal kırıklığına uğrattınız meclisteki haksızlıklarımızla ilgili konuşmalarınız nasılsa sonuçsuz kalacak düşüncesi ile yapılan takiye konuşması mıydı? Böylelikle oy avcılığı mı yaptınız?  Sonsuz üzüntülerimle ...
"

http://www.haberturk.com/yazarlar/510776-gazetecilik-ve-insanlik-geregi
Not: Değerli Arkadaşlarım, kalplerimizde abideleşen cesur yürek Sn.Talu'nun daha önceki ve bu yazısı, destekleri birilerine ibret olsun. Kendilerine de bilgi için sunduğum yukarıdaki mektubun bir bölümünü yazısına ekleme lütuf ve nezaketini gösterdiklerinden dolayı bir kez daha şahsım ve sizler adına teşekkür ve minnettarlığımı, sonsuz saygılarımla sunuyorum. LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

26-04-2010 13:33 Ersen GÜRPINAR
26-04-2010 13:33. ..
Okunma Sayısı 2079    
Okuyucu yorumları (18)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Rafet Duran
29-04-2010 23:04,
 
...
Emekli Generallerimiz Tv.den buyurdular. TSK.da memnuniyetsiz personel yoktur. İmtiyaz ve adaletsizlik yapıldığını kabul etmek mümkün değildir. 
 
Eğer bu iki cümledeki tesbitlerin doğru olduğuna inanıyorsanız, Sn. SİPAHİ'nin TBMM. Kürsüsünden Assubayların sorunları ile ilgili yaptığı konuşma metnini çıkartıp kendisine gönderelim. Bu konuşmaların hangisinin doğru olduğuna kendisi karar versin. Bir asker olarak bu iki davranış biçimini tekrar değerlendirip, bir özeleştiri yapma ihtiyacı duyup duymadığını merak ediyorum doğrusu. 
 
Sözlerinizin doğru olduğuna inanıyorsanız, bu tesbitinizle ilgili bir soru sorarak anket düzenleyin. Mesela:  
 
TSK.da, ya da TSK.dan emekli personel arasında memnuniyetsiz personel var mıdır? Varsa Memnuniyetsizlik sebepleri nelerdir? Bakalım nasıl cevap alacaksınız. 
 
Yoksa bu konuları konuşursanız beylik suçlama kalıpları ile sizi suçlarım mı diyorsunuz? 
 
Sayın Umur TALU'nun ve Ersen GÜRPINAR'ın söylediklerine kulak verin ve iyi dinleyin. Ne diyor Sn.GÜRPINAR : Bu ulu çınarı içten içe çürütüyorsunuz diyor. Bu sözü kolaylıkla söylemiyor. Yukarıdaki anket sorusunu sormaya cesaret ederseniz doğru söylediğini siz de göreceksiniz. Bu sözlerin aslında doğruluğunu ispatlamaya gerek de yok. Sadece bilinen gerçeklerin üzerini hep aynı alışkanlıkla örtmeye kalkmayın. Memnuniyetsizliklerin derhal gereği yapılarak iyi bir vatanseverlik örneği gösterilsin. Bu gerçekleri bir kişi de söylese, on bin kişi de söylese, hiç kimse söylemese de gerçek orta yerde duruyor zaten. Var olan bir şeyi yok gibi göstermek iyi bir alışkanlık değil.  
 
Sizi biliyoruz. Halinizden memnunsunuz. Bizlere de dönüp, "hayır, itiraz etmeyin, siz de halinizden memnunsunuz diyerek, bizim adımıza da karar veriyorsunuz. Ortada bir terslik var. Sn. Gnkur.Bşk.da sorun olduğunu söylüyor.Umur TALU'da, Ersen GÜRPINAR ve arkadaşları da!.. Bu söylenenlerin gereğinin yapılmasına yardımcı olun. Bu ülke için iyi bir iş yapmış olursunuz. Generalliğin de danışmanlığın da hakkını böylece vermiş olursunuz..  
 
Değerli Ersen Ağabey, her zaman olduğu gibi vermiş olduğunuz uğraşı, sadece Assubaylara değil, ülkenin ve TSK.nin birlik ve bütünlüğü için olduğunu da biliyoruz. Saygılarımla.
 
 

Yazan Mithat Türetken
28-04-2010 18:49,
 
Canları istemiyor
Sn.Gürpınar, 
Yüreğinize sağlık, kaleminize kuvvet. 
TEMAD olsun, Genkur. olsun vaadde bulunan seçilmişler olsun. Hepsinin bizlerin mağduriyetlerinden haberleri var. Bizleri bizlerden daha iyi tanıyorlar. Yasalar karşısında haklı olduğumuzu çok iyi biliyorlar. Sorunlarımıza eğilmek zahmetine katlanmıyorlar. 
Nasreddin hoca misali; un var, şeker var, yağ var, neden helva yapmıyorsun dediklerinde, CANIM İSTEMİYOR dedi ya, işte olay bu. 
Bu kahramanları, güç birliği yaparak yasal yollardan CANLARINI İSTER hale getirmek her Assb.ın boyun borcudur. Saygılar.
 
 

Yazan DENİS
28-04-2010 11:54,
 
GENE TSK TÖRESİ !
Yıllardır değerli meslektaşlarımla değişik platformlarda sorunlarımızı tartışırken bazı arkadaşlar kimi subayların iyiniyetinden kendilerine olan yakınlığından bahsederek onları savunmak durumunda kalmışlardı. Ben ısrarla "menfaatleri ve şartlar gereği sizlere yakınlık gösteriyorlar , damarına basın gerçek yüzlerini görürsünüz " derken kimi meslektaşlarım beni fazla kötümser olmakla suçlarlardı. Maalesef sayın Umur TALU'nun proğramda tartıştığı emekli generaller ( milletin temsilcisi de olsa ) de TSK TÖRE'si isimli yazımda ısrarla açıklamaya çalıştığım zihniyetin dışına çıkamayarak haklılığımı bir kez daha ispat etmişlerdir. Ülkemiz ve TSK adına esef verici bir durum. Siyaset gereği bizlerden oy almak ve seçilmek uğruna sorunlarımızla ilgileniyor gözükerek sempatimizi ve oylarımızı haketmediği halde kazanmıştır.  
 
Değerli meslektaşlarım size yaklaşan özellikle siyasileri iyice analiz etmeden tanımadan güvenmeyiniz,sorunlarımızı açmayınız,mesleğimize ait sırları vermeyiniz. 
 
Çok değerli dostumuz sayın Umur TALU'ya ve mesleğimizin duayeni sayın Ersen GÜRPINAR'a mücadelemize yaptıkları katkıdan dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum, sağolsunlar , her zaman varolsunlar.
 
 

Yazan dogan karaoz
27-04-2010 23:46,
 
ACABA?
Bedelli Askerlik başlıklı beşN birK programını televizyondan seyredemedim. İnternetten seyretmek istedim, başaramadım. Tüm programlar açıldığı halde bahse konulu program açılmıyor. Ya ben beceremiyorum ya da sansür var seyredemiyorum. İki gündür CNNTürk'ün "bize yazın" bölümünden mesaj yazıyorum. Saygılarımla. 
______________________________ ______________________________ ______________________ 
YÖNETİCİ NOTU : Anılan proğram videosu Sn.Karaöz'ün belirttiği gibi açılmıyor yönetime uyarımız yapılmıştır arıza giderildiği takdirde sitemize alınacaktır
 
 

Yazan canbuluto
27-04-2010 23:33,
 
Yolun sonu görünüyor
Bir kardeşimiz daha şehitlik tacını giydi. Törene katılanlar, Ersen Abinin deyimiyle kanı ŞAŞAL suyu olmayan bu aziz şehide saygıda kusur etmediler. Düşünüyorum da, bazı statükocu zevat sağken bize değer vermiyor. Ölünce hakettiğimize inanıyor her türlü saygıyı... 
Mahkemeler, açılan davalar, dile getirilen isyanlar artık dayanma gücümüzün tükendiğini söylüyor, ama sivili ve askeriyle statükocu zihniyet duymamakta ve görmemekte ısrar ediyorlar. 
 
Ben ümitsiz değilim. Hatta tüm bu gelişmeler yolun sonunun göründüğünü, artık verilen haklara sorgusuz sualsiz PEKİ diyecek bir kitle yerine alması gereken hakları için çatır çatır kavgaya hazır bilinçli bir toplum var karşılarında.  
Emeği geçenlere, çaba sarfedenlere, kabukları kırmaya ve dağları delmeye çabalayanlara binlerce selam.... 
Ömer CANBULUT
 
 

Yazan nemokaptan
27-04-2010 16:38,
 
MEMNUNUZ DİYELİM VİCDANLARI RAHATLASIN!
Sayın Umur TALU,  
Ağzınıza yüreğinize sağlık. 28 yıl orduda Assubay rütbesinde görev yapmış bir kişi olarak Assubayların birçok sorunlarının olduğunu haykırıyorum. Lojmanlar ve sosyal tesislerin kullanılması konusunda, çalışma şartları, yetki ve sorumluluk konusunda, ücretlerin adaletsizliği ve dengesizliği konusunda, ceza ve mükafatlandırma konusunda, derece ve kademe konusunda Assubayların yaşadıkları sıkıntıları,aşağılayıcı çifte standart uygulamaları yok mu sayacağız?  
Herkes memnun deyince Sayın Erdal SİPAHİ gibi düşünenlerin vicdanları rahatlayacak mı?  
Daha düne kadar Assubaylara katıksız oda hapsini reva gören statükocu zihniyetler değişmeli artık.
 
 

Yazan Tayyar
27-04-2010 12:30,
 
Net bir soru
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir ferdi olup da şartları yerine getirdiği halde 1'nci derecenin 4'ncü kademesi neden sadece Astsubaylara verilmez, yüksek okul mezunu oldukları halde Astsubaylar da göreve neden 9'ncu derecenin 2'nci kademesinden başlatılmazlar? "Devlete maliyeti ağıra patlar". "Bütçe kaldırmaz", "kaynaklar sınırlı " v.s. bahaneler ile bu soruya cevap verilebileceği sanılıyorsa eğer, ben kefil oluyorum, ilgili bütün arkadaşlarımla tek tek görüşüp, ömrümü buna adayıp hepsinden imza alacağım ve bu derece ve kademeden dolayı devlete bir mali yük binecekse biz ondan vaz geçiyoruz. Maksadımız üç kuruşun hesabını yapmak değildir. Biz emekli Astsubaylar zaten kıt kanaat geçinmeye alıştık. Oradan gelecek maddi katkı gelmese de yaşamımız bir şekilde devam edecek. Biz hakkımız olduğuna inandığımız şeyleri istiyoruz. Yok, yanlış bir inanış içinde isek bunu bize izah edecek birileri mutlaka vardır. Bu hakkın bize vereceği manevi haz bizi dünyanın en zengin, en mutlu, en huzurlu insanları yapacaktır. Böylelikle çok sevdiğimiz devletimiz de kazanmış olacaktır. Duyurulur.
 
 

Yazan Aydınlık
27-04-2010 12:29,
 
MEMNUNİYETSİZLERDENİM...
5N 1K programında konukların profiline baktığımızda aslında bize hiç de yabancı olmayan,çok yakından tanıdığımız,görevdeyken de aşina olduğumuz kişilerle,adalet,vicdan,merham etle ruhunu terbiye etmiş adam gibi bir insanı gördük.Temelde konuşmanın içeriği beni hiç şaşırtmadı.Ne bekliyorduk ki? Televizyonda ikide bir ahkam kesen emekli generallerin TSK'daki kanayan yara haline gelmiş olan bu adaletsizlikleri kendi adlarına bile olsa kabullenip özeleştiri yapacaklarını mı sanıyorduk? Sonuna kadar kendi konumlarını ve avantajlarını,çıkarlarını koruyacak,memnuniyetsiz ve huzursuz %80'lik bir kitleyi memnun ve huzurlu göstermeye devam edip kamuoyunu yanıltmaya çalışacaklardır. 
 
Bu adil olmayan,çağdışı yapının ısrarla sürdürülmesi KESİNLİKLE TSK'nın ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN yararına değildir..Şimdiye kadar üst kademede olumlu bir tepki oluşmadığına göre bu tavır kurumsal olarak karşımıza çıkmaktadır.Allah hepimizin sonunu hayır etsin...Saygılarımla... 
Kubilay AKBULUT
 
 

Yazan Dalkılıç
27-04-2010 10:56,
 
TEMAD NEREDE?????
Toplumu yönlendiren liderlerdir. Bizim haklarımızı koruma görevi olan TEMAD yöneticileri bugüne kadar hiçbir şey yapmadıkları halde yapılanları sahiplenmişlerdir, açılan iki dava bile 7 yıl önceki yönetimin açtığı davadır, komutanlarımız ne der hesabı ile davranıyorlar. Şube başkanlarına hakaretleri yayınlarlar, kendilerini ve Genelkurmay'ı eleştiren yazıları yayınlamazlar yayınlananlar kaldırılır, ihraçlarla toplumun sesini kısacaklarını sanırlar. Tüm şubelerden çok sesimizi duyuran Sn.Talu Genelkurmay'ın kara listesinde diye destek vermezler, kendilerine kalsa bitecek olan mücadeleyi ayakta tutan bu siteye cephe alırlar. TEMAD bu zihniyetle Assubayları temsil edemez, bir arpa boyu yol alamaz, nitekim tek başarısı yoktur, bu zihniyetten kurtulmazsak ayağımızda pranga ile gezeriz,mücadeleyi değişik kulvarlarda sürdürmeye çalışan arkadaşlarımızda bir araya gelerek tek yumruk olmak zorundayız. 
Sn.Talu okyanusta Adalet gemisinden denize atılan bizlerin can simididir sağolsun, varolsun.
 
 

Yazan Erdal GÜNŞER
27-04-2010 08:23,
 
Madalyonun öbür yüzü
Sayın Gürpınar ben maalesef madalyonun öbür yüzünden bahsetmek istiyorum. Siz de daha iyi bilirsiniz ki haklarımızın verilmesi mücadelesinde aktif yer alan meslektaşlarımızın sayısı çok az. Hal böyleyken ola ki bir kelle avcılığı olduğunda çok kolay susturulabilecek bir zümreyiz. Kanaatimce Sayın TALU'ya destek bu kadarla sınırlı kalmamalıydı. Belletilmiş çaresizliğin elinde tutsak olmuş ve Pavlov'un hayvanlar üzerinde yaptığı deneyin insanlar üzerinde tutmayacağını kavrayamamış meslektaşlarımız maalesef çoktur.  
Ben buradan çağrı yapıyorum. Lütfen lütfen lütfen... Satırları aynı kişilere bırakmayalım. Çünkü herkes gün gelir yorulur. Geçmişte de haklarımızı aramış abilerimiz olmuştur. Ancak hepsi birer yıldız gibi söndü gitti. Yarın ne olacak? Üç beş kişinin önderliğinde ilerleyen mücadele hareketimize tahakküm altındaki zihniyeti maşa olarak kullanarak yıpratıyorlar. Sesimizi kesiyorlar. Lütfen daha bilinçli olalım. Lütfen desteklerimizi satırlara dökelim. Tabii ki bu söylediklerimde hariç tuttuğum kesimler var. Onlar meslek hayatında da yetinen, padişahım çok yaşa diyen, kendini geliştirmeyen, sınırlı düşünen, siz alın ben yerim diyen, ara sıra ortaya çıkıp zam var mı zam diyen, bu sayfaları yetkili mercii görüp çekiştiren, birilerini öne sürme kurnazlığını akıl zanneden, hazırcılar, gayesizler ve açıkçası ümitsiz vakalardır. Çağrım onların dışında kalanlaradır. 
Saygılarımla...
 
 

Yazan yusuf
27-04-2010 07:27,
 
ASKERLİKTEN SOĞUTMAK
Değerli arkadaşlarım;askerliğin temeli disiplinin tanımı ,"kanunlara nizamlara mutlak itaat,astının ve üstünün hukukunu korumak" değil midir?  
Astların zaman içerisinde ekonomik olarak geri bırakıldığı,adeta ekonomik linç yaşatıldığı bir gerçektir ve bu gerçeği sayın Genelkurmay Başkanı da dile getirerek kabul etmiştir,ancak çözümü konusunda birşey yapılmamıştır.  
Şimdi, TSK'nın iki önemli ayağından biri olan ve her türlü haksızlığa uğrayan Assubaylar ve onların bu durumunu görüpte mesleğinin gereğini yapıp vicdanın sesini dinleyen saygıdeğer gönül dostumuz mu ast üst ilişkisini bozup,bizleri askerlikten soğutuyor,yoksa otuz beş yıldır sistematik olarak haklarımızı görece geriletenler,kendilerine devamlı ilave kazanımlar sağlayarak ''biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar''atasözünü doğrulatanlar mı?  
 
Astının hukukunu korumamak displini bozmak değil mi? Niçin Assubaylar maaşının %55'ini terkederek 40'lı yaşlarda emekli oluyor.Tabii Subaylar da emekli oluyor, ancak çalışmadığı yılları çalışmış kabul edilerek ve maaşının %85'ini alarak! Açık oturuma katılan iki emekli general acaba bizim şartlarımıza kendileri razı olurlar mıydı,vicdanlarına sorsunlar lütfen. Saygıdeğer gönül dostumuza ve Ersen ağabeye sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 

Yazan Turhan KALIN
27-04-2010 01:43,
 
...
Dönemin Gen.Kur. Per.Bşk. Korgeneral Sayın Hasan MEMİŞOĞLU'na 9/2' si 1/4' ünü açacağı için bilerek 9/1' i verildiğinin söylendiğini unutmadık. Unutulmamalıdır ki değişen çağımızla beraber değişen Türkiye'de çağdışı adaletsiz uygulamaları ve bu uygulamaları yapanları eleştirmeye, takip etmeye devam edeceğiz. Anayasanın 10'uncu maddesi, eşitlik ilkesinin bizler ve bizden sonraki nesiller için uygulanacağı konusunda inancımızda, irademizde geri dönüş yoktur. Saygılarımla.
 
 

Yazan Özcan ÖZEL
27-04-2010 01:19,
 
...
Sn.Talu'ya gerçektende öte düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum.
 
 

Yazan Arif ASLAN
27-04-2010 01:11,
 
...
Genelkurmay Başkanı,Milli Savunma Bakanı ,bizlerin sorunlarını umursayıp çözmeleri gereken makamlar.Silahlı Kuvvetlerin yüzde seksenini oluşturan biz altta kalanları Sayın Umur TALU kadar umarsasalardı,bizlerin sorunu kalmazdı.Teşekkürler Sayın Umur TALU,teşekkürler Sayın Ersen GÜRPINAR ...
 
 

Yazan ozgoz
27-04-2010 01:00,
 
...
Meydanlara inmemiz gerekiyor, bu, duyarsız TEMAD yönetimi ile olmaz.
 
 

Yazan bergamalı
26-04-2010 23:56,
 
GERÇEKLERİ SORGULAMAK CAN SIKIYOR !..
Sayın Gürpınar, 
20 Nisan günkü Sn.Cüneyt Özdemir'in sunduğu ve Sn.Talu'nun da konuk olduğu 5N 1K programında Sn.Talu yıllardır gasp edilen anayasal haklarımızı yüreği nasır bağlamış imtiyazcıların temsilcilerinin yüzüne bir tokat gibi vurmuştur. Yüreğine sağlık. Kendisine minnettarlığımı bir kez daha yineliyorum. 
 
Gerçekler imtiyazcıların işlerine gelmeyince, astlarına yıllardır yaptıkları adaletsizlikler sorgulanınca, koltuklarının sertçe sallandığını hissettiler ve iyice paniklediler; elbette %80 'e yakın bir kesim mutsuzdur, sorgulandıklarına yanıt verme yerine gündem konusunu saptırma gibi hiç de alakası olmayan saçma bir mazeretin ardına sığındılar!.. Adaletsizce sahip olduklarının sorgulanması canlarını sıkmaya başladı! 
 
Değerli Gürpınar, 
Mazlum sınıfımızın haklı taleplerinin kazanımı için yaptığınız saygın ve onurlu mücadelede gerek yazılarınızla, gerekse sıcak kişiliğinizle şahsi irtibatınızdan dolayı basınımızda haklı taleplerimizi yetkililere sürekli haykıran, ezilmişliğimize (bizden daha çok) gerçekten inanan eşi benzeri bulunmayan bir dost kazandık; duygularımızı ifade eden bir yazınız daha Sn.Talu'nun köşesine konuk oluyor, size de bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 
 
Adalet terazisi doğru tartıncaya kadar yasal mücadelemiz devam etmelidir ve edecektir; yeter ki önce yasal mücadelemizin haklılığına sınıf olarak bizler inanalım!.. 
 
Kış bitti, ilkbahar da bitmek üzere,başta dernek yetkililerimizin uyanması umudu ve dileklerimle Assubay onur mücadelesine emek veren tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.
 
 

Yazan AHMET OZTAS
26-04-2010 23:35,
 
GERÇEKLER
Adalet,eşitlik ve insan onurunun yılmaz savunucusu Sayın Talu'ya ve bizlerin hislerine tercüman olan Sayın Ersen Gürpınar'a çok teşekkürler...
 
 

Yazan Osman Ada
26-04-2010 23:35,
 
Anlayan beri gelsin
TEMAD gaflet içinde, onlar ve kişisel hesabı olanların bizim sorunlarımızla ilgilerinin olmadığı anlaşılmıştır, benim esas anlamadığım 86 TEMAD şubesi içinde birkaç istisna dışında kalan şubelerimiz bu duruma nasıl sessiz kalabiliyor ?.. 
 
Sn.Talu'ya duygularımı anlatacak kelime bulmakta zorlanıyorum, o güneşin balçıkla sıvanamayacağını ve adaletin herkese gerekeceğini bıkmadan anlatıyor, ne mutlu bizlere ki bize inanan böyle bir yürekli adam gibi adam var. Tüm dualarımız onunla olsun.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >