cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

TEMAD TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Salı, 02 Mart 2010 )
 

toplanti_0_.jpgSaygıdeğer Arkadaşlarım;

27 Şubat 2010 tarihinde TEMAD Temsilciler Kurulu ESKİŞEHİR şubemizin ev sahipliğinde toplandı. 86 şubeden 43 şubemiz başkan veya yönetim kurul üyesi tarafından temsil edildi.

Bendeniz de bu toplantıya TEMAD Balçova Şube temsilcisi olarak katıldım.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan TEMAD Gn. Başkanı Sn.Mustafa Erol özetle ;

1Genelkurmay'da bir hafta önce yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile toplantıya katıldıklarını,

2Genelkurmay , Milli Savunma ve Maliye Bakanlıkları temsilcileri ile Pazartesi günü toplantı düzenlendiğini bu toplatıda aşağıdaki hususların görüşüldüğünü,

  • a. Temsil tazminatı alamayanlara ödenen 100 TL denge tazminatının ödeneceği,
  • b. Birinci derecele ile 2-3 derecedekiler arasındaki maaş farkının azaltılmasınin sağlanacağı,
  • c. İntibaklar konusunda karar alınacağı,
Daha önce aynı konularda Gnkur. basın ve halkla ilişkiler dairesi tarafından duyurulan bu çalışmaların büyük bir olasılıkla sonuçlanacağını, hatta 100 TL ödemenin hemen yapılmasının mümkün olduğunu ama diğer tekliflerle bir bütün olarak çıkarılmasının planlandığını,

3Aslan Çimento'nun OYAK tarafından satın alınmasından sonra yönetim kuruluna Astsubay atanması için girişimlerde bulunduklarını olumlu karşılandığı TEMAD yönetiminden isim istendiği ve belirtilen kriterlere uygun isimlerin Genelkurmay'a bildirildiğini,

4TÜZÜK Kurultayı'nın olağan genel kurul ile birlikte yapılmasının uygun olduğunu,

5Muhtelif yerlerde yazılan yazılar ve mesajlarda ağır eleştirilere üzüldüklerini ancak çok değerli arkadaşların yazdıkları eleştiri ve önerileri dikkate alarak değerlendirdiklerini ve değerlendirmeye devam edeceklerini,

6Hakkımızda basında çıkan olumsuzluklara anında tepki verdiklerini hatta Assubaya hakeret ve küfür eden binbaşı için dava açtıklarını,

7Türk Silahlı Kuvvetlerine eleştiri hududlarını aşan sistematik yıpratma kampanyasından e.assubaylar olarak kaygı ve üzüntü duyulduğunu,

belirtmişler, ardından söz alan Bşk.Yrd. Sn. Ergül KUMAŞ emekli maaşlarımızı alacağımız bankalardan promosyon görüşmelerine devam ettilerini, kısa sürede sonuçlanmalarını beklediklerini, TEMAD sigorta müdürü Sn. Alim AKBAY sigorta acentası olacak şubeler için bilgi vermiştir.
Toplantıya katılan şubelerden ANTALYA - BALÇOVA - BANDIRMA - BURHANİYE - BUCA - BORNOVA - YALOVA - ISPARTA - OSMANİYE - SAKARYA - NAZİLLİ – K.EREĞLİ - KARABAĞLAR-KONYA şube temsilcileri söz almış, söz alanların bir bölümü TSK'ya yapılan saldırıları kınadıklarını, bir bölümü sitelerdeki kavgalardan rahatsızlık duyarak sitelerin kapatılmasını istediklerini, bir bölümü genel merkezin çalışmalarını desteklediklerini, bir bölümü ise tüzük ve çalışmalar  konusunda düşüncelerini belirtmişlerdir. 

 Tüm temsilcilerde TEMAD tarafından dağıtılan formlara yazılı olarak eleştiri ve görüşlerini belirtmişlerdir.

Ben, bu toplantıya giderken sitede yaptığım eleştirileri detaylandırmayı düşünüyordum. Ancak, mevcut havayı tartışma ortamına sokmama ve başkanın "önerileri, eleştirileri değerlendireceğiz" sözünü teminat olarak kabul ettiğim için bazı eleştirilerimi belirtmedim.

Özet olarak; TEMAD başkanının açıkladığı faaliyetlerin birçoğundan haberdar olmadığımızı, çünkü  yönetimin üyelerini önemsemediğini, eleştirilerini dikkate almadığını, bunun da başarıyı engellediğini, AİHM  kararına rağmen şahsi hürriyetin kısıtlanması, cezanın uygulamasından şikayet ediyoruz. O yasa dışı şikayette bile usulen ifade alınırken, ANTALYA şubesinin anti demokratik ülkelerde bile yapılmayan savunmasız ihraç kararlarını şiddetle kınadığımızı, siteler genellemesinin yanlış olduğunu, .org sitesinin mücadele için var olduğunu, kimseye hakarete izin vermediğini, haksız suçlama yerine somut bilgi verilmesinin ve hakarete uğrayanların burada şikayet yerine yasal işlem yapmalarını, aksi halde onursuzluğu kabul edeceklerini, haklarımızın hukuki gerekçelerle savunulmasını, isteklerimizinde yanlış değerlendirmelerin önlenmesi için, talebimizin imtiyaz değil adalet ve eşitlik olduğunun mutlaka vurgalanması gerektiğini, haklarımız konusunda hukuki çalışmaların arttırılmasını, mevcutların hızlandırılması,EYLEM konusunda şubelerle istişarede bulunulmasını protesto yürüyüşü için asgari 5.000 kişinin katılması gerektiğini gönüllü olacak 50 şer kişi ile büyük şehirlerde eş zamanlı ses getiren oturma eylemlerinin yapılabileceğini bunun genel merkezce değerlendirilmesini,  Tüzük Kurultayı'nın mutlaka yapılması, konularını üyelerin bilgilerine sundum.

 

Değerli arkadaşlarım, yetersiz gibi görülen bu toplantıyı 5 yıl önce hiç kimse hayal bile edemezdi. 5 yıl önce TEMAD yönetim kurulunda kimler vardı desek, 86 şubemizin yarısından çoğu üç tane ismi sayacağını sanmıyorum. Şu an sorguluyoruz! Yönetim sorumluluklarını hatırlıyor, bizler hatırlatıyoruz!..  11 kez TEMAD’a randevu vermeyen Genelkurmay başkanı TEMAD’ı ziyaret ediyor. Haklarımızla ilgili, tutulmasa da sözler veriliyor. Bunlar umutlarımızı arttırıyor. Bu sitede ve muhtelif platformlarda sesimizi duyuruyor, çalışmalar gerçekleştiriyor, TEMAD'a maddi ve manevi destekler sunuyoruz.

Başarıya giden yolun kısaltılması, yönetimlerin özverili çalışmaları bizlerle koordine ederek eleştirilerimizi, önerilerimizi saygı ile karşılayarak, bizler de kurumumuza maddi ve manevi destek verip birlikte hareket edebildiğimiz zaman mümkün olacaktır.

Assubayın hak ettiği saygınlığı ve haklarının alınması hayal değildir! Bunu bizler hep birlikte gerçekleştireceğiz. O günlere kavuşmak dileklerimle, sevgi ve saygılar sunuyorum.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

01-03-2010 18:02 Ersen Gürpınar
01-03-2010 18:02. ..
Okunma Sayısı 2281    
Okuyucu yorumları (27)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan KOCABAŞ
06-03-2010 20:59,
 
YİNE HİCRAN YİNE HÜSRAN
Her zamanki gibi malesef yine dağ fare doğurdu.Yevmil brifing,külliyen itaat icraat mafiş.İdareyi maslahat edin telkinleriyle geçiştirilmiş bir temsilciler kurulu toplantısı daha izledik.Ne yazıkki toplantı sonunda hangi kararların alındığı? Belirlenen hedeflere ulaşılacak zaman planlaması vs. hiç bir anlamı olmayan safi zaman ve nakit israfıyla sonuçlanan gaz alma operasyonu gördük.Netice olarak Herkes Asker olduğuna göre Harekat emri denen bir plan'dan haberdar olması gerekir.Bu toplantının da bir Harekat Emri formatında düzenlenmesini ve stratejik kararlar alınarak üyelere ve kamuoyuna duyurulmasını beklerdik. 
"Hürriyeti aldık!" dediler, gaybe inandık; 
"Eyvah, bu bazicede bizler yine yandık!" 
Cem'iyyete bir fırka dedik, tefrika çıktı: 
Sapsağlam iken milletin erkanını yıktı. 
"Turan ili" namiyle bir efsane edindik; 
"Efsane, fakat, gaye!" deyip az mı didindik? 
Kaç yurda veda etmedik artık bu uğurda? 
Elverdi gidenler, acıyın eldeki yurda! 
 
 
Mehmet Akif Ersoy
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
04-03-2010 20:54,
 
...
Aynı toplantı ile ilgili olarak Sayın GÜRPINAR'ın yazısı ile TEMAD web sitesinde yayınlanan yazı arasında üslup ve içerik açısından ciddi farklar var. Sayın GÜRPINAR'a teşekkür ediyoruz. 
 
TEMAD Hukukçularına dostça bir uyarım olacak; OYAK'ın oyununa geliyorsunuz, siz eğer resmi yazı ile bir aday bildirirseniz, bu yazı mahkemede önünüze konulacak ve "bakın, isim istedik, onlar da verdiler, bizi hala dava ediyorlar, davanın düşmesine...." diyecekler. 
 
Bekleyeceğiz, göreceğiz... 
 
Umutlu olmak için çok fazla neden görmüyorum, ama yanılmayı yürekten istiyorum.
 
 

Yazan Erdal GÜNŞER
03-03-2010 08:25,
 
OYAK'a isim vermekte neyin nesi
Ben OYAK'ın TEMAD'dan isim istemesini ve TEMAD'ın da vermesini tasvip etmiyorum. 
Çünkü; 
1. OYAK'ın bir emekli Assubayı TEMAD'dan istemesi yerine bağlayıcı bir karar alıp belirli bir temsil kontenjanı oluşturması gerekmez mi? 
2. OYAK'a isim veren TEMAD hangi objektif kriteri değerlendirmiş? 
3. OYAK bu girişimi Genelkurmay'dan gelen küçük bir rica üzerine yapmış olamaz mı? 
4. TEMAD'ın bu çağrıya cevap vermesi kabullenmişlik doğurması nedeniyle AİHM'de açılmış olan davaya zarar vermez mi? 
5. Böylesi bir skandalı üyelerine başarı diye anlatmak ve başarı diye kabul etmek nasıl bir anlayıştır? 
 
Sayın Genel Başkanımızın Eskişehir Basın açıklamasında "Asimetrik" ifadesini kullanması manidardır. Ben isterdim ki "emekli Assubaylara karşı asimetrik bir saldırı vardır", desin.  
Alınmamış bir iyilieştirme zammının bilmem kaçıncı müjdesini duymak güzel ama yine de manidardır. Neden bu konu ile ilgili bir hafta önce Genelkurmay'da görüşme yapılıyor? Eskişehir'de yaramazlık yapmayın. Ne yapacaksınız orada diyenler mi var? 
Genel merkezimizi Eskişehir'de düzenlediği temsilciler toplantısı nedeniyle kutlarım. Sayın temsilcilerin hazırladıkları eylem takvimini memnuniyetle karşıladım. Dilekçe kampanyası, basın açıklaması, oturma eylemi,açlık grevi gibi konularda da detaya girip emekli Assubayların geniş katılımı için ne yapabiliriz diye düşündükleri için minnettarım, demek isterdim.  
Bir bilgisayar önüne geçip ahkam kesen biri olarak...Saygılarımla...
 
 

Yazan M.AKPINAR
03-03-2010 00:01,
 
...
ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN BİRİ OLAN TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ, GENEL BAŞKANLIĞI ÜLKE GENELİNDE Kİ 100.000 ÜYEYİ TEMSİLEN 85 ŞUBE BAŞKANI İLE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GENEL DURUMU DEĞERLENDİRMEK VE BUGÜNE KADAR YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARI GÖZDEN GEÇİRMEK ÜZERE 27 ŞUBAT 2010 CUMARTESİ GÜNÜ ESKİŞEHİR DE TOPLANMIŞ BULUNUYORUZ. 
 
Genel Başkanımızın Şeklinde başlayan yazısı aşağıdaki paragrafla bitiyor; 
 
TEMSİLCİLER KURULUMUZ BU YÜKSEK SORUMLULUK DUYGUSUYLA UĞRADIĞIMIZ HAKSIZLIKLARA KARŞI GENEL MERKEZİMİZİN ALACAĞI KARARLAR BELİRLİ BİR TAKVİM İÇİNDE UYGULANACAK, YASAL VE MEŞRU MÜCADELEMİZİN HAZIRLANACAK BİR PLAN DAHİLİNDE KARARLILIKLA UYGULANACAĞINI ESKİŞEHİR,DEN İLGİLİLERE VE YETKİLİLERE VE KAMUOYUNA SAYGIYLA SUNARIZ.27.02.2010 
 
Öncelikle site yönetimine açıklaması için teşekkür ederim. 
 
Demekki neymiş 85 şube ve artı bir genel merkez ile 86 şube ,100 bin üye? ne zaman oldu,en son aldığım dernekler masası verilerine göre yurt çapındaki toplam üye sayısı 18-20 bin arası idi, eğer son altı ayda 5 katı üye girişi olmadı ise,bu yönetim aşağı yukarı 7 yıldır görevde midir ,görevdedir 7 yıl sonra mı kararlar alacak ve uygulayacak,bence hayır önce alt komisyonda görüşülecek (tüzük kurultayı misali) planlanacak,takvim oluşacak sonra, sonrasını daha sonra yazarım ama anlayanlar anlamıştır.
 
 

Yazan özberber
02-03-2010 23:52,
 
İYİ Kİ VARSIN.
Sayın Gürpınar abiciğim . 
Eskişehir temsilciler kurulunda yaptığın konuşmada Antalya'ya olan duyarlılığın için teşekkur eder saygı sevgilerimi sunarım. Sitemizi eleştirenleri merak bile etmiyorum demokrasiyi özümseyememiş zavallılar. 
Hasbel kader ışte bır koltuk verilmış sırtını bır yere dayaması gerektiğine ınanmış birileri ne diyeyimki. Duyarlılığına tekrar teşekkur edıyor saygılarımı sunuyorum.İYİ Kİ VARSIN.
 
 

Yazan janas
02-03-2010 21:24,
 
TEMAD'A ÜYE OLMALIYIZ
Herhangi bir şartla TEMAD'a üye olunmaz.Emekli olmanın zorunluluğudur TEMAD üyeliği.Eğer mevcut halinizden,özlük hakkınızdan,onurunuza gösterilen ilgisizlikten memnun değilseniz,bunu değiştirmek için TEMAD'a üye olup bu konularda mücadele hakkınızı kullanarak sıkıntıları çözme şansınız vardır..Yok memnunsanız söyleyecek bir şey yok. 
 
Ben 5-6 senedir burada muvazzaf olarak kendim için mi varım.Buna rağmen emekli olupta hala TEMAD'a üye olmayı şarta bağlama düşüncesini de anlamakta zorlanıyorum. 
 
Armut piş,ağzıma düş dönemi geçmiş olup kazanmak istiyorsak örgütlü ve güçbirliği içinde bulunmak ve mücadele etmek zorundayız. Bunda da çok daha zor durumda yaşamaya çalışan 20-35 sene önce emekli olan büyüklerimizi düşünerek çok daha hızlı olmalıyız. 
 
Her şey emekli büyüklerim için. 
 
Takipteyim.
 
 

Yazan M.AKPINAR
02-03-2010 20:44,
 
Kaç Şube
Tüm yorumları ve bu konuda çıkan tüm yazıları okumaya çalışıyorum,ama kafam da karışıyor,dikkatle okuyacak olursanız şube sayısı hakkında Genel Başkan 85 Şube demiş,diğer arkadaşlarımız ise 83-84-86 gibi muhtelif rakamlar vermişler ,eğer bilen birisi tam rakkamı açıklarsa toplumumuz da aydınlanmış olur.Genel Başkan yazısında 85 şubeden bahsetmiş ama kaç şubenin katıldığından bahsetmemişler, halbuki bu konu hakkında yazanlar ise 43 şubeden bahsediyorlar,eğer katılım 43 şube ile kısıtlı kalmışsa zaten toplantı daha baştan amacına ulaşmamıştır 
______________________________ ______________________________ ______________________________ ______________________________ ______________________________ ______________ 
 
Yönetici Notu: 
 
TEMAD Genel Başkanı Sn.Mustafa Erol'un bu toplantı ile ilgili 01 Mart 2010 15:01 itibarı ile TEMAD mesaj panosundaki açıklamasının giriş kısmı aşağıdadır;"Toplantıya "85 şube başkanı ile toplanmış bulunuyoruz" demekle kaç şube ile toplandık dediği net olarak görülmektedir.Gn.Mrk dışında 85 şubemiz vardır Gn.Mrk.aynı zamanda Ankara şubesi olduğu için arkadaşlarımız 86 şube olduğunu belirtiyorlar.Saygılarımızla. 
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
02-03-2010 19:21,
 
TEMAD TEMSİLCİLER KURULU
SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM 
 
Bu Sitemizde görüş belirten bütün arkadaşlarım gibi TEMAD'ın yol haritasının çizileceği Eskişehir'de yapılan TEMSİLCİLER KURULU toplantısını bende çok önemsedim. 
 
Yapılan bu anlamlı toplantının katılımının 43/86 gibi çok düşük oranda ilgi görmüş olması yeşeren umutlarımızı gölgeledi.Katılmayan şube başkanlarının mazeretleri olabilir.TEMAD GENEL MERKEZ yönetimimiz bunuda düşünerek,mazeret halinde tüm şubelerin en azından bir yönetim kurulu üyesiile temsil edilmesini istemiş olmasına rağmen 43 şube teşkilatı bunada uymayarak katılmamışlardır.Yönetim Kurulumuz bunu sorgulayacaktır sanırım. 
 
TEMAD Mesaj panosundaki yazılarında sn.Konya İl Başkanımızın bu konudaki haklı sitemlerini okuduğum için bu düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.Bu önemli toplantıya katılma gereği duymayan bu 43 şubemizin,haklarımız konusunda hiçmi bir fikri çalışması yok.Genel Merkez Yönetimimiz,bırakın birlik -beraberlik söylemini,bırakın nitelikli çoğunluğu,salt çoğunluğu bile sağlayamadığı bu önemli toplantıdan sonra,kime güvenerek eylem planları yapacak,kime güvenerek uygulamaya koyacak. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle sevgili meslektaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
02-03-2010 18:21,
 
SAYIN GÜRPINAR
Değerli açıklamalarınız için teşekkürler,bu site olmasaydı ne orada 43 kişi toplanırdı ne de bir arpa boyu yol alınırdı ,bu siteyi kuranlardan ALLAH razı olsun .Saygılarımla.
 
 

Yazan mehmet burkay
02-03-2010 14:11,
 
ADALET HERKESE GEREKLİDİR
Ersen Abiciğim 
Kanun ve Tüzüğü hiçe sayarak Antalya TEMAD Yönetiminin üyelerine yaptıkları haksızılıkları ESKİŞEHİR TEMAD Temsilciler Kurulunda dile getirerek bir kere daha kamu oyuna duyurmanızdan dolayı sizlere sonsuz teşekkürler ediyoruz. TEMAD Genel Başkanlığı Yönetimin de Antalya da uygulanan bu haksızlıklara sessiz kalması gerçekten üzcüdür. Bizler mücadelemiz safhasında TEMAD'a zarar gelecek her türlü davranış ve hareketlerden her zaman kendimizi uzak tuttuk. Ancak Genel Başkanımızın buradaki sorunları görüpde görmezlikten gelmesi hatta yapılan yanlışları desteklemesi Genel Merkezimize olan güvenilirliğimizi de kaybettirmiştir. Bu Dernek çatısı altında kimler haksızlık yapıyorsa tespit edilmeli ve gereken ceza verilmelidir. Kötü bir davranış iyiye asla örnek olamaz. Saygılarımla
 
 

Yazan TEKİN1977
02-03-2010 13:03,
 
EYLEM NE ZAMAN...
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekürler 
.Astsubayların sesinin bir şekilde internet üzerinden duyulmasını ve meslektaş olan kimselerin görüş ve düşüncelerini paylaştıkları sitelerin kapatılmasını istemek çağdışı olmaktan başka bir şey değildir.  
Ayrıca Oyak fabrikaları yönetim kurullarına üyeliğe alma kriteri nedir ? 
Emekli olanlara sahip çıkmayan GenKur,yönetime alınacak kişilere nasıl karar verebiliyor? 
Temad genel başkanımız istenilenler ele alınıp sonuçlanmıyacağı durumda yapılabilecek bir eylemden neden hiç bahsetmiyor ? 
Tüm meslektaşlarıma saygılarımla TEKİN1977
 
 

Yazan Osman Ada
02-03-2010 12:43,
 
Önemli olan mesajın ulaşmasıdır
Atalarımızın "anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az" dediklerini dikkate alarak yıllardır yapılan eleştiri ve önerileri TEMAD dikkate almıyorsa bir toplantıda acımasız da eleştirseniz anlamazlar, söz almayan başkanlar da varmış, ama düşüncelerini yazılı olarak bildirmişler, önemli olan TEMAD yönetiminin bu önerileri ve eleştirileri dikkate alarak eylem planını, tüzük kurultayını,çalışmalarını bir takvime bağlayıp uygulaması ve bizi de bilgilendirmesidir. Cami ne kadar büyük olursa imam bildiğini okur mantığının hakim olduğu yerde bir değil yüz toplantı yapsan kendini kandırırsın...
 
 

Yazan Cahit Erdinç
02-03-2010 11:20,
 
SAYGIDEĞER BÜYÜĞÜM
Özlük haklarımız için verdiğiniz mücadeleyi destekliyor ve size teşekkürlerimi iletiyorum.Sitemizden saygıdeğer büyüğümüz sayın İsmail TURAN'a da yaptığı olumlu çalışmalar için tebriklerimi gönderiyorum.Sitemizin tüm çalışanlarına başarılarının devamını diliyorum.Saygılarımla.
 
 

Yazan İ.TURAN
02-03-2010 02:35,
 
Sütten ağzımız yanmıştı da
Eskişehir toplantısından güzel haberler verdiğiniz için teşekkür ederim. Son genel kurul öncesi esen "Assubay devrimi" fırtınasında ağzımız yandığı için bu rüzgarı da "acaba" diyerek karşılıyorum ama yinede biraz ümitlendim. Saygılarımla.
 
 

Yazan dogan karaoz
02-03-2010 02:05,
 
...
Ersen ağabey sakın yanlış anlamayın, göreviniz olmadığı halde toplantı hakkında bizi bazı bilgileri vermeye çalıştınız. Ancak ben 83 şubesi olan bir dernek başkanından daha açıklayıcı; Kim ne söylemiş? Kim ne soru sormuş ve ne cevap verilmiş? Gelecek ile ilgili alınan kararlar nedir? bir açıklama okumadım. Başkanın yazısından yuvarlak cümleler okuyorum. Takvimin süresi nedir? Hangi planları içermektedir? Bilmiyorum. Ayrıca temsilcilerin de her şeyi yönetime bırakmasını bir anlam veremiyorum. 
 
Toplantı ve açıklama benim için bir fiyaskodur. Kusura bakmayın, ben böyle bir derneğe üye olmam. Üye oluncaya kadar temad hakkında son yazımdır. Üyelerine değer vermeyen bir yönetim ile işim olamaz. Ben söz verip, sözünde duran, en azından uğraş veren; üyeleri ile paylaşımcı bir yönetim istiyorum. Maalesef başkan "bagajdan bakanlar", "tütsü gözlerle bakanlar" cümleleriyle alay etmektedir. Son bir yılda gördüklerim beni böyle düşünmeyi sevk ediyor. Saygılarımla. 
NOT: Sitelerin kapatılmasını isteyen zihniyeti kınıyorum. Geçmişte hak arama mücadelesi verip, uğrunda hapiste yatan ve mağdur olan büyüklerimin ellerinden öpüyorum. 
______________________________ ______________________________ ______________________ 
YÖNETİCİ NOTU. 
Sn.Karaöz aldığımız bilgilere göre toplantı 6-7 saat sürmüştür her detayın yazılması takdir edersinizki mümkün değildir, şube başkanlarının üyelerini bilgilendireceklerini sanıyorum. Her olumsuzluğu gören ben TEMAD üyesi olmayacağım veya üyelikten ayrılacağım derse ideal yönetimlere nasıl kavuşacağız? 
Bunun için her zamanki önerilerimiz şubelerimize üye olalım olumsuzlukların ortadan kalkmasına destek verelim. Saygılarımla.
 
 

Yazan Özer 84
02-03-2010 01:01,
 
Kıymetli Büyüğüm
Açıklamalarınız için öncelikle teşekkürler. Sağ olun. Yazınızda belirttiğiniz, a, b, c maddelerinden sadece birini BU YIL içerisinde hayata geçirsinler, üye olmadığım ve üye olmayı düşünmediğim TEMAD'a koşa koşa gidip derhal üye olacağım. 
Saygılarımla.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
02-03-2010 00:40,
 
Sn.Akpınar ve Serin'e açıklama
Sn.Akpınar kendi pencerenizden bakınca öyle görebilirsiniz; tartışma, yer mekan ve gelişmeye göre şekillenir,her düşündüğünüzü her yerde açıklayamazsınız bu sizin inanmanızla ilgili değildir! 
 
Bizim eleştirilerimiz sır değil sitede var bu konularda düşüncemizi, kararlılığımızı belirtiyoruz,siteden haberi olmayanlar ,önyargılarla siteyi kötüleyenler (somut örnek diyorsun laf kalabalıklığı yapıyor),siteleri karıştıranlar bu zümrenin bilinçlenmesinden rahatsızlık duyanlar,sizleri onaylayanlar,yasa tasa umurunda olmayanlar,genel merkezi çok başarılı bulanlar hepsi bir aradaysa bazı kurallara uymak zorundasınız!..  
 
Ayrıca toplatı öncesi özel sohbetlerde TEMAD yöneticileri ve hukukçularına düşüncelerimiz net bir şekilde ifade ettik kaldı ki biz rakip değiliz, düşman hiç değiliz, sanıyorum beni anladınız? 
 
Sn.Serin, mevcut tüzük başarının önündeki en büyük engel bunun bilincindeyiz. Gn.Mrk. tüzük kurultayını ekonomik nedenlerle ötelediğini belirtiyor, gerekirse katılımcıların giderleri kendi şubeleri tarafından karşılanır, bizler de bu kurultayın biran önce yapılmasını diliyoruz.  
 
86 şube ile övünürken bu tüzük şubelerin elini kolunu bağlıyor tüzel kişilikleri yok, dolayısıyla mücadele adına yaptıkları ya çok sınırlı ya da yok, lokal işletmesini bile dernek adına yürütemiyorlar, Genel Mrk.'in izni olmadan basına açıklama yapma yetkileri yok !  
Hatırlayın İzmir şubeleri bir Cumhuriyet mitingine genel merkez izin vermedi diye katılamadı, ama o boşluğu özgür E.Asb.Güçbirliği Platformu doldurdu.Saygılarımla.
 
 

Yazan aslan81
01-03-2010 23:40,
 
kararlı mücadelemizin başlangıcı olması
Değerli abim toplantılardaki tansiyonun yükselmesi sorunların konuşulmasını engeller ,tabiki tansiyonu yükseltmeden dozunda aşırıya kaçmayan yapıcı eleştiriler yapılmalı böyle toplantılarda ,zaten buralara gelinmesinde birçok abimiz/arkadaşımız gibi değerli ve yılmaz katkıların herkesin malumudur, iletilemeyen sorunlar hakkında ve de yapılmakta olan girişimlerle ilgili özel randevu talebiyle görüşüp takipte olacağına olan inancım tamdır,saygılarımı sunar ellerinden öperim.
 
 

Yazan aliserin
01-03-2010 23:21,
 
katılımcıların sayısı
Değerli büyüğüm sayın E.Gürpınar, öncelikle bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim. Bu ve benzeri toplantıların daha çok yapılması daha şeffaf olunması, hesap sorulabilir olunması tabi ki güzel gelişmeler. Ancak 86 şube başkanından yarısının toplantıya katılmamış olması da şu andaki yönetime güvenin tükenmeye başlaması değil midir? Bu hususun çok dikkatli bir şekilde irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çoğunluğu kaybeden bir yönetim ne yapması gerektiğini iyi düşünmeli, daha ciddi ve elde edilebilir konuları bir an önce hayata geçirmeli. Örnek; org sitesinin düzenlemiş olduğu dilekçe örneğinden hareketle tüm üyeleri bu yönde teşvik etmeli. Yani emekli can çekişiyor, çaresini bulmalı. 
 
Ayrıca Tüzük Kurultayının ''Olağan Genel Kurul'' da yapılması yani o kadar ötelenmesi inanılır gibi değil. Demek ki herkes halinden memnun. Tüzük değişikliğindeki temel amaç, daha işlevsel bir TEMAD ve onun icraatları içindi. Bu konuda bir arpa boyu yol alınamamış ki bir kez daha gördük, herkes halinden memnun...
 
 

Yazan ORHUN
01-03-2010 23:10,
 
GÜZEL HABERLER DUYUYORUZ ....
Son okuduk ve duyduklarımız kulağa hoş gelmektedir. Kazanımlarımız hakkında lehimize gelişebilecek her hususta Assubay sınıfı Sayın GÜRPINAR ve SAVCI'ya sınıfsal yönlendirme ve verdikleri mücadele hususunda minnet borçludur.
 
 

Yazan M.AKPINAR
01-03-2010 23:08,
 
Kabul Etmiyorum.
"Ben, bu toplantıya giderken sitede yaptığım eleştirileri detaylandırmayı düşünüyordum. Ancak, mevcut havayı tartışma ortamına sokmama ve başkanın "önerileri, eleştirileri değerlendireceğiz" sözünü teminat olarak kabul ettiğim için bazı eleştirilerimi belirtmedim".  
 
Sevgili büyüğüm bunu siz yazmışsınız,öncelikle bu görüşünüze katılmadığımı belirtmeliyim,nasıl olur da 6-7 yıldır aynı lafları söyleyenlere inanabilirsiniz anlamam mümkün değildir,anladığım ise hiç bir şey olmayacağıdır,umarım yanılırım,ama bekleyeceğim,2010'un bitmesine 10 ay kaldı, kanaatim bu sürenin sonunda elimizde yine hiç bir şey olmayacağıdır,tüzük kurultayının toplanamayışı ise tam bir aldatmacadır, genel kurulda alınan kararla çelişkilidir, yani bu konudaki mantık ben ne istersem o olurdur,bu düşüncelerimi de tarihe not düşmek adına yapıyorum,şimdi bazıları bana ammada karamsar diyecekler belkide haklılar ,ama benim de arkamda 6 yıl var boş geçmiş boşu boşuna geçirilmiş,her açıdan ileri değil ama geri gidilmiş,umarım anlatabildim?
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
01-03-2010 23:04,
 
Küçük bir not
Değerli arkadaşlarım TEMAD dosyalarını verdi, görüşmeleri yaptı; bizler dilekçe, faks, mail kampanyaları düzenledik, ilgililer sorunlarımızı biliyor, elbette biliyor diye sonucu oturup beklemeyeceğiz sesimizin daha gür duyulmasının bir yolu da ses getirecek eylemlerdir. Eylemler konusunu temsilciler toplantısında dile getirdim yazımda bu konuyu yazmayı atlamışım bilahare ilave ettim. 
Ayrıca genel merkezin dağıttığı formlara bugüne kadar dile getirdiğimiz sorunları ve çözüm önerilerini, Milletvekili seçimi için neler yapmamız gerektiğini yazılı olarak bildirdim ilave ettim .  
Eskişehir şubemizin ilgisine,internet ortamında tanıyıp şahsen tanıma fırsatından onur duyduğum arkadaşlarıma , ayrıca dostuklarını esirgemeyen sevgili dostlarım Janas ve Necdet TÖRE'ye teşekkür ve minnettarlığımı sunuyorum. Saygılarımla.
 
 

Yazan tedbir33
01-03-2010 22:12,
 
...
Bu sitede toplanan, bir şeyler yapılabileceğine inanan tüm meslektaşlarımla gurur duyuyorum. Sayın Gürpınar'ın aktardığı izlenimlerinden anladığıma göre, iyi ki buradayız, doğru şeyleri savunuyoruz, doğru yoldayız, iyi ki bu "Malum Site" var diyorum. Bir şeyler oluyor, olacak, korkmuyorum(!) umutluyum...
 
 

Yazan Mithat Türetken
01-03-2010 22:02,
 
İnanmak İsterim
Sn. Gürpınar, 
Yapılan bu toplantıya katılan siz dahil tüm meslektaşlarıma bu özverilerinden dolayı teşekkür ederim. 
Ancak dikkatimi çeken bir konu oldu. OYAK'ın aldığı çimento fabrikası yönetimine alınacak temsilci Assubayın adının Genelkurmay'a verilmesine bir anlam veremedim. Bu konu üye olarak çoğunlukta olduğumuz bir kuruluş olan OYAK'la bizler arasındadır. Zaten Genelkurmay bizleri dışlamış yasal olarak da bizler için yapacak birşeyleri olmadığını zaman zaman hatırlatmaktadırlar. Bu teklifi ret etmeli, AİHM'e açılan davayı gerekirse bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyorum. Saygılar.
 
 

Yazan janas
01-03-2010 21:52,
 
Boşa kürek çekmedik.İşte budur.
Temsilciler kurulunun anlatılan konuların 1 hafta gibi kısa süre öncesinde yapılan üst düzey görüşmelere ait olması gerçekten umut verici. 
 
Cumartesi günkü Temsilciler Kurulu toplantısı Başkan Sn.Mustafa EROL,Denetleme Kurulu Bşk.Sn.Süleyman KALYONCU,Dnt.Krl.Üyesi Sn.Cengiz ERTEN'le tanışmak ve yıllar öncesinde görevde iken aynı birlikte çalıştığım Disiplin Kurulu Üyesi Sn.Ali ERKAPLAN abimi tekrar görmek nasip oldu. 
 
Elbette Sayın Necdet TÖRE büyüğümle birlikte önceden tanıma şerefine nail olduğumuz Sayın Ersen GÜRPINAR'la da konuşabilmek,Eskişehir'de kısa süreli gezinti yapmakta ayrı bir zevkti.  
 
Bu güzel bilgileri bizlere ileten sayın büyüğüme saygı ve selamlarımı iletirken bu çalışmalardaki katkısının büyüklüğünü gözden kaçırmış olmadığımı hatırlatırım. 
 
Takipteyim.
 
 

Yazan Bizdenbiri
01-03-2010 21:37,
 
SN GÜRPINAR
Açıklamanız için teşekkürler..Temsilciler kurulu toplantısı bence başarıdan öte,başlangıç sayılmalı..Çünkü daha gidilecek çoook yol var.Sivil toplum adına! 
 
Selam ve saygılar.
 
 

Yazan DAMAR
01-03-2010 21:08,
 
HAKLARIMIZ..
ONUR MÜCADELESİNE DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜRLER..
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >